Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
στο χωριό μου λένε once portokalis, always portokalis..... θα του βάλω πορτοκαλί αλυσίδα και αυτοκόλλητο ready to race!! θα παει η ψυχή σου σπίτι σου :)
Εκτός από Demek advrider είσαι και Demek κατεμάς!
Σαν μια άλλη ψυχή... Ονόματα δε λέμε υποληψεις δε θίγουμε :roflmao::p

Ναι εσύ ψηλέ, όμορφε πρασινομάτη... Που αν είχες ακόμα την κατεμαρα, όλος ο γυναικείος πληθυσμός θα ήτανε χαλί μπροστά σου να τον πατήσεις..
Ενώ τώρα με το στρώμα...και χωρίς προβολάκια...
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Εκτός από Demek advrider είσαι και Demek κατεμάς!
Σαν μια άλλη ψυχή... Ονόματα δε λέμε υποληψεις δε θίγουμε :roflmao::p

Ναι εσύ ψηλέ, όμορφε πρασινομάτη... Που αν είχες ακόμα την κατεμαρα, όλος ο γυναικείος πληθυσμός θα ήτανε χαλί μπροστά σου να τον πατήσεις..
Ενώ τώρα με το στρώμα...και χωρίς προβολάκια...
Ένα δάκρυ κύλισε...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πήγα στο γατογκαράζ. Το οποίο έχει όντως γάτους, τους κατάλαβε η αλλεργία μου πριν τους δω.

Λεπτομέρειες πιο μετά στο άλλο νήμα. Το long story short είναι ότι έχουμε φως φρένου και δεν έφταιγε η γραμμή του φρένου.

Επίσης ο ηλεκτρολόγος που μακελελέ το εμπρός φρένο για να λύσει το πρόβλημα ενώ δεν έφταιγε το εμπρός φρένο είναι βλαξ, αλλά αυτό το έχω ξαναπεί πολλάκις.
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800


Αυτή είναι η φλάντζα της αντλίας καυσίμου . Είχε ξεραθεί και όταν γέμιζα το ντεπόζιτο έχανε βενζίνη . Κόστος 10 ευρώ . Αλλάξαμε κ υγρά φρενων κ είμαστε άρχοντες


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πήγα στο γατογκαράζ. Το οποίο έχει όντως γάτους, τους κατάλαβε η αλλεργία μου πριν τους δω.

Λεπτομέρειες πιο μετά στο άλλο νήμα. Το long story short είναι ότι έχουμε φως φρένου και δεν έφταιγε η γραμμή του φρένου.

Επίσης ο ηλεκτρολόγος που μακελελέ το εμπρός φρένο για να λύσει το πρόβλημα ενώ δεν έφταιγε το εμπρός φρένο είναι βλαξ, αλλά αυτό το έχω ξαναπεί πολλάκις.
Το έχω ξαναπεί... Όλα τα Ρδελα θέλουν τον Γάτο τους.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το έχω ξαναπεί... Όλα τα Ρδελα θέλουν τον Γάτο τους.
Δεν είναι ακριβώς έτσι. Όλα θέλουν να ασχοληθεί κάποιος και ο κάποιος θα έπρεπε να είναι ο ιδιοκτήτης πρωτίστως. Ο Κώστας είναι τυχερός και άτυχος γιατί έχει ασχοληθεί ΠΟΛΥ και έχει μάθει πολλά και με τον καλό και τον κακό τρόπο. Το ότι μπορεί και θέλει να εξυπηρετεί εμάς που μας ξέρει σε κάποιο βαθμό αλλά και άλλους που δεν τους ξέρει καν, δείχνει έναν άνθρωπο που σπανίζει, αλλά γίνεται από εμάς και κατάχρηση γιατί ο Κώστας δεν μπορεί να αποτελεί την εύκολη λύση δια πάσαν νόσον.

Προσωπικά και πέραν του ότι δείχνει να λύθηκε το πρόβλημα (ακόμα δεν το πιστεύω...) αυτό που κρατάω είναι ότι έμαθα πως λύνει η ασφαλειοθήκη μου, έμαθα λίγα παραπάνω για ελέγχους γενικά, οπότε σε επόμενο πρόβλημα θα είμαι περισσότερο επίμονος και υποψιασμένος πριν αναζητήσω βοήθεια εξωτερικά. Τεράστιο κέρδος το σημερινό.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Την άφησα παρκαρισμένη.

Πήρα βόλτα ένα XR. Όχι το κοτόφτερο, το σωστό το προπελάτο το προηγούμενο το άσχημο. Και ας έβρεχε. Χριστούλη Παναγιά Θεοί του Ολύμπου Κρίσνα Βούδα Μανιτού Όντιν Κρομ Κθούλου και όλοι οι άγιοι όλων των θρησκειών μαζί.

Alea iacta est
Ανερρίφθω κύβος.

