Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Πες σε σχέση με την μαμά από αέρα τι λέει?

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Παρήγγειλα μέσω αντιπροσώπου (eBay που δεν στέλνει Ελλάδα άτιμο, ευτυχώς έχουμε φίλους έξω) το σέρβις μανιουαλ του πενφέ γιατί πολλά τα άγνωστα.

Ήθελα να βάλω δίσκους και τακάκια αλλά μας πούλησε η μεταφορική του τσουμπου.



Ο μπόξερ γκαράζ κάνει και μονοκύλινδρα ή μόνο αυτά με τα πεσμένα βζγια;
 

alexopoulos.s

Flying Farmer
Περιοχή
Volos / Palaiochori Kalampakas
Όνομα
sotirios
Μοτό
R 1200GS 08
Παρήγγειλα μέσω αντιπροσώπου (eBay που δεν στέλνει Ελλάδα άτιμο, ευτυχώς έχουμε φίλους έξω) το σέρβις μανιουαλ του πενφέ γιατί πολλά τα άγνωστα.

Ήθελα να βάλω δίσκους και τακάκια αλλά μας πούλησε η μεταφορική του τσουμπου.



Ο μπόξερ γκαράζ κάνει και μονοκύλινδρα ή μόνο αυτά με τα πεσμένα βζγια;
amyroukai Στειλε πμ να το ανεβασω google drive
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ψιλοservice...
Αλλαγή παραφλού,καθάρισμα ψυγείου,αλλαγή κολάρων νερού με samco, μπουζί και για το τέλος το καλύτερο...
Τσεκάρισμα των κυρίων ζιγκλέρ στα καρμπυρατέρ...
Ναι και αυτά ήταν ανάποδα όπως και τα άλλα 4 όπως είχα γράψει πριν από κάποια ποστ... :muted:
Έπρεπε να έχει 155/160 front/rear και είχε 165/160...
Δεν μπήκα καν στον κόπο να ρωτήσω το μάστορα για αυτό γιατί τη δικαιολογία του την έχω ξανακούσει...
"Έλα μωρέ αφού δουλεύει και έτσι...":wacky:


Και η απαραίτητη σουζίτσα για την σωστή εξαέρωση... ;)


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

alexopoulos.s

Flying Farmer
Περιοχή
Volos / Palaiochori Kalampakas
Όνομα
sotirios
Μοτό
R 1200GS 08
Ψιλοservice...
Αλλαγή παραφλού,καθάρισμα ψυγείου,αλλαγή κολάρων νερού με samco, μπουζί και για το τέλος το καλύτερο...
Τσεκάρισμα των κυρίων ζιγκλέρ στα καρμπυρατέρ...
Ναι και αυτά ήταν ανάποδα όπως και τα άλλα 4 όπως είχα γράψει πριν από κάποια ποστ... :muted:
Έπρεπε να έχει 155/160 front/rear και είχε 165/160...
Δεν μπήκα καν στον κόπο να ρωτήσω το μάστορα για αυτό γιατί τη δικαιολογία του την έχω ξανακούσει...
"Έλα μωρέ αφού δουλεύει και έτσι...":wacky:


Και η απαραίτητη σουζίτσα για την σωστή εξαέρωση... ;)


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ετοιμο για Ρουμανία ?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Ψιλοservice...
Αλλαγή παραφλού,καθάρισμα ψυγείου,αλλαγή κολάρων νερού με samco, μπουζί και για το τέλος το καλύτερο...
Τσεκάρισμα των κυρίων ζιγκλέρ στα καρμπυρατέρ...
Ναι και αυτά ήταν ανάποδα όπως και τα άλλα 4 όπως είχα γράψει πριν από κάποια ποστ... :muted:
Έπρεπε να έχει 155/160 front/rear και είχε 165/160...
Δεν μπήκα καν στον κόπο να ρωτήσω το μάστορα για αυτό γιατί τη δικαιολογία του την έχω ξανακούσει...
"Έλα μωρέ αφού δουλεύει και έτσι...":wacky:


Και η απαραίτητη σουζίτσα για την σωστή εξαέρωση... ;)


