Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Σήμερα στο 640 κάναμε μποτέ αλυσίδας με παραφινελαιο, εγκατασταθηκε κινεζια ΤPMS και σκατζαρισα τους προβολείς micro Hella De με πιο δυνατούς Led, θερμού χρώματος για συνθήκες χαμηλής ορατότητας (και επειδή είμαι ψώνιο με τα κίτρινα προβόλια), και ας λέει ο gsmaniac ότι κάνουμε πυροφάνι στα ποτάμια...

Επίσης, επισκεύασα το σπασμένο γυαλί του TUTORO που είχε φάει πέτρα όταν το είχα στο 990, και το εγκατέστησα στο TRACER.
Δεν κακό.
Χρόνος εργασιών, 2 ώρες.
Χρόνος φωτογραφιών, 5μιση ωρες.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Χωρίς να είμαι απόλυτα ειδικός, νομίζω πως η λίπανση της αλυσίδας πρέπει να γίνεται από την μέσα μεριά. Λόγο ταχύτητας περιστροφής και φυγόκεντρου μάλλον η βαλβολίνη φεύγει ...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Χωρίς να είμαι απόλυτα ειδικός, νομίζω πως η λίπανση της αλυσίδας πρέπει να γίνεται από την μέσα μεριά. Λόγο ταχύτητας περιστροφής και φυγόκεντρου μάλλον η βαλβολίνη φεύγει ...
Παντελή δοκιμαστικα το έβαλα εκεί. Θα κάνω κάμποσα χλμ να δω πως λιπαινει και αναλόγως να φτιάξω.
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Σήμερα στο 640 κάναμε μποτέ αλυσίδας με παραφινελαιο, εγκατασταθηκε κινεζια ΤPMS και σκατζαρισα τους προβολείς micro Hella De με πιο δυνατούς Led, θερμού χρώματος για συνθήκες χαμηλής ορατότητας (και επειδή είμαι ψώνιο με τα κίτρινα προβόλια), και ας λέει ο gsmaniac ότι κάνουμε πυροφάνι στα ποτάμια...

Επίσης, επισκεύασα το σπασμένο γυαλί του TUTORO που είχε φάει πέτρα όταν το είχα στο 990, και το εγκατέστησα στο TRACER.
Δεν κακό.
Χρόνος εργασιών, 2 ώρες.
Χρόνος φωτογραφιών, 5μιση ωρες.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Feedback από το tpms please! Γιατί κι εγώ το ζαχαρωνω, τόσο στην έκδοση με τα καπάκια, όσο και στην ακριβότερη με τους εσωτερικούς αισθητήρες για TL ελαστικά!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Σήμερα στο 640 κάναμε μποτέ αλυσίδας με παραφινελαιο, εγκατασταθηκε κινεζια ΤPMS και σκατζαρισα τους προβολείς micro Hella De με πιο δυνατούς Led, θερμού χρώματος για συνθήκες χαμηλής ορατότητας (και επειδή είμαι ψώνιο με τα κίτρινα προβόλια), και ας λέει ο gsmaniac ότι κάνουμε πυροφάνι στα ποτάμια...

Επίσης, επισκεύασα το σπασμένο γυαλί του TUTORO που είχε φάει πέτρα όταν το είχα στο 990, και το εγκατέστησα στο TRACER.
Δεν κακό.
Χρόνος εργασιών, 2 ώρες.
Χρόνος φωτογραφιών, 5μιση ωρες.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μπραβο ρε φιλε....πως το καταφερες..;;

Εβαλες στο 640....περισσοτερα.....Μπλιμπλικια...

Απο οτι εχει....ο Σαββας...στο NC....χαχα..!!!!
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Μπραβο ρε φιλε....πως το καταφερες..;;

Εβαλες στο 640....περισσοτερα.....Μπλιμπλικια...

Απο οτι εχει....ο Σαββας...στο NC....χαχα..!!!!
και με τους κραδασμούς-χάδια αγάπης του 640????? να δούμε τι θα του μείνει στο τέλος :fun
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Μπραβο ρε φιλε....πως το καταφερες..;;

Εβαλες στο 640....περισσοτερα.....Μπλιμπλικια...

