Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Είχε παντου αλλά μόλις έριξα λίγο νεράκι, χωρίς καν πίεση, έφυγε. Δεν ήταν τίποτα ιδιαίτερο τελικά παρόλο που φαινόταν πως έχει στεγνώσει.
Αν δεν φύγει με νερό να ξέρεις φεύγει με οινόπνευμα.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Αν δεν φύγει με νερό να ξέρεις φεύγει με οινόπνευμα.
Το οινόπνευμα ξεβαφει, θαμπώνει
Λαδάκι απλό με ένα μαλακό πανί
Baby oil πχ κ καθάρισες.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τι έγινε ρε παιδιά...?
Λιώσατε τα λάστιχα στα στροφιλίκια του Αη Γιάννη και ψάχνετε να καθαρίσετε τις γόμες από τα φτερά...? :p
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
ΕΡΧOMΑΣΤΕ :like:

Άλλαξα το Φις σε ένα φλας
Έβαλα βολτόμετρο + USB charger
Φίλτρο αέρα + λάδωμα αλυσίδα
Έβαλα πάνω τις βάσεις για σαμάρια
Και έφτιαξα homemade μασκουλα για τον αέρα με ότι βρήκα στην αποθήκη.

 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Μια βολτούλα πήγα στα βουνά που είναι βόρεια της Καλαμάτας.
Από όταν μπήκα στο χωματόδρομο, μέχρι και που βγήκα, για περίπου 4 ώρες δεν συνάντησα ψυχή. Ούτε σκύλο. Και σκεφτόμουν που λέτε εσείς οι Αθηναίοι ότι υπάρχουν διαπληκτισμοί μεταξύ μοτοσυκλετών, ποδηλάτων και πεζοπόρων στα βουνά που είναι γύρω από την Αθήνα.


Ο Άγιος Ιωάννης Θεολόγος που είναι χαμένος μέσα στα βουνά.





Οι Άγιοι Ανάργυροι. Είναι σε σπηλιά μέσα στο βράχο. Στον δρόμο Θουρία - Πολιανή (το χωριό του Παπαφλέσσα) - Διρράχι.

 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μικρορυθμίσεις και πειραματισμοί σε τιμόνι, μανέτες, αναρτήσεις.
Επίσης αντικατάσταση relay αντλίας καυσίμου να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο μετά την ένδειξη fault που μου είχε δώσει στο διαγνωστικό πριν από μερικούς μήνες.









 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Μικρορυθμίσεις και πειραματισμοί σε τιμόνι, μανέτες, αναρτήσεις.
Επίσης αντικατάσταση relay αντλίας καυσίμου να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο μετά την ένδειξη fault που μου είχε δώσει στο διαγνωστικό πριν από μερικούς μήνες.









Ομορφια...Στεφανε, μπορει να ειναι και ακυρη η ερωτηση, αλλα την νιωθεις Σουηδεζα η Αυστριακη? :)
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ομορφια...Στεφανε, μπορει να ειναι και ακυρη η ερωτηση, αλλα την νιωθεις Σουηδεζα η Αυστριακη? :)
Χα χα χα, τίποτα από τα δυο.... την νιώθω 100% Ιταλίδα! Και όχι τυχαία μιας που έχω διαβάσει τα πάντα γύρω από την κατασκευή της και τις παρεμβάσεις που έχουν γίνει σε πλαίσιο / κινητήρα στο Varese.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Στέφανε μπροστά έχεις χαμηλώσει τιμονόπλακες η είναι έτσι από μαμά ??
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στέφανε μπροστά έχεις χαμηλώσει τιμονόπλακες η είναι έτσι από μαμά ??
Είναι στη στάνταρτ θέση. Στις φωτογραφίες έτσι την πατάνε όλοι. Δεν είναι χαμηλωμένες, είναι φαλτσοκομμένη η τιμονόπλακα.
Από διαφορετική γωνία θα το δεις αλλιώς.



Να πω βέβαια πως έχει και το παράδοξο για motard χρήση να συστήνεται το "ανέβασμα" της τιμονόπλακας κατά έναν πόντο (οι μετρήσεις γίνονται ανάποδα, στο κάτω τμήμα της ανάρτησης λόγω της φαλτσοκομμένης άνω τιμονόπλακας, μετράς δηλαδή από το τελείωμα της μπουκάλας μέχρι την κάτω τιμονόπλακα, οπότε όσο πιο πολύ διάστημα αφήνεις εκεί τόσο πιο μικρό διάστημα έχεις στο άνω μέρος.).
Εγώ το έχω σεταρισμένο -από τις αρχές- στη στάνταρ θέση που συστήνεται και για τουριστάδικη χρήση :rolleyes:

 
Τελευταία επεξεργασία:

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Είναι στη στάνταρτ θέση. Στις φωτογραφίες έτσι την πατάνε όλοι. Δεν είναι χαμηλωμένες, είναι φαλτσοκομμένη η τιμονόπλακα.
Από διαφορετική γωνία θα το δεις αλλιώς.

Έτσι φαλτσα είναι και στο tiger αλλά από τη μέσα μεριά φτάνει σχεδόν μέχρι την τάπα ! Γι'αυτό λέω μήπως έχεις χαμηλώσει ! Γιατί και από την μέσα θέση φαίνεται χαμηλά !
Αν είναι έτσι μαμά οκ !!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Έτσι φαλτσα είναι και στο tiger αλλά από τη μέσα μεριά φτάνει σχεδόν μέχρι την τάπα ! Γι'αυτό λέω μήπως έχεις χαμηλώσει ! Γιατί και από την μέσα θέση φαίνεται χαμηλά !
Αν είναι έτσι μαμά οκ !!
Είναι μετρημένες στους 24 πόντους σύμφωνα με το manual, το προσέχω πάντα να είναι ακριβώς εκεί όταν λύνουμε μπροστινό. Όπως σου έγραψα, αν το φέρω πρόσωπο γίνεται πιο motard-άδικη η γεωμετρία του (θα περίμενε κανείς το ανάποδο). Αν δεις το απλό μοντέλο τις έχει ακόμη πιο χαμηλά τις τιμονόπλακες.... στους 22 πόντους οι μετρήσεις (έχουν βέβαια άλλες διαδρομές εκεί).
 
Τελευταία επεξεργασία:

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Είναι μετρημένες στους 24 πόντους σύμφωνα με το manual, το προσέχω πάντα να είναι ακριβώς εκεί όταν λύνουμε μπροστινό. Όπως σου έγραψα, αν το φέρω πρόσωπο γίνεται πιο motard-άδικη η γεωμετρία του (θα περίμενε κανείς το ανάποδο). Αν δεις το απλό μοντέλο τις έχει ακόμη πιο χαμηλά τις τιμονόπλακες.... στους 22 πόντους οι μετρήσεις (έχουν βέβαια άλλες διαδρομές εκεί).
Είδα φωτό γι'αυτό απόρησα γιατί δεν ήταν όλα το ίδιο ,μάλλον το απλό και το r, αλλά τώρα μου έλυσες την απορία !!
Απλά μου φάνηκε περίεργο να εξέχουν τόσο !! :friendship:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Είδα φωτό γι'αυτό απόρησα γιατί δεν ήταν όλα το ίδιο ,μάλλον το απλό και το r, αλλά τώρα μου έλυσες την απορία !!
Απλά μου φάνηκε περίεργο να εξέχουν τόσο !! :friendship:
Ναι κι εγώ στην αρχή νόμιζα ότι είδες μόνο πως φαίνονται από εμπρός γιατί εκεί παθαίνει πλάκα κανείς.....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κοιτούσα πάλι για μεταλλικό topcase.

14 κιλά άδειο ένα αντίγραφο givi/kappa, το οποίο δεν θα πάω αλλά wtf, είναι τόσο βαριές και οι ιταλικές κατασκευές;
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Κοιτούσα πάλι για μεταλλικό topcase.

14 κιλά άδειο ένα αντίγραφο givi/kappa, το οποίο δεν θα πάω αλλά wtf, είναι τόσο βαριές και οι ιταλικές κατασκευές;
Δεν το νομίζω.. 14 κιλά είναι υπερβολικά πολύ!
Για πόσα λίτρα ενδιαφέρεσαι;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Την "μικρή" τύπου 42 λίτρων. Έχω πλαστική για δύο κράνη/περισσότερα πράγματα. Είναι από τις αγορές που δεν με καίει ακριβώς, αλλά την έχω στο πίσω μέρος του μυαλού και χτυπάει κάθε φορά που τις βλέπω σε άλλα μηχανάκια :)

Αλλά αν ξεκινήσει με τόσο βάρος συν το περιεχόμενο....
 
Top Bottom