Το πρωτο ταξίδι εκτός Ελλάδας 12 μερες Σερβία -Ουγγαρία -Σλοβακία -Πολωνία -Αυστρία-κροατια-Μοντενέγκρο !!

Σφηκας

HAEISENBERG
Περιοχή
XALKIDA
Όνομα
Vasilis
Μοτό
BMW GS 1200 ADV LC
Ωραια γύρα και φώτο..
Έχετε γυρίσει Βασίλη??
Καλημέρα ! Ναι γυρίσαμε προχθές !
Αν εξαιρέσεις το κομμάτι Σερβία Ουγγαρία που ήταν όλο μία ευθεία όπως είχες πει!
και Αλβανία που περάσαμε (φαρ ουέστ!) ήταν ωραία διαδρομή με πολύ πράσινο λίμνες και σχεδόν πάντα δίπλα μας τον Δούναβη !
Συνολικά 5500 km


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Σφηκας

HAEISENBERG
Περιοχή
XALKIDA
Όνομα
Vasilis
Μοτό
BMW GS 1200 ADV LC
Παρόλα αυτά θα ήθελα να σημειώσω πως ευχαριστώ πολύ maniac και πουλί για της πληροφορίες του road trip!!
( το post είναι λίγο σύντομο για το λόγο του ότι θα τελείωνα σε 2 24ωρα την αφήγηση )


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Παρόλα αυτά θα ήθελα να σημειώσω πως ευχαριστώ