Απο οτι εχει....ο Σαββας...στο NC....χαχα..!!!!
Προσπαθεί να με ξεπεράσει Πέτρο, βλέπεις ? Θα βάλω και άλλα κρυφά τώρα... :fun:fun:fun
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Feedback από το tpms please! Γιατί κι εγώ το ζαχαρωνω, τόσο στην έκδοση με τα καπάκια, όσο και στην ακριβότερη με τους εσωτερικούς αισθητήρες για TL ελαστικά!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Καλό είναι και οι ενδείξεις έχουν ακρίβεια.
Η μπαταρία στους αισθητήρες κρατάνε 1-1,5 χρόνο.
Η μπαταρία στην οθόνη φορτίζει με usb και κρατάει αρκετά....τόσο που ποτέ μου δε μπόρεσα να καταλάβω.
Με την αδιαβροχοποίηση είχα ένα θέμα γιατί μου πέρασε νερό από τη θύρα usb, στην αρχή θόλωσε η οθόνη και μετά σταμάτησε να δουλεύει. Πέρασε κάνα τρίμηνο, στέγνωσε μόνο του και ξανάρχισε πάλι και είχε ενδείξεις. Τώρα είναι στεγνό και δουλεύει. Δεν το θεωρό πλέον αδιάβροχο και του συμπεριφέρομαι ως τέτοιο.

Να πω εδώ ότι με γλίτωσε όταν το είχα στο 990 σε χωματάδα, γιατί έπαθα μπροστινό και άρχισε να αναβοσβήνει σαν τρελό και έκοψα αμέσως, οπότε γλίτωσα πιθανή τούμπα.
Αν το παραγγείλεις πλέον, θα πληρώσεις και τελωνείο.....εγώ το πήρα το 2017 όπου δεν είχε τελωνιακές χρεώσεις τότε.....μου είχε βγει γύρω στα 30 ευρώ αν θυμάμαι.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλό είναι και οι ενδείξεις έχουν ακρίβεια.
Η μπαταρία στους αισθητήρες κρατάνε 1-1,5 χρόνο.
Η μπαταρία στην οθόνη φορτίζει με usb και κρατάει αρκετά....τόσο που ποτέ μου δε μπόρεσα να καταλάβω.
Με την αδιαβροχοποίηση είχα ένα θέμα γιατί μου πέρασε νερό από τη θύρα usb, στην αρχή θόλωσε η οθόνη και μετά σταμάτησε να δουλεύει. Πέρασε κάνα τρίμηνο, στέγνωσε μόνο του και ξανάρχισε πάλι και είχε ενδείξεις. Τώρα είναι στεγνό και δουλεύει. Δεν το θεωρό πλέον αδιάβροχο και του συμπεριφέρομαι ως τέτοιο.

