Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ετοιμασίες για Φολοη, άλλαξα γρανάζι μπροστά σε 15άρι, ρύθμισα και λαδωσα αλυσίδα και καθάρισα/γρασσάρισα τα σωθικά των κέντρων...
Δεν ξημερώνει και Σάββατο ρπσμ



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Πες σε σχέση με την μαμά από αέρα τι λέει?

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λοιπόν...

Η βόλτα ήταν σύντομη και γενικά φυσούσε..

Ο αέρας ήταν σαν μανήσια και λίγο περισσότερος..

Δεν είχα στροβιλισμούς που να με ενοχλούν.

Θέλω να το δοκιμάσω και σε ταχύτητες 140-150 με διάρκεια για να δω συμπεριφορά..

Γενικά πιστεύω στον κάθε ένα είναι διαφορετικά..
Άλλο ύψος , κράνος , θέση οδήγησης κτλ.

Στάλθηκε από το S60 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Οι τσιμουχες του μπροστινου στο Tiger 800 παραδωσανε πνευμα (σχεδον)! Τις καθαρισα και ψιλο σταματησε η διαρροη αλλα ημουνα ηδη ετοιμος να αλλαξω τσιμουχες και ξυστρες ,οποτε σημερα εκατσα και ασχοληθηκα. Για καποιον που πιανουν τα χερια του το θεωρω ευκολη δουλεια...γλυτωνεις και το 100αρικο που ακουσα για εργατικα. Συνολικος χρονος κανα 3ωρο με διαλειμματα για καφεδακι και τσιγαρο και μπλα μπλα με ενα φιλο. Κλασσικα εβαλα με αναποδη σειρα εναν αποστατη και το ελατηριο και χρειαστηκε να αδειασω ξανα το λαδι και να τα βαλω με τη σωστη σειρα αλλα ενταξει τιποτα το σπουδαιο!



 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Συμβουλή για την επόμενη φορά,
κράτησε τσιγάρο και καφέ και ξεφορτώσου το φίλο.
Ισχυει 100%, καπου εκει στην κουβεντα εγινε η φαση που εβαλα αναποδα το ελατηριο και τον αποστατη και μετα εριξα και το λαδι μεσα. Ητανε αργα οταν το συνειδητοποιησα αλλα ευτυχως λυθηκε αμεσως.
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i


λαστιχα στο "γαιδουρακι". Μεταξυ ΜΤ 21 ,Ε07 και Κ60 επιλέχθηκαν τα τελευταία λογω του οτι κυκλοφορεί καθημερινά πολη και μονο Κυριακές παει χωμα αλλα και καλης τιμης.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αφού βγήκε όλο το κοκκινόχωμα του Μουγγοστού, έμεινε στον ήλιο να στεγνώσει και αφού λιπανθηκε η αλυσίδα, την ευχαρίστησα για το υπέροχο διήμερο που μου χάρησε και την έβαλα για ύπνο μέχρι την επόμενη εξόρμηση.




Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Καλορίζικα.... Φαγωμένος εκκεντροφόρος, παρμένα ρουλεμάν από τα κοκοράκια... Κι ελπίζω μόνο αυτά.... Α και η μία από τις 4 βίδες που ρυθμίζουν τις βαλβίδες (τις οποίες μόλις τις είχε ρυθμίσει άλλο "συνεργείο" βρέθηκε χύμα εκεί δίπλα, δλδ ξεβιδώθηκε...

Θα το προλάβουμε το Πήλιο??? Μπουαχαχαχα.....




 
Τελευταία επεξεργασία:

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Μόνο το ρολόι είδε;

Περαστικά, τι στο καλό, εκκεντροφορίτιδα στο φόρουμ;
ε μάλλον αυτό έφταιγε... δεν έβλεπε την ώρα να ρυθμίσει τις βαλβίδες!!! :fun:fun:fun
 
Top Bottom