Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Από την Αττική οδό να πας!!!
Με δυο χιλιαρικάκια, θα είσαι άρχοντας, και εσύ και το xr!!! :laugh:
Αν κολλησουν ευχαριστως να βοηθησω!!
:ha
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αν κολλησουν ευχαριστως να βοηθησω!!
:ha
"Ηθοποιός, σημαίνει φώς!!!"
Κάνε πως κόλλησες βρε αδελφέ!!!
Αν καταφέρεις να τους πείσεις, ότι κόλλησες με το xr, εκτός από τα 2.000€, θα προταθείς και για Όσκαρ ερμηνείας :laugh:!!!!
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Βασικά δεν έκανα ακόμα, είπα πρώτα να ρωτήσω εδώ.

Πως αφαιρούμε αυτοκόλλητο και υπολείμματα κόλλας από το ντεπόζιτο;
Θέλω να βγάλω το μαμά tank pad που έχει χαλάσει εδώ και καιρό και να βάλω νέο διαφορετικό.

Κάτι ωραίο και διακριτικό...









π.χ.




 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Βασικά δεν έκανα ακόμα, είπα πρώτα να ρωτήσω εδώ.

Πως αφαιρούμε αυτοκόλλητο και υπολείμματα κόλλας από το ντεπόζιτο;
Θέλω να βγάλω το μαμά tank pad που έχει χαλάσει εδώ και καιρό και να βάλω νέο διαφορετικό.

Κάτι ωραίο και διακριτικό...









π.χ.




Αυτοκολλητο με πιστολακι και υπομονη... κολλες εχω βγαλει και με spray επαφων και με wd-40, απλα με αυτο θες μετα καλο πλυσιμο για το επομενο αυτοκολλητο.
Και ωραιο και διακριτικο το παιδι των λουλουδιων... :hungry:
 

Adventurous

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
GSXR Κ8 1000
Βασικά δεν έκανα ακόμα, είπα πρώτα να ρωτήσω εδώ.

Πως αφαιρούμε αυτοκόλλητο και υπολείμματα κόλλας από το ντεπόζιτο;
Θέλω να βγάλω το μαμά tank pad που έχει χαλάσει εδώ και καιρό και να βάλω νέο διαφορετικό.

Κάτι ωραίο και διακριτικό...









π.χ.




Όπως προαναφέρθηκε σωστά πιο πάνω με σεσουάρ και μετά τα υπολείμματα κολλάς φεύγουν πολύ εύκολα με λάδι σε βαμβάκι (ελαιόλαδο,μηχανόλαδο,babyoil κτλ) και το ίδιο ακριβώς ισχύει για ρετσίνι,πίσσα και λοιπά δύσκολα υπολείμματα για καθάρισμα και με εύκαιρο μωρομαντηλο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κατέβασα ένα δόντι μπροστά !!!
Εν αναμονή για δοκιμή στα πέριξ


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είδες για να πηγαίνεις μακριά με δαυτο?:woot:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Κατέβασα ένα δόντι μπροστά !!!
Εν αναμονή για δοκιμή στα πέριξ


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εγώ να του ανεβάσω ένα δόντι θέλω!!!! :laugh:
Δεν πιστεύω να το πέταξες το δόντι σου, ναι; Το θέλω!!!!! :wacky:
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Εγώ να του ανεβάσω ένα δόντι θέλω!!!! :laugh:
Δεν πιστεύω να το πέταξες το δόντι σου, ναι; Το θέλω!!!!! :wacky:
Που να βρω κεραμίδια μέσα στη τσιμεντουπολη να το πετάξω ,να κάνω και μια ευχη .....
:ha
Στο έχω κρατήσει !!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κοιτούσα για μεταλλικό topcase

Είχα δει μια φτηνή αγγελία για givi kn42, μου λέει ο έμπορος είχα μια ζημιά, δεν κοιτάς την kappa, ίδιες είναι.

Και είναι, αλλά δες τα πριτσίνια...






Είδα στο φβ σε μαγαζί μια πλαστική αντίγραφο αυτών, δεν ξέρω αν μπαίνει σε monokey όμως.
 

ouzakias

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
R 1200GS ADV 2010
Κοιτούσα για μεταλλικό topcase

Είχα δει μια φτηνή αγγελία για givi kn42, μου λέει ο έμπορος είχα μια ζημιά, δεν κοιτάς την kappa, ίδιες είναι.

Και είναι, αλλά δες τα πριτσίνια...






Είδα στο φβ σε μαγαζί μια πλαστική αντίγραφο αυτών, δεν ξέρω αν μπαίνει σε monokey όμως.
Αν είναι αυτή που νομίζω δεν μπαίνει έχει δικιά της βάση
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Κοιτούσα για μεταλλικό topcase

Είχα δει μια φτηνή αγγελία για givi kn42, μου λέει ο έμπορος είχα μια ζημιά, δεν κοιτάς την kappa, ίδιες είναι.

Και είναι, αλλά δες τα πριτσίνια...

Είδα στο φβ σε μαγαζί μια πλαστική αντίγραφο αυτών, δεν ξέρω αν μπαίνει σε monokey όμως.
Aν είναι και η kappa monokey μπαίνει κανονικά. Έχω πάρει την 58αρα της καπα γιατί την βρήκα με σοβαρή διαφορά (>100ε) απο την givi και πραγματικά είναι ίδιες σε συγκριση διπλα-διπλα. Η μόνη διαφορά είναι τα πιασίματα για δέσιμο απο πάνω που είναι πλαστικά αλλα απο γερό υλικό, δεν είναι σε σημείο όμως που θα φάνε τόσο ζόρι ωστε να έχει καποιο πλεονέκτημα το αλουμινιο.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η givi έχει ένα πριτσίνι περισσότερο στα πλαϊνά, θεωρητικά λίγο καλύτερη ακαμψία, ασφαλέστερη στεγανοποίηση. Για τα πάνω πιασίματα πιθανώς το "ένα κομμάτι" πλαστικό να είναι προτιμότερο από το πλαστικό-αλουμινένιος πίρος-πλαστικό. Υποθέτοντας την ίδια ποιότητα υλικών πάντα. Και εννοείται ότι απλά παίζει να το θεωρώ εγώ σημαντική διαφορά (γιατί το 3 δεσίματα με το τέσσερα δεσίματα είναι, ποσοστιαία) και να μην έχει στην πράξη γιατί αν πέσει και χτυπήσει χάλια θα γίνει είτε έτσι είτε αλλιώς.
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Η givi έχει ένα πριτσίνι περισσότερο στα πλαϊνά, θεωρητικά λίγο καλύτερη ακαμψία, ασφαλέστερη στεγανοποίηση. Για τα πάνω πιασίματα πιθανώς το "ένα κομμάτι" πλαστικό να είναι προτιμότερο από το πλαστικό-αλουμινένιος πίρος-πλαστικό. Υποθέτοντας την ίδια ποιότητα υλικών πάντα. Και εννοείται ότι απλά παίζει να το θεωρώ εγώ σημαντική διαφορά (γιατί το 3 δεσίματα με το τέσσερα δεσίματα είναι, ποσοστιαία) και να μην έχει στην πράξη γιατί αν πέσει και χτυπήσει χάλια θα γίνει είτε έτσι είτε αλλιώς.
Ναι έχεις δίκιο για τα πλαινά πριτσίνια αλλα σε side-by-side σύγκριση και σε δοκιμές με το χερι δεν προσεξα καποια ιδιαιτερη διαφορα στην ακαμψία ή τουλάχιστον όχι τόσο που να δικαιολογεί 100+ επάνω στην τιμή για 4 πριτσίνια. But that's just me :)
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Κοιτούσα για μεταλλικό topcase

Είχα δει μια φτηνή αγγελία για givi kn42, μου λέει ο έμπορος είχα μια ζημιά, δεν κοιτάς την kappa, ίδιες είναι.

Και είναι, αλλά δες τα πριτσίνια...






Είδα στο φβ σε μαγαζί μια πλαστική αντίγραφο αυτών, δεν ξέρω αν μπαίνει σε monokey όμως.
Κάνε ένα τσεκ και από xlmoto γιατί κατά καιρούς την βγάζει σε προσφορά. Εγώ την είχα πάρει 250€ την ίδια στιγμή που εδώ δεν την έβρισκες κάτω από 350.
 
Top Bottom