Τι μοτοσικλέτα θα αγοράζες σήμερα;

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Διαχρονικά είχα στο μυαλό μου να έβρισκα ένα DR650 σε καλή κατάσταση και να το είχα κάνει ένα ωραίο adventure project. Μια καλή βάση με ένα αξιόπιστο μοτέρ και άπειρα αξεσουάρ απο Αμερική που το εγαπήσανε και το δούλεψαν. Δυστυχώς δε βρήκα ποτέ κάτι καλό και έμεινε ένα project στη θεωρία. Δεν πειράζει έχω τώρα το αγαπημένο μου 640.

ΩΡΑΙΟ!!
Αν έβρισκα ένα τέτοιο έτοιμο ,το έπαιρνα χθες ,κι ας το ξεφώνιζαν ούλοι "τιμολογιακά Υπερ-τιμημένο".


τον Γκάντι αν θες να το λέμε μοτοσυκλέτα πρέπει να το κάνεις κάπως έτσι..!!



Έχω ένα δεύτερο σετ WP 43mm στην αποθήκη άμα θες το βλέπουμε!
Ωραίο κι αυτό.
Αλλά ρε Βάγγ. ,ο πύργος κ τα φώτα ,κοστίζουν όσο 2 Ντόμυ.
Και λογικά ,δεν θα'χει μόνον αυτή την αναβάθμιση.
Οπως το κόβω ,πρέπει να χουν πέσει πάνω του ίσα με άλλα 3 Ντόμυ σε λ7
Κι 1 το σκαρί...Μιλάμε δηλαδή για 6 Ντόμυ σε 1.....αλλά νοικοκυρεμένα. :ok:

Αν στα έξτρα υπήρχε και μιά βαλίτσα κοκκοράκια ,θα το σκεφτόμουν. :happy:




ΥΓ: Πολύ όμορφα & Πολύ Καλοφτιαγμένα κ τα δυό. :like:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
ΩΡΑΙΟ!!
Αν έβρισκα ένα τέτοιο έτοιμο ,το έπαιρνα χθες ,κι ας το ξεφώνιζαν ούλοι "τιμολογιακά Υπερ-τιμημένο".



Ωραίο κι αυτό.
Αλλά ρε Βάγγ. ,ο πύργος κ τα φώτα ,κοστίζουν όσο 2 Ντόμυ.
Και λογικά ,δεν θα'χει μόνον αυτή την αναβάθμιση.
Οπως το κόβω ,πρέπει να χουν πέσει πάνω του ίσα με άλλα 3 Ντόμυ σε λ7
Κι 1 το σκαρί...Μιλάμε δηλαδή για 6 Ντόμυ σε 1.....αλλά νοικοκυρεμένα. :ok:

Αν στα έξτρα υπήρχε και μιά βαλίτσα κοκκοράκια ,θα το σκεφτόμουν. :happy:




ΥΓ: Πολύ όμορφα & Πολύ Καλοφτιαγμένα κ τα δυό. :like:
ρε μαστροκώστα εδώ είμαστε Ελλάδα!! Low budget και πατέντα! Δε θα παραγγείλουμε σε οίκους του εξωτερικού με 2χίλιαρα! Άσε που κατα βάση το μπροστινό εμένα μου κέντρισε το ενδιαφέρον!
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
τον Γκάντι αν θες να το λέμε μοτοσυκλέτα πρέπει να το κάνεις κάπως έτσι..!!



Έχω ένα δεύτερο σετ WP 43mm στην αποθήκη άμα θες το βλέπουμε!
Ίσως ενδιαφέρει εμένα το σετακι WP! Σε στείλω pm!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
η κακοφτιαγμένη κόπια τενερέ700 δηλαδή.
Αυτές οι μοτοσυκλέτες που φτιάχνονται με προσωπική εργασία και μεράκι αντιπροσωπεύουν τον δημιουργό τους πρώτα απ όλα. Οι υπόλοιποι περισσεύουν!

Δεν εμποδίζει κανένας τον άλλο να πάρει ένα καινούργιο Tenere. Για κάποιους έχει περισσότερη αξία να κάνουν ένα project ανάλογο.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτές οι μοτοσυκλέτες που φτιάχνονται με προσωπική εργασία και μεράκι αντιπροσωπεύουν τον δημιουργό τους πρώτα απ όλα. Οι υπόλοιποι περισσεύουν!

