Το νου σας Πατρινοπαιδα...ΚΛΟΠΕΣ ΜΟΤΟ!

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ας εχουμε λιγο παραπανω το νου μας στην ευρυτερη περιοχη της Πατρας...Τελευταιο Μηνα εχουν μεγαλη εξαρση κλοπες μοτοσυκλετων στην Πατρα...αναφερονται αποπειρες απο συντοπιτες.Ενα Crosstourer προ ημερων το οποιο βρεθηκε τελικα αν και με φθορες σημαντικες και χθες αποπειρα παλι σε ενα 1150GS!!!
ΤΟ ΝΟΥ ΜΑΣ!!!:tk:
Και να φυλαξει μην τυχον και δουμε καποιον...:tzt::hh:
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Ας εχουμε λιγο παραπανω το νου μας στην ευρυτερη περιοχη της Πατρας...Τελευταιο Μηνα εχουν μεγαλη εξαρση κλοπες μοτοσυκλετων στην Πατρα...αναφερονται αποπειρες απο συντοπιτες.Ενα Crosstourer προ ημερων το οποιο βρεθηκε τελικα αν και με φθορες σημαντικες και χθες αποπειρα παλι σε ενα 1150GS!!!
ΤΟ ΝΟΥ ΜΑΣ!!!:tk:
Και να φυλαξει μην τυχον και δουμε καποιον...:tzt::hh:
Η ΛΥΣΗ είναι : ασφάλεια κλοπής παιδιά ,AIG ρώτησα το Σάββατο και θα κάνω γιατί δεν γίνεται να κοιμάσαι με το μυαλό αν βρεις το πρωί την μηχανή σου.Ασφάλεια και τα υπόλοιπα είναι περιττά γιατί αν στην βάλουν στο μάτι ,όσα μέτρα και να πάρεις ,ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΕΒΑΙΟ ,οτι θα την κλαίς στο τέλος για 100 ευρώ διαφορά(για την δική μου μηχανή ,ένα varadero 1000) τον χρόνο που κοστίζει η ασφάλεια κλοπής επιπλέον δεν αξίζει κανέναν μα κανέναν λόγο !
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Η ΛΥΣΗ είναι : ασφάλεια κλοπής παιδιά ,AIG ρώτησα το Σάββατο και θα κάνω γιατί δεν γίνεται να κοιμάσαι με το μυαλό αν βρεις το πρωί την μηχανή σου.Ασφάλεια και τα υπόλοιπα είναι περιττά γιατί αν στην βάλουν στο μάτι ,όσα μέτρα και να πάρεις ,ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΕΒΑΙΟ ,οτι θα την κλαίς στο τέλος για 100 ευρώ διαφορά(για την δική μου μηχανή ,ένα varadero 1000) τον χρόνο που κοστίζει η ασφάλεια κλοπής επιπλέον δεν αξίζει κανέναν μα κανέναν λόγο !
Καλα ειναι να μη σου λαχει,γιατι και με την ασφαλιστικη δεν θα περασεις καλα οταν ερθει η ωρα του ταμειου ,τα λεφτα που θα παρεις(0ταν τα παρεις)δεν θα ανταποκρινονται στην αξια της μοτο σου(ειδικα αν την εχεις καλοσυντηρημενη)συν οτι θα σου βγαλουν το λαδι με πιθανες συνυπευθυνοτητες γιατι την ειχες υπερβολικα εκτεθειμενη κλπ κλπ..Παντως το χειροτερο ειναι τα συναισθηματα οταν διαπιστωσεις την απωλεια,τα εχω νοιωσει 2 φορες στην ζωη μου και ευτυχως τοτε ημουν νεος (τωρα η καρδια η εγκεφαλικο θα με βαραγε).
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
καλα Πατρα μια ζωη ετσι ητανε.
ολο για μηχανακια φαγωμενα ακουγες.
Μερα μεσημερι στα Πελεκανεικα ξηλωνε ο αλλος τρομπες και μανετες απο ΚΤΜ παρκαρισμενο απεναντι απο καφετεριες.
Στην Αγ.Σοφιας κεντρικοτατα,μου εφαγαν το Husqvarna.(το ξαναβρηκα σε αθλια κατασταση)
Οποτε γενικα παντα το νου σας στην Πατρα 24/7.
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Καλα ειναι να μη σου λαχει,γιατι και με την ασφαλιστικη δεν θα περασεις καλα οταν ερθει η ωρα του ταμειου ,τα λεφτα που θα παρεις(0ταν τα παρεις)δεν θα ανταποκρινονται στην αξια της μοτο σου(ειδικα αν την εχεις καλοσυντηρημενη)συν οτι θα σου βγαλουν το λαδι με πιθανες συνυπευθυνοτητες γιατι την ειχες υπερβολικα εκτεθειμενη κλπ κλπ..Παντως το χειροτερο ειναι τα συναισθηματα οταν διαπιστωσεις την απωλεια,τα εχω νοιωσει 2 φορες στην ζωη μου και ευτυχως τοτε ημουν νεος (τωρα η καρδια η εγκεφαλικο θα με βαραγε).

