Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν πέθανε ρε ο άνθρωπος, έλεος. Στον ΜΜ93 κάνε ένα ακόμα γιατί το 21 το επαναστατικό τον βλέπω να σπαμάρει σε φόρουμ μόνο.

Αυτά είναι, θα ανοίξουμε κατακερματιΖμένη ομάδα "the 130s" με σαλιγκαροβόλτες, τσάι και κουραμπιέ, πίσω από τις ζελατίνες των αντβέντσουρ τον τρως χωρίς να φεύγει η άχνη. Και επειδή ακούγεται λίγο κάπως αυτό, το έχει πει ο πουλής πρώτος, δεν είμαστε ομοφοβικοί.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν πέθανε ρε ο άνθρωπος, έλεος. Στον ΜΜ93 κάνε ένα ακόμα γιατί το 21 το επαναστατικό τον βλέπω να σπαμάρει σε φόρουμ μόνο.

Αυτά είναι, θα ανοίξουμε κατακερματιΖμένη ομάδα "the 130s" με σαλιγκαροβόλτες, τσάι και κουραμπιέ, πίσω από τις ζελατίνες των αντβέντσουρ τον τρως χωρίς να φεύγει η άχνη. Και επειδή ακούγεται λίγο κάπως αυτό, το έχει πει ο πουλής πρώτος, δεν είμαστε ομοφοβικοί.
Για το motogp... Δυστυχώς πέθανε.
Ήταν ο αγαπημένος σχεδόν όλων των αναβατών... Τρομερό παιδι
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Φαινόταν και από τα ποστ του στα σόσιαλ. "Κωλόπαιδο" με την καλή έννοια.

Φήμες λένε ότι η ανακατάταξη των οδηγών φέτος οφείλεται και στα κομμένα αναβολικά...
 

barbadinos

Μέλος
Περιοχή
Αγ.Ανάργυροι
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Vstrom χίλια
Από την μέρα εκείνη στην νΤουκάτι που έκανε την χοντρομαλακία και έριξε τον Τόβι ενώ ήταν στο βάθρο και οι δυό τους,
τον κυνηγήσανε και με την πρώτη ''ευκαιρία'' τον έστειλαν αδιάβαστο...
Εδώ ο Fενάτι οδηγά ακόμα (μοτο3) ενώ έπρεπε να ήταν μέσα για κακούργημα...
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Από την μέρα εκείνη στην νΤουκάτι που έκανε την χοντρομαλακία και έριξε τον Τόβι ενώ ήταν στο βάθρο και οι δυό τους,
τον κυνηγήσανε και με την πρώτη ''ευκαιρία'' τον έστειλαν αδιάβαστο...
Εδώ ο Fενάτι οδηγά ακόμα (μοτο3) ενώ έπρεπε να ήταν μέσα για κακούργημα...
 

ouzakias

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
R 1200GS ADV 2010
Ας κάνουμε καμιά δουλειά να περάσει η ώρα


Στάλθηκε από το SM-J600FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ωραίος!! το έχω πάρει και εγώ για το tt-r μου αλλά ακόμα δεν έχω αξιωθεί να το βάλω πες μου διαφορά που θα δεις.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Είχε φθορά όντως;
Ναι.Ειχα αλλάξει καρβουνάκια όταν ξαναείδε το σέρβις στα 90κ και τώρα στα 110.000χλμ πάλι κάτι δεν πήγαινε καλά.
Προφανώς ο προηγούμενος μίζας είχε άλλου το μυαλό του:p
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Προφανώς ο προηγούμενος μίζας είχε άλλου το μυαλό του:p
Μπορεί να έβλεπε στην TV κανένα GNTM:fun:fun
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Μαλλον δεν ειχε το ακριβες ανταλλακτικο ,ε σε λεει ,απο opel corsa δεν ειναι ?
Εχω μια στο συλταρι .
Και δεν τη βαζω ,να γινει ησυχια;
Ελα που ο δολιος δεν ηξερε οτι δε χωραει


Καντο εικονα :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Μαλλον δεν ειχε το ακριβες ανταλλακτικο ,ε σε λεει ,απο opel corsa δεν ειναι .
Εχω μια στο συλταρι .
Και δεν τη βαζω ,να γινει ησυχια;
Ελα που ο δολιος δεν ηξερε οτι δε χωραει


Καντο εικονα :p
Ναι μιλησαμε σημερα και μου ειπε οτι δεν το εχει και εβαλε πιο μακρυ.
Ειναι 1 πόντο πιο μακρυ όπως το ειδα.
Μου ειπε οτι μηχανικά ταιριάζει και δουλευει.
Επίσης οτι ειναι ενισχυμένο το συγκεκριμένο μπουτόν Bosch. Δεν ξερω τι ειναι ο ορος ενισχυμένο σε ενα μπουτόν.
Μου πρότεινε αν θελω να την γυρισω και θα βρουμε λύση αλλα μαλλον θα το αφησω ετσι μιας και βαριεμαι να κανω παλι την διαδικασία.

Η τρύπα που μπαινει ο οδηγός της προστασίας ειναι τυφλός απ οτι ειδα όποτε θέμα με νερά δεν θα εχω.
Επίσης στην τρύπα μπαινει αλλα δεν τερματίζει, όποτε εφοσον δεν κόβει βολτες ειναι ΟΚ θεωρώ.
ΥΓ: χθες το μπουτόν το ονόμασα Κομπλερ για κάποιο λογο!χαχα
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Έκανα το σέρβις των 80000 στην bmw , με τη μόνη διαφορα ότι έβαλα μπουζί ιριδίου τα οποία τα πήγα εγώ.
Φεύγοντας από την αντιπροσωπεία ,στην εθνική πηγαίνοντας με 80,100 κ γύρω στις 3,500 4000 στροφές κατάλαβα ότι κάτι έκοβε τη μηχανή. Αν άνοιγα συνέχεια το γκάζι δν είχα πρόβλημα. Συνέχισα τις δοκιμές κ είδα ότι μεταξύ 60,100 με σταθερό γκάζι συνεχίζει να κάνει αυτό το πράγμα.
Αλυσίδα είναι κομπλέ , την άλλη μέρα το ξαναπήγα κ κάναμε reset το γκάζι από τον εγκέφαλο, αλλά δεν είδα διαφορα. Μου είπε να κάνω λίγα χλμ μήπως στρώσει αλλιώς τα μπουζί θα τα αλλάξουμε.

Το ερώτημα μου είναι το εξής: τα μπουζί της φωτό κάνουν για το δικό μου μηχανάκι γτ το έψαξα . Φίλοι μου έχουν βάλει κ αυτοί ιριδίου χωρίς θεμα. Εμένα γτ μαμιεται;
Έχει τύχει σε άλλον ας είναι διαφορετική μηχανή . Γενικά ούτε μπερδεύει ούτε τπτ. Πάει μια χαρά κ μιζαρει κομπλέ. Πριν πάω να αλλάξω μπουζί έχω περιέργεια να δω γτ το κάνει .




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Έκανα το σέρβις των 80000 στην bmw , με τη μόνη διαφορα ότι έβαλα μπουζί ιριδίου τα οποία τα πήγα εγώ.
Φεύγοντας από την αντιπροσωπεία ,στην εθνική πηγαίνοντας με 80,100 κ γύρω στις 3,500 4000 στροφές κατάλαβα ότι κάτι έκοβε τη μηχανή. Αν άνοιγα συνέχεια το γκάζι δν είχα πρόβλημα. Συνέχισα τις δοκιμές κ είδα ότι μεταξύ 60,100 με σταθερό γκάζι συνεχίζει να κάνει αυτό το πράγμα.
Αλυσίδα είναι κομπλέ , την άλλη μέρα το ξαναπήγα κ κάναμε reset το γκάζι από τον εγκέφαλο, αλλά δεν είδα διαφορα. Μου είπε να κάνω λίγα χλμ μήπως στρώσει αλλιώς τα μπουζί θα τα αλλάξουμε.

Το ερώτημα μου είναι το εξής: τα μπουζί της φωτό κάνουν για το δικό μου μηχανάκι γτ το έψαξα . Φίλοι μου έχουν βάλει κ αυτοί ιριδίου χωρίς θεμα. Εμένα γτ μαμιεται;
Έχει τύχει σε άλλον ας είναι διαφορετική μηχανή . Γενικά ούτε μπερδεύει ούτε τπτ. Πάει μια χαρά κ μιζαρει κομπλέ. Πριν πάω να αλλάξω μπουζί έχω περιέργεια να δω γτ το κάνει .




Sent from my iPhone using Tapatalk
Ρίξε μια ματιά κι εδώ μπας....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν ήταν πρόβλημα των μπουζί, δεν θα έκανε διακοπές σε όλο το φάσμα στροφών?
Χαμηλές στροφές και πάνω από τα 100, ανεβαζει κανονικά?
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Έκανα το σέρβις των 80000 στην bmw , με τη μόνη διαφορα ότι έβαλα μπουζί ιριδίου τα οποία τα πήγα εγώ.
Φεύγοντας από την αντιπροσωπεία ,στην εθνική πηγαίνοντας με 80,100 κ γύρω στις 3,500 4000 στροφές κατάλαβα ότι κάτι έκοβε τη μηχανή. Αν άνοιγα συνέχεια το γκάζι δν είχα πρόβλημα. Συνέχισα τις δοκιμές κ είδα ότι μεταξύ 60,100 με σταθερό γκάζι συνεχίζει να κάνει αυτό το πράγμα.
Αλυσίδα είναι κομπλέ , την άλλη μέρα το ξαναπήγα κ κάναμε reset το γκάζι από τον εγκέφαλο, αλλά δεν είδα διαφορα. Μου είπε να κάνω λίγα χλμ μήπως στρώσει αλλιώς τα μπουζί θα τα αλλάξουμε.

Το ερώτημα μου είναι το εξής: τα μπουζί της φωτό κάνουν για το δικό μου μηχανάκι γτ το έψαξα . Φίλοι μου έχουν βάλει κ αυτοί ιριδίου χωρίς θεμα. Εμένα γτ μαμιεται;
Έχει τύχει σε άλλον ας είναι διαφορετική μηχανή . Γενικά ούτε μπερδεύει ούτε τπτ. Πάει μια χαρά κ μιζαρει κομπλέ. Πριν πάω να αλλάξω μπουζί έχω περιέργεια να δω γτ το κάνει .




Sent from my iPhone using Tapatalk
To προβλημα μαλλον ειναι γιατι η μηχανη σου θελει τα 3606, οχι τα 6546 που εχεις παρει. (Kωδικος DCR8EIX , οχι DCΡR8EIX

Η διαφορα ειναι στη θεση του ηλεκτροδιου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom