Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μήπως φρέναρω πολύ; Να το κόψω;
Μην τα λέτε αυτά, σας βλέπουν τα 950 που δεν έχουν φρένο και απορούν. Θα πάρω το XR μια μέρα και θα το φέρω Έντο χωρίς ταξί
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μην τα λέτε αυτά, σας βλέπουν τα 950 που δεν έχουν φρένο και απορούν. Θα πάρω το XR μια μέρα και θα το φέρω Έντο χωρίς ταξί
Μη φαιδων
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Σκουριά στη δισκόπλακα;;;; Ή μπορεί να είναι κάτι απο το τακάκι;;;; Μόνο αυτή έχει. Η αριστερή είναι καθαρή.


Μόλις πατήσεις τα φρένα θα φύγει .
Σε εκδρομή με πολύ βροχή που φάγαμε την επόμενη όλων οι δίσκοι ήταν Κατά καφέ απτην σκουριά ! Εγώ έφαγα μια φρίκη βρβαια . Αλλά έφυγε με τα πρώτα φρεναρίσματα . Είναι επιφανειακό
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Μόλις πατήσεις τα φρένα θα φύγει .
Σε εκδρομή με πολύ βροχή που φάγαμε την επόμενη όλων οι δίσκοι ήταν Κατά καφέ απτην σκουριά ! Εγώ έφαγα μια φρίκη βρβαια . Αλλά έφυγε με τα πρώτα φρεναρίσματα . Είναι επιφανειακό
Kαλημέρα! Ευχαριστώ πολύ! (Και τον Θάνο thenos). Δεν το είχα παρατηρήσει ξανά. Τζάμπα έβριζα την Triumph :p
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Για το θεμα της "σκουριας" οπως σου ειπαν οι παραπανω μην δινεις καμια σημασια

Αυτη η φωτογραφια ειναι απο το triumph?αρχισε η triumph να βαζει δισκοπλακες που βιδωνουν πανω στις ακτινες της ζαντας οπως κανει η bmw? δεν το ειχα παρατηρησει ξανα...
K αποτι ειδα φοραει φρενα nissin, οχι brembo...
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Kαλημέρα! Ευχαριστώ πολύ! (Και τον Θάνο thenos). Δεν το είχα παρατηρήσει ξανά. Τζάμπα έβριζα την Triumph :p
Αχαχαχ και εμείς εκείνο το πρωί το ίδιο κάναμε !

καλημέρα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Αυτη η φωτογραφια ειναι απο το triumph?αρχισε η triumph να βαζει δισκοπλακες που βιδωνουν πανω στις ακτινες της ζαντας οπως κανει η bmw? δεν το ειχα παρατηρησει ξανα...
K αποτι ειδα φοραει φρενα nissin, οχι brembo...
Νissin διπίστονη. Είναι το φτωχό παιδάκι της Triumph :cry:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Νissin διπίστονη. Είναι το φτωχό παιδάκι της Triumph :cry:
Σύμφωνα με την εταιρεία, είναι το καλύτερα πουλημένο μοντέλο στην κατηγορία του στην Ευρώπη, μάλλον δεν το βλέπουν έτσι.
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Είναι το φτωχό παιδάκι της Triumph :cry:
Δεν το ειπα γι αυτο, το ειπα επειδη στα BMW που εχουν αυτο το στυλ τις δισκοπλακες ειναι BREMBO τα φρενα τους και μου εκανε εντυπωση
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν το ειπα γι αυτο, το ειπα επειδη στα BMW που εχουν αυτο το στυλ τις δισκοπλακες ειναι BREMBO τα φρενα τους και μου εκανε εντυπωση
Τα πενφέ με αυτό το στυλ είναι τα F900/S1000 κλπ όπου το τιμολόγιο αγοράς είναι πολύ πιο πάνω από το 660 και δεν είναι όλες τις χρονιές Brembo τα φρένα.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Νissin διπίστονη. Είναι το φτωχό παιδάκι της Triumph :cry:
Είπε κανείς ότι τα Nissin δεν είναι καλά φρένα;
Μια χαρά τέλεια φρένα έχει!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Είναι πολλά χρόνια που η Triumph χρησιμοποιεί Ιαπωνικά παρελκόμενα στις μοτοσυκλέτες της, ασχέτου οικονομικού επιπέδου, ακόμη και σε premium μοντέλα και δεν είναι μόνο τα Nissin (π.χ. αναρτήσεις Showa από το πάνω ράφι της εταιρείας (και όχι μόνο)).
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Είναι πολλά χρόνια που η Triumph χρησιμοποιεί Ιαπωνικά παρελκόμενα στις μοτοσυκλέτες της, ασχέτου οικονομικού επιπέδου, ακόμη και σε premium μοντέλα και δεν είναι μόνο τα Nissin (π.χ. αναρτήσεις Showa από το πάνω ράφι της εταιρείας (και όχι μόνο)).
Ασχέτως οικονομικού επιπέδου (επίρρημα).

Όχι τέτοια από σένα ειδικά.Θα σε μαλώσω.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ασχέτως οικονομικού επιπέδου (επίρρημα).

Όχι τέτοια από σένα ειδικά.Θα σε μαλώσω.
Ντροπη του! Τρεις ξυλιες στον κωλο και τιμωρια στον τοιχο με το ενα ποδι!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ασχέτως οικονομικού επιπέδου (επίρρημα).

Όχι τέτοια από σένα ειδικά.Θα σε μαλώσω.
Γίνονται και αυτά. Οι προτάσεις δημιουργούνται και χαλάνε μέχρι να πατήσεις αποστολή. Οι αιτίες μπορεί να είναι πολλές. Κάποιες λέξεις μπορεί να ξεμείνουν αν ξεχαστώ και δε ρίξω τη δεύτερη ματιά.

Και οι υποδείξεις απαραίτητες είναι, μας βελτιώνουν.
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020


Πηγα για επισκευη το μπροστινο και εβαλα παλι γραμμικο ελατηριο στα κιλα μου γιατι ειχα ψιλο ξενερωσει με το προοδευτικο Hyperpro.

Ακομα δεν εχω εικονα πως συμπεριφερεται γιατι θελω και τακακια μπροστα, μουλιασανε στο λαδι τα φρεσκα που ειχα βαλει :(
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!


Πηγα για επισκευη το μπροστινο και εβαλα παλι γραμμικο ελατηριο στα κιλα μου γιατι ειχα ψιλο ξενερωσει με το προοδευτικο Hyperpro.

Ακομα δεν εχω εικονα πως συμπεριφερεται γιατι θελω και τακακια μπροστα, μουλιασανε στο λαδι τα φρεσκα που ειχα βαλει :(
To χαμηλώσεις μητσαρα και λίγο βλέπω....

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
To χαμηλώσεις μητσαρα και λίγο βλέπω....

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μου το χαμηλωσε ο μαστορας λιγο Αποστολη γιατι λεει καθεται πιο ψηλα τωρα, θα το αφησω ετσι για την ωρα να δω. Σαν υψος μου φανηκε ιδιο ισως και ελαφρως ψηλοτερο..
 
Top Bottom