Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Υ.Γ δεν θέλω να ξέρω τι κάνουν όσοι λύνουν V4 !!!


Μπορώ να σου απαντήσω σε αυτό με τους V4
Απλά τα πάνε σε συνεργεια
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Υ.Γ δεν θέλω να ξέρω τι κάνουν όσοι λύνουν V4 !!!


Μπορώ να σου απαντήσω σε αυτό με τους V4
Απλά τα πάνε σε συνεργεια
Ακόμα και στα συνεργεία να είσαι σίγουρος ότι πέφτει μεγάλη αναφορά στον σχεδιαστικό τομέα κάθε εταιρίας....

Αν υποθέσουμε ότι όντως κάνουν όσα υπόσχονται...!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ακόμα και στα συνεργεία να είσαι σίγουρος ότι πέφτει μεγάλη αναφορά στον σχεδιαστικό τομέα κάθε εταιρίας....

Αν υποθέσουμε ότι όντως κάνουν όσα υπόσχονται...!!!!
Αυτό έχει 2 πλευρες
Τα συνεργεία που όντως τα κάνουν όλα, βρίσκονται κατηγορούμενα για υψηλές χρεώσεις... Αδίκως κατά την ταπεινή μου άποψη.
Και τα συνεργεία που είναι φθηνά... Με όσα περιέχει αυτή η λεξη
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μανιακέ συνηθέστερα παρά όχι, η συζήτηση περί ακριβών χρεώσεων συνοδεύεται και από πράγματα που έπρεπε να γίνουν και δεν έγιναν από συνεργεία που έχουν καλό όνομα.


Πρέπει να βάλουμε στην εξίσωση και τον πελάτη. Του αρέσουν ας πούμε τα 1290. Και αγοράζει ένα μαζεύοντας λεφτά να ζήσει το όνειρο του, δικαίωμα. Και δεν ξέρει ότι μόλις περάσει την πόρτα του συνεργείου έχει ελαφρύνει πεντακόσια ευρώ περίπου, δεν ρώτησε, δεν ενδιέφερε, είχε δυνατότητα να πραγματοποιήσει το όνειρο και αγόρασε. Και δεν κάνει την συντήρηση που λέει η εταιρία, απλά γιατί δεν έχει πεντακόσια ευρώ περίσσευμα για σέρβις και τα σέρβις είναι ακριβά. Το συγκεκριμένο παράδειγμα γιατί στα orange days ρώτησα.

Ακόμα χειρότερα αν πάρει "φτηνό τουριστικό" Κάπονορντ και ακούσει 500ρικο...
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Μανιακέ συνηθέστερα παρά όχι, η συζήτηση περί ακριβών χρεώσεων συνοδεύεται και από πράγματα που έπρεπε να γίνουν και δεν έγιναν από συνεργεία που έχουν καλό όνομα.


Πρέπει να βάλουμε στην εξίσωση και τον πελάτη. Του αρέσουν ας πούμε τα 1290. Και αγοράζει ένα μαζεύοντας λεφτά να ζήσει το όνειρο του, δικαίωμα. Και δεν ξέρει ότι μόλις περάσει την πόρτα του συνεργείου έχει ελαφρύνει πεντακόσια ευρώ περίπου, δεν ρώτησε, δεν ενδιέφερε, είχε δυνατότητα να πραγματοποιήσει το όνειρο και αγόρασε. Και δεν κάνει την συντήρηση που λέει η εταιρία, απλά γιατί δεν έχει πεντακόσια ευρώ περίσσευμα για σέρβις και τα σέρβις είναι ακριβά. Το συγκεκριμένο παράδειγμα γιατί στα orange days ρώτησα.

Ακόμα χειρότερα αν πάρει "φτηνό τουριστικό" Κάπονορντ και ακούσει 500ρικο...
Εγώ να πλήρωσω το 500αρικο για το σωστό και πρόστυχο μαγαζί....
Αλλά να με συμπαθάτε που δύσκολα εμπιστεύομαι πλέον μαγαζιά κι ανθρώπους με μεγάλα ονόματα κι ακόμα μεγαλύτερες υποσχέσεις....
Και για να καταλαβαίνομαστέ το ελαφρώς χιουμοριστικό ποστ δεν είχε να κάνει με το ότι δεν ξέραμε να λύσουμε μια βίδα, αλλά με το ότι εκεί που ήταν και για να μην κάνουμε ζημιά με τα ταπεινά μας εργαλεία και την ταπεινή μας μικρή και λίγη γνώση μας πήρε λίγο παραπάνω....
Σχολίασα βέβαια και την ανύπαρκτη σχεδιαστική εργονομια του V2 και την αντικειμενική δυσκολία στο να γίνουν εργασίες με μεγαλύτερη ευχέρεια...

Αλλά θα μπορούσα να πληρώσω 500 ευρώ και να πρήζω τα μεζέα του μάστορα αντί να σχολιάζω και να κάνω χιούμορ στο φόρουμ
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Για να λεμε την αληθεια, ολα τα V2 ειναι μανικι στο ανοιγμα καπακιων και στην εξαερωση. Αντε να εξαιρεσουμε τα διαμηκη της Γκουτσι και κατι στενα αεροψυκτα V2 της Χαρλευ κτλ.

Ολα τα υπολοιπα, κλαμα. Και γιαυτο πλερω στα συνεργεια. Θυμαμαι εν ετει 2010 ειχα σκασει 180ευρωπαικα για ελεγχο (οχι ρυθμιση) βαλβιδων στο Βουστρομ.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Φτιαχτηκαν και τα καγκελα..
Εν αναμονη των 21 αδερφων.


Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν ειναι κακο!! Μπραβο!!!!!
Μήπως να βαλεις και αντιρηδες προς τα πατακια?
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Δεν ειναι κακο!! Μπραβο!!!!!
Μήπως να βαλεις και αντιρηδες προς τα πατακια?
Δν ξερω να σου πω την αληθεια.το σκεφτομουν αλλα το θεωρησα υπερβολη.ηδη πιανει σε τρεις μεριες.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Δν ξερω να σου πω την αληθεια.το σκεφτομουν αλλα το θεωρησα υπερβολη.ηδη πιανει σε τρεις μεριες.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θα μειωσουν πολυ τους κραδασμους και την περιστροφη απο κοντρα ανεμο.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Δν ξερω να σου πω την αληθεια.το σκεφτομουν αλλα το θεωρησα υπερβολη.ηδη πιανει σε τρεις μεριες.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν υπαρχει καγκελο στην αγορα που να μην πιανει μπροστα,στη βαση των μαρσπιε. Γιαυτο το λεω. Εγω ταπιασα απο τα πατακια ,στο πισω μερος , και εννοειται εσπασαν σκεψου (αλουμινιο) . Καλο θα ηταν ,τωρα που μπορεις να το φτιαξεις κ αυτο ,γιατι εχεις κανει καλη δουλεια.
 

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
Σε περίπτωση πτώσης σκέψου τα σημεία που θα φάνε τον τσαμπουκά
και χρησιμοποίησε κόντρες στήριξης.
Ρίξε ένα βλέφαρο σε επώνυμες βάσεις για ιδέες.
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Δεν υπαρχει καγκελο στην αγορα που να μην πιανει μπροστα,στη βαση των μαρσπιε. Γιαυτο το λεω. Εγω ταπιασα απο τα πατακια ,στο πισω μερος , και εννοειται εσπασαν σκεψου (αλουμινιο) . Καλο θα ηταν ,τωρα που μπορεις να το φτιαξεις κ αυτο ,γιατι εχεις κανει καλη δουλεια.
Οι hepco & becker, γιαυτό το μηχανάκι πιάνουν έτσι ακριβώς, σαν του Άκη

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Οι hepco & becker, γιαυτό το μηχανάκι πιάνουν έτσι ακριβώς, σαν του Άκη

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τι'πες τωρα!!
Ενδιαφερον... Ειχα δει μονο καγκελα για σαμαρια με τετοιο πιασιμο.
Τι να πω,κατι ξερουν εκει στη h&b καλυτερα.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Έτοιμο το 1ο, αλλά ....7 έμειναν!:wacky:
Για όσους δεν κατάλαβαν είναι μια από τις 8 δέστρες που θα έχουν οι βαλίτσες στο πάνω μέρος που ετοιμάζω.



Μίας και τα κάγκελα αντέχουν το βάρος βαλίτσας είπα να ξεκινήσω την αντικατάσταση των σαμαριών των 15 λίτρων που χρησιμοποιώ κάθε Σάββατο για ψώνια με βαλίτσες 25 λίτρων αλλά και για καμιά βόλτα (όταν μας ελευθερώσουν).
Θα ανοιχτεί σχετικό topic στα DIY όταν ολοκληρωθούν για να γίνει η παρουσίαση σωστή και αδιάλειπτη.
Οπότε έφτιαξα σήμερα σε φυσικό μέγεθος ένα δείγμα για να δω και πως θα δείχνει στην μηχανή.
Το υλικό κατασκευή τους πάντως θα είναι έκπληξη. ;)



 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Φρέσκο στεφάνι με τις δικές του ακτίνες!
Ευχαριστώ του 2 Κωστάκηδες
el gatto, maniak για την ιδέα και την μεταφορά!!!


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Φρέσκο στεφάνι με τις δικές του ακτίνες!
Ευχαριστώ του 2 Κωστάκηδες
el gatto, maniak για την ιδέα και την μεταφορά!!!


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Με γειές Θανασάκη!Γιά δώσε τιμή και info μιάς και το δικό μου έχει γίνει κουταλοπίρουνο και πάμε για αλλαγή,thanks!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Με γειές Θανασάκη!Γιά δώσε τιμή και info μιάς και το δικό μου έχει γίνει κουταλοπίρουνο και πάμε για αλλαγή,thanks!
Αμα θες ένα μαμά ΚΤΜ950 στεφάνι αλουμίνιο ,στο σιάνω με περτιΚαλή κορδέλα κ στο κάμω Δώρο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
....με έφτιαξες(για πολλοστή φορά),θα σε πάρω τηλ.Καλημέρα και μερσώ μποκού!
 
Top Bottom