Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Όχι, δεν μπαίνει...Το original έπρεπε να το προσαρμόσεις σε μια μεταλλική πλάκα και αφού βγάλεις το κάλυμμα του μαρσπιέ να την πιάσεις με τίς βίδες του πάνω στο σκελετό του μαρσπιέ....
.
Κάτι τέτοιο στο οποίο θα περάσεις βίδα με παξιμάδι ασφαλείας?
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Πρέπει πρώτα να φτιάξω βάση για να μπορεί να μπει....
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010

Μανη. (Κυπαρίσσι Φωκιανός Μονεμβασιά).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μια διορθωση Νίκο χωρίς να με παρεξηγησεις εκει δεν ειναι Μανη, (Μανη ειναι το μεσαίο πόδι της Πελοποννήσου) αλλα ειναι οντως πολυ ωραια... :ok:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Αρχισα να τη ντυνω για τις επερχομενες περιπετειες της ανοιξης και του καλοκαιριου.

Αρχικα χουφτες Barkbusters Storm, οι οποιες προσθετουν ακριβως 1.2 κιλα στο μηχανακι αλλα ειναι απαραιτητες.







Και στη συνεχεια μπριζακι για παροχη ρευματος 12V το οποιο μπαινει σε υπαρχουσα υποδοχη με αναμονη, απαραιτητο για το GPS.

 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Tracker και 4ρα σαμπρέλα...




advphone
Κώστα και πίσω Tracker φόρεσες;
Αν θα κατεβείς με αυτό Μαίναλο για το τρόφυ, θα έχει μείνει καθόλου τακούνι για την ώρα που θα μπεις χώμα;

Σοβαρά ρωτάω... Τα Tracker δεν τα έχω δοκιμάσει καθόλου, αλλά φαίνεται να έχουν αραιό τακούνι (που θέλω σε σχέση με ένα 50/50) και καλή τιμή. Το θέμα είναι αν μπορούν να είναι επιλογή για κάποιον που δε θα μεταφέρει τη μοτο με τρέιλερ και θα κάνει και 100-200χλμ ασφαλτο μέχρι να πατήσει χώμα...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κώστα και πίσω Tracker φόρεσες;
Αν θα κατεβείς με αυτό Μαίναλο για το τρόφυ, θα έχει μείνει καθόλου τακούνι για την ώρα που θα μπεις χώμα;

Σοβαρά ρωτάω... Τα Tracker δεν τα έχω δοκιμάσει καθόλου, αλλά φαίνεται να έχουν αραιό τακούνι (που θέλω σε σχέση με ένα 50/50) και καλή τιμή. Το θέμα είναι αν μπορούν να είναι επιλογή για κάποιον που δε θα μεταφέρει τη μοτο με τρέιλερ και θα κάνει και 100-200χλμ ασφαλτο μέχρι να πατήσει χώμα...
Πίσω αφησα το dunlop γιατί έχει αρκετό ψωμί.
Δεν νομίζω ότι είναι λάστιχο για πολύ άσφαλτο
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Πίσω αφησα το dunlop γιατί έχει αρκετό ψωμί.
Δεν νομίζω ότι είναι λάστιχο για πολύ άσφαλτο
Στο τρόφι θα πας οδικός με αυτό?
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Κώστα και πίσω Tracker φόρεσες;
Αν θα κατεβείς με αυτό Μαίναλο για το τρόφυ, θα έχει μείνει καθόλου τακούνι για την ώρα που θα μπεις χώμα;

Σοβαρά ρωτάω... Τα Tracker δεν τα έχω δοκιμάσει καθόλου, αλλά φαίνεται να έχουν αραιό τακούνι (που θέλω σε σχέση με ένα 50/50) και καλή τιμή. Το θέμα είναι αν μπορούν να είναι επιλογή για κάποιον που δε θα μεταφέρει τη μοτο με τρέιλερ και θα κάνει και 100-200χλμ ασφαλτο μέχρι να πατήσει χώμα...
Το πίσω Tracker έχω παρατηρήσει πως τρώγεται σχετικά εύκολα ως τη μέση του τακουνιού και μετά όχι χωρίς να έχει κακό κράτημα στο χώμα.

Αλλά αυτά στο CCM που γεμάτο είναι γύρω στα 130 κιλά.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Το πίσω τρακερ στο 690 έχει 1300 χλμ και είναι στο 50% με το μηχανάκι στα 170 κιλά και εμένα στα 120.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τι πιέσεις στην άσφαλτο?
Χοντρή σαμπρέλα?
Ναι σαμπρέλα χοντρή 4χιλ πάντα.

Πιέσεις πάω συμφώνως κατασκευαστή



Στάλθηκε από το mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Το πίσω τρακερ στο 690 έχει 1300 χλμ και είναι στο 50% με το μηχανάκι στα 170 κιλά και εμένα στα 120.
Ταχύτητα εθνικής με αυτό πάνω στο 690?
 
Top Bottom