Το μεγαλυτερο μας ταξιδι με μοτο! (Ποσα χλμ,που και ποτε??)

Morfeas

ΜΟΤΟταξιδιώτης
Περιοχή
Athens-Alimos
Όνομα
Δημήτρης Κατσούλας
Μοτό
BMW R1200 GSA
Triumph scrambler 900
....πολλά χιλιόμετρα....πολλές μέρες....

Δυστυχώς λόγω εργασίας δεν έχω την δυνατότητα να ταξιδέψω περισσότερο από 15 μέρες οπότε οι προορισμοί περιορίζονται :-(, ευελπιστώ κάποια στιγμή το Αφεντικό να δεήσει και να μου δώσει έστω τρεις εβδομάδες....μπας και καταφέρω μια "γρήγορη¨βόλτα στην Μογγολία
Τα περισσότερα λοιπόν ήταν 5500χλμ στην γειτονική Τουρκία .... Αύριο ξεκινάω για Τύνιδα....δεν νομίζω να σπάσω το ρεκόρ μιας και πάλι οι μέρες είναι λίγες και τα ...καράβια πολλά!
Το θέμα παίδες είναι να ταξιδεύουμε όσο μπορούμε και να αντλούμε όσο περισσότερο μπορούμε στοιχεία από την κουλτούρα των πολιτισμών που επισκεπτόμαστε....
 

Astakos

Μέλος
Περιοχή
Volos
Όνομα
Αντουαν
Μοτό
R1200GS
Πω πω χλμ... Το πουλάω το μοτορι απογοητευτικά :-(


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk 2
 

Italos

Μέλος
Περιοχή
Gerakas
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GSadv
Κάπου στις 11000+χμ ένα ταξίδι ζωής στην νορβηγία που οι συγκηρίες και η τρέλα της νεανικότητας με βοήθησαν και το έκανα σε μικρή ηλικία.....που στην πρώτη ευκαιρία θα το ξανακάνω ...την θεωρώ μακράν την πιο όμορφη χώρα στην ευρώπη....και αν και το nordkapp για πολλούς ακούγεται σαν φρου φρου και αρώματα ....μακάρι να αξιωθούνε να το κάνουνε .....γιατί το συναίσθημα του όταν φτάνεις στο βράχο κάνωντας τα τελευταία 30χμ δεν περιγράφεται με τίποτα!!!
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
τελικά πόσοι Έλληνες μοτοσυκλετιστές εκτιμάτε πως έχουν πατήσει στο Nordkapp...???

Κι εμένα το μεγαλύτερο μου ταξίδι ήταν στο Nordkapp πέρσι... 10.500χλμ σε 19 μέρες.
 
Top Bottom