Να πω εδώ ότι με γλίτωσε όταν το είχα στο 990 σε χωματάδα, γιατί έπαθα μπροστινό και άρχισε να αναβοσβήνει σαν τρελό και έκοψα αμέσως, οπότε γλίτωσα πιθανή τούμπα.
Αν το παραγγείλεις πλέον, θα πληρώσεις και τελωνείο.....εγώ το πήρα το 2017 όπου δεν είχε τελωνιακές χρεώσεις τότε.....μου είχε βγει γύρω στα 30 ευρώ αν θυμάμαι.
Εκτός και αν πάρει το παρακάτω με τον γνωστό τρόπο κάτι λιγότερο από 30€...
[27,02€ 32% OFF]Waterproof LCD Motorcycle TPMS Tire Pressure Monitor System With 2 External Sensor Motorcycle from Automobiles & Motorcycles on banggood.com
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Ευχαριστώ πολύ Aldebaran και thenos για τις πληροφορίες! Το συγκεκριμένο μου αρέσει επειδή δεν απαιτεί ηλεκτρολογική σύνδεση και η σκέψη μου είναι να πάρω έναν δεκτή (οθόνη) και δυο τύπους σετ πομπών για το Dakar και το zzr και να εναλλάσσω απλά την οθόνη!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ευχαριστώ πολύ Aldebaran και thenos για τις πληροφορίες! Το συγκεκριμένο μου αρέσει επειδή δεν απαιτεί ηλεκτρολογική σύνδεση και η σκέψη μου είναι να πάρω έναν δεκτή (οθόνη) και δυο τύπους σετ πομπών για το Dakar και το zzr και να εναλλάσσω απλά την οθόνη!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Και πως είσαι σίγουρος ότι θα συνεργάζονται οι έξτρα πομποί με την οθόνη...? :thumbsdown:
Μήπως να κοίταζες για αυτό το λόγο κάποιο που προορίζεται για αυτοκίνητο διότι θα έχει ήδη τέσσερις πομπούς...?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Στο δικό μου πάντως που είναι ίδιο με του Γιάννη κάποια στιγμή σταμάτησε να δείχνει την ένδειξη του πίσω τροχού.
Τι reset έκανα τι μπαταρίες άλλαξα τίποτα αυτό...
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Και πως είσαι σίγουρος ότι θα συνεργάζονται οι έξτρα πομποί με την οθόνη...? :thumbsdown:
Μήπως να κοίταζες για αυτό το λόγο κάποιο που προορίζεται για αυτοκίνητο διότι θα έχει ήδη τέσσερις πομπούς...?
Το σκέφτηκα για αυτοκινηταδικη έκδοση, αλλά εγώ θέλω 2 και 2 πομπούς! Δεν θέλω και τους 4 ίδιου τύπου, μιας και στο dakar δεν μπαίνουν προφανώς οι εσωτερικοί, ενώ στο zzr δε θέλω να βάλω με τίποτα τόσα γραμμάρια βάρος στη βαλβίδα, λόγω του ότι αναπτύσσω σημαντικά μεγαλύτερη ταχύτητα! Το είχα ψάξει και παλιότερα και είχα κάνει και ερώτηση στον πωλητή και η απόκριση ήταν ότι θα δουλεύει!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Στο δικό μου πάντως που είναι ίδιο με του Γιάννη κάποια στιγμή σταμάτησε να δείχνει την ένδειξη του πίσω τροχού.
Τι reset έκανα τι μπαταρίες άλλαξα τίποτα αυτό...
Κακό αυτό! Αυτό είναι το πρόβλημα με τα κινεζικά! Πραγματοποιούν λιγότερα από αυτά που υπόσχονται ή πραγματοποιούν όσα υπόσχονται αλλά όχι για πολύ καιρό!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Σήμερα στο 640 κάναμε μποτέ αλυσίδας με παραφινελαιο, εγκατασταθηκε κινεζια ΤPMS και σκατζαρισα τους προβολείς micro Hella De με πιο δυνατούς Led, θερμού χρώματος για συνθήκες χαμηλής ορατότητας (και επειδή είμαι ψώνιο με τα κίτρινα προβόλια), και ας λέει ο gsmaniac ότι κάνουμε πυροφάνι στα ποτάμια...

Επίσης, επισκεύασα το σπασμένο γυαλί του TUTORO που είχε φάει πέτρα όταν το είχα στο 990, και το εγκατέστησα στο TRACER.
Δεν κακό.
Χρόνος εργασιών, 2 ώρες.
Χρόνος φωτογραφιών, 5μιση ωρες.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τωρα το ειδα... Δλδ με αυτα τα λαδωτιρια πρεπει να στοχευει σε μια μονο πλευρα ορικ.... Πχ αν το βαλεις στην μεση δεν εχει νοημα;;; ρωταω γιατι ειμαι σε σκεψεις να βαλω.... Επεισης πχ μπορεις να κατεβασεις δυο σωληνακια οποτε να λαδωνει και δεξια και αριστερα;;;; καπτεν ποια μαρκα πειρες;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Στο δικό μου πάντως που είναι ίδιο με του Γιάννη κάποια στιγμή σταμάτησε να δείχνει την ένδειξη του πίσω τροχού.
Τι reset έκανα τι μπαταρίες άλλαξα τίποτα αυτό...
Θανάση και μένα μου τόκανε όταν οι μπαταρίες των αισθητήρων τροχών ήταν στο τέλος τους μετά από 1,5 χρόνο.
Άλλαξα μπαταρίες έβαλα καλές DURACELL και όλα καλά. Χωρίς reset. Απλά έπρεπε να κινηθούν οι τροχοί για να ξαναδώσει ενδείξεις μετά την αλλαγή μπαταριών.

Επίσης έχει φάει πολύ μα πολύ νερό και δεν έμπασε τίποτα αλλά παρόλο ότι είναι ίδιο με του Γιάννη παραπάνω έχει τυπωμένη πάνω του μια άλλη μάρκα. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια διαφορά που δεν νομίζω αλλά λέω τώρα...
 
Top Bottom