Όπως και να έχει δεν θα λάβεις ποτέ την πραγματική αξία αλλά δεν θα τα χάσεις και ΟΛΑ ,οπότε επιλογή είναι τι ζητάς σε ανάλογη περίπτωση που καλό είναι να μην βρει κανέναν μας.Δεν πιστεύω σε κάποια απώλεια να πει κάποιος ότι δεν θέλω τίποτε ενώ υπάρχει δυνατότητα να πάρει έστω το 75% της εμπορικής αξίας που θα κοστολογηθεί κατά την ασφάλιση από εμπειρογνώμονα .Προσωπικά αυτή είναι η δική μου σκέψη !!! Αχρείαστη να είναι και η ασφάλεια εν τέλει και όλα τα μέτρα ασφαλείας ...Σαν την μηχανή μας δεν υπάρχει κάτι που να την αντικαθιστά σε καμία περίπτωση
 

andargyriou

Μέλος
Συμφωνω για την ασφαλεια κλοπης αλλα ποιο ειναι το θεμα. Οι ασφαλιστικες θεωρουν την ασφαλεια κλοπης ως μικτη και ζητανε περιπου 700 το χρονο. Οκ να κοψεις απο εδω και απο εκει κ να τα δωσεις. Το θεμα ειναι οτι σε ασφαλιζουν μονο για ολικη κλοπη κ οχι για μερικη. Αν τελικα βρουν μονο το σασι της μηχανης σου θα σου πουνε γεια σου αν εσυ δεν μπεις στην διαδικασια παρανομιας να πας να την καψεις η να την πεταξεις σε κανα γκρεμο ωστε να μην βρεθει ουτε βιδα. Ειμαι σε διαδικασια ερευνας αγορας για τετοιου ειδους ασφαλεια κ εχω απογοητευτει.

Παρεπιπτοντως ειμαι ο κατοχος της crosstourer που βρεθηκε...


Sent from my iPad using Tapatalk
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Παρεπιπτοντως ειμαι ο κατοχος της crosstourer που βρεθηκε...
Τυχερος στην ατυχια σου...:thumbsdown:κοντα μενουμε...τα εμαθα Ντοκ...το νου σου!Φαινεται οτι δεν ειναι γατονια επαγγελματιες αλλά λαμογια...μην κ ξαναρθουν :rolleyes:
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Συμφωνω για την ασφαλεια κλοπης αλλα ποιο ειναι το θεμα. Οι ασφαλιστικες θεωρουν την ασφαλεια κλοπης ως μικτη και ζητανε περιπου 700 το χρονο. Οκ να κοψεις απο εδω και απο εκει κ να τα δωσεις. Το θεμα ειναι οτι σε ασφαλιζουν μονο για ολικη κλοπη κ οχι για μερικη. Αν τελικα βρουν μονο το σασι της μηχανης σου θα σου πουνε γεια σου αν εσυ δεν μπεις στην διαδικασια παρανομιας να πας να την καψεις η να την πεταξεις σε κανα γκρεμο ωστε να μην βρεθει ουτε βιδα. Ειμαι σε διαδικασια ερευνας αγορας για τετοιου ειδους ασφαλεια κ εχω απογοητευτει.

Παρεπιπτοντως ειμαι ο κατοχος της crosstourer που βρεθηκε...


Sent from my iPad using Tapatalk
Χαίρομαι πολύ που το βρήκες σε όποια κατάσταση και αν ήταν ,το σημαντικό είναι ότι δεν κλαις ολόκληρη την μηχανή ,θα την κάνεις πάλι όπως ήταν και είναι εργαλείο το δικό σου.Με τις ασφάλειες δεν βγάζεις άκρη,ου μπλέξεις !Από εκεί και πέρα αν γίνει το κακό κοιτάς τι θα σώσεις.....Το καλύτερο σενάριο είναι να μην συμβεί σε κανέναν τίποτε τέτοιο ..Καλές μοτοδιαδρομές και καλώς όρισες στο forum
 

andargyriou

Μέλος
Χαίρομαι πολύ που το βρήκες σε όποια κατάσταση και αν ήταν ,το σημαντικό είναι ότι δεν κλαις ολόκληρη την μηχανή ,θα την κάνεις πάλι όπως ήταν και είναι εργαλείο το δικό σου.Με τις ασφάλειες δεν βγάζεις άκρη,ου μπλέξεις !Από εκεί και πέρα αν γίνει το κακό κοιτάς τι θα σώσεις.....Το καλύτερο σενάριο είναι να μην συμβεί σε κανέναν τίποτε τέτοιο ..Καλές μοτοδιαδρομές και καλώς όρισες στο forum
Να ειστε καλα παιδια. Καλως σας βρηκα!


Sent from my iPad using Tapatalk
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Να ειστε καλα παιδια. Καλως σας βρηκα!
Γενικότερα...οχι δεν είμαστε καλά παιδιά...ειμαστε βρωμοπαιδα πετάμε λάσπες κινουμαστε δια της πλαγιάς...οδου κλπ...:D:p
Καλώς ήρθες στο ADVride και θα τα πούμε κ απο κοντά σε καφε κ σε βολτα:friendship:
 
Top Bottom