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μπιμπελό :yew:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ψιλοservice...
Αλλαγή παραφλού,καθάρισμα ψυγείου,αλλαγή κολάρων νερού με samco, μπουζί και για το τέλος το καλύτερο...
Τσεκάρισμα των κυρίων ζιγκλέρ στα καρμπυρατέρ...
Ναι και αυτά ήταν ανάποδα όπως και τα άλλα 4 όπως είχα γράψει πριν από κάποια ποστ... :muted:
Έπρεπε να έχει 155/160 front/rear και είχε 165/160...
Δεν μπήκα καν στον κόπο να ρωτήσω το μάστορα για αυτό γιατί τη δικαιολογία του την έχω ξανακούσει...
"Έλα μωρέ αφού δουλεύει και έτσι...":wacky:


Και η απαραίτητη σουζίτσα για την σωστή εξαέρωση... ;)


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Γεια σου ρε Θενο μερακλή!
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Ψιλοservice...
Αλλαγή παραφλού,καθάρισμα ψυγείου,αλλαγή κολάρων νερού με samco, μπουζί και για το τέλος το καλύτερο...
Τσεκάρισμα των κυρίων ζιγκλέρ στα καρμπυρατέρ...
Ναι και αυτά ήταν ανάποδα όπως και τα άλλα 4 όπως είχα γράψει πριν από κάποια ποστ... :muted:
Έπρεπε να έχει 155/160 front/rear και είχε 165/160...
Δεν μπήκα καν στον κόπο να ρωτήσω το μάστορα για αυτό γιατί τη δικαιολογία του την έχω ξανακούσει...
"Έλα μωρέ αφού δουλεύει και έτσι...":wacky:


Και η απαραίτητη σουζίτσα για την σωστή εξαέρωση... ;)


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πολύ μου αρέσουν οι νοικοκυρεμενες δουλειές
Άρχοντας :)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχω βάλει τέτοιες κοντές στο fazer. Κακή αίσθηση στο φρένο, κακή ποιότητα γενικά, αλλά δεν έχω βρει κοντές άλλες γιατί τα μαμά γιαταγάνια δεν βολεύουν στο χέρι.


Γέλιο με τον Βενιέρη.... Γέλιο, γέλιο.
"Θέλω πέντε φίσες"
δεν γίνεται
"μα θέλω ΠΕΝΤΕ καλώδια να συνδέσω"
δεν γίνεται μονός αριθμός
"πλάκα μου κάνεις;"

Τελικά: Εγώ λέω "φίσα" και εννοώ ΚΟΜΠΛΕ παπαράκι
ο πωλητής λέει "φίσα" και εννοεί αρσενικό, θηλυκό, τέσσερα μονωτικά, τέσσερις ακροδέκτες.

Αφού τα βρήκαμε και γελάσαμε μέχρι δακρύων, ψώνισα. Όσο ζω μαθαίνω... :)


Αντιπροσωπεία piaggio: αλλαγή αντίβαρα σε μηχανάκι. ο μάστορας βγάζει το ένα και χαλάει την βίδα στο άλλο. δεύτερος μάστορας, παλεύουν να βγάλουν την βίδα. ερώτηση "είναι σωστό νούμερο το τορξ;" Και καρφώνουν το σωστό και ΜΑΓΕΙΑ βγήκε η βίδα....

Το μεγαλύτερο γέλιο: είναι απ΄ έξω ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΠΙΜΠΙΚΩΤΟ x-adv. Και ο ιδιοκτήτης, 40άρης το πολύ, θέλει ΣΚΟΥΤΕΡ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ. Κρατήθηκα και δεν ρώτησα γιατί θέλει ΔΕΥΤΕΡΟ σκούτερ για την πόλη.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Έχω βάλει τέτοιες κοντές στο fazer. Κακή αίσθηση στο φρένο, κακή ποιότητα γενικά, αλλά δεν έχω βρει κοντές άλλες γιατί τα μαμά γιαταγάνια δεν βολεύουν στο χέρι.


