Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πρόλαβα και έκανα σέρβις το ένα μπροστινό, έβαλα 10αρι λάδι και άφησα την σταθμη δοκιμαστικά στα 105χιλ ullage. Αύριο θα κάνω και το άλλο, θα λιπανω ρουλεμάν λαιμού και τροχών (ευκαιρία είναι), θα ρυθμίσω Sag και θα βάλω τις αποσβέσεις στο standard σύμφωνα με το manual.
Θελω να φτιάξω ένα ασφαλτινο setup, ούτως ή άλλως το 990 δε θα το βάζω για σκληρό χώμα πλέον, παρά μόνο για διαδικαστικά περάσματα ή περιήγηση.

Εβαλα και κάτι περτικαλια επαναφοράκια, μου έβγαλαν τη μπίστην τα μαμημενα.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Αγαπουλα, εαν το μανουαλ ειναι ιδιο με του 950, που μαλλον ειναι, εχει εκτος απο τις στανταρ και μια sport ή street. Δοκιμασε την με ενα καλο σετ ασφαλτινων ελαστικων.

Μετα απο απειρες ρυθμισεις ειχα καταληξει εκει και δεν ξανασχοληθηκα..
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αγαπουλα, εαν το μανουαλ ειναι ιδιο με του 950, που μαλλον ειναι, εχει εκτος απο τις στανταρ και μια sport ή street. Δοκιμασε την με ενα καλο σετ ασφαλτινων ελαστικων.

Μετα απο απειρες ρυθμισεις ειχα καταληξει εκει και δεν ξανασχοληθηκα..
Δε βάζω ασφάλτινα στο 990 Γιώργη..
Με τα rally STR έχω βρει την υγεία μου, πατάω και χωματακι με αξιοπρέπεια.
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Πρόλαβα και έκανα σέρβις το ένα μπροστινό, έβαλα 10αρι λάδι και άφησα την σταθμη δοκιμαστικά στα 105χιλ ullage. Αύριο θα κάνω και το άλλο, θα λιπανω ρουλεμάν λαιμού και τροχών (ευκαιρία είναι), θα ρυθμίσω Sag και θα βάλω τις αποσβέσεις στο standard σύμφωνα με το manual.
Θελω να φτιάξω ένα ασφαλτινο setup, ούτως ή άλλως το 990 δε θα το βάζω για σκληρό χώμα πλέον, παρά μόνο για διαδικαστικά περάσματα ή περιήγηση.

Εβαλα και κάτι περτικαλια επαναφοράκια, μου έβγαλαν τη μπίστην τα μαμημενα.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οι βαλβίδες εκτόνωσης αέρα είναι ποιοτικές ή φτηνές; Ρωτάω γιατί είχα βάλει κάποτε φτηνές και η μία μετά από κάποιο διάστημα είχε διαρροή (ακουγόταν σε στατική συμπίεση του πηρουνιου).
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Πρόλαβα και έκανα σέρβις το ένα μπροστινό, έβαλα 10αρι λάδι και άφησα την σταθμη δοκιμαστικά στα 105χιλ ullage. Αύριο θα κάνω και το άλλο, θα λιπανω ρουλεμάν λαιμού και τροχών (ευκαιρία είναι), θα ρυθμίσω Sag και θα βάλω τις αποσβέσεις στο standard σύμφωνα με το manual.
Θελω να φτιάξω ένα ασφαλτινο setup, ούτως ή άλλως το 990 δε θα το βάζω για σκληρό χώμα πλέον, παρά μόνο για διαδικαστικά περάσματα ή περιήγηση.

Εβαλα και κάτι περτικαλια επαναφοράκια, μου έβγαλαν τη μπίστην τα μαμημενα.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πρέπει να κάνουμε ποιο πολύ παρέα εμείς!
Βλέπω τάξη σε τσιμουχες, αποστάτες, σκούπες σε εξωφρενικά ίσια απόσταση μεταξύ τους.
Είσαι και εσύ ψυχακιας
 

rantanplan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Μαλκότση
Πρόλαβα και έκανα σέρβις το ένα μπροστινό, έβαλα 10αρι λάδι και άφησα την σταθμη δοκιμαστικά στα 105χιλ ullage. Αύριο θα κάνω και το άλλο, θα λιπανω ρουλεμάν λαιμού και τροχών (ευκαιρία είναι), θα ρυθμίσω Sag και θα βάλω τις αποσβέσεις στο standard σύμφωνα με το manual.
Θελω να φτιάξω ένα ασφαλτινο setup, ούτως ή άλλως το 990 δε θα το βάζω για σκληρό χώμα πλέον, παρά μόνο για διαδικαστικά περάσματα ή περιήγηση.

Εβαλα και κάτι περτικαλια επαναφοράκια, μου έβγαλαν τη μπίστην τα μαμημενα.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σχετικά με την λίπανση λαιμού, δές και αυτό (άν δέν το έχεις υπ'όψιν), γράσσο τύπου EP2(extreme pressure), έχω βολευτεί μ'ένα της SKF LGEP 2/0,4 λόγω βάρος και πιέσεων ίσως να βολεύει καλύτερα https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwio5dmYg67pAhXH6aQKHXOBDz0QFjAAegQIARAB&url=https://www.skf.com/in/products/lubrication-management/lubricants/high-load-extreme-pressure&usg=AOvVaw3nyjn1fushlU7zSUF9CrLC
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Οι βαλβίδες εκτόνωσης αέρα είναι ποιοτικές ή φτηνές; Ρωτάω γιατί είχα βάλει κάποτε φτηνές και η μία μετά από κάποιο διάστημα είχε διαρροή (ακουγόταν σε στατική συμπίεση του πηρουνιου).
Οι φτηνές είναι Γιώργο.
Και εμένα μου παρουσιάζει διαρροή από ένα σημείο και μετά, αλλά αλλάζω το o-ring και σταματάει.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πρέπει να κάνουμε ποιο πολύ παρέα εμείς!
Βλέπω τάξη σε τσιμουχες, αποστάτες, σκούπες σε εξωφρενικά ίσια απόσταση μεταξύ τους.
Είσαι και εσύ ψυχακιας
Θανάση την επόμενη φορά που θα βρεθούμε, να μετρήσουμε με παχυμετρο τους ρυθμιστές της αλυσίδας και αφού βεβαιωθούμε ότι όλες οι αποστάσεις είναι τέλειες, μετά να αγκαλιαστουμε από συγκίνηση.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Σχετικά με την λίπανση λαιμού, δές και αυτό (άν δέν το έχεις υπ'όψιν), γράσσο τύπου EP2(extreme pressure), έχω βολευτεί μ'ένα της SKF LGEP 2/0,4 λόγω βάρος και πιέσεων ίσως να βολεύει καλύτερα https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwio5dmYg67pAhXH6aQKHXOBDz0QFjAAegQIARAB&url=https://www.skf.com/in/products/lubrication-management/lubricants/high-load-extreme-pressure&usg=AOvVaw3nyjn1fushlU7zSUF9CrLC
Γιώργο φαίνεται καλό το γρασσο της SKF.
Εγώ χρησιμοποιώ χρόνια ένα της denicol, το οποίο υποτίθεται ότι είναι αδιαβροχο. Δεν έχω παράπονο μέχρι στιγμής.
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800





Άλλαξα φίλτρο βενζίνης μετά από 30000χλμ . Κ έβγαλα τα αντίβαρα για βάψιμο γιατί μετά από δέκα χρόνια ποσο να αντέξει το χρωμα . Αυτό που θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανεις , μπορώ να βγάλω τον ρελε της αντλίας να τον καθαρίσω; Από σκόνες κλπ. Επίσης πρέπει να φτιάξω ένα bypass να υπάρχει


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Μάλλον εννοείς το regulator...να το βγάλεις και με προσοχή να το ξεφισώσεις από κάτω...

Επίσης προσοχή στο περιμετρικό λαστιχάκι που το στεγανοποιεί, όταν το ξαναβάλεις να
μη στραβοπατήσει και το κόψεις...
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Θανάση την επόμενη φορά που θα βρεθούμε, να μετρήσουμε με παχυμετρο τους ρυθμιστές της αλυσίδας και αφού βεβαιωθούμε ότι όλες οι αποστάσεις είναι τέλειες, μετά να αγκαλιαστουμε από συγκίνηση.
Και σεις με το παχυμετρο εεε;;, και νόμιζα ότι μόνο εγώ το χω χαμένο ντιπ, και δε το λεγα και πουθενά κιόλας
Έρχομαι να συγκινηθουμε αγκαλιά :p:p:p:p:p
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Θανάση την επόμενη φορά που θα βρεθούμε, να μετρήσουμε με παχυμετρο τους ρυθμιστές της αλυσίδας και αφού βεβαιωθούμε ότι όλες οι αποστάσεις είναι τέλειες, μετά να αγκαλιαστουμε από συγκίνηση.
1.5 μετρο ειπαμε. Αντε +-1cm
:fun
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Θανάση την επόμενη φορά που θα βρεθούμε, να μετρήσουμε με παχυμετρο τους ρυθμιστές της αλυσίδας και αφού βεβαιωθούμε ότι όλες οι αποστάσεις είναι τέλειες, μετά να αγκαλιαστουμε από συγκίνηση.
Παιδες αμα ειναι ετσι να σας δανεισουμε ενα τετοιο να κανετε παρταρα μετα!

 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Και σεις με το παχυμετρο εεε;;, και νόμιζα ότι μόνο εγώ το χω χαμένο ντιπ, και δε το λεγα και πουθενά κιόλας
Έρχομαι να συγκινηθουμε αγκαλιά :p:p:p:p:p
έχω κι εγώ παχύμετρο, πάμε μια βόλτα?? :)
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Ασε, εσύ απλά τα έχεις χαμένα...
με έχει ξελογιάσει μια 17άρα τσαπερδόνα..... που θα πάει όμως!! θα την καταφέρω ;)
 
Top Bottom