Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Την κατέβασα κέντρο, είχε πολύ καιρό να πάει. Βέβαια ξεκίνησε για δουλειά Μαρούσι, πετάχτηκε Κορωπί εκτάκτως, Μαρκόπουλο για μουστοκούλουρα, πήγε από tyreshop για να δούμε διαθεσιμότητα ελαστικών, στην ΚΤΜ εκεί δίπλα (ωραία τα swm) για γλίστρα και αν δεν είχα να πάρω την μικρή από το σχολείο θα πεταγομουν και στην λέσχη μοτοσκουτσι να δω φάτσες πριν το 36ωρο.

Λίγο χάος το κέντρο, δεν χωράει καλά για διήθηση γιατί τιμόνι και καθρέπτες είναι ακριβώς στο ύψος των αυτοκινήτων και SUV, έχω ξεχάσει πως γίνεται το άθλημα κιόλας.

Κατανάλωση 9.1 έγραφε στο σταμάτα ξεκίνα, μικρό σοκ.


Για εξιλέωση για την ταλαιπωρία, παρήγγειλα λάμπες led, τις σωστές.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Την κατέβασα κέντρο, είχε πολύ καιρό να πάει. Βέβαια ξεκίνησε για δουλειά Μαρούσι, πετάχτηκε Κορωπί εκτάκτως, Μαρκόπουλο για μουστοκούλουρα, πήγε από tyreshop για να δούμε διαθεσιμότητα ελαστικών, στην ΚΤΜ εκεί δίπλα (ωραία τα swm) για γλίστρα και αν δεν είχα να πάρω την μικρή από το σχολείο θα πεταγομουν και στην λέσχη μοτοσκουτσι να δω φάτσες πριν το 36ωρο.

Λίγο χάος το κέντρο, δεν χωράει καλά για διήθηση γιατί τιμόνι και καθρέπτες είναι ακριβώς στο ύψος των αυτοκινήτων και SUV, έχω ξεχάσει πως γίνεται το άθλημα κιόλας.

Κατανάλωση 9.1 έγραφε στο σταμάτα ξεκίνα, μικρό σοκ.


Για εξιλέωση για την ταλαιπωρία, παρήγγειλα λάμπες led, τις σωστές.
μπεμπα?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
μπεμπα?
Ε ναι. Το ΚΤΜ χωρίς γλίστρα δεν κουνιέται. Άσε που έπρεπε να έχω βαλίτσα σήμερα και το ΚΤΜ με την συγκεκριμένη είναι ιεροσυλία.
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Ελυσα το μοχλικο στο CRF υστερα απο περιπου 1.5 χρονο που το χα ξαναλυσει αρχικα. Λες και μολις το γρασαρα ητανε, 0 βρωμα εσωτερικα και τιγκα γρασσο ακομα!

Παραλληλα λυσαμε και το μοχλικο απο ενα Τ7 που ειχε συντηρηθει πριν 1.5 χρονο και αυτο. Ολα οκ και εκει αυτη τη φορα, την πρωτη φορα που λυθηκε στο Τ7 το γρασσο ηταν...αφαντο..!

Oποτε το ζουμι της υποθεσης ειναι, οσοι εχετε Τ7 καινουρια , καντε ενα κοπο να δειτε το μοχλικο και να το γρασαρετε προτου βρεθειτε προ εκπληξεων μελλοντικα...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ελυσα το μοχλικο στο CRF υστερα απο περιπου 1.5 χρονο που το χα ξαναλυσει αρχικα. Λες και μολις το γρασαρα ητανε, 0 βρωμα εσωτερικα και τιγκα γρασσο ακομα!

Παραλληλα λυσαμε και το μοχλικο απο ενα Τ7 που ειχε συντηρηθει πριν 1.5 χρονο και αυτο. Ολα οκ και εκει αυτη τη φορα, την πρωτη φορα που λυθηκε στο Τ7 το γρασσο ηταν...αφαντο..!

Oποτε το ζουμι της υποθεσης ειναι, οσοι εχετε Τ7 καινουρια , καντε ενα κοπο να δειτε το μοχλικο και να το γρασαρετε προτου βρεθειτε προ εκπληξεων μελλοντικα...
Γράψτο στο θέμα με τα t7 μητσακο, να το δουν οι κάτοχοι.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έχει γραφτεί πολλάκις σχετικά με την απουσία γρασσου σε καινούργιες μοτοσυκλέτες.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Οι υπάλληλοι στις γραμμές παραγωγής είναι σερνικά τραντισιοναλ cis, δεν γρασαρουν το μοχλικο, δεν λιπαινουν το spline, δεν τεφλοναρουν την ντιζα.
 

georgeps

Μέλος
Περιοχή
Mother Earth
Όνομα
George
Μοτό
CL500?
πρώτη βολτα για καφέ στο κέντρο με τον Σέρπα, πρώτη κλήση που μαζέυω σαν οδηγος για παρκάρισμα.
Παω να το πάρω και βλέπω κάτι χαρτια, λεω κανα διαφημιστικό θα ναι... διαφημιστικό με εθνόσημο? και τσουπ...

Με ετρωγε και εμενα ο κώλ0ς μου εκεί που το έβαλα, αλλά είχε αλλες 50 μηχανες, τι να κάνω :p

(Σήμερα έμαθα για άλλους δύο που τους γράψαν με αυτοκίνητο για παρκάρισμα. Το νου σας, μάλλον χρειάζονται μεροκάματο κ βγηκαν παγανια)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τώρα που το λες, είχε κλήσεις ακόμα και μέσα στο πάρκινγκ του πρώτου νεκροταφείου. Ο Δήμος Αθηναίων δεν είναι για πλεμπς.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έχουν βγει σεριανι και γράφουν γενικώς.
Για κράνος και κινητό, καλά κάνουν.....για πάρκινγκ είναι προς συζητηση
 

pantheo

Μέλος
Περιοχή
Κορινθία
Όνομα
Panos
Μοτό
KTM 1050 Adventure '15.
SUZUKI GSXR 750 K6.
Vespa P200E '85.
Μαζί με το προστατευτικό ψυγείου ήρθαν και κάτι πραγματάκια για να "πορτοκάλισει" λίγο η καθημερινότητα μας...
Για να με ευχαριστήσει με κέρασε εσπρεσάκι στο γραφικό Κόρφο... ☕



 

Ape1

Μέλος
Όνομα
Marios
Μοτό
Honda CBF600 2005
Βόλτα απο χθες στο μηχανικό για αλλαγή ντίζας συμπλέκτη η οποία έπνεε τα λοίσθια ύστερα και απο ένα κρακ που άκουσα να κάνει προχθές, και επευκαιρία ενα γενικό check-up. Μου ζητάει απεγνωσμένα και ένα πλύσιμο και σκέφτομαι μήπως της κλείσω ένα ραντεβού στο Psycho Wash... είδωμεν
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τι μηχανή είναι ρε παιδιά;;

(Να ξέρω για ποια θα την παίζω λέμε!!)

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
701...husky
Καρατουμπανο
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Την έλυσα για να την κάνω να BMWδίσει λιγάκι










Γιώργο έρχομαι Σουηδία μόνο και μόνο για να τραβήξω το ζελατινακι της οθόνης!

Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Σήμερα έβαλα ζελατίνα κοντη, άλλαξα τις μαμά σέλες με τις PP, και κούμπωσα απάνω την ακραποβιτς που την είχε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης για σέρβις. Και βέβαια την έκανα βόλτα....

Επίσης καθάρισα τον σταύλο και τα έβαλα και τα τρία για ύπνο. Το άλλο είναι ξενιτεμένο, από βδομάδα θα μπει και αυτό εδώ μέσα. Θα χωρέσει. Με το ζόρι.



Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom