Τι μοτοσικλέτα θα αγοράζες σήμερα;

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εννοείται ότι κάθε μέρα μπορείς να "αγοράσεις" και άλλη γιατί είμαστε άνθρωποι που έχουμε πολύ σταθερές απόψεις, δεν έχουμε ποτέ αμφιβολία για το αν χρειάζεται μιά ακόμα στην ζωή μας, δεν λοξοκοιτάμε βιτρίνες, φανάρια (εκτός αν ψαχνόμαστε για καμιά ψιλή και ουχί ψηλή γιατί η παντόφλα δεν χρειάστηκε ποτέ σε κανέναν, εξαιρείται η περίπτωση εμφάνισης ενοχλητικού έρποντος εντόμου) και γενικά άμα ψωνίσαμε τέλος. Δεκταί συμμετοχαί και από αμήχανα μέλη που θέλουν κάτι και δεν ξέρουν τι και δεν θα σταματήσει το σπαμ αν δεν το αποκτήσουν.

Κάνω την αρχή.

Σήμερα θέλω να αγοράσω Katana φετινή. Το μηχανάκι είναι κου-κλί (περισσότερο από κοντά παρά στις φωτό), είναι μιά σταλιά αλλά χωράω επάνω, δεύτερο άτομο είναι λολ, έχει όσα άλογα πρέπει, με την τωρινή τιμή της δικαιολογώ και την πίσω ανάρτηση και εντάξει για 100 χιλιόμετρα περίπου ως το λαμπάκι θα περάσω θεϊκά, όχι θέλω να ξέρω τι σκεφτόσαντε και ποιός ηλίθιος χίΨτερ υπέγραψε για τοποθέτηση ντεπόζιτου παπιού σε χιλιάρι, βέβαια στηρίζει και την απολύτως μηδενική κάλυψη από αέρα σαν φιλοσοφία "αφού δεν θα πας μακριά γιατί να το κουράζουμε σε αεροσήραγγες όπως το παλιό". Γιατί όχι την παλιά; Από που να το πιάσεις τώρα, τέλος πάντων, καλή η νοσταλγία αλλά όχι. Στο χρώμα λίγο διστάζω γιατί από κοντά είναι εξαιρετικά και τα δύο, το ασημί λέω τελικά γιατί σε μαύρο χάνονται οι λεπτομέρειες της σχεδίασης αν δεν είσαι πολύ κοντά.



υγ ΕΝΑ μηχανάκι την ημέρα, αχόρταγοι. Σε αντίθεση με την πραγματική ζωή ψηφίστε το επόμενο αύριο (που θα έχετε αλλάξει γνώμη) και όχι σε τέσσερα χρόνια (που θα έχετε αλλάξει γνώμη) :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
το σχεδιαστικο παραπτωμα του κατανα στα ματια μου τουλαχιστον, ειναι η κοντη ουρα, κατι που ειναι γενικα ταση της εποχης για σχεδον μια 10ετια και ακομα δεν εχω καταλαβει το λογο...καπου ειχα δει μια φωτοσοπια με λιγο πιο μακρια ουρα, και το μηχανακι ηταν πανεμορφο...η τιμη του οντως ειναι πραγματικα καλη, αν το φτιαξουν με πιο σωστο κωλο και τεποζητο ιιιιιιισως σε μια στιγμη αμηχανιας να γινει το λαθος...

τωρα προσωπικα, τα περι εξελιξης τα εχω γραψει πολλακις και εχω αρκετα διαφορετικη αντιληψη για το τι αξιζει να παρεις και τι οχι...για μενα σημερα τα μηχανακια που ισως αγοραζα θα ηταν τα εξης:

-Husqy 701, ο ορισμος του τελειοποιημενου πολιτικου μονοκυλιδρου, δυναμη να φανε και οι κοτες

-Kawasaki H2 στην τουρισταδικη εκδοση, μολις το κανουν λιγο πιο μηχανακι της προκοπης...δεν εγινε πουθενα οικονομια, τρελις πλαισιο, μονομπρατσο, αναρτησεις/φρενα, και επιτελους ενα βημα μπροστα στους κινητηρες μαζικης παραγωγης, κομπρεσορας

-χωρις κανενα απολυτος λογο, γιατι ετσι μας αρεσει, XDiavel
 
Τελευταία επεξεργασία:

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Εννοείται ότι κάθε μέρα μπορείς να "αγοράσεις" και άλλη γιατί είμαστε άνθρωποι που έχουμε πολύ σταθερές απόψεις, δεν έχουμε ποτέ αμφιβολία για το αν χρειάζεται μιά ακόμα στην ζωή μας, δεν λοξοκοιτάμε βιτρίνες, φανάρια (εκτός αν ψαχνόμαστε για καμιά ψιλή και ουχί ψηλή γιατί η παντόφλα δεν χρειάστηκε ποτέ σε κανέναν, εξαιρείται η περίπτωση εμφάνισης ενοχλητικού έρποντος εντόμου) και γενικά άμα ψωνίσαμε τέλος. Δεκταί συμμετοχαί και από αμήχανα μέλη που θέλουν κάτι και δεν ξέρουν τι και δεν θα σταματήσει το σπαμ αν δεν το αποκτήσουν.

Κάνω την αρχή.

