Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Αποστόλη έχεις γούστο στα αυτοκόλλητα.
Ωραίος :ok:
Ευχαριστω γιαννο.... Τα ευσημα στο φιλαρακι πετρο που με ανεχετε και μου εντυσε το ρεζερβουαρ διαφανη προστατευτικη μεμβρανη.....

#xrv_world_explorer
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έκαψα και 15Αρες σήμερα. Που δεν είχα spare.
Τα φορεσαμε τα καινουργια μας παπα ...


Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν φαντάζομαι να έχουμε μοτολαστιχάδικο στο χωριό;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ρε μπας και εχεις κανένα τρωκτικό και σου τρώει τα καλώδια???
Με σκύλο και γάτες, δύσκολο. Ο σκύλος κοιμάται συχνά ανάμεσα στα μηχανάκια, οπότε ακόμα πιο απίθανο.

Βασικά είχε ο ελγάτος κάποιες ιδέες που δοκίμασα μέχρι το τσαφ και είχε δίκιο για το ανθρώπινο τρωκτικό. Πάω να πάρω 15Α μικρές και 20Α και 30Α αυτοκινητάδικες γιατί έχει τρομάξει το μάτι μου.

Κερδίζει καφέ όποιος μπορεί να μαντέψει τι είχε στο μυαλό του ο ηλεκτρολόγος που είχε κάποτε κλέψει ρεύμα από την ασφάλεια του ABS (και το μετάνιωσε μετά οπότε έβαλε ένα τσίκι ταινία στο σημείο που είχε γδύσει την μόνωση) και μαντέψει τι στον πέοντα είχε κάνει με το ρελέ της μίζας.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Με σκύλο και γάτες, δύσκολο. Ο σκύλος κοιμάται συχνά ανάμεσα στα μηχανάκια, οπότε ακόμα πιο απίθανο.

Βασικά είχε ο ελγάτος κάποιες ιδέες που δοκίμασα μέχρι το τσαφ και είχε δίκιο για το ανθρώπινο τρωκτικό. Πάω να πάρω 15Α μικρές και 20Α και 30Α αυτοκινητάδικες γιατί έχει τρομάξει το μάτι μου.

Κερδίζει καφέ όποιος μπορεί να μαντέψει τι είχε στο μυαλό του ο ηλεκτρολόγος που είχε κάποτε κλέψει ρεύμα από την ασφάλεια του ABS (και το μετάνιωσε μετά οπότε έβαλε ένα τσίκι ταινία στο σημείο που είχε γδύσει την μόνωση) και μαντέψει τι στον πέοντα είχε κάνει με το ρελέ της μίζας.
Θέλουμε γαργαλιστικές λεπτομέρειες με ανατρεπτική Αμυρού γραφή .:)

Αλλά όχι εδώ ρε φίλε...θα χαθούν...στο άλλο το επίσημο το τακαρίσιο νήμα.
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Η μερα ξεκινησε πολυ ωραια. Αυριο εχω διημερο καμπινκ στο Καρπενησι . Μετα τη δουλεια παραταω σκουτερ ,φορτωνω τη μηχανη και οπως τη κοιταω βλέπω το λαστιχο το πισω τερμα κατω. Αι σιχτιρ φευγω οπως οπως και το φτιαχνω.

Πριν λιγο παω βενζιναδικο να γεμισω και ξαφνικα 1,2 λιτρα εφυγαν απο την τρομπα εξω, πλημμύρα παντου. Η αλλαγη φιλτρου βενζινης που ειχα κανει πριν κατι μερες δν πετυχε. Η στεγανοποιηση που ειναι μια φλατζα με τον καιρο φαινεται οτι πλεον δν κανει τη δουλεια της αφου φτασαμε 75000χλμ.

Οποτε ειτε παω με λιγοτερο καυσιμο βολτα ειτε δεησει η bmw να εχει ανταλλακτικο να το παω πρωι να το φτιαξω και να συνεχισω κανονικα τη βολτα γεματος . ΑΥΤΑΑ κ ελπιζω να πιασω το τζοκερ μεθαυριο με την ατυχια μας
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Με την ευκαιρια αντικαταστασης καποιων ψιλοσπασμενων πλαστικων ,αφου ειχα δεύτερα ,ειπα να πεταξω οτι περιττο καλωδιο υπηρχε απο τα φωτα xenon αφου εδω και καιρο τα εχω βγαλει.... Ασχετος με ηλεκτρολογικα τελειως και να πω την αληθεια δεν μαρεσουν κ καθολου ,για τα xenon θες 1μιση κιλο εξτρα ?

Υ.Γ νταξει ολα δουλευουν κανονικα ,δν εβγαλα και χρησιμα πραγματα.


Επισης....πρωτη φορα βλεπω τετοια βιδα. Πως βιδωνει ξεβιδωνει? Εγω απλα την τραβηξα,αλλιως δν εβγαινε.





Edit : Τωρα καταλαβα οτι ειναι μαζι με το ''εσωτερικο/θυληκο'' της βιδας. Απλα εχουν σκευρωσει απο τα χρονια και βγαινει ολο μαζι
 
Τελευταία επεξεργασία:

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Άλλαξα μπουζί - μπουζόπιπα. Η προηγούμενη μπουζόπιπα εντελώς φθαρμένη και ταλαιπωρημένη το μπουζί όπως το βλέπετε...
Έβαλα και το σετάκι επισκευής του συμπλέκτη. Στο παλιό τα τσιμουχακια είχαν χάσει το σχήμα τους και η λαστιχένια φούσκα στα κακά της τα χάλια, τρύπια και κομμένη..... Ευτυχώς ο θάλαμος του εμβόλου μου φάνηκε καθαρό!! Έγινε και η σχετική εξαέρωση και μένει η δοκιμή...
Φυσικά καθάρισα το φιλτροκουτι και ότι φυσες μπορούσα... Και βλέπουμε μέχρι το επόμενο πρόβλημα :fun:fun:fun






 
Τελευταία επεξεργασία:

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Οσοι δεν εχουμε ΚΤΜ (μεχρι να παρουμε) δεν κανουμε και πολλα για τη μοτοσυκλετα μας ουτε Τριτες ουτε Τεταρτες ,γιαυτο αναλωνομαστε στα παρελκομενα.
Επειδη λοιπον βαρεθηκα να πεταω τα κρανη οπου ναναι,ειπα να τα νοικοκυρεψω λιγο. 2 παλια παραθυρα ,2 βασεις και κρεμαστρακια....


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Οσοι δεν εχουμε ΚΤΜ (μεχρι να παρουμε) δεν κανουμε και πολλα για τη μοτοσυκλετα μας ουτε Τριτες ουτε Τεταρτες ,γιαυτο αναλωνομαστε στα παρελκομενα.
Επειδη λοιπον βαρεθηκα να πεταω τα κρανη οπου ναναι,ειπα να τα νοικοκυρεψω λιγο. 2 παλια παραθυρα ,2 βασεις και κρεμαστρακια....


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Εξαιρετική ιδέα!!! Έχω κι εγώ αρκετά τέτοια παντζούρια που θέλω να τα εκμεταλλευτώ!!! Μπράβο
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Οσοι δεν εχουμε ΚΤΜ (μεχρι να παρουμε) δεν κανουμε και πολλα για τη μοτοσυκλετα μας ουτε Τριτες ουτε Τεταρτες ,γιαυτο αναλωνομαστε στα παρελκομενα.
Επειδη λοιπον βαρεθηκα να πεταω τα κρανη οπου ναναι,ειπα να τα νοικοκυρεψω λιγο. 2 παλια παραθυρα ,2 βασεις και κρεμαστρακια....


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Φοβερή ιδέα...!!! :ok::ok:
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα!
 

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
το λοιπον σαββατο πρωι ξεκουκουλωσα την κυρια και αφου της εκανα το αναλογο PDI πολυ σχολαστικα, φορτωσα ενα σακο και την κυρα κου βουρ για πεθερα.....Παλια εθνικη οδο Αθηνων Κορινθου απο Ελευσινα και στην συνέχεια παλια εθνικη οδο Κορίνθου Πατρων ως τον Πλατανο Αχαϊας. εκει η πεθερουλα ειχε ετοιμο φαγητο και μετα ποδαροβόλτα στο χωριό. την επομενη το πρωι (χθες) οχι και πολυ πρωι ετσι???, συνεχισα απο Πλατανο για Καλαμιά, Βουτσιμο και βγήκα άνω Ακράτα και μετα παραθαλάσσια μια βολτίτσα μεχρι Αιγιο και πίσω για φαγητο.....μπανάκι ακρατα μετα και το βράδυ εθνική και πισω......σημερα απλα την σκέπασα στο πάρκινγκ της πριν φυγω για δουλεια...;););)
 
Τελευταία επεξεργασία:

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
το λοιπον σαββατο πρωι ξεκουκουλωσα την κυρια και αφου της εκανα το αναλογο PDI πολυ σχολαστικα, φορτωσα ενα σακο και την κυρα κου βουρ για πεθερα.....Παλια εθνικη οδο Αθηνων Κορινθου απο Ελευσινα και στην συνέχεια παλια εθνικη οδο Κορίνθου Πατρων ως τον Πλατανο Αχαϊας. εκει η πεθερουλα ειχε ετοιμο φαγητο και μετα ποδαροβόλτα στο χωριό. την επομενη το πρωι (χθες) οχι και πολυ πρωι ετσι???, συνεχισα απο Πλατανο για Καλαμιά, Βουτσιμο και βγήκα άνω Ακράτα και μετα παραθαλάσσια μια βολτίτσα μεχρι Αιγιο και πίσω για φαγητο.....μπανάκι ακρατα μετα και το βράδυ εθνική και πισω......σημερα απλα την σκέπασα στο πέρκινγκ της πριν φυγω για δουλεια...;););)
Άντε βρε σατανάδες κ 2 φωτό.. .


Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Δεν έχω τελειώσει ακόμα, έχω δουλειά με τα πλαστικά. Το συγκεκριμένο μαύρο κατω από το ντεπόζιτο θα το πάω να μου το ντύσουν, γιατί ότι και να του βάλω μετά από λίγο πάλι φαίνεται χάλια.
Εγώ το χα βάψει μαύρο ματ και ήταν πένα.
 
Top Bottom