Γέλιο με τον Βενιέρη.... Γέλιο, γέλιο.
"Θέλω πέντε φίσες"
δεν γίνεται
"μα θέλω ΠΕΝΤΕ καλώδια να συνδέσω"
δεν γίνεται μονός αριθμός
"πλάκα μου κάνεις;"

Τελικά: Εγώ λέω "φίσα" και εννοώ ΚΟΜΠΛΕ παπαράκι
ο πωλητής λέει "φίσα" και εννοεί αρσενικό, θηλυκό, τέσσερα μονωτικά, τέσσερις ακροδέκτες.

Αφού τα βρήκαμε και γελάσαμε μέχρι δακρύων, ψώνισα. Όσο ζω μαθαίνω... :)


Αντιπροσωπεία piaggio: αλλαγή αντίβαρα σε μηχανάκι. ο μάστορας βγάζει το ένα και χαλάει την βίδα στο άλλο. δεύτερος μάστορας, παλεύουν να βγάλουν την βίδα. ερώτηση "είναι σωστό νούμερο το τορξ;" Και καρφώνουν το σωστό και ΜΑΓΕΙΑ βγήκε η βίδα....

Το μεγαλύτερο γέλιο: είναι απ΄ έξω ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΠΙΜΠΙΚΩΤΟ x-adv. Και ο ιδιοκτήτης, 40άρης το πολύ, θέλει ΣΚΟΥΤΕΡ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ. Κρατήθηκα και δεν ρώτησα γιατί θέλει ΔΕΥΤΕΡΟ σκούτερ για την πόλη.
Τα τορξ εχουν εναν κανονα: οτι τορξ νομιζεις οτι ταιριαζει σωστα, στην πραγματικοτητα θελει ενα νούμερο παραπανω...

Για το xadv δε θα σχολιασω, μη χαλασουμε καρδιες, αν κι εχω καιρο να δω ποσταρισμα του STF...
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Το μεγαλύτερο γέλιο: είναι απ΄ έξω ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΠΙΜΠΙΚΩΤΟ x-adv. Και ο ιδιοκτήτης, 40άρης το πολύ, θέλει ΣΚΟΥΤΕΡ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ. Κρατήθηκα και δεν ρώτησα γιατί θέλει ΔΕΥΤΕΡΟ σκούτερ για την πόλη.
Μονα-ζυγα μου μυριζει η δουλεια!!
Ας του εξηγησει καποιος.
:pointu:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τα τορξ εχουν εναν κανονα: οτι τορξ νομιζεις οτι ταιριαζει σωστα, στην πραγματικοτητα θελει ενα νούμερο παραπανω...

Για το xadv δε θα σχολιασω, μη χαλασουμε καρδιες, αν κι εχω καιρο να δω ποσταρισμα του STF...
Το ζήτημα είναι, αν ο μάστορας ο εξουσιοδοτημένος χαλάει μία τέτοια βίδα από βλακεία, τι κάνει σε πιο σοβαρά σέρβις. Και μετά φταίνε τα ιταλικά που σκορπάνε.
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Μια παράκληση προς τους διαχειριστές να μεταφερθούν όλα τα ποστ από το #4.734 έως και το προηγούμενο σε αυτό το τοπικ γιατί έτσι και δεν θα χαθεί αλλά και θα είναι εύκολο στην αναζήτηση σε κάποιον άλλο με KLE να δει αυτή την μετατροπή.

Περί Kawasaki KLE 500 το θέμα - Ο KLEαρχος μου

Και έτσι να συνεχίσω εκεί την εξέλιξη της μετατροπής.
Ευχαριστώ.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μια παράκληση προς τους διαχειριστές να μεταφερθούν όλα τα ποστ από το #4.734 έως και το προηγούμενο σε αυτό το τοπικ γιατί έτσι και δεν θα χαθεί αλλά και θα είναι εύκολο στην αναζήτηση σε κάποιον άλλο με KLE να δει αυτή την μετατροπή.

Περί Kawasaki KLE 500 το θέμα - Ο KLEαρχος μου

Και έτσι να συνεχίσω εκεί την εξέλιξη της μετατροπής.
Ευχαριστώ.
Οκ... ;)
 
Top Bottom