Του καντηλιου το βασανο (ιστορια λακουβοδρομου)

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η διαδρομη μεχρι τον Αλεξιου ηταν πολυ τεχνικη, με επικινδυνα λουκια, ιδιως για τα βαρια μηχανακια, αλλα ολα πηγαν πριμα !
Θελω να δωσω πολλα μπραβο παλι στα παιδια που δεν ειχαν εμπειρια και δεν μασησαν!

Σε αυτο το σημειο ενα λαθος και το ΚΤΜ βουλιαξε.
Πληροφοριες λενε οτι πριν 10 λεπτα ειχε περασει χοντρος πετσακιας και μετα απο πτωση δημιουργησε αυτην την λακουβα!:p

Ομαδικη δουλεια και πολυ γελιο μεχρι να ξεκολλησει το θεριο







 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Επιστροφή στη Νάξο με χαμόγελα ως τα αυτιά και φαγούρα απίστευτη....



Η περιπετεια για μένα (ακούω και στο ευτυχης :p ) και το φίλο μου το Στράτο άρχισε σχετικά νωρις, όταν μπήκαμε στο μπλου σταρ Σάββατο απόγευμα Σαββάτου για Πειραιά



12+ τη νύχτα πριν τη βόλτα, μείναμε στη μέση της διαδρομής για Χαλκίδα από ιμάντες δυναμό



Μετά από δυο φόρτωματα σε φορτηγά οδικής βοήθειας, κάτι μπισκότα στη μέση του πουθενά στο ενδιάμεσο



και αρκετό κουβαλημα κοιμηθηκαμε οριακά τρεις ωρες και ξεκινήσαμε.



Ο καιρός φανταστικος και η λιακάδα απλά απίστευτη,
Η βόλτα στην αρχή ήταν ωραία ναι μεν αλλά μέχρι του Αλεξιου είχε αρκετή αναμονή, για διάφορους λόγους και σχετικά χαλαρό ρυθμό.



Οι κάγκουρες οπως σε κάθε παρέα δεν έλειψαν @achalatsis







Μετά από κάτι προσποιήσεις του πλοηγού και κάτι συνεννοήσεις μπουζούκι, βρέθηκα σε ένα σταυροδρόμι με τρεις που είχαν συνεννοηθει μπουζούκι νωρίτερα και ερχόταν από την άλλη ολοκαυλωτοι!!!
Εκεί ξεκίνησαν ολα.
Ενημερωθηκαμε πως οι άλλοι έμπλεξαν με κάποιο κτμ και ως εκ τουτου μια επίλεκτη 11αδα που σπάσαμε σε δεκα και μετά εφτά ( @dtz κιεγω σαγαπω) ξεκινήσαμε μεθ’ορμής ακαθεκτου να ολοκληρώσουμε τη διαδρομή.
Χωρίς απρόοπτα, με ωραίο τεραιν και τα προβλεπόμενα λασπόλουτρα βγήκαμε σε ένα ξέφωτο για καμία φωτό...




Με καλό ρυθμό και χαμόγελο στα χείλη, λίγο αυτοσχεδιασμό στις διασταυρώσεις και πολλή λάσπη πάνω μας, επιστρέψαμε όλοι σώοι και επιβλαβείς!
Ήταν κρίμα για όσους δεν μπόρεσαν να κάνουν όλη τη διαδρομή, οπως κρίμα που με τόση λάσπη δε βγάλαμε αρκετό υλικό! Που μεταξύ μας όσο και να βγάζαμε δε θα ήταν αρκετό!
Ευχαριστώ πολύ ολους τους φίλους που ήταν εκεί και το Στεργιο ιδιαίτερα για τη φιλοξενία!
Εις το επανιδείν!

 

Nikolas77

Adventure Traveller
Όνομα
Nikolas
Μοτό
LC4 ADV'02
Πραγματικά ζηλεύω... Μπράβο σε όλους και κάτι παραπάνω σε αυτόν που διάλεξε διαδρομές και πέρασαν όλοι τόσο όμορφα...
Σίγουρα θα προσπαθήσω να μην χάσω την επόμενη...

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Πραγματικά ζηλεύω... Μπράβο σε όλους και κάτι παραπάνω σε αυτόν που διάλεξε διαδρομές και πέρασαν όλοι τόσο όμορφα...
Σίγουρα θα προσπαθήσω να μην χάσω την επόμενη...

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
για να μιλαμε σωστα τωρα !!!!
υπηρχαν...καποιες διαδρομες στα τζιπιεσ αλλα το περισσοτερο ηταν αυτοσχεδιαζμος και μην ειδατε τον παναη
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Ωραία ηταν! Δυστυχώς δεν μπόρεσα να έρθω στο δεύτερο κομματι γιατί έπρεπε να φύγω. Στο πρωτο κομματι η γλιτσα της λασπης σε συνδυασμό με τα βαθιά λουκια με ζορισαν με τα 50-50 ελαστικα αφού με το ζορι ισσοροπουσα σε κάποια σημεία. Παλι καλά ήμουν τυχερος και την εβγαλα χωρίς πτώση. Ευχάριστουμε το πουλί για την διαδρομή τον μανιακ για τις φοβερές φωτογραφιες του και ολους τους συμμετέχοντες για την ομαδαρα που στήθηκε.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ενα βιδεακι απο την λασπουρια στο Μαντουδι!
Μετα το 2 λεπτο αρχιζουν τα πολλα νερα και μεχρι την μεγαλη πισινα που μου τελειωσε η μπαταρια!
Ευτυχως ο γουκος τα εχει ολα
Οι τουμπες θα μπουν μαζεμενες σε αλλο:D



 
Top Bottom