Το Δαλματικό μου!

Salv92

Μέλος
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
F800GS
Απίστευτες φωτό και πολύ γεμάτο πρόγραμμα με πολλά αξιοθέατα. :ok::ok:
Κάναμε την ίδια διαδρομή με λίγες μέρες διαφορά, μόνο που επέλεξα να δω και Σλοβενία(έρωτας μεγάλος) και επιστροφή από Ανκόνα.

Όντως κρίμα που έφτασες μέχρι εκεί και δεν είδες το μαυσωλείο, αλλά σε κάθε ταξίδι νομίζω δε γίνεται να μη ''θυσιάζουμε'' κάποια αξιοθέατα ειδικά όταν πιέζει ο χρόνος.
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Απίστευτες φωτό και πολύ γεμάτο πρόγραμμα με πολλά αξιοθέατα. :ok::ok:
Κάναμε την ίδια διαδρομή με λίγες μέρες διαφορά, μόνο που επέλεξα να δω και Σλοβενία(έρωτας μεγάλος) και επιστροφή από Ανκόνα.

Όντως κρίμα που έφτασες μέχρι εκεί και δεν είδες το μαυσωλείο, αλλά σε κάθε ταξίδι νομίζω δε γίνεται να μη ''θυσιάζουμε'' κάποια αξιοθέατα ειδικά όταν πιέζει ο χρόνος.
Σλοβενία είχα πάει πέρσι και έφυγα με τις καλύτερες εντυπώσεις.

Έχω αφήσει εκκρεμότητες σε όλα τα ταξίδια -δεν γίνεται να μην-. Τις ονομάζω "ψευτοαφορμές" για να κάνω ένα επαναλληπτικό πέρασμα καποια στιγμή στο μέλλον. Ο πραγματικός λόγος φυσικά είναι το στερητικό σύνδρομο που κολλάς και θέλεις να κάνεις βόλτες συνέχεια. :cool:
 

ifestos

Μέλος
Περιοχή
Λιτόχωρο-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Suzuki dl650 V strom 2006
Πολύ ωραίο ταξιδάκι με χρήσιμες πληροφορίες.Μπορεί να το κάνω κι εγώ το καλοκαίρι αλλά έχω βάλει μία διανυκτέρευση στην Αλβανία στο Ελμπασαν.Εσύ την πέρασες με τη μία ε?Ποιά είναι η γνώμη σου? ;)
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Πολύ ωραίο ταξιδάκι με χρήσιμες πληροφορίες.Μπορεί να το κάνω κι εγώ το καλοκαίρι αλλά έχω βάλει μία διανυκτέρευση στην Αλβανία στο Ελμπασαν.Εσύ την πέρασες με τη μία ε?Ποιά είναι η γνώμη σου? ;)
Αν είχα μια μέρα παραπάνω ενδεχομένως να την αφιέρωνα Αλβανία κυρίως στο βόρειο ορεινό κομμάτι της (εμπιστεύομαι την κρίση του gsmaniac και άλλων που έχουν περάσει απο εκεί). Κυριακή που έκανα το "αδιάφορο" πέρασμα Οχρίδα- Ελμπασάν - Τίρανα - Σκόντρα δεν σταμάτησα πουθενά (δεν έχω καν φωτογραφίες απο εκεί). Είχα περιορισμένο χρόνο και είχα να αντιμετωπίσω κίνηση στους δρόμους. Αρκετοί διανυκτερευουν Οχρίδα (προτιμώ την Μπίτολα) πριν μπουν Αλβανία. Θα είχε ενδιαφέρον μετά την Οχρίδα να πήγαινα βόρεια και να εμπαινα Αλβανία από εκεί (δες καταραμένα όρη κλπ).
 
Τελευταία επεξεργασία:

ifestos

Μέλος
Περιοχή
Λιτόχωρο-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Suzuki dl650 V strom 2006
Αν είχα μια μέρα παραπάνω ενδεχομένως να την αφιέρωνα Αλβανία κυρίως στο βόρειο ορεινό κομμάτι της (εμπιστεύομαι την κρίση του gsmaniac και άλλων που έχουν περάσει απο εκεί). Κυριακή που έκανα το "αδιάφορο" πέρασμα Οχρίδα- Ελμπασάν - Τίρανα - Σκόντρα δεν σταμάτησα πουθενά (δεν έχω καν φωτογραφίες απο εκεί). Είχα περιορισμένο χρόνο και είχα να αντιμετωπίσω κίνηση στους δρόμους. Αρκετοί διανυκτερευουν Οχρίδα (προτιμώ την Μπίτολα) πριν μπουν Αλβανία. Θα είχε ενδιαφέρον μετά την Οχρίδα να πήγαινα βόρεια και να εμπαινα Αλβανία από εκεί (δες καταραμένα όρη κλπ).
Ευχαριστώ πολύ...


Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ifestos

Μέλος
Περιοχή
Λιτόχωρο-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Suzuki dl650 V strom 2006
Ευχαριστώ πολύ...Ήθελα να ξέρω αν είναι ασφαλές αλλά από οτι καταλαβα είναι μια χαρά.


Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom