Τουρκία......τα τελευταία ευρώ!!!!

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αψογο ταξιδιωτικό, και πολύ πετυχημένο "φωτορεπορταζ" !!! Κανονικη διαφημιση μοτο-τουρισμου! Μπραβο σας και να στε γεροι να ταξιδευετε..
Μια ερώτηση για τον αρθρογράφο, το προβλημα στο ελαστικό το αντιληφθηκες απο τη συμπεριφορα του ελαστικού ή έδειξε κατι το συστημα που ελεγχει την πίεση των ελαστικων (tpms)??
Δεν έχω rds , γιατί το δικό μου είναι 07 και το σύστημα ήρθε μετά το 08........
Το λαστιχο έχασε πολύ γρήγορα τον αέρα και ευτυχώς ήμουν σε ευθεια και με σχετικά χαμηλή ταχυτητα γύρω στα 100 χλμ.
Ήμουν και πολύ φορτωμένος, οπότε το αντιλήφθηκα αμέσως.
Ευχαριστούμε για τις ευχές.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Καλησπέρα και από μένα , τώρα έκατσα και το διάβασα όλο , καταπληκτικές φωτογραφίες !!!



Είδα το old Greek house και μου έφερε στη μνήμη μια γιορτή που κάναμε πριν χρόνια στον επάνω όροφο . το pamukkale σταθερή αξία , η βόλτα με τα μπαλόνια είναι απόλαυση , την πρώτη μέρα που έμενα εγώ στο goreme με βρήκε στις 5:30πμ στην σκεπή του σπιτιού που μας φιλοξενούσε να χαζεύω τα μπαλόνια , την επόμενη μέρα ήμουν μέσα ,κόστος πτήσης τα 2 άτομα τότε ( 2008 ) 300ευρα .



Η καλύτερη εποχή είναι ο Μάιος για την περιοχή , δυστυχώς εγώ έχω πάει 3 φορές κατακαλόκαιρο και έχω βράσει.



Έχει μαγικά μέρη η Τουρκία , ξεχασμένα χωριά δίπλα στη λίμνη Van , ορεινό θέρετρο Αράβων (uzugnol) δίπλα στην Παναγία Σουμελά , που μπορείς να φτάσεις διασχίζοντας τις ποντιακές Άλπεις στα 2500μ πάντα χωματόδρομος αλλά πατημένος.



Μάλλον κάποια στιγμή θα υπάρχουν αρκετές πληροφορίες να μπορεί να φτιαχτεί στο φόρουμ ένα κομμάτι που θα αφορά τιπς εντ τρικς για την κάθε χώρα και σημεία ενδιαφέροντος .



Ελπίζω να μην σου χαλαω το ταξιδιωτικό.



Να είστε πάντα καλά και να ταξιδεύετε
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλησπέρα και από μένα , τώρα έκατσα και το διάβασα όλο , καταπληκτικές φωτογραφίες !!!



Είδα το old Greek house και μου έφερε στη μνήμη μια γιορτή που κάναμε πριν χρόνια στον επάνω όροφο . το pamukkale σταθερή αξία , η βόλτα με τα μπαλόνια είναι απόλαυση , την πρώτη μέρα που έμενα εγώ στο goreme με βρήκε στις 5:30πμ στην σκεπή του σπιτιού που μας φιλοξενούσε να χαζεύω τα μπαλόνια , την επόμενη μέρα ήμουν μέσα ,κόστος πτήσης τα 2 άτομα τότε ( 2008 ) 300ευρα .



Η καλύτερη εποχή είναι ο Μάιος για την περιοχή , δυστυχώς εγώ έχω πάει 3 φορές κατακαλόκαιρο και έχω βράσει.



Έχει μαγικά μέρη η Τουρκία , ξεχασμένα χωριά δίπλα στη λίμνη Van , ορεινό θέρετρο Αράβων (uzugnol) δίπλα στην Παναγία Σουμελά , που μπορείς να φτάσεις διασχίζοντας τις ποντιακές Άλπεις στα 2500μ πάντα χωματόδρομος αλλά πατημένος.



Μάλλον κάποια στιγμή θα υπάρχουν αρκετές πληροφορίες να μπορεί να φτιαχτεί στο φόρουμ ένα κομμάτι που θα αφορά τιπς εντ τρικς για την κάθε χώρα και σημεία ενδιαφέροντος .



Ελπίζω να μην σου χαλαω το ταξιδιωτικό.



Να είστε πάντα καλά και να ταξιδεύετε
Φυσικά και δεν χαλάς τίποτα. .
Τα ταξιδια τα δειχνουμε για να "σπρωξουμε" και φυσικά να πληροφορησουμε και άλλους φίλους να ταξιδέψουν
Έτσι και εμένα με βοήθησαν πριν το ταξίδι 2-3 φίλοι, με πολύτιμες πληροφορίες. ......
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Όλο έλεγα να διαβάσω αυτό το ταξίδι και όλο κάτι τύχαινε. "ξεθάφτηκε" και βρίσκω ευκαιρία να πω και εγώ το κατιτίς μου.
Λοιπόν, καταρχάς, πολύ καλά κάνατε και φύγατε. Ειδικά εκείνη την εποχή, όσοι έμειναν εδώ κάτω, τρομερό άγχος.
Κατά δεύτερο, Καππαδοκία είναι ένας τρομερός προορισμός, γεμάτος Ιστορία αλλά και τα Μικρασιατικά παράλια, μυρίζουν παλαιά και αρχαία Ελλάδα. Στην υπόγεια πολιτεία πάντως θέλω κάποια μέρα να πάω, απίστευτο μέρος!
Μπράβο για τη φωτογραφική απεικόνιση, πολύ όμορφο ταξίδι και δίνετε αφορμές για επόμενους προορισμούς.:ok:
 

Nikkyo

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα Χαλάνδρι
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Bmw f800gs
θα μπορουσες με αυτες τις φωτο και αυτην την περιγραφη να φτιαξεις προσπεκτους σε ταξιδιωτικο γραφειο.παρα πολλα μπραβο γαι τις φωτο , την περιγραφη και φυσικα το ταξιδι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
θα μπορουσες με αυτες τις φωτο και αυτην την περιγραφη να φτιαξεις προσπεκτους σε ταξιδιωτικο γραφειο.παρα πολλα μπραβο γαι τις φωτο , την περιγραφη και φυσικα το ταξιδι.
Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά λόγια, αλλά σε βρίσκω υπερβολικό!!:oops:
Τις πολλές φωτο τις βάζω, γιατί νομίζω ότι οι εικόνες ξεσηκώνουν τον κόσμο για να ταξιδέψει, όπως και τις πληροφορίες.....που τις περισσότερες βρήκα και εγω μέσα στο advride.!
Εξάλλου.....αυτοι οι χώροι πρέπει πρώτα από όλα να είναι χώροι πληροφορίας!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Μας εφτιαξες παλι!!!!! ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες κωστα!!!! :))))
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
ουπς! λάθος...
 

dnik

Μέλος
Όνομα
DIMITRIS
Μοτό
Its nice to be important, but its more important to be nice...
1 προς 3 η λίρα τότε.
1 προς 7 τώρα.!!
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μήπως γιατί θα έβγαινε έξτρα οικονομικό ένα ταξίδι στην Ιωνία υπό τις επικρατούσες οικονομικές συνθήκες?
Έτσι και αλλιώς είναι πολύ φθηνά στους γείτονες.
 
Top Bottom