Η ζωή είναι τραγικά μικρή, το XR σε βοηθάει πάρα πολύ να μάθεις πόσο μικρή, come to the dark side, we have horsepower. Δεν είναι το πιο βολικό μηχανάκι του κόσμου, τα γόνατα είναι λυγισμένα σε οριακά ανεκτή θέση (ο πίσω καθήμενος θα είναι άρχων όμως), αλλά τι μοτέρ είναι αυτό, φτάνεις στο φανάρι με 4η και δεν έχει παραπονεθεί καθόλου και αν ξεχαστείς ξεκινάει με 3η χαλαρά και έχει λιγότερους κραδασμούς από το fazer και πιο μαλακό κιβώτιο και εξίσου λυσσασμένο ήχο και φρένα που παραλίγο να πέσω στο πρώτο χαζό πάτημα και δεν ήξερα αν τρόμαξα πιο πολύ από τον κουτάκια ή από την δύναμή τους και ανάρτηση χαλάκι και έστω και στο rain έχει πιάσει αστεία νούμερα στο κοντέρ άκοπα αβασάνιστα αβίαστα αβαβά πριν τελειώσει η διαδρομή της γκαζιέρας που δεν θέλει και πολύ εδώ που τα λέμε και ας θέλει μιά 7η και 8η γιατί είναι κοντές και ας έχει πρώτη σουπερσπορτάδικη μακριά και τρως καθαρό αέρα στα αστεία νούμερα χωρίς βουητά και ακούς το σφυρί του Θωρ να καλεί την βροντή σε κάθε κατέβασμα από την εξάτμιση το μηχανάκι είναι δεν έχω λόγια. Και έβρεχε. Πάλι καλά, δεν φάνηκε ο λεκές στο βρακί και δεν ακούστηκαν οι φωνές της απόλαυσης.


Εν τω μεταξύ πιο μαλάκες οδηγοί από τους μπεμβεδάκηδες στο δρόμο δεν υπάρχουν (εντάξει υπάρχουν αλλά λίγοι) και έχω ήδη ένα. Κορόιδευα τα μονοκύλινδρα, πήρα. Κορόιδευα τις προπέλες, πήρα. Να θυμηθώ τι άλλο θα λουστώ στο μέλλον, γαμώτο έχω τρολάρει ΑΠΕΙΡΑ πράγματα, λες να πάρω βεστρόμ εξήμιση ΑΝΤΒΕΝΤΣΟΥΡ και να πάω στον φίλτατο τοροστίκερς για αυτοκόλλητα, όχι τόσο χαμηλά δεν μπορεί να πέσω και μιά νέα φοβία γεννιέται σήμερα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πως θα κοντύνω μωρέ; Με ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΗ έχω βγει για ένα φεγγάρι, την έλεγα κοντή και εκνευριζόταν γιατί το 155 δεν είναι κοντή είναι κανονικό για μεσογειακή γυναίκα αν θες να ξέρεις.


Και νομίζω στο θέμα με κάλυψε το challenge.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Πως θα κοντύνω μωρέ; Με ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΗ έχω βγει για ένα φεγγάρι, την έλεγα κοντή και εκνευριζόταν γιατί το 155 δεν είναι κοντή είναι κανονικό για μεσογειακή γυναίκα αν θες να ξέρεις.


Και νομίζω στο θέμα με κάλυψε το challenge.
Ναι, και για Λιβανο κανονικο ηταν το 1.48 που εβγαινα εγω...

Να σου πω, ειναι η ιδεα μου ή παρτονατελειωνουμετοεξαρπουτοβλεπειςκαισουτρεχουντασαλια?

Οπως το'πες μια ζωη την εχουμε, ετσι κι αλλιως παλι pro bono μας βλεπω να δουλευουμε (εδω αρχισαμε ηδη...) οποτε γκτουπα το.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Υπάρχει λύση και αν δεν βολευτώ τελικά υπάρχει αυτό που λέει ο συνονόματός σου el-Gatto ότι αν σου αρέσουν πολλές πρέπει να προλάβεις να τις καβαλήσεις όλες (κορίτσια αν διαβάζετε εσάς κορώνα στο κεφάλι μας σας έχουμε αγάπημόνοκαιαφοσίωση, εντάξει εσείς οι 150 πάνω κάτω πετράδι στην ζώνη, πόρπη στην enduroμπότα, βολευτείτε όπου φτάνετε τέλος πάντων) και να μην τις κρατάς μέχρι να γίνουν είκοσι και με εκατό τρισεκατομύρια παρσεκ στο κοντέρ.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
να το πάρεις φίλε Γιάννη amyroukai !! να το πάρεις και να το χαρείς όσο μπορέσεις!!

έτσι κι εγώ με το 640. Κι ας ήξερα ότι δεν είναι για μένα (πολύ φλώρος για τόσο αντρικό μηχανάκι), ωστόσο το απόλαυσα 1 χρόνο και πάμε για το επόμενο ;)
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
να το πάρεις φίλε Γιάννη amyroukai !! να το πάρεις και να το χαρείς όσο μπορέσεις!!

έτσι κι εγώ με το 640. Κι ας ήξερα ότι δεν είναι για μένα (πολύ φλώρος για τόσο αντρικό μηχανάκι), ωστόσο το απόλαυσα 1 χρόνο και πάμε για το επόμενο ;)
To αντιστοιχο θρεντ , που ειναι ? χανουμε σελιδες εδω...
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
να το πάρεις φίλε Γιάννη amyroukai !! να το πάρεις και να το χαρείς όσο μπορέσεις!!

έτσι κι εγώ με το 640. Κι ας ήξερα ότι δεν είναι για μένα (πολύ φλώρος για τόσο αντρικό μηχανάκι), ωστόσο το απόλαυσα 1 χρόνο και πάμε για το επόμενο ;)

todor , θες αντριλα ρε μουσια ?

Κανονισε θα βρεθουμε να παρεις μια βολτα τον "Παπαχρόνη" ...



Θα βγαλεις παλι μαλλι στην κεφαλη....





































Πως σε πετσοκοψα ετσι..... :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
todor , θες αντριλα ρε μουσια ?

Κανονισε θα βρεθουμε να παρεις μια βολτα τον "Παπαχρόνη" ...



Θα βγαλεις παλι μαλλι στην κεφαλη....





































Πως σε πετσοκοψα ετσι.....
Άλλος δεν άντεξε το 640 και το έδωσε αμέσως.... Αντρουά μου εσύ

Χόρτασα αντριλα!! Έβγαλα μαλλιά, απλά σε λάθος σημείο
 
Top Bottom