Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Και εσύ ΒΡΟΥΤΕ??
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Ρε Άκη κάνε κάνα review για τα mitas07+ όταν τα πατήσεις λίγο γιατί σκέφτομαι να τα βάλω στο 990.

Για το πρώτο 7άρι πίνω νερό στο όνομά του.
Γιαννη το απλο 7αρι ειναι ...

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Γιαννη το απλο 7αρι ειναι ...

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Όχι Άκη.
Το 7+ είναι.
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Έχω μπει στη πρίζα και εγώ να αντικαταστήσω το 800GS και το 400EXC με το Χ Chalenge και ένα 1200.... Γιατρέ μου.. :eek::thnkg:
Ε ρε τι κάνει η καραντίνα στον άθρωπο, κοίτα να δείς!
Μιχάλη, το νού σου γιατί νωρίς είναι! βάστα γιατί έχει πολύ ακόμα!

Πέρα από την πλάκα, αν δεν έχεις σκοπό να σταματήσεις το εντούρο και παράλληλα να ξεκινήσεις ταξίδια στα εξωτερικά κλπ, γιατί τέτοια μετάβαση?
 

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
Ρε Άκη κάνε κάνα review για τα mitas07+ όταν τα πατήσεις λίγο γιατί σκέφτομαι να τα βάλω στο 990.

Για το πρώτο 7άρι πίνω νερό στο όνομά του.
Γιάννη δεν ξέρω τι γνώμη έχεις για τους Αμερικάνους, αλλά πάρε τουλάχιστον μια γνώμη από εδώ.

 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Αν θυμάμαι καλά για το SV1000 είχε βγάλει ωραίο αμορτισερ η Ohlins για πίσω και ελατήρια για μπροστά. Αυτό γνωρίζεις αν βελτίωνε τη κατάσταση σημαντικά;
To δικό μου ήδη φορούσε τα μπροστινά ελατήρια της Ohlins ενώ πίσω τοποθέτησα ένα αμορτισέρ από GSXR 1000 K4 πριν το οδηγήσω, οπότε σε στοκ μορφή δεν μπορώ να σου πω. Προφανώς θα ήταν ακόμα πιο μαλακό. Υπάρχει θέμα με την απόσταση από το έδαφος, γι' αυτό και βρίσκει κάτω όταν πιέζεις. Το aftermarket αμορτισέρ ουσιαστικά δίνει λίγο περισσότερο ύψος (αν και εγώ δεν μέτρησα το πριν και μετά για να το διαπιστώσω).
Δυστυχώς, οι εντυπώσεις μου ήταν πολύ περιορισμένες, το κράτησα πολύ λίγο ενώ ουσιαστικά το οδήγησα στα Μέγαρα για 4-5 sessions, βάλε ότι είμαι και αρκετά κιλά παραπάνω από τον μέσο όρο και ίσως για κάποιον που θα κάνει μια πιο allround χρήση να είναι μια χαρά.
Πολύ τίμιο μηχανάκι πάντως, με βρήκε σε μια περίοδο της ζωής μου που δεν ξέρω τι θέλω και αλλάζω μηχανές χωρίς να μου δίνω το περιθώριο να τις "γνωρίσω"...
 
Reactions: STF

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Κλεισμενοι μεσα στο γκαραζ και σημερα.... Αλλαγη σωληνακια κοκαλακια μετα απο 21 χρονακια....


#xrv_world_explorer
Βρεε αγορινα...τα μπερδεψες.. !!!

Μενουμε σπιτι ειπαν..!!.....οχι...κλεινομαστε στα...καταγωγεια..!!!

Βγες λιγο εξω να σε δει ο ηλιος...χαχα..!!!!

Τιι ηλιος δηλαδη σημερα.;;...βροχα..κ δεν μπορω να βαψω τα καγκελα..(ψυχοθεραπεια ρεε...)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Βρεε αγορινα...τα μπερδεψες.. !!!

Μενουμε σπιτι ειπαν..!!.....οχι...κλεινομαστε στα...καταγωγεια..!!!

Βγες λιγο εξω να σε δει ο ηλιος...χαχα..!!!!

Τιι ηλιος δηλαδη σημερα.;;...βροχα..κ δεν μπορω να βαψω τα καγκελα..(ψυχοθεραπεια ρεε...)
"Arbeit macht frei" :ha
 

MikeG

Μέλος
Περιοχή
Southest Point of Europe
Όνομα
Mike
Μοτό
BMW F800GS , Haibike XDURO AllMtn 2.0
Ε ρε τι κάνει η καραντίνα στον άθρωπο, κοίτα να δείς!
Μιχάλη, το νού σου γιατί νωρίς είναι! βάστα γιατί έχει πολύ ακόμα!

