Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Ωρε Απόστολε ομορφιές..
Εικόνες που νομίζεις πως είναι πολύ μακρύτερα σε επαρχία!!
Γιώργη και με τη βροχή που είχε ρίξει τις προηγούμενες μέρες οι μυρωδιές του δάσους σε ταξίδευαν περισσότερο !!!!
Διψασμένο το βουνό πάντως, περίμενα ότι θα συναντούσα περισσότερη λασπούρα ,ελάχιστα πράγματα!!!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Έβαλα τις χούφτες απ' το 1200 που είναι πιο ντιζαινατες!!κόστος ζευγάρι καινούριες 12€!!!!!! Απριλια τα πιο φθηνά ανταλλακτικά ever!!!έπεσε και λίγο δουλειά...


Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αχχ ....αυτοί οι Ιταλοί...."κούκλες".. φτιάχνουν...!!!!!
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Πρωι-πρωι σημερα πισω λαστιχο, και αποφασισα να δοκιμασω το Bridgestone S21 για το οποιο μου λεει τα καλυτερα ο φιλος Τζανης Pektis στο ιδιο μηχανακι. Το Michelin Power 3 που εβαζα μεχρι τωρα εβγαζε 10000χμ το πισω αλλα απο τα 7000χμ και μετα αρχιζε τα γλυστρηματα στην πιεση, το S21 ειναι καινουργιας τεχνολογιας και πιο μαλακο, ειμαι περιεργος να δω ποσα χμ θα βγαλει. Αλλα και λιγοτερα να βγαλει, χαλαλι αν δε γλυστραει μετα απο καποια χμ.
Με γειές,
...θα βγάλει 10Κ,
με λίγη προσοχή μπορεί και 12 & θα αποδίδει μέχρι τέλους (σχεδόν...).
Στο ST τα κράτησα 11Κ, με αρκετή Πεντέλη και είχανε λίγο ακόμα,
τα άλλαξα εν όψει ταξιδίου.
Πάντως γενικά,
θεωρώ προτιμότερη επιλογή σπορ ελαστικό (όχι σούπερ σπορ), παρά τούρινγκ και χαλάλι η μειωμένη μακροζωία.
/// Β
 

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
Εγώ σήμερα της μίλησα λιγάκι ,την χάιδεψα, την πήγα να δούμε παλιό αγαπημένο φίλο,την άκουσα,και τελικά την έκλεισα στο στάβλο να μην είναι έξω στη βροχή αφού την ευχαρίστησα για τη βόλτα.
 

xigo

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
1290SAS-NX650R-SRX
Εγώ άλλαξα επιτέλους μαρσπιεδες. Έβαλα κατεμισιους να μπορώ να πατήσω και λίγο όρθιος στο τίμιο μηχανάκι.. Ε και επειδή δε αυτές τις ζάντες ήταν κάτι παλιό λάστιχα έβαλα και λαστιχάκια μετά..
Να παίξουμε στα χώματα τώρα που παγώνει..


Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Την επλυνα, με φυσικο νερο φυσικης ροης απο πανω και πιεστικο Μιτας Τερα Φορς απο κατω. Μαζι πλυθηκαν και οι μποτες μου εσωτερικα.

Το βολτομετρο εδειχνε 1.8ν, το αριστερο θερμαινομενο δεν εδινε ενω το δεξι ζεματαγε, αλλα με εφερε το ρημαδι απο Χαιδαρι στον Γερακα μεσα απο τον κατακλυσμο χωρις τσικ, 30 χρονω μηχανακι...
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Πάντως γενικά,
θεωρώ προτιμότερη επιλογή σπορ ελαστικό (όχι σούπερ σπορ), παρά τούρινγκ και χαλάλι η μειωμένη μακροζωία.
/// Β
Εννοειται, και ειδικα για τις ελληνικες ασφαλτους :ok:

Οσο ειχα το μηχανακι στο Νησι, δηλ. για τα πρωτα χρονια της ζωης του, εβαζα τουρινγκ λαστιχα (Pirelli Diablo Strada τοτε) και ειμουνα μια χαρα με τις ασφαλτους εκει, μεχρι και πιστα το πηγαινα με τετοια. Πριν το φερω στην Ελλαδα ειχα βαλει ενα ζευγαρι Michelin Road 2 επειδη ταχα βρει προσφορα και διαπιστωσα οτι δεν κανουν για τετοιο μηχανακι στους ελληνικους δρομους, το γλυστρημα πηγαινε συννεφο - βεβαια το πισω εβγαλε σχεδον 20000χμ (!) αλλα τι να το κανεις. Οποτε απο τοτε μονο ρεησονια λαστιχα εδω.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Την πήρα από το σέρβις και γυρίσαμε σπίτι πάνω που έκλεισε ο καιρός και αρχίζει το δεύτερο μέρος της ταινίας "η καταστροφή του κόσμου". Δουλεύει καλά, είχα "ξεχάσει" το γκάζι του, δουλεύει πιο δροσερά από πριν, δεν ξέρω αν είναι το παραφλού ή το νέο πρόγραμμα που περάστηκε (στα διεθνή μέσα έλεγαν ότι είχε καλοκαιρινό update).
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Την πήρα από το σέρβις και γυρίσαμε σπίτι πάνω που έκλεισε ο καιρός και αρχίζει το δεύτερο μέρος της ταινίας "η καταστροφή του κόσμου". Δουλεύει καλά, είχα "ξεχάσει" το γκάζι του, δουλεύει πιο δροσερά από πριν, δεν ξέρω αν είναι το παραφλού ή το νέο πρόγραμμα που περάστηκε (στα διεθνή μέσα έλεγαν ότι είχε καλοκαιρινό update).
Μονο που μπαίνει στην πρίζα και ψαχουλευει... Αρκεί για καλύτερο δούλεμα.
Το μπροστινό πως είναι?
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Μονο που μπαίνει στην πρίζα και ψαχουλευει... Αρκεί για καλύτερο δούλεμα.
Το μπροστινό πως είναι?
Φαίνεται ότι δεν βρήκε λακούβες να το δοκιμάσει....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Φαίνεται ότι δεν βρήκε λακούβες να το δοκιμάσει....
Και όμως έσκασα σε δυο τρεις καλές πριν καταλάβω ότι ΟΚ, να κοιτάμε μακριά αλλά καλό είναι να κοιτάμε ΚΑΙ κοντά, ειδικά στην άλλη πλευρά της Κηφισιάς προς Μελίσσια που ήταν και χάλια ο δρόμος και με νερά και λάσπη.

Δουλεύει όπως πρέπει. Με ξένισε η αίσθηση του ότι είναι σκληρό γιατί ένα μήνα τώρα με το 950 σχεδόν δεν με νοιάζει πως είναι ο δρόμος.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Της έφτιαξα ένα εντουροπινάκιδο....που να ξαναγυριζεις πάλι πίσω να ψάχνεις στα όρη και τα μονοπάτια!!!


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Της έφτιαξα ένα εντουροπινάκιδο....που να ξαναγυριζεις πάλι πίσω να ψάχνεις στα όρη και τα μονοπάτια!!!


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Απόστολε, αν το βγάζεις και άσφαλτο να ξέρεις ότι η ίδια εντουροπινακίδα μου στοίχισε 150 ευρώ.
Το λέω γιατί στην ίδια λογική την έβαλα και βλέποντας ένα σκασμό μοτό χωρίς πινακίδες ή με φιμέ (τι φιμέ δηλαδή, κατάμαυρες) πινακίδες το σκεπτικό ήταν "εμένα θα σταματήσουν";
Ο γ@μημένος ο νόμος του Μέρφι όμως....
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Απόστολε, αν το βγάζεις και άσφαλτο να ξέρεις ότι η ίδια εντουροπινακίδα μου στοίχισε 150 ευρώ.
Το λέω γιατί στην ίδια λογική την έβαλα και βλέποντας ένα σκασμό μοτό χωρίς πινακίδες ή με φιμέ (τι φιμέ δηλαδή, κατάμαυρες) πινακίδες το σκεπτικό ήταν "εμένα θα σταματήσουν";
Ο γ@μημένος ο νόμος του Μέρφι όμως....
Αυτός ο Μέρφι ρε γαμωτο !!!!
Το χρησιμοποιώ και άσφαλτο το μηχανάκι!!
Τώρα με έβαλες σε σκέψεις...χαχα!! Εξάλλου ένα 150αρι είναι τρεις πινακίδες (αντικατασταση)
30 την πρώτη κι 60 οι επόμενες αν θυμάμαι καλά!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Απόστολε, αν το βγάζεις και άσφαλτο να ξέρεις ότι η ίδια εντουροπινακίδα μου στοίχισε 150 ευρώ.
Το λέω γιατί στην ίδια λογική την έβαλα και βλέποντας ένα σκασμό μοτό χωρίς πινακίδες ή με φιμέ (τι φιμέ δηλαδή, κατάμαυρες) πινακίδες το σκεπτικό ήταν "εμένα θα σταματήσουν";
Ο γ@μημένος ο νόμος του Μέρφι όμως....
Εσύ δεν έχεις "πρόσωπο" όπως εμεις, γι'αυτό!!! :friend:
 
Reactions: STF
Top Bottom