Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πιο πολύ ταιριάζει το μπαούλο σε on off παρά σε sport touring.
Είναι πολύ λεπτό το 9Χ0 για κάτι τέτοιο. Το μαμά πλαστικό τετράγωνο και τα μεταλλικά τετράγωνα είναι οκ όμως.
 

Γιαννης20v

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW R1200GS LC
Θα αγόραζα και μερικά που ζαχαρώνω τρελά, αλλά τα 100 τετραγωνικά μου δεν χωράνε άλλα πια.
Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να πουλήσω κανένα από όσα έχω, άρα καταλήγω να χαζεύω αγγελίες και να μην θέλω να αγοράσω ενώ μπορώ.
Άσε, δράμα...
ειμαι προθυμος να σε βοηθησω ναδειασεις μια απο τις θεσεις με τα γαλαζια παπακια..οχι για μενα..για τη φουκαριαρα τη γυναικα που που θελει ενα γαλαζιο...!!!
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Παλιότερα ένας φίλος είχε βάλει σύστημα NOS σε ένα κολοπειραγμένο ZZR 11. Έβαζε επίτηδες βαλίτσα πίσω, πρώτον για να τον περνάνε τα υποψήφια θύματα για τουρίστα και δεύτερον γιατί εκεί έκρυβε τη φιάλη του νίτρου. Σε ευθεία έριχνε σε οτιδήποτε κυκλοφορούσε τότε στον δρόμο :ha.

Ωραίες εποχές :like:.
Ο Αγγε...ης το είχε κάνει, Κώστα;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αλλαγή λαδιών και γκεστ σταρ ο μανιακός.


Με περιμένουν τα κορίτσια μου στην ταβέρνα. Φτάνω, η μικρή χαρά, η μεγάλη το παίζει λίγο "ωφου με το πορτοκαλί" και στην ταβέρνα είναι και γείτονας που ήταν στο σώμα με μοτοσυκλέτα, τώρα σε άλλη υπηρεσία. "Πωωωωωω το 950, δεν το πουλάς ποτέ αυτό". Γυρνάω στην γυναίκα, τα βλέπεις, είναι ομόφωνη αντίδραση όλων όσων ξέρουν. Η μικρή λέει είμαστε δυο και είσαι μόνη σου, το κρατάμε. Win.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ο Αγγε...ης το είχε κάνει, Κώστα;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Αααα ξέρεις το τρελοκομείο! Φοβερός οδηγός ο Γιώργος στην άσφαλτο.

Όχι ο Στράτος και το είχε βάλει στου Τάκη τον Μπουρνά στην Αργυρούπολη. Του έδινε από την 3η ταχύτητα και πάνω (για λόγους ασφαλείας) 30 άλογα πραγματικά μπαμ μπαμ. Και υπήρχε επιλογή και για περισσότερα.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Αλλαγή λαδιών και γκεστ σταρ ο μανιακός.


Με περιμένουν τα κορίτσια μου στην ταβέρνα. Φτάνω, η μικρή χαρά, η μεγάλη το παίζει λίγο "ωφου με το πορτοκαλί" και στην ταβέρνα είναι και γείτονας που ήταν στο σώμα με μοτοσυκλέτα, τώρα σε άλλη υπηρεσία. "Πωωωωωω το 950, δεν το πουλάς ποτέ αυτό". Γυρνάω στην γυναίκα, τα βλέπεις, είναι ομόφωνη αντίδραση όλων όσων ξέρουν. Η μικρή λέει είμαστε δυο και είσαι μόνη σου, το κρατάμε. Win.
Τι δεν τής αρέσει? το χρώμα?
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Αααα ξέρεις το τρελοκομείο! Φοβερός οδηγός ο Γιώργος στην άσφαλτο.

Όχι ο Στράτος και το είχε βάλει στου Τάκη τον Μπουρνά στην Αργυρούπολη. Του έδινε από την 3η ταχύτητα και πάνω (για λόγους ασφαλείας) 30 άλογα πραγματικά μπαμ μπαμ. Και υπήρχε επιλογή και για περισσότερα.
Το Γιώργο, το Στρατό, εσένα, αλλά και άλλους σας θυμάμαι από την προ 15ετιας (σχεδόν 20) συμμετοχή μου/σας στη Λέσχη Kawasaki. Εσένα Κώστα έχω να σε δω από τότε. Σε θυμάμαι με το ZZR αλλά και ένα DT200 που είχες τότε. Δε θυμάμαι αν ειχες και το Bross την ίδια περίοδο. Το Στράτο και το Γιάννη με το GPZ τους πέτυχα τυχαία πριν 2 χρόνια σε μια εκδήλωση και τα είπαμε. Το μυαλό μου πήγε στο Γιώργο γιατί θυμάμαι αυτόν να έχει γαργαλημένο το 11 αλλά και να κυκλοφορεί με πιάτο, ενίοτε και με κουτί πίσω και μου είχε κάνει εντύπωση ως όχι και ιδιαίτερα φανατικό υποστηρικτή των top case (ειδικά σε στριτ), επίσης.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Το Γιώργο, το Στρατό, εσένα, αλλά και άλλους σας θυμάμαι από την προ 15ετιας (σχεδόν 20) συμμετοχή μου/σας στη Λέσχη Kawasaki. Εσένα Κώστα έχω να σε δω από τότε. Σε θυμάμαι με το ZZR αλλά και ένα DT200 που είχες τότε. Δε θυμάμαι αν ειχες και το Bross την ίδια περίοδο. Το Στράτο και το Γιάννη με το GPZ τους πέτυχα τυχαία πριν 2 χρόνια σε μια εκδήλωση και τα είπαμε. Το μυαλό μου πήγε στο Γιώργο γιατί θυμάμαι αυτόν να έχει γαργαλημένο το 11 αλλά και να κυκλοφορεί με πιάτο, ενίοτε και με κουτί πίσω και μου είχε κάνει εντύπωση ως όχι και ιδιαίτερα φανατικό υποστηρικτή των top case (ειδικά σε στριτ), επίσης.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Τι μηχανή είχες τότε?
 

Bandit

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Moto Guzzi v11 Le Mans, Honda xl250s ,Honda xl500r Paris Dakar
Έκατσα και έφτιαξα ένα μοντέλο για πλευρικές σχάρες για να μπουν σαμάρια μαλακά τις ''LOMO'', με σκοπό να το έχω σαν οδηγό αντιγραφής για την κανονική κατασκευή σε ατσάλινη σωλήνα.
Υλικά που χρησιμοποίησα , χαλκοσωλήνα νερού Φ15 , γωνιές και Τ .
Τυχόν παρατηρήσεις , σχόλια και διαφορετικές ιδέες σας είναι ευπρόσδεκτες



Είναι υπό σκέψη για το πόσο φαρδύ θα είναι το οριζόντιο κομμάτι , πάνω στο οποίο θα "κάθεται'' το σαμάρι, και εάν θα είναι σταθερό ή αναδιπλούμενο με κάποιο ελατήριο επαναφοράς στην κλειστή θέση.









imgur.com

Να συμπληρώσω ότι λείπουν από το μοντέλο οι εμπρός αντηρίδες , οι οποίες θα μπουν σίγουρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Έκατσα και έφτιαξα ένα μοντέλο για πλευρικές σχάρες για να μπουν σαμάρια μαλακά τις ''LOMO'', με σκοπό να το έχω σαν οδηγό αντιγραφής για την κανονική κατασκευή σε ατσάλινη σωλήνα.
Υλικά που χρησιμοποίησα , χαλκοσωλήνα νερού Φ15 , γωνιές και Τ .
Τυχόν παρατηρήσεις , σχόλια και διαφορετικές ιδέες σας είναι ευπρόσδεκτες



Είναι υπό σκέψη για το πόσο φαρδύ θα είναι το οριζόντιο κομμάτι , πάνω στο οποίο θα "κάθεται'' το σαμάρι, και εάν θα είναι σταθερό ή αναδιπλούμενο με κάποιο ελατήριο επαναφοράς στην κλειστή θέση.









imgur.com
Δεν κατακβαινω την χρησιμουητα του οριζοντιου κοματιου αναδιπλωμενου ή μη Για πες
 

Bandit

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Moto Guzzi v11 Le Mans, Honda xl250s ,Honda xl500r Paris Dakar
Δεν κατακβαινω την χρησιμουητα του οριζοντιου κοματιου αναδιπλωμενου ή μη Για πες

Για να κάθεται επάνω το σαμάρι, σε περίπτωση που έχει κάποιο βάρος, να μην ζορίζονται οι ιμάντες με τα σκρατς που συνδέουν τα δύο σαμάρια μεταξύ τους πάνω από την σέλα.
 
Top Bottom