Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σιγά μην περίμενα την Τετάρτη να μαστορέψω...:happy:


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
S-2055 λέγεται Χρήστο. Το είχα πάρει για κάτι βαριές περιπτώσεις και έκανε δουλειά. Θέλει προσοχή σε μάτια - δέρμα γιατί είναι καυστικό.
Αν θέλεις λεπτομέρειες πες μου. :)
ΟΚ, σ’ευχαριστω! Θα το ψάξω κι εγώ!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ωραία μέρα για... βούτα η σημερινή.
τη βελόνα και το Slide σε τί κατασταση τα βρήκες?! Όταν το άνοιξα εγώ η βελόνα ήταν έτοιμη να σπάσει απο τη φθορά και το Slide επίσης αρκετά φθαρμένο. Τα άλλαξα και τα 2 με καινούργια.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Η γιαγιά μεταμορφώθηκε...
Από 620 μανιβέλα


Σε 640 με κουμπάκι και νέο look

Και βγήκε βολτίτσα με το μικρό αδελφάκι της για τη χάραξη των διαδρομών του #NaxosRally2020

ΓΟΥΑΤ ΔΕ ΦΑΚ!!!!!!! ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ Ευθύμη!!! (8 στα 10 ποστς εδώ είναι για 640!)

Για δώσε κάνα info!! Αλλαγή φανάρι φτερό και βάψιμο τα άλλα με νένα αυτοκόλλητα? Και που βρήκες τα αυτοκόλλητα!!
 

nosPa21

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
640 990
τη βελόνα και το Slide σε τί κατασταση τα βρήκες?! Όταν το άνοιξα εγώ η βελόνα ήταν έτοιμη να σπάσει απο τη φθορά και το Slide επίσης αρκετά φθαρμένο. Τα άλλαξα και τα 2 με καινούργια.
Το είδα στο thread σου για το δικό σου! :) Βελόνα είχα πάρει προκαταβολικά γιατί ξέρω ότι φθείρονται και κόβονται λες και τις κόβεις με τροχό. Μάλλον φταίει η ροδελιτσα και οι κραδασμοί.
Το σλάϊντ και ο οδηγός του ήτανε κομπλέ.
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
ΓΟΥΑΤ ΔΕ ΦΑΚ!!!!!!! ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ Ευθύμη!!! (8 στα 10 ποστς εδώ είναι για 640!)

Για δώσε κάνα info!! Αλλαγή φανάρι φτερό και βάψιμο τα άλλα με νένα αυτοκόλλητα? Και που βρήκες τα αυτοκόλλητα!!
Ινφο λοιπόν
Εμφανισιακά
Πήρα φτερό από και φανάρι από το τελευταίο exc και το κούμπωσα πάνω χωρίς προβλήματα αν και χρειάστηκε να ανοίξω δυο τρυπαλακια στη βάση του φτερου
Είχα μαύρο κουστούμι το οποίο και του το κούμπωσα και παρήγγειλα από hyena.it τα αυτοκόλλητα που ταίριαζαν στο κουστούμι του. Κουστούμι δηλαδης δεν έβαψα.
Έβαψα ζάντες ακτίνες ψαλίδι και ανάρτηση με πλαστιντιπ. Ως τώρα φαίνεται να κρατάνε όλα πολύ καλά, αν και με φόβιζε ειδικά το ψαλίδι μην ξεφλουδίζει αν αντιδράσει με το λάδι της αλυσιδας
Λειτουργικά ο λογος που μπήκα στη διαδικασία αλλαγής μηχανής ήταν ότι μου έκαψε πηνια και κάτι ιμιτασιόν που βρήκα ήταν 350€+ οποτε μου βρήκε μηχανή από δούκα και την κούμπωσε ο Νταής και τώρα ούτε μανιβέλα ούτε ανέβα κατέβα να βάλω μπρος όταν σβήνει... πολιτισμός!
Όλα μαζί τα mods φάγανε κανα χιλιάρικο (ισως και λίγο παραπάνω) αλλά από το να είχα Να κάθεται μια μηχανή με βλάβη, πρακτικά άχρηστη που δεν είχε και ευκολα διαθεσιμα ανταλλακτικά το έφτιαξα να παίζει παρά την φασαρία του!
Τα υπόλοιπα τα βλέπουμε και τα λέμε στο βουνο!;)
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ινφο λοιπόν
Εμφανισιακά
Πήρα φτερό από και φανάρι από το τελευταίο exc και το κούμπωσα πάνω χωρίς προβλήματα αν και χρειάστηκε να ανοίξω δυο τρυπαλακια στη βάση του φτερου
Είχα μαύρο κουστούμι το οποίο και του το κούμπωσα και παρήγγειλα από hyena.it τα αυτοκόλλητα που ταίριαζαν στο κουστούμι του. Κουστούμι δηλαδης δεν έβαψα.
Έβαψα ζάντες ακτίνες ψαλίδι και ανάρτηση με πλαστιντιπ. Ως τώρα φαίνεται να κρατάνε όλα πολύ καλά, αν και με φόβιζε ειδικά το ψαλίδι μην ξεφλουδίζει αν αντιδράσει με το λάδι της αλυσιδας
Λειτουργικά ο λογος που μπήκα στη διαδικασία αλλαγής μηχανής ήταν ότι μου έκαψε πηνια και κάτι ιμιτασιόν που βρήκα ήταν 350€+ οποτε μου βρήκε μηχανή από δούκα και την κούμπωσε ο Νταής και τώρα ούτε μανιβέλα ούτε ανέβα κατέβα να βάλω μπρος όταν σβήνει... πολιτισμός!
Όλα μαζί τα mods φάγανε κανα χιλιάρικο (ισως και λίγο παραπάνω) αλλά από το να είχα Να κάθεται μια μηχανή με βλάβη, πρακτικά άχρηστη που δεν είχε και ευκολα διαθεσιμα ανταλλακτικά το έφτιαξα να παίζει παρά την φασαρία του!
Τα υπόλοιπα τα βλέπουμε και τα λέμε στο βουνο!;)
Αυτή είναι η μαγεία με τα LC4, ταιριάζουν κομμάτια απο όλη τη σχετική σειρά, Duke, Supermoto, Adventure, Motard Κλπ και κάνεις δουλίτσα. Και αντικειμενικά έπειτα κι εγώ απο πολλές μηχανές στη κατοχή μου συνηγορώ πως το 640 είναι μια μοτοσυκλέτα που αξίζει να κρατήσεις για πάντα, ή τουλάχιστον όσο βρίσκεις ανταλλακτικά που ελπίζω να βρίσκουμε για πολλά χρόνια ακόμα.

Πολύ ωραίο έγινε πάντως και το κόστος λογικότατο!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τακάκια στο μεγάλο... Καταταγείτε μας έλεγαν, είναι ωραία μας έλεγαν, #μαυρημαυριλαφρενόσκονη τρίβε έμβολα.

Τα παλιά φαγωμένα στο χιλιοστό και ξεχασμένα γιατί ποιος κάνει χιλιόμετρα, κανείς.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Παρέλαβα τον συναγερμό για το Tiger, τώρα να δούμε πότε θα βρω χρόνο να πάω να το τοποθετήσουν.

Εντωμεταξύ μέσα στα εξαρτήματα υπάρχει ένα σακουλάκι με τίτλο: "Fix kit issue No2" Λέω κοίτα οι μ@λ@κες είναι καμιά ανάκληση και αντί να αντικαταστήσουν τις μονάδες θα κουμπώνουν επάνω κανά τσιπάκι που θα φτιάχνει το πρόβλημα.
Διαβάζοντας όμως το σημείωμα που είχε μέσα βλέπω πως αφορά ένα shorting plug το οποίο η Triumph ζητά να επιστραφεί οπωσδήποτε στην εταιρεία μετά την τοποθέτηση του συναγερμού. Διαφορετικά το θεωρεί σαν σημαντικό θέμα ασφάλειας



Το περιεχόμενο απ' το σακουλάκι



και το σημείωμα

 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αν καταλαβα καλα αυτο στην ουσια ξεκλειδωνει τους συναγερμους/immobilisers...
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αν καταλαβα καλα αυτο στην ουσια ξεκλειδωνει τους συναγερμους/immobilisers...
Ναι και εγώ αυτό κατάλαβα, απ' ότι φαίνεται όμως κάποια συνεργεία δεν επιστρέφουν πίσω το "κλειδί" όπως είναι υποχρεωμένοι και για αυτό τους την λέει το σημείωμα
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Έντυσα το κάτω μέρος με ποδιά που να προστατεύει το φίλτρο λαδιού, από αλουμίνιο 4mm. Επίσης (αν και δε φαίνεται πολύ καλα) μπήκε πίσω μεγάλη σχάρα αλουμινίου η οποία δέχεται τη βαλίτσα της Givi για κάθε μέρα και στα ταξίδια είναι φαρδιά και με τρύπες για δέσιμο λουκανικου.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έντυσα το κάτω μέρος με ποδιά που να προστατεύει το φίλτρο λαδιού, από αλουμίνιο 4mm. Επίσης (αν και δε φαίνεται πολύ καλα) μπήκε πίσω μεγάλη σχάρα αλουμινίου η οποία δέχεται τη βαλίτσα της Givi για κάθε μέρα και στα ταξίδια είναι φαρδιά και με τρύπες για δέσιμο λουκανικου.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ωραία κατασκευή... :ok:
Η ποδιά βλέπω φτάνει αρκετά πίσω οπότε καλύπτει το φίλτρο λαδιού...;)
Πώς στερέωσες τον μηχανισμό της βαλίτσας στην σχάρα αλουμινίου...?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ναι και εγώ αυτό κατάλαβα, απ' ότι φαίνεται όμως κάποια συνεργεία δεν επιστρέφουν πίσω το "κλειδί" όπως είναι υποχρεωμένοι και για αυτό τους την λέει το σημείωμα
Και μετά σου λέει "μα είχα συναγερμό", "οι εργοστασιακοί συναγερμοί είναι σκουπίδια" ή κάποιοι πονηροί έχουν τις σωστές άκρες και παίρνουν το σωστό το λαδάκι...
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Ωραία κατασκευή... :ok:
Η ποδιά βλέπω φτάνει αρκετά πίσω οπότε καλύπτει το φίλτρο λαδιού...;)
Πώς στερέωσες τον μηχανισμό της βαλίτσας στην σχάρα αλουμινίου...?
Η Givi τα τρία σημεία στήριξης των βαλιτσων της τα πουλάει σαν ανταλλακτικά. Ένα σετ από αυτά και τρεις τρύπες και είσαι έτοιμος. Η πόδια αγκαλιάζει όλο τιβκατω μέρος μαζί με το φίλτρο λαδιού.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Αλλαγή του διακόπτη των φλας με καινούργιο


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Yπάρχουν ανταλλακτικά για αυτό?
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Yπάρχουν ανταλλακτικά για αυτό?
Μόνο για αυτό τον διακόπτη χρειάστηκε να ψάξω στο εξωτερικό για οτιδήποτε άλλο έχω χρειαστεί τα προμηθεύομαι απο την αντιπροσωπεία.

Ο διακόπτης των φλάς χρησιμοποιήθηκε μόνο απο το Estrella και έχει σταματήσει η παραγωγή του τον βρήκα καινούργιο στην Γερμανία.
 
Top Bottom