Δεν εμποδίζει κανένας τον άλλο να πάρει ένα καινούργιο Tenere. Για κάποιους έχει περισσότερη αξία να κάνουν ένα project ανάλογο.
Περί ορέξεως το προφανές, απλά δεν είναι κάτι πρωτότυπο η ιδιαίτερο σαν σχέδιο, ούτε καν ο χρωματισμός. Ιδωμένη υπό την προοπτική του "πώς μπορώ να κοπιάρω ένα γνωστό μοντέλο" ναι οκ, έχει πολλή δουλειά επάνων που είναι σεβαστή. Μία που συζητάμε το τι θα αγοράζαμε έτοιμο, η πινελιά ενός ξένου και το μεράκι του σε προϊόν προς πώληση δεν εξαιρούνται κριτικής.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Περί ορέξεως το προφανές, απλά δεν είναι κάτι πρωτότυπο η ιδιαίτερο σαν σχέδιο, ούτε καν ο χρωματισμός. Ιδωμένη υπό την προοπτική του "πώς μπορώ να κοπιάρω ένα γνωστό μοντέλο" ναι οκ, έχει πολλή δουλειά επάνων που είναι σεβαστή. Μία που συζητάμε το τι θα αγοράζαμε έτοιμο, η πινελιά ενός ξένου και το μεράκι του σε προϊόν προς πώληση δεν εξαιρούνται κριτικής.

πρωτοτυπα σχεδια και χρωματισμοι πλεον λιγο δυσκολο, στα 100βαλε χρονια της ιστοριας της μοτοσυκλετας λιγο πολυ εχουν παιξει ολα...επισης, με μια γρηγορη αναζητηση οι φωτο αυτες κυκλοφορουν απο το 18, τοτε το τενερε ηταν ακομα κονσεπτ, πιθανοτατα βεβαια το μηχανακι αυτο να το ειχαν ετοιμασει ακομα νωριτερα απο το τενερε
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η είδαν το κονσεπτ και δανείστηκαν το λουκ, μία που το Τ7 ήταν πρωτότυπο από το 16. Σε κάθε περίπτωση η δουλειά αξιόλογη, έστω και σαν αντιγραφή. Δεν έχω καταλάβει τι συζητάμε και γιατί εφευρέθηκε ιερό σύμβολο σήμερα, για το οποίο δεν επιτρέπεται κουβέντα.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Η είδαν το κονσεπτ και δανείστηκαν το λουκ, μία που το Τ7 ήταν πρωτότυπο από το 16. Σε κάθε περίπτωση η δουλειά αξιόλογη, έστω και σαν αντιγραφή. Δεν έχω καταλάβει τι συζητάμε και γιατί εφευρέθηκε ιερό σύμβολο σήμερα, για το οποίο δεν επιτρέπεται κουβέντα.

δε βλεπω καμμια αντιγραφη, περα απο το πατερν του χρωματισμου, κατι που καμμια εταιρεια/μηχανακι δεν διατηρει πατεντα...αλλο το αν ισως πηραν εμπνευση απο το πρωτοτυπο, αλλο το αντεγραψαν επειδη το μηχανακι ειναι μπλε...δεν εχει εφευρευθει κανενα ιερο συμβολο πουθενα, συζητηση κανουμε
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Νομίζω ότι πίσω το 17-18 όταν το έφτιαχναν είχαν στο μυαλό τους το tenere 660 και οχι το τ7.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Οχι 15 χρόνια πίσω, ήταν πολύ περισσότερο "φορτωμένες" οπτικά, αλλά ναι προφανώς και έχουν έμπνευση από εκεί.

Να ας πούμε ένα Τ700 για βόλτα τύπου "καταδρομική Αλντεμπαράν" το ψωνίζω σήμερα. 100% απλό, με την ράλι σέλα και ένα κιτσάτο σετάκι τσέστερφιλντ αυτοκόλλητα για το ντεμέκ ντακάρ λουκ.

 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Την περασμενη Παρασκευη θαπαιρνα βολτα ενα RD250 του 1979 σε κατασταση κουτιου :prft:







Το μηχανάκι με τους περισσότερους σταυρούς στην εποχη τού ειδικά το 500αρι
Απίστευτο γκάζι χωρίς φρένα..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το μηχανάκι με τους περισσότερους σταυρούς στην εποχη τού ειδικά το 500αρι
Απίστευτο γκάζι χωρίς φρένα..
Να προσθέσω... Και με τον περισσότερο κραδασμό στα μαρσπιέ.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο Βαγγέλης φανατικός ενφιλντ χρυσό με έχει κάνει να το πάρω βόλτα. Έχει φρενο και ταχύτητες ανάποδα στα πόδια, είπαμε έχω όρια.

 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πες του να τα προσεχει αυτά τα κράνη, είδες τι έπαθε ο άλλος :p
 
Top Bottom