Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Επειδη ηθελα να μην βραζουν ουτε τα κακαλα μου ουτε το αμορτισερ μου καθε φορα που επεφτα σε κινηση με το 1090 στην πολη, βρηκα σε καλη τιμη μεταχειρισμενο τον λαιμο εξατμισης του πισω κυλινδρου απο 1290Τ, που ειναι επενδεδυμενος με θερμομονωση απο το εργοστασιο. Σημερα εκατσα και τον εβαλα. Σε μια προχειρη δοκιμη μεσα στην κινηση τωρα το μεσημερι ειδα τεραστια διαφορα. Η αριστερη μου γαμπα που πριν τραβαγε τα ζορια με οτιδηποτε εκτος απο παντελονι μηχανης, πλεον δεν καταλαβαινει ζεστη. Η ολη διαδικασια ειναι πολυ ευκολη αλλα παιρνει ωρα γιατι πρεπει να λυσεις βασεις εξατμισης/τελικου και ποδια αλουμινιου εαν υπαρχει, αλλα αξιζει τον κοπο.

Για πες.
Έχεις κατασταλάξει ότι λύνει το "πρόβλημα"?
Σκεφτόμουν κατάργηση καταλύτη με κάτι τύπου Arrow απο μπροστά.
Μιας και στο 1150 με την κατάργηση του καταλύτη είχε εξαφανιστεί η ζέστη.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
To δοκιμασα με τη ζεστη αυτων των ημερων πηγμενος στα στενακια του Πειραια... Οκ, βελτιωθηκε η κατασταση στην αριστερη γαμπα αλλα τωρα νοιωθω περισσοτερο τη ζεστη που βγαινει απο το ψυγειο, απο τους δυο αεραγωγους αριστερα και δεξια στο ντεποζιτο. Δεν ειναι τα 1Χ90 για κινηση σε κεντρο, τελος. Θα το δοκιμασω οταν ελεήσει ο Γιαραμπης και σε βολτα, αν και ποτε δεν ειχα θεμα εκτος Αθηνας.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κάτι λαδάκια, φίλτρο, τακάκια, βιδωματάκια κτλ.

Αύριο φεύγουμε. Ρουμανία, Βουλγαρία solo!!!

Καλό δρόμο και καλή επιστροφή...!:biker:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Κάτι λαδάκια, φίλτρο, τακάκια, βιδωματάκια κτλ.

Αύριο φεύγουμε. Ρουμανία, Βουλγαρία solo!!!

Θα σου ελεγα να πας σερβια ρουμανια λογο των δρομων της βουλγαριας ,θα δεινοπαθησεις με αυτα τα λαστιχα ,με αυτον τον τυπο μηχανης
αν πας ομως απο βουλγαρια μαλακωσε λιγο την αναρτηση !!! η τις αναρτησεις !!! και σιγουλια σιγουλια
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Καλό δρόμο και καλή επιστροφή...!:biker:
Θα σου ελεγα να πας σερβια ρουμανια λογο των δρομων της βουλγαριας ,θα δεινοπαθησεις με αυτα τα λαστιχα ,με αυτον τον τυπο μηχανης
αν πας ομως απο βουλγαρια μαλακωσε λιγο την αναρτηση !!! η τις αναρτησεις !!! και σιγουλια σιγουλια
Ευχαριστώ πολύ!

Το μότο μου είναι όπως μπορούν άλλοι, μπορώ κι εγώ!
Αν δε μου αρέσει, δε θα ξαναπάω.
Ή θα αλλάξω μηχανή! :D:p
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Κάτι λαδάκια, φίλτρο, τακάκια, βιδωματάκια κτλ.

Αύριο φεύγουμε. Ρουμανία, Βουλγαρία solo!!!

Καλους δρομους και απολαυση των τοπιων ευχομαι. Η εθνικη (αν την χρησιμοποιησεις) απο Κουλατα εως Σοφια εχει ολοκληρωθει. Για το υπολοιπο οδικο δικτυο της Βουλγαριας πας λιγο φυλαγμενα λογω εκπληξεων του οδοστρωματος και ρυθμιζεις λιγο την αποσβεση επαναφορας στο πιο αργο.
Υγ. και στις δυο χωρες θα συναντησεις ειδικα στο επαρχιακο οδικο δικτυο πλανοδιους πωλητες με φρουτα. Παρε διαφορα και σε σημεια με νερο και σκια απολαυσε τα. Θα με θυμηθεις...... Εχε μαζι και μια αραχνη να τα δενεις πανω στα μπαγαζια. Μην ξεχασεις να δκιμασεις τα κοκκινα κρασια της Βουλγαριας. Απλα εξαιρετικα και οσο πιο ανωνυμα τοσο πιο σπεσιαλ.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Καλους δρομους και απολαυση των τοπιων ευχομαι. Η εθνικη (αν την χρησιμοποιησεις) απο Κουλατα εως Σοφια εχει ολοκληρωθει. Για το υπολοιπο οδικο δικτυο της Βουλγαριας πας λιγο φυλαγμενα λογω εκπληξεων του οδοστρωματος και ρυθμιζεις λιγο την αποσβεση επαναφορας στο πιο αργο.
Υγ. και στις δυο χωρες θα συναντησεις ειδικα στο επαρχιακο οδικο δικτυο πλανοδιους πωλητες με φρουτα. Παρε διαφορα και σε σημεια με νερο και σκια απολαυσε τα. Θα με θυμηθεις...... Εχε μαζι και μια αραχνη να τα δενεις πανω στα μπαγαζια. Μην ξεχασεις να δκιμασεις τα κοκκινα κρασια της Βουλγαριας. Απλα εξαιρετικα και οσο πιο ανωνυμα τοσο πιο σπεσιαλ.
Τέλεια!!!! αυτά τα μικρά tips είναι τα καλύτερα, κάνω ήδη εικόνες στο μυαλό μου και πάω να αγοράσω και μια αράχνη που δεν έχω. Ευχαριστώ!

Ναι, θα πάρω το πιο γρήγορο δρόμο αφου διασχίσω τα σύνορα του Προμαχώνα, μιας και θέλω την ίδια μέρα να μπω Ρουμανία.
Οι βόλτες στη Βουλγαρία θα γίνουν στην επιστροφή προς νότο.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Κάτι λαδάκια, φίλτρο, τακάκια, βιδωματάκια κτλ.

Αύριο φεύγουμε. Ρουμανία, Βουλγαρία solo!!!

Καλους κ ασφαλεις δρομους να χεις!
Αναμένουμε ανταπόκριση...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δουλειά δεν είχαμε να πάμε για περιελιξη στα πηνια



Sent from my iPhone using Tapatalk
Περαστικα φίλε μου.

#ti_travate_kaiseis_oi_penfedakides
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τα έριξα σε θερινή νάρκη...αφου τους είπα παραμύθι.
Κοιμηθείτε, μικρά μου τερατακια...


Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ειναι ευρυγωνιος ο φακος ή κατι παιζει με την πισω ζαντα/αξονα του 640?
Ο φακός είναι fucked
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Τα έριξα σε θερινή νάρκη...αφου τους είπα παραμύθι.
Κοιμηθείτε, μικρά μου τερατακια...


Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Με ένα παραμύθι τα κοίμισες όλα...ορέ μπράβο...

Καλοτάξιδα.... και για το νέο, χίλια βουνίσια περάσματα....
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Με ένα παραμύθι τα κοίμισες όλα...ορέ μπράβο...

Καλοτάξιδα.... και για το νέο, χίλια βουνίσια περάσματα....
Ευχαριστώ Στελλάρα :inlove:
 
Top Bottom