Σήμερα θέλω να αγοράσω Katana φετινή. Το μηχανάκι είναι κου-κλί (περισσότερο από κοντά παρά στις φωτό), είναι μιά σταλιά αλλά χωράω επάνω, δεύτερο άτομο είναι λολ, έχει όσα άλογα πρέπει, με την τωρινή τιμή της δικαιολογώ και την πίσω ανάρτηση και εντάξει για 100 χιλιόμετρα περίπου ως το λαμπάκι θα περάσω θεϊκά, όχι θέλω να ξέρω τι σκεφτόσαντε και ποιός ηλίθιος χίΨτερ υπέγραψε για τοποθέτηση ντεπόζιτου παπιού σε χιλιάρι, βέβαια στηρίζει και την απολύτως μηδενική κάλυψη από αέρα σαν φιλοσοφία "αφού δεν θα πας μακριά γιατί να το κουράζουμε σε αεροσήραγγες όπως το παλιό". Γιατί όχι την παλιά; Από που να το πιάσεις τώρα, τέλος πάντων, καλή η νοσταλγία αλλά όχι. Στο χρώμα λίγο διστάζω γιατί από κοντά είναι εξαιρετικά και τα δύο, το ασημί λέω τελικά γιατί σε μαύρο χάνονται οι λεπτομέρειες της σχεδίασης αν δεν είσαι πολύ κοντά.



υγ ΕΝΑ μηχανάκι την ημέρα, αχόρταγοι. Σε αντίθεση με την πραγματική ζωή ψηφίστε το επόμενο αύριο (που θα έχετε αλλάξει γνώμη) και όχι σε τέσσερα χρόνια (που θα έχετε αλλάξει γνώμη) :p
Μου αρέσει κι εμένα το Katana πολύ... έχει και μοτερούκλα! Το μόνο που με χάλασε λίγο (σε σχέση με το ξαδερφάκι GSX-S που δε βλέπεται κατά τη γνώμη μου) είναι η θέση οδήγησης. Στο GSX-S περισσότερο επιθετική, στο Katana περισσότερο βολταδόρικη...
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Τουτο δω ,το πορτογαλικό


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Αυτό το ζαχαρώνω κι εγώ ,αλλά....είναι πολλά τα αλλά...

Σιγα μη το κανω...
Για να μην ξανα ανεβει στο κουλουρι ;;;
Ορθά μίλησες "γέροντα"...Ετσι την έπαθα κι εγώ και "εγκλωβίστηκα" πλέον στα ΤσιΕς.:secret:
Χθες μου'δειχνε ένα πεντακάθαρο 16άρι LC-ADV φούλ Χτρα ,και επέμενε να το πάρω...!!! :oops:
Αρ γιου κρέϊζυ Χοαυανίτα ,της είπα ,κ συνέχισα να σερφάρω στο ψάρ.:D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτό το ζαχαρώνω κι εγώ ,αλλά....είναι πολλά τα αλλά...


Ορθά μίλησες "γέροντα"...Ετσι την έπαθα κι εγώ και "εγκλωβίστηκα" πλέον στα ΤσιΕς.:secret:
Χθες μου'δειχνε ένα πεντακάθαρο 16άρι LC-ADV φούλ Χτρα ,και επέμενε να το πάρω...!!! :oops:
Αρ γιου κρέϊζυ Χοαυανίτα ,της είπα ,κ συνέχισα να σερφάρω στο ψάρ.:D
Ναι... Και μετά θα ξανά ψάχνει την σέλα του αεροελαιοψυκτου... Πες στην κονσιτα
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ναι... Και μετά θα ξανά ψάχνει την σέλα του αεροελαιοψυκτου... Πες στην κονσιτα
Πες στην κυραΛένη να την πάρει τηλ να της τα πεί ,γιατί σήμερα το χάραμα ,αντί για καλημέρα ,μουρμούριζε: "Τσιγγούνηηηηηηη...." :ha
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ειμαστε λιγο εξαρτημενοι?

Ο Γιαννης ρωταει τι θα αγοραζαμε σημερα.
Τριτη.
Και αυριο Τεταρτη μπορουμε να γραψουμε κατι αλλο.
Και καποιοι γραφουν 3 μοτο!!!
Τι δηλαδη? ................ απο 8 ωρες την καθε μια? :ha
Εμενα το ¨αγοραζες¨ με χαλαει.

Κατα τα αλλα, για σημερα Τριτη αυτο το Yamaha FX SVHO

:jp
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αυτή τη στιγμή με το 640 για full χώμα και με το νεοαποκτηθέν F800GS για όλα τα άλλα νιώθω καλλυμένος..

Σε έναν ιδανικό κόσμος θα ήθελα και ένα δυνατό street. Θα έριχνα ένα 10ρικο να πάρω το GSXS1000S που έχει βγάλει προσφορά η Suzuki να το έχω για ξεταύλωμα και track day και να το χαζεύω.. Τώρα δεν θα ηρεμήσουμε εδω μέσα.. Άσε μας στην ησυχία μας σατανά!!!

 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Σημερα λεει , οχι μεθαυριο. Κραταμε το dr650 στις επιλογες σου. Downgrading....
Nαι ενω το οτι θα αγοραζα μηχανη σημερα ειναι ρεαλιστικοτατο... Δεν πειραζει, αυτο θελω, το πρωτότυπο, οπως ειναι. :)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Αυτή τη στιγμή με το 640 για full χώμα και με το νεοαποκτηθέν F800GS για όλα τα άλλα νιώθω καλλυμένος..
Είναι που δεν έχει κλείσει ακόμα βδομάδα η Νέα ,γι'αυτό νιώθεις "καλυμμένος".
Ραντεβού εδώ την άλλη Τρίτη ,να μας πεις ποιές κοίταγες ψες βραδυ στο ψαρ.:ha
 
Top Bottom