Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Την τιμήσαμε την μέρα και σήμερα...
Δουλειές του πεζοδρομίου αλλά όχι του ποδαριού...
Το λάδι εν τω μεταξύ ήτανε κατράμι...
Βέβαια στη φωτό που έβγαλα περίμενα να φαίνεται το λάδι και όχι ο τοίχος...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Την τιμήσαμε την μέρα και σήμερα...
Δουλειές του πεζοδρομίου αλλά όχι του ποδαριού...
Το λάδι εν τω μεταξύ ήτανε κατράμι...
Βέβαια στη φωτό που έβγαλα περίμενα να φαίνεται το λάδι και όχι ο τοίχος...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
"μικρές αγγελίες" ε?? κοίτα σύμπτωση.....
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
"μικρές αγγελίες" ε?? κοίτα σύμπτωση.....
Κάνε ζουμ στην αριστερή σελίδα... :p
Μουσίτσα...:laugh:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
"μικρές αγγελίες" ε?? κοίτα σύμπτωση.....
ακόμα δεν πήρες τον άσπρο σίφουνα κοιτάς αγγελίες "μετά το άζαξ τι";
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Κάτι έγινε.. στο Βιλαμπαχο ακομα τριβουν.. :ha


Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
ακόμα δεν πήρες τον άσπρο σίφουνα κοιτάς αγγελίες "μετά το άζαξ τι";
δεν το αλλάζω.... ακόμα!!
να το φτιάξω όπως θέλω (ΧΩΡΙΣ προβολάκια.....)
να δούμε και live αυτό το μανάρι
να κερδίσουμε και το τζόκερ....
και μετά βλέπουμε :p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
ακόμα δεν πήρες τον άσπρο σίφουνα κοιτάς αγγελίες "μετά το άζαξ τι";
Με συγχωρείς αγαπητέ αλλά σύμφωνα με τον μάστορα που του έκανε service τον sothrhs πρόκειται περί άσπρου κειμηλίου και όχι άσπρου σίφουνα...
Για να εξηγούμαστε και να μην παρερμηνεύουμε... :p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κάτι έγινε.. στο Βιλαμπαχο ακομα τριβουν.. :ha


Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φοβερή δουλειά!!!
Και τη χρησιμοποίησαν στη Βιλαρίμπα...?
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Με συγχωρείς αγαπητέ αλλά σύμφωνα με τον μάστορα που του έκανε service τον sothrhs πρόκειται περί άσπρου κειμηλίου και όχι άσπρου σίφουνα...
Για να εξηγούμαστε και να μην παρερμηνεύουμε... :p
σε παρακαλώ... το μηχανάκι μου είναι μοντέλο 2009!!! πρώιμης μετακατεμαδικής εποχής!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
σε παρακαλώ... το μηχανάκι μου είναι μοντέλο 2009!!! πρώιμης μετακατεμαδικής εποχής!!
Και ο αναβάτης του Homo V-stromious... :roflmao:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Φοβερή δουλειά!!!
Και τη χρησιμοποίησαν στη Βιλαρίμπα...?
Λοιπόν.. Αρχικά κάλυψαν καλά τα δισκόφρενα διότι το wd40 δεν χαρίζει...
Έπειτα πότισαν καλά ένα πανί με το ανωτέρω υγρό κ πέρασαν μια μια τις ακτίνες να μαλακώσει η σκουριά.
Συνέχεια πέρασμα ελαφρύ με γυαλόχαρτο μέτριο να φύγουν τα χοντρά.
Καπάκι τρίψιμο με συρμα της 3Μ για να φύγει ότι μπορεί.
Τέλος σκούπισμα κ πέρασμα ξανά με ένα πανάκι το οποίο ήταν ελάχιστα ποτισμένο με λαδάκι ψιλό να γυαλισουν.
Ξέρω ότι δεν είναι η τέλεια δουλειά κ σίγουρα θα ξαναπιάσουν, όμως τώρα ήταν μια καλή ευκαιρία να φύγει αυτή η ασχήμια. Ισως στο κοντινό μέλλον να περαστούν ηλεκτροστατικη κ να μπουν νέες ακτινες είτε ολόκληροι νέοι τροχοί.. Θα δουμε/δείξει κτλ... Ίσως πάλι να μείνουν έτσι, μάχιμοι..
 
Τελευταία επεξεργασία:

