Τι μοτοσικλέτα θα αγοράζες σήμερα;

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Η τεκίλα μας αποτελείωσε ουκ ολίγες φορές στην μπιφτεκούπολη κάποτε και μετά μας τελείωσε, το στομάχι διαμαρτύρεται και με την μυρωδιά, άτιμη μνήμη αισθήσεων.

Σήμερα για να γλιτώσω το σπαμ θα ήθελα μιά βόλτα με...






και τώρα που το ξαναβλέπω, το "προβολείς περίεργο σχήμα πάνω από το ψυγείο και μιά ζελατίνα μόνη της πιο ψηλά" του λεγόμενου άσχημου τουαρέγκ ποιός άλλος λες να το έχει από χρόνια...
Μου αρέσει που αναφερόσουν σε λάθος γραμμές για τα ρετρό.... εδώ του σχεδιαστή (super duke 1290) του γλίστρησε το μαρκαδόρος όταν έφθασε στη μουσούδα και για ένα blanco που δεν υπήρχε στο γραφείο βγήκε στη παραγωγή έτσι όπως το άφησε με τη μουτζούρα στο χαρτί..

Βέβαια η KTM και ο Almodovar έχουν μια προϊστορία στην επιλογή μουσούδας και μου έχει γίνει σαφές πως ο σχεδιαστής της ΚΤΜ όχι απλά δεν απολύθηκε -όταν έπρεπε- αλλά ζει και βασιλεύει περιφερόμενος στα γραφεία και γλύφοντας κάθε product manager που έχει η εταιρεία.



 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μου αρέσει που αναφερόσουν σε λάθος γραμμές για τα ρετρό.... εδώ του σχεδιαστή (super duke 1290) του γλίστρησε το μαρκαδόρος όταν έφθασε στη μουσούδα και για ένα blanco που δεν υπήρχε στο γραφείο βγήκε στη παραγωγή έτσι όπως το άφησε με τη μουτζούρα στο χαρτί..

Βέβαια η KTM και ο Almodovar έχουν μια προϊστορία στην επιλογή μουσούδας και μου έχει γίνει σαφές πως ο σχεδιαστής της ΚΤΜ όχι απλά δεν απολύθηκε -όταν έπρεπε- αλλά ζει και βασιλεύει περιφερόμενος στα γραφεία και γλύφοντας κάθε product manager που έχει η εταιρεία.

Το 690 αυτό είναι από τα μηχανάκια που μΕ αρέΖουν παρά το γεγονός ότι είναι ο,τι να'ναι οι γραμμές του. Έχουν τουλάχιστον την ίδια φορά, θα μπορούσαν να το σώσουν με ένα πλευρικό πλαστικό που θα τελείωνε πιο πίσω και χαμηλά, θα κάλυπτε και το ψυγείο, τέλος πάντων. Βλέπεις όμως ότι τον "χαυλιόδοντα" που τελειώνει παράλληλα με το καλάμι τον πήρε η πενφέ και τον έβαλε στο υδρόψυκτο τσιές, τον έβαλε η Σουτζούκι φέτος στο 1000, η αντιγραφή (ξεχνάω και άλλους στο ενδιάμεσο) δεν τελειώνει αλλά τουλάχιστον είναι πιο αρμονική στο σύνολο.

Στο 1290 οι γραμμές έχουν την ίδια φορά και με τα αυτοκόλλητα δείχνουν και στην ίδια κλίση, οπότε ναι μεν είναι "περίεργο" αλλά δεν είναι χαοτικό.

Σε αντίθεση με τον Χαβιέ και την μούσα του, η οποία ξεκίνησε από τρολιά στις συμβατικά όμορφες του σινεμά και επιβλήθηκε, όπως το στούντιο Κίσκα.


Και ένα από τα άπειρα παραδείγματα "πες μου πόσο είχες πιεί" είναι αυτό, κατηφόρα στην ουρά, ανηφόρα το ντεπόζιτο, ένα κουτί στη μέση και ΩΩΩΩ ΚΛΑΣΙΚΟΟΟΟΟΟΟ τα σάλια σε γκρουπ νεκρόφιλων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Σήμερα έτρωγα μια γουρνοπούλα (καθένας με τον πόνο του)
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Βασικά επειδή η Απριλια είναι και γαμω τις εταιρείες, σήμερα κοιταγα τα 2 λουλούδια... dorsoduro 900 -caponord 1200


Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Έπινα μια κουέρβο με το γυναικάκι μου στην παλιά πόλη της Ρόδου, εκεί κατά τα τέλη Μαΐου...


Daggers in Brothel
Εγώ νόμιζα ότι εσείς οι ναυτικοί πίνετε μόνο ρούμι...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ναι σωστά.
Επίσης καπνίζουμε και πούρα στριμμενα σε μπούτια παρθένας.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι σωστά.
Επίσης καπνίζουμε και πούρα στριμμενα σε μπούτια παρθένας.
Mυθος... Κάτι τέτοιες φτιάχνουν τα cohiba





Advphone
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μανουλομάνουλο...
Να σε βάλει κάτω να μην ξέρεις από που να φύγεις.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Το 690 αυτό είναι από τα μηχανάκια που μΕ αρέΖουν παρά το γεγονός ότι είναι ο,τι να'ναι οι γραμμές του. Έχουν τουλάχιστον την ίδια φορά, θα μπορούσαν να το σώσουν με ένα πλευρικό πλαστικό που θα τελείωνε πιο πίσω και χαμηλά, θα κάλυπτε και το ψυγείο, τέλος πάντων. Βλέπεις όμως ότι τον "χαυλιόδοντα" που τελειώνει παράλληλα με το καλάμι τον πήρε η πενφέ και τον έβαλε στο υδρόψυκτο τσιές, τον έβαλε η Σουτζούκι φέτος στο 1000, η αντιγραφή (ξεχνάω και άλλους στο ενδιάμεσο) δεν τελειώνει αλλά τουλάχιστον είναι πιο αρμονική στο σύνολο.

Στο 1290 οι γραμμές έχουν την ίδια φορά και με τα αυτοκόλλητα δείχνουν και στην ίδια κλίση, οπότε ναι μεν είναι "περίεργο" αλλά δεν είναι χαοτικό.

Σε αντίθεση με τον Χαβιέ και την μούσα του, η οποία ξεκίνησε από τρολιά στις συμβατικά όμορφες του σινεμά και επιβλήθηκε, όπως το στούντιο Κίσκα.


Και ένα από τα άπειρα παραδείγματα "πες μου πόσο είχες πιεί" είναι αυτό, κατηφόρα στην ουρά, ανηφόρα το ντεπόζιτο, ένα κουτί στη μέση και ΩΩΩΩ ΚΛΑΣΙΚΟΟΟΟΟΟΟ τα σάλια σε γκρουπ νεκρόφιλων.
Τι λες βρε βέβηλε για τον μπόλντορα? :(

Ειναι από τις πιο όμορφες γυμνές μοτοσυκλέτες. Βασικά είναι μοτοσυκλέτα ενώ αυτά που αναφέρεις πιο πάνω είναι χύτρες ταχύτητας.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τι λες βρε βέβηλε για τον μπόλντορα? :(

Ειναι από τις πιο όμορφες γυμνές μοτοσυκλέτες. Βασικά είναι μοτοσυκλέτα ενώ αυτά που αναφέρεις πιο πάνω είναι χύτρες ταχύτητας.
Μπροστά στα Ζ της Kawa το μπλοντορ ήταν ψιλοχαλια αισθητικά, αλλά οκ ήταν ένας από τους θρύλους της εποχής.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το αισθητικό κομμάτι είναι τόσο υποκειμενικό που δεν χωράνε τοποθετήσεις απόλυτης μορφής. Το άσχημο για εμάς είναι όμορφο για κάποιο άλλον και τούμπαλιν.
Επίσης μετά από τόσα χρόνια η γενική αισθητική έχει αλλάξει στα πάντα γύρω μας. Δε μπορούμε να συγκρίνουμε γραμμές άλλων δεκαετιών με σήμερα. Ακόμη και όταν μας αρέσει (το παλιό) υπάρχουν μια σειρά από εγκεφαλικές επιρροές σε όλο αυτό που περιλαμβάνουν πολλά πράγματα (πλην του αισθητικού) για να φτάνει κανείς στο αποτέλεσμα "θα ήθελα να έχω ένα τέτοιο".
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τι λες βρε βέβηλε για τον μπόλντορα? :(

Ειναι από τις πιο όμορφες γυμνές μοτοσυκλέτες. Βασικά είναι μοτοσυκλέτα ενώ αυτά που αναφέρεις πιο πάνω είναι χύτρες ταχύτητας.
Μπροστά στα Ζ της Kawa το μπλοντορ ήταν ψιλοχαλια αισθητικά, αλλά οκ ήταν ένας από τους θρύλους της εποχής.
Ο μπόλντορας απλά δεν βλέπεται, ομοίως και όλα τα της γενιάς του που είχαν πλαϊνή σιλουέτα σε ανοιχτό V, αδιαφορώ πλήρως για το αν άλλαξαν την ιστορία κλπ κλπ κλπ.

Αργότερα που έγινε "ευθεία" η γραμμή ουράς ντεπόζιτου, αισθητική που κρατάει ακόμα το CB1300, ναι μάλιστα ΟΚ αλλά και πάλι εκείνα τα αρχαία είναι κυρίως για να τα βλέπεις. Το CB1300 το ψώνιζα και σήμερα, στο κλασικό λευκό/κόκκινο εννοείται, πιθανώς το S λόγω ABS και καλύτερου ψεκασμού.
 
Top Bottom