Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Αφού θα το κρατήσεις................
Μου αρέσει πολύ η μηχανή. Θα το έδινα μόνο για να μειώσω το κόστος χρήσης.

Αλλά χαλάλι του και ας μη το καβαλάω συχνά πια. Άστο να υπάρχει.
 

Foris 1993

Μέλος
Όνομα
chris
Μοτό
XLV
Αγαπητό ημερολόγιο για τη μοτοσυκλέτα μου σήμερα τη σκέπασα πολύ καλά με τη κουκούλα γιατί είχα ακούσει το δελτίο καιρού και έτσι θα πάω στη δουλειά με λεωφορείο .Σημεία των καιρώνo_Oo_O
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Η givi έχει ένα πριτσίνι περισσότερο στα πλαϊνά, θεωρητικά λίγο καλύτερη ακαμψία, ασφαλέστερη στεγανοποίηση. Για τα πάνω πιασίματα πιθανώς το "ένα κομμάτι" πλαστικό να είναι προτιμότερο από το πλαστικό-αλουμινένιος πίρος-πλαστικό. Υποθέτοντας την ίδια ποιότητα υλικών πάντα. Και εννοείται ότι απλά παίζει να το θεωρώ εγώ σημαντική διαφορά (γιατί το 3 δεσίματα με το τέσσερα δεσίματα είναι, ποσοστιαία) και να μην έχει στην πράξη γιατί αν πέσει και χτυπήσει χάλια θα γίνει είτε έτσι είτε αλλιώς.
μετρισες τα πριτσινια... :thinking:
 

Foris 1993

Μέλος
Όνομα
chris
Μοτό
XLV
Την έγλυψα..

Επιτρέπεται να επιστρέφω με βρώμικη μηχανή.
Δεν επιτρέπεται να ξεκινάω με βρώμικη μηχανή.

Εσείς που μπορείτε και τη πλένετε τόσο καλά και χώρις να πηγαίνετε σε πλυντήρια μηχανών σας συμπαθούμε λίγο περισσότερο :clp:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πλύσιμο - λάδωμα στο φίλτρο αέρα του GasGas.

To λαδώνω με φτηνό διχρονόλαδο από βενζινάδικο, φτηνή λύση και αποδοτική.


Και χαλαρή - ήρεμη βολτούλα για καφεδάκι ως το Λαύριο με τα παιδιά από το φόρουμ με το 1150 να ξεσκάσει και αυτό λίγο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Πλύσιμο - λάδωμα στο φίλτρο αέρα του GasGas.

To λαδώνω με φτηνό διχρονόλαδο από βενζινάδικο, φτηνή λύση και αποδοτική.


Και χαλαρή - ήρεμη βολτούλα για καφεδάκι ως το Λαύριο με τα παιδιά από το φόρουμ με το 1150 να ξεσκάσει και αυτό λίγο.
Το θυμάμαι το λαδακι ,το έριχνα σε μια παλιά βέσπα που είχα πιτσιρικάς....πολύ ντουμάνι....η βέσπα όχι εγώ :ha
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Κατάργηση της λάμπας led στο WRR, επαναφορά της συμβατικής λάμπας και τακτοποίηση της καλωδίωσης ρευματοδότησης του GPS.
Για πιό λόγο κατάργησες την λάμπα λεντ;

Γιατί εγώ τώρα έλεγα να βάλω λεντ για πρώτη φορά.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Για πιό λόγο κατάργησες την λάμπα λεντ;

Γιατί εγώ τώρα έλεγα να βάλω λεντ για πρώτη φορά.
Είναι πολύ μικρός ο καθρέπτης του WRR και ναι μεν είχα περισσότερη αίσθηση διαύγειας φωτισμού αλλά είχα και πολλές σκιές και αραχνοδοειδή στην άσφαλτο και στο βουνό. Στον αντίποδα, συνέβαινε το παράλογο η μεγάλη σκάλα να είναι εξαιρετική και η επιλογή του κίτρινου φωτισμού -μόνο στη μεγάλη σκάλα (led dual color)- με είχε ξελασπώσει σε ομιχλώδη τοπία ή σούρουπο με σκόνη σε καλοκαιρινές εξορμήσεις στο βουνό.
Παρ' όλα αυτά η μεσαία σκάλα -που αφορά και τη κύρια χρήση φωτισμού- με είχε κουράσει. Περισσότερο φως μεν, δυσκολότερη ανάγνωση του φωτιζόμενου χώρου δε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ενδιαφέρον άρθρο!!!

Α, ξέχασα να αναφέρω ότι δεν έκανα κάτι σήμερα :p !!!
Μόνο διάβαζα!!! :laugh:
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Ενδιαφέρον άρθρο!!!

Α, ξέχασα να αναφέρω ότι δεν έκανα κάτι σήμερα :p !!!
Μόνο διάβαζα!!! :laugh:
Χαράς Ευαγγέλια στους σουστάδες και τα σφυριά τους !!!
Θα πηγαίνεις με το ΚΤΜ, θα σου βάζει ένα δεύτερο σουστόφυλλο και έτοιμο το εργαλείο για τα επιπλέον βάρη... :sneaky:
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Η μαμά triumph για τα ελαστικά του trident (120/70/17 και 180/55/17) προτείνει το παρακάτω, που σε psi μεταφράζεται 33/42, το οποίο μου φάνηκε εξαρχής πάρα πολύ και αποφάσισα έτσι μόνη μου να κυκλοφορώ με 32/36 και κάθε φορά που τσεκάρω τον αέρα το δικαιολογώ μέσα στο κεφάλι μου ότι ζεσταίνεται πιο γρήγορα, κρατάει καλύτερα κτλ

Καλά κάνω; :rolleyes:

 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Για ποια λάστιχα; Για τι θερμοκρασίες περιβαλοντος; Τι βάρος αναβάτη; Δυστυχώς αν θες να έχεις μια πραγματική άποψη που κάνει για σένα πρέπει να τεστάρεις τι δουλευει μόνη σου. Κατά τη γνώμη μου καλά κανείς και το αμφισβητείς το νούμερο. Σπάνια μια ρύθμιση είναι για όλα, απλά σου δίνουν ένα μπούσουλα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Η μαμά triumph για τα ελαστικά του trident (120/70/17 και 180/55/17) προτείνει το παρακάτω, που σε psi μεταφράζεται 33/42, το οποίο μου φάνηκε εξαρχής πάρα πολύ και αποφάσισα έτσι μόνη μου να κυκλοφορώ με 32/36 και κάθε φορά που τσεκάρω τον αέρα το δικαιολογώ μέσα στο κεφάλι μου ότι ζεσταίνεται πιο γρήγορα, κρατάει καλύτερα κτλ

Καλά κάνω; :rolleyes:

Βάλε ότι προτείνει η εταιρεία.
Θα δεις διαφορά στην οδική συμπεριφορά καθώς και στη φθορά του ελαστικού.
Δεν θα μπεις στο χώμα ώστε να δικαιολογείται η χαμηλότερη πίεση.
Σε περιόδους υπερβολικής ζέστης όμως κατέβασε τις πιέσεις ελάχιστα.
 
Top Bottom