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Λοιπόν.. Αρχικά κάλυψαν καλά τα δισκόφρενα διότι το wd40 δεν χαρίζει...
Έπειτα πότισαν καλά ένα πανί με το ανωτέρω υγρό κ πέρασαν μια μια τις ακτίνες να μαλακώσει η σκουριά.
Συνέχεια πέρασμα ελαφρύ με γυαλόχαρτο μέτριο να φύγουν τα χοντρά.
Καπάκι τρίψιμο με συρμα της 3Μ για να φύγει ότι μπορεί.
Τέλος σκούπισμα κ πέρασμα ξανά με ένα πανάκι το οποίο ήταν ελάχιστα ποτισμένο με λαδάκι ψιλό να γυαλισουν.
Ξέρω ότι δεν είναι η τέλεια δουλειά κ σίγουρα θα ξαναπιάσουν, όμως τώρα ήταν μια καλή ευκαιρία να φύγει αυτή η ασχήμια. Ισως στο κοντινό μέλλον να περαστούν ηλεκτροστατικη κ να μπουν νέες ακτινες είτε ολόκληροι νέοι τροχοί.. Θα δουμε/δείξει κτλ... Ίσως πάλι να μείνουν έτσι, μάχιμοι..
Υπαρχει κ αλλη λυση...οικονομικη..!!!
Πινελακι...χρωμα..κ περασμα μια-μια ακτινα...το εκανα στη καραντινα..αφου τελειωσα καγκελα σπιτιου κ κηπου...περασαμε μουρλια...!!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Υπαρχει κ αλλη λυση...οικονομικη..!!!
Πινελακι...χρωμα..κ περασμα μια-μια ακτινα...το εκανα στη καραντινα..αφου τελειωσα καγκελα σπιτιου κ κηπου...περασαμε μουρλια...!!!!
Να γιατί KLR...:ok:
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Υπαρχει κ αλλη λυση...οικονομικη..!!!
Πινελακι...χρωμα..κ περασμα μια-μια ακτινα...το εκανα στη καραντινα..αφου τελειωσα καγκελα σπιτιου κ κηπου...περασαμε μουρλια...!!!!
Τι θες και τους τα μαρτυρας τους κτμαδες τα μυστικά;και να θέλουν να πιαστούν να το κάνουν, που να προλάβουν με τα άλλα που τους βγάζει... :p
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Έτοιμο από πλήρες σέρβις με αλλαγή λαδιών ohlins και αλλαγή σε κάποια αναλώσιμα. Επίσης έλειπαν εσωτερικά κάποια πράγματα που ο προηγούμενος επαγγελματίας αναρτησάς δεν μου είπε τίποτε πριν 1.5 χρόνο.

Σήμερα το έβαλα πάνω αλλά δεν τελείωσα τη δουλειά. Για να μπει, πρέπει να βγουν οι κάτω βίδες του υποπλαισίου να χαλαρώσουν οι πάνω και να σηκωθεί ψηλά. Για να γίνει αυτό πρέπει να βγουν σέλα, πίσω πλαϊνά πλαστικά, το τσιμπουκοφωνο, το φιλτροκουτι από το καρμπυρατέρ και να λυθεί το μοχλικό. Για να περάσει το αμορτισέρ, το ψαλίδι να σηκωθεί ψηλά.

Με ταλαιπώρησε πολύ να μπει το φιλτροκουτι στο καρμπυρατέρ για να κουμπώσει το υποπλαίσιο. Ενώ στο ΚΤΜ που είχα exc 300 του 08 με το pds το αμορτισέρ έβγαινε βαριά σε μισή ώρα. (Αλλά στο βουνό το gasgas είναι καλύτερο από θέμα αμορτισέρ.)

Το ΣΚ με το καλό, θα βάλω πάνω και τις τιμονόπλακες, το μπροστινό (όπου έχω αλλάξει λάδια), το μοχλικό, θα καθαρίσω τα έμβολα στις δαγκάνες και αφού ξαναγίνει μηχανή και πάρει μπροστά (το ελπίζω) θα αλλάξω λάδια κιβωτίου.

Και μετά θα χορέψω τον χορό της βροχής..



Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Έτοιμο από πλήρες σέρβις με αλλαγή λαδιών ohlins και αλλαγή σε κάποια αναλώσιμα. Επίσης έλειπαν εσωτερικά κάποια πράγματα που ο προηγούμενος επαγγελματίας αναρτησάς δεν μου είπε τίποτε πριν 1.5 χρόνο.

Σήμερα το έβαλα πάνω αλλά δεν τελείωσα τη δουλειά. Για να μπει, πρέπει να βγουν οι κάτω βίδες του υποπλαισίου να χαλαρώσουν οι πάνω και να σηκωθεί ψηλά. Για να γίνει αυτό πρέπει να βγουν σέλα, πίσω πλαϊνά πλαστικά, το τσιμπουκοφωνο, το φιλτροκουτι από το καρμπυρατέρ και να λυθεί το μοχλικό. Για να περάσει το αμορτισέρ, το ψαλίδι να σηκωθεί ψηλά.

Με ταλαιπώρησε πολύ να μπει το φιλτροκουτι στο καρμπυρατέρ για να κουμπώσει το υποπλαίσιο. Ενώ στο ΚΤΜ που είχα exc 300 του 08 με το pds το αμορτισέρ έβγαινε βαριά σε μισή ώρα. (Αλλά στο βουνό το gasgas είναι καλύτερο από θέμα αμορτισέρ.)

Το ΣΚ με το καλό, θα βάλω πάνω και τις τιμονόπλακες, το μπροστινό (όπου έχω αλλάξει λάδια), το μοχλικό, θα καθαρίσω τα έμβολα στις δαγκάνες και αφού ξαναγίνει μηχανή και πάρει μπροστά (το ελπίζω) θα αλλάξω λάδια κιβωτίου.

Και μετά θα χορέψω τον χορό της βροχής..



Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Και νόμιζα ότι στο δικό μου ήταν δύσκολο να τοποθετηθεί ....

Εβγαλά τον τροχό ένα πλαστικό καλύμμα και την μπαταρία και χρειάστηκα και ένα δεύτερο ζευγάρι χέρια ....

Παρόλα αυτά μου πήρε κοντά στο τρίωρο ...

Χαρά στο κουράγιο σου όταν πας να το βάλεις ... :friendship:
 
Top Bottom