Πέρα από την πλάκα, αν δεν έχεις σκοπό να σταματήσεις το εντούρο και παράλληλα να ξεκινήσεις ταξίδια στα εξωτερικά κλπ, γιατί τέτοια μετάβαση?

Νομίζω ότι θα καταφέρω να μου περάσει ο "ιός"... Κάθε μέρα κοιτάω τι μηχανάκι μπορώ να πάρω.. Βόλτα χρειάζομαι βασικά και μια μικρή ανανέωση στο 800 (αναρτήσεις, γραφικά..)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μελωνειιιι μελωνειιι...


#xrv_world_explorer
Ποια διαδικασία έκανες για βάψιμο ρε Απόστολε;;

Τρίψιμο αστάρι και τελικο;
Θελω να βάψω κάτι πλαστικά στο 990 και είμαι σκραπα εντελώς.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ποια διαδικασία έκανες για βάψιμο ρε Απόστολε;;

Τρίψιμο αστάρι και τελικο;
Θελω να βάψω κάτι πλαστικά στο 990 και είμαι σκραπα εντελώς.
Ειναι πολυεστερικο το κομματι.... Ο περφεκτ φεριγκσ μου το χε φερει ετοιμο με ενα λευκο ματ.... Το ετριψα το στοκαρα τις τρυπες και τις λιγες ρογμες (οχι με στοκο με κολλα δυο συστατικων για πλαστικα.... Συνταγη του πεθερου μου) το ξανα ετριψα και τωρα του περασα το ασταρι, μου πε ο πεθερουλης οτι δεν χρειαζετε πλαστικοποιητη γιατι δεν ειναι πλαστικο.... Οποτε αν το τριψεις εσυ τοσο ωστε να φτασεις πλαστικο, να ριξεις διαφανο πλαστικοποιητη πριμερ πριν.... Μετα ασταρι κανονικα και βαψιμο... Τριψιμο ψιλο αναμεσα σε ολα τα σταδια....

#xrv_world_explorer
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ειναι πολυεστερικο το κομματι.... Ο περφεκτ φεριγκσ μου το χε φερει ετοιμο με ενα λευκο ματ.... Το ετριψα το στοκαρα τις τρυπες και τις λιγες ρογμες (οχι με στοκο με κολλα δυο συστατικων για πλαστικα.... Συνταγη του πεθερου μου) το ξανα ετριψα και τωρα του περασα το ασταρι, μου πε ο πεθερουλης οτι δεν χρειαζετε πλαστικοποιητη γιατι δεν ειναι πλαστικο.... Οποτε αν το τριψεις εσυ τοσο ωστε να φτασεις πλαστικο, να ριξεις διαφανο πλαστικοποιητη πριμερ πριν.... Μετα ασταρι κανονικα και βαψιμο... Τριψιμο ψιλο αναμεσα σε ολα τα σταδια....

#xrv_world_explorer
Δηλαδή σε άβαφο πλαστικό η διαδικασία είναι τρίψιμο - πλαστικοποιητής - αστάρι - τρίψιμο - τελικό χρώμα πρώτο χέρι - τρίψιμο - τελικό χρώμα 2ο χέρι?
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ναι γιατι με τον πλαστικοποιητη κανει να εχει ελαστικοτητα το χρωμα και να μην σπαει στα πετσικαρισματα.... Ενταξυ το ενδιαμεσο τριψιμο ειναι για να βγαζει ψιλοτρεξιματα με κανα 1000αρι γυαλοχαρτο.... Κοιτα εγω ειχα ενα dt και μου χαν πει οτι ειναι αβαφα τα πλαστικα και τετοια.... Και τα ετριψα να γινουν ματ και μετα πλαστικοποιητη και ουτο καθεξης.... Τελος παντα επιλεγω χρωμα μονης για να μην μπλεκω με βερνικι στο τελος γιατι θελει τεχνη ποτε δεν το καταφερα παντα μου ετρεχε....

#xrv_world_explorer
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Aυτο που τρεχει το χρωμα ετσι ειναι πολυ χρωμα απο πολυ κοντα. Θελει πιο λεπτες στρωσεις , απο μεγαλυτερη αποσταση.

Επισης τα πολυεστερικα που ερχονται με αυτο το περιεργο λευκο υποστρωμα, ειναι ασταρι-τζελ, ειναι ειδικο για να ασταρωσεις πολυεστερα. Θελει ενα τριψιμο και ξεκινας απο εκει, σαν να ηταν αβαφο πλαστικο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom