Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Καλολασπωτα φιλε.
 

Bandit

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Moto Guzzi v11 Le Mans, Honda xl250s ,Honda xl500r Paris Dakar
Σήμερα το πρόγραμμα είχε τοποθέτηση ρουλεμάν πίσω τροχού και γρανάζι



τοποθέτηση ρουλεμάν και αυτοκόλλητων στο ψαλίδι





Αρχίζει να παίρνει σχήμα........

 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Μεγάλη βόλτα εντούρο με ένα φρέσκο κομμάτι μέσα μεγάλης δυσκολίας μετά τη βροχή, αφού γλύστραγε τρελά.

Οπότε ζμπρώξαμε και ιδρώσαμε να ανέβουμε μια ρεματιά που στεγνή την ανέβηκα για πλάκα με το CCM προχτές αλλά έτσι είναι το εντούρο, τίποτα δεν είναι δεδομένο.

Πολύ οδήγηση σε βρεγμένο σούπερ τερέν, λίγες στάσεις, κάμποσες τούμπες, πολλά χιλιόμετρα και τώρα σπιτι εντελως κομμάτια.



Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αυτη την αναβαθμιση ηθελα καιρο να τη κανω. Επιτελους βρηκα τα 3 " Χ " και υλοποιήθηκε. Εντυπωσεις συντομα,να γραψω κανα αντβε χλμετρο.


Κατσε να το δει ο Αμυρου , να κραξει
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αυτη την αναβαθμιση ηθελα καιρο να τη κανω. Επιτελους βρηκα τα 3 " Χ " και υλοποιήθηκε. Εντυπωσεις συντομα,να γραψω κανα αντβε χλμετρο.


Ελπίζω να είναι θερμαινόμενη τουλάχιστον... :p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν έχω καταλάβει κάν τι είναι
Τα μάτια σου θα γίνουν σαν τα φλυτζανάκια του καφέ της γιαγιάς μόλις καταλάβεις...:laugh:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Δεν έχω καταλάβει κάν τι είναι
Σε κτμ γινεται φραπες και πανω απ τα 130 κρυωνει.
Τι ειναι?
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Σε κτμ γινεται φραπες και πανω απ τα 130 κρυωνει.
Τι ειναι?
.... τα τσιλιμπιρδόνια (@@) του οδηγού????
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Σε κτμ γινεται φραπες και πανω απ τα 130 κρυωνει.
Τι ειναι?
καλα , και στο domi φραπες γινεται απο τους κραδασμους του μονοκυλινδρου , απλα δε (μπορει να) παει πανω απο 130
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Λολ είχε έκπτωση της τουαρατεκ και έβγαινε κανένα 30αρι; Σκέφτηκα να πάρω για την τρολιά, χτες συνειδητοποίησα ότι ξέχασα να πάρω την κλειδαριά για το navi vi που ήθελα.

Γλυκόπιωτα τα φρέντο :)

Στα 130 χρειάζεται ο καφές για να περνάει η ώρα, είδες οι αληθινά γρήγοροι του φόρουμ έχουν δεκάδες ψιψιψόνια στο οπτικό πεδίο αλλά όχι καφεθήκη.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Λολ είχε έκπτωση της τουαρατεκ και έβγαινε κανένα 30αρι; Σκέφτηκα να πάρω για την τρολιά, χτες συνειδητοποίησα ότι ξέχασα να πάρω την κλειδαριά για το navi vi που ήθελα.

Γλυκόπιωτα τα φρέντο :)

Στα 130 χρειάζεται ο καφές για να περνάει η ώρα, είδες οι αληθινά γρήγοροι του φόρουμ έχουν δεκάδες ψιψιψόνια στο οπτικό πεδίο αλλά όχι καφεθήκη.
ε,οχι και 30ε για τη τρολια!! εχει η Κινα με 3ε ωραιοτατα , συντομα στη πορτα σου , σε 1μηνα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
ε,οχι και 30ε για τη τρολια!! εχει η Κινα με 3ε ωραιοτατα , συντομα στη πορτα σου , σε 1μηνα.
Το επόμενο εξάρτημα που θέλω να βάλω είναι τανκμπαγκ αλλά ό,τι είδα σε χρηστικό μέγεθος βρίσκει στο τιμόνι. Μετά τα μέτρα ελπίζω να δοκιμάσω κάποια πιο μικρά, όταν λέει 15 λίτρα περίπου φαντάζομαι ότι ποτήρια καφέ με βάση χωράνε, θα μένει και πιο ζεστός.

Σοβαρά, το του 1 ευρώ είναι από πλαστικό που αντέχει βάρος καφέ η θερμός με καφέ χωρίς να σπάσει;
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Το επόμενο εξάρτημα που θέλω να βάλω είναι τανκμπαγκ αλλά ό,τι είδα σε χρηστικό μέγεθος βρίσκει στο τιμόνι. Μετά τα μέτρα ελπίζω να δοκιμάσω κάποια πιο μικρά, όταν λέει 15 λίτρα περίπου φαντάζομαι ότι ποτήρια καφέ με βάση χωράνε, θα μένει και πιο ζεστός.

Σοβαρά, το του 1 ευρώ είναι από πλαστικό που αντέχει βάρος καφέ η θερμός με καφέ χωρίς να σπάσει;
Κοιτα ,το πηρα αν θυμαμαι καλα , 4μιση ευρω. Θερμος κραταει , αλλα ναναι χαμηλο , γτ οσο πιο ψηλο παιζει πολυ και θα σπασει. Ναναι σαν GS δλδ , χαμηλοβαρο το θερμος.
Γενικα κραταει καλα , απλα θα σπασει απο τον ηλιο με τον καιρο.
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Την Είδα, την έβαλα μπροστά και την καβάλησα μετά απο 162 μέρες................................................................................................ :hh:




Στα 7μιση χρόνια που την έχω, το περισσότερο που είχα να την καβαλήσω ήταν 20 μέρες. Και γενικότερα από τα 16 μου, το μεγαλύτερο διάστημα που είχα να καβαλήσω μοτόρι δεν πρέπει να ήτανε ποτέ παραπάνω από μήνα...
Αυτό που συνέβη στη χημεία του εγκεφάλου μου, στις ορμόνες, στις φλέβες, τα τσάκρα, το 3ο μάτι και στις γενετήσιες ορμές μου δεν περιγράφεται με λόγια, παρά μόνο ΙΣΩΣ με το παρακάτω βίντεο:
Όταν σταμάτησα σε άνα λόφο να ρουφήξω ενα τσιγάρο για να συνειδητοποιήσω τι συμβαίνει, την κοίταζα και έβγαζα κάτι περίεργους ένρινους ήχους και μια κυριούλα που έκανε τη βόλτα της προς το μέρος μου, άλλαξε δρόμο αμέσως.


Στο διαταύτα
Η μπαταρία λιθίου (shido) αποδείχτηκε σκυλί στην προκειμένη περίπτωση, όχι τόσο γιατί καθότανε 5μιση μήνες (είχα βγάλει τους πόλους), αλλά γιατί της ήπια το αίμα μέχρι να πάρει μπρός. Βίαζα τη μίζα συνολικά κανένα 3λεπτο και γύρναγε συνέχεια τσακμάκι (από ενα σημείο και έπειτα ήμουν πεπεισμένος πως η μπαταρία θα πάει για πέταμα και απλά συνέχιζα για την τιμή των όπλων).
Βενζίνη είχα αρκετά κάτω από τη μέση και μετά από πολύ μίζα πήρε μπρος με τον ένα κύλινδρο, μετά έσβηνε και κ.ο.κ. μέχρι που πήρανε μπρος και οι 2 κύλινδροι και τελικά κράτησε ρελαντί.

Αλλά πολλά τα σκασίματα ρε παίδες... Πήγα και της συμπλήρωσα καινούργια βενζίνη και μειώθηκαν κάπως τα σκασίματα. Στη συνέχεια την άνοιξα για κανένα λεπτό παρατεταμένα και μειώθηκαν ακόμη περισσότερο.
Αλλά μετά από 10km (δε μπορύσα παραπάνω καθώς το χέρι μου δεν είναι ακόμα καλά), ακόμα υπήρχαν κάποια δυνατά σκασίματα στο κλείσιμο του γκαζιού.

Δεν είναι κάτι που με ανησυχεί αλλά θα ήθελα να ήξερα το λόγο που μπορεί να συμβαίνει... Γνώμες?






υ.γ. ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
:sn:
 
Top Bottom