Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Για το ότι έχει αφίσες Άρνολντ και όχι καμία ημερολόγιο Πιρελι, Σαμάνθα Φοξ κλπ αγωνιστικές δυνάμεις των 80ς δεν σχολίασε κανείς
Πάνω από τον φούσκα τον Άρνολντ... Η προπελα
Το Beta το είδε κανείς σας...???:dstpc:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πάνω από τον φούσκα τον Άρνολντ... Η προπελα
Η προπέλα είναι πάνω από όλα.. Το λέει ο Εθνικός ύμνος της χώρας, Deutschland, Deutschland uber slles
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Καλολάσποτο να του πιείς το αίμα!
Απ' το κινητό δεν μπορώ να καταλάβω, 4Τ 350 είναι?
Ευχαριστώ πολύ!
400 ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλολάσπωτο Θανάση.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Αφού της έβαλα αλυσιδογράναζα και λάστιχα, σήμερα την πήγα για πικνίκ έστω για λίγο !!!


Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Σήμερα το πρόγραμμα είχε διάφορες εργασίες στο διχρονο.

1. Ένα κουλό θέμα, από τους κραδασμούς λασκάρουν στο βουνό κάποιες από τις 4 βίδες στο λεκανάκι του καρμπυρατέρ και εχω διαρροή με αποτέλεσμα να πέφτει η στάθμη καυσίμου και να μη δουλεύει σωστά το μοτέρ. Έβαλα άλλες βίδες καινούργιες με λίγο μπλε loctite και θα δείξει. Αν δεν γίνει δουλειά θα πάω να πάρω βίδες με Άλλεν κεφάλι για να τις σφίγγω χωρίς μανουρα. .Όταν τις σφίγγω δεν χάνει άρα δεν είναι από το ο ring.
Για να μη βγάλω καρμπυρατέρ, έβγαλα ντεπόζιτο με καπάκια ψυγείου (3 βίδες), το slide με τη βελόνα, χαλάρωσα τους σφιχτήρες στα κολλαρα, και το γύρισα.

2. Επί της ευκαιρίας καθάρισα και το κύριο ζιγκλέρ.

3. Στην τελευταία βόλτα έσπασε το πίσω φτερό και σαν πρόχειρη λύση έβαλα ένα που είχα στο γκαράζ με ένα μικρό ράγισμα που το σκέπασα με αυτοκόλλητο για να μη φαίνεται. Όταν σπάσω κι αυτό θα πάρω ένα καινούργιο.

4. Μου έφυγε μια βίζα από το Σταντ, οκ αυτό ήταν ευκολάκι θεωρητικά, δύσκολα κι στη πράξη γιατι εκεί που πιάνει η βίδα είναι strimokol.

5. Και μετά όλα τα κλασσικά, λαδώματα γρασσαρισματα κτλ.


 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μπήκε και η εξάτμιση


Στάλθηκε από το SM-J600FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τι έτσι θα την γλιτώσεις με δυο φωτό; Πες μας δυο πράγματα;
Πρώτον σίγουρα γλίτωσες ένα 5κιλό από διαφορά βάρους εξάτμισης και την αφαίρεση του σερβομηχανισμού του exup (έχω διαβάσει πως μαμά εξάτμιση συν exup μας κάνουν 9 κιλά, θα ήταν πολύ χρήσιμο να επιβεβαιώσεις ή όχι).
Δεύτερον... τι έκανες με τον κωδικό βλάβης, έβαλες και τη γέφυρα EXUP eliminator;
Τρίτον, σε ποια περιοχή μένεις; Θέλω να γνωριστούμε και να δω/ακούσω το εργαλείο με τη νέα εξάτμιση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αφού ο Magelanos απολαμβάνει τη Κυριακή του μακριά από πληκτρολόγια... αποφάσισα να πάω τη μικρή μια σύντομη βόλτα για να δω πως συμπεριφέρονται τα νέα ελαστικά και πως βλέπω σε ανηφόρια/κατηφόρια με τη βάση-μασκάκι της AS.




 
Τελευταία επεξεργασία:

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
STF θέλω να βάλεις αυτοκόλλητα στο ντεπόζιτο , σε αυτό το καταπληκτικό μηχανάκι , δεν μπορώ να το βλέπω έτσι .

Πάρε μπλε αυτοκόλλητο σαν αυτό που βάζαμε στα βιβλία όταν ήμασταν στο δημοτικό , υπήρχε και σε διάφανο.

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
STF θέλω να βάλεις αυτοκόλλητα στο ντεπόζιτο , σε αυτό το καταπληκτικό μηχανάκι , δεν μπορώ να το βλέπω έτσι .

Πάρε μπλε αυτοκόλλητο σαν αυτό που βάζαμε στα βιβλία όταν ήμασταν στο δημοτικό , υπήρχε και σε διάφανο.

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ολοι την ίδια σκέψη εχουμε
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
STF θέλω να βάλεις αυτοκόλλητα στο ντεπόζιτο , σε αυτό το καταπληκτικό μηχανάκι , δεν μπορώ να το βλέπω έτσι .

Πάρε μπλε αυτοκόλλητο σαν αυτό που βάζαμε στα βιβλία όταν ήμασταν στο δημοτικό , υπήρχε και σε διάφανο.

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ολοι την ίδια σκέψη εχουμε
Κάτι βρήκα χθες, θα γίνει και αυτό όταν έρθει η ώρα του.
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Αφού ο Magelanos απολαμβάνει τη Κυριακή του μακριά από πληκτρολόγια... αποφάσισα να πάω τη μικρή μια σύντομη βόλτα για να δω πως συμπεριφέρονται τα νέα ελαστικά και πως βλέπω σε ανηφόρια/κατηφόρια με τη βάση-μασκάκι της AS.




Στέφανε δεν υπάρχουν κοντύτεροι βραχίονες ή διαφορετικό σημείο άρθρωσης αυτών, ώστε το μασκάκι να "κατέβει" λίγο πιο κάτω (και ίσως λιγότερο κάθετο) και να μοιάζει περισσότερο ως "φυσική συνέχεια" της μάσκας του προβολέα;
Δεν ξέρω αλλά εμένα μου φαίνεται λίγο ξεκάρφωτο εκεί πάνω... Αισθητικά και μόνο, αν βολεύει ή σου προφανώς σου αρέσει, πάσο.
 
Top Bottom