Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Μακάρι να κάνω και λάθος και το εύχομαι δηλαδή αλλά έχω την αίσθηση ότι πολλές φορές το χιούμορ δεν γίνεται από όλους το ίδιο αντιληπτό.
Ή καμιά φορά ξεπερνάμε τα όρια και καλό είναι να μαζευόμαστε. Καμία παρεξήγηση από εμένα, απλά… όρια.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μακάρι να κάνω και λάθος και το εύχομαι δηλαδή αλλά έχω την αίσθηση ότι πολλές φορές το χιούμορ δεν γίνεται από όλους το ίδιο αντιληπτό.
Εμ, μάλλον αυτό.

Το αστείο είναι προφανώς συνδεδεμένο με σλόγκαν από πασίγνωστη διαφήμιση. Το αστείο αφορά αντικείμενο, όχι πρόσωπο.


Το να θεωρούμε το προϊόν της διαφήμισης ως κάτι προσβλητικό, όταν πρόκειται για κάτι που χρησιμοποιείται από πάνω από τον μισό πληθυσμό (στις πολιτισμένες χώρες έστω) είναι αστείο στις μέρες μας, μικρονοϊκες αντιλήψεις των 60ς έχουν περάσει στην ιστορία. Προσβλητικό για την νοημοσύνη ήταν το σλόγκαν γιατί όλοι μας ξέρουμε ότι δεν πονάνε οι γυναίκες λιγότερο, δεν έχουν λιγότερη κούραση, τίποτα γενικά στον κύκλο τους δεν γίνεται πιο "ανάλαφρο" από την χρήση μιας μάρκας η άλλης.


Αφήνοντας λοιπόν την λογική εξήγηση του αν και τι ήταν αστείο και την άστοχη σύνδεση προϊόντος και γυναικείας διάθεσης που έκανε η εταιρεία που δεν έχει σχέση με το θέμα μας, αν κάποιος επιλέγει να παρεξηγηθεί ή να θιγεί επί προσωπικού από αυτό που γράφτηκε είναι επιλογή του.


Θα δεχομουν κριτική από το ίδιο το τανκμπαγκ αν ήταν μέλος, αλλά τι να πει, δεν πετάω; Τόσες σελίδες το κράζουν όλοι για αυτόν ακριβώς τον λόγο. Έψαχνα να βρω την αρχική φωτογραφία για να δω αν αυτό δίνει η μοτέκ για το XR και πήγα πολύ πίσω. Βρήκα ότι δεν έχει φωτογραφία από το πλάι στην σελίδα της, υποψιάζεται εύκολα κάποιος γιατί. Για να το πω με τα λόγια της αξέχαστης Τζέσικα Ραμπιτ, it was drawn this way, πεταχτό. Το ρόδο αν το πεις με άλλο όνομα θα μυρίζει το ίδιο γλυκά, είπε ο βάρδος. Και το τανκμπαγκ θα πετάει παντού το ίδιο... Θα φαίνεται λιγότερο σε ένα πιο μεγάλο και επίπεδο ρεζερβουάρ όμως.


Μάλλον το παρατραβηξαμε το θέμα. Όταν λέω μάλλον, εννοώ σίγουρα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δικαίωμα για το τανκμπαγκ :roflmao:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο Γιάννης σήμερα είναι σε οίστρο και πετάει πετυχημένα αστεία.
Δεν τον έχω πετύχει να προσβάλει ποτέ με τα γραφόμενα του και είναι δεκτικός στην πλάκα

Εγώ προσωπικά δεν έχω παρεξηγηθεί ποτέ με προφανη πρόθεση κάποιου να αστειευτει μαζί μου, ακόμα και όταν κάποιος με είπε μαλακα....γιατί είμαι σίγουρος ότι δεν θα τολμούσε αν με κοιτούσε στα μάτια.

Προτρέπω λοιπόν να μην χάνουμε το χιούμορ μας, γιατί μόνο αυτό μας έχει μείνει..
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Δικαίωμα για το τανκμπαγκ :roflmao:
:ha

Aυτο το τανκ μπαγκ θα γίνει συλλεκτικό. Το βλέπω να βγαίνει σε μερικά χρόνια στον οίκο σόθμπις (ένεκα και της Αγγλικής μοτό)

Με το μπαρδον.

Και ψυχραιμία παιδιά.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πόσο μλκς παίζει να είσαι?
Συγνώμη τώρα γιατί τόσα χρόνια εδώ τέτοια δεν γράφονται και έχει διατηρηθεί η παρέα αγαπημένη με ότι διαφωνία έχει ο καθένας με τον άλλον.

Εγώ διαβάζοντας το αστείο tank bag μαρκας Always το φοράς και πετά το βρήκα αστείο παραλληλισμό με το γνωστό διαφημιστικό σλόγκαν. Επειδή σχολιάζαμε ακριβώς αυτό. Το πως φαίνεται πως πετάει. Μπορείς τώρα να μας εξηγήσεις με ποιά νοσηρή σκέψη έκανες ποιόν παραλληλισμό οτι το αστείο αυτό έχει οποιαδήποτε σχέση προφανώς με το τυχαίο γεγονός πώς ο κάτοχος του tank bag ειναι γυναίκα?

Και αφού μας το εξηγήσεις να το καταλάβουμε δεν μας εξηγείς με πιο δικαίωμα βρίζεις κάποιον με ασήμαντη αφορμή και τον λες μαλάκα?
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Ρε παιδιά να το λήξουμε;

Ακόμα κι αν κάποιος δεν έπιασε το αστείο (δηλώνω ενοχή), ο Γιάννης το εξήγησε πιο αναλυτικά πεθαίνεις.

Μη χαλάσουμε τις καρδιές μας.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Χαρακτηριστικό γνωρισμα του ηλίθιου είναι η έλειψη χιουμορ.

Λέω εγώ τώρα και όποιος έχει την μύγα ας μυγιαστεί.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Καλό είναι παντα να προσπαθουμε να βλέπουμε τον απέναντι με τη προθεση για χιουμορ. Ο γραπτός λόγος είναι ευκολα παρεξηγησιμος γι αυτό και πρεπει εμείς να είμαστε όσο το δυνατόν καλοπροαίρετοι.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αλλαγή θέματος με κίνδυνο ισόβιο αποκλεισμό από το φορουμ.

Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

Τίποτε απολύτως!! Έχει αγώνες windsurf!!!! :hh:

PWA WORLD WINDSURFING TOUR: Detail
Άμα θέλει κάποιος να βρίσκει δικαιολογίες βρίσκει. Η μέρα έχει 24 ωρες. Πας Καβάλας 5-6 κύματα στην Αυστραλία αεροπλανακι σπίτι κάνεις ένα σέρβις στο 800 με βαλβίδες και πέφτεις για ύπνο.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Άμα θέλει κάποιος να βρίσκει δικαιολογίες βρίσκει. Η μέρα έχει 24 ωρες. Πας Καβάλας 5-6 κύματα στην Αυστραλία αεροπλανακι σπίτι κάνεις ένα σέρβις στο 800 με βαλβίδες και πέφτεις για ύπνο.
Ξέχασες το σφηνάκι Αθήνα Μπάρος μπαμ μπαμ πριν το σερβις με τις βαλβίδες! Αδικαιολόγητος το ξέρω!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το Αθήνα Μπάρος το έχω κάνει τόσες φορές φέτος που έχει καταντήσει Πατήσια Κολιάτσου. Με κλειστά μάτια πάει το μηχανάκι.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Το Αθήνα Μπάρος το έχω κάνει τόσες φορές φέτος που έχει καταντήσει Πατήσια Κολιάτσου. Με κλειστά μάτια πάει το μηχανάκι.
Εγώ πάλι 1 φορά πήγα Μπάρο φέτος (1τη φορά μου) με το αμάξι και στο γύρνα με έπιασε η ψυχή μου.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εγώ πάλι 1 φορά πήγα Μπάρο φέτος (1τη φορά μου) με το αμάξι και στο γύρνα με έπιασε η ψυχή μου.
Με το αυτοκίνητο δεν είναι το ίδιο, σίγουρα μεγαλύτερη κούραση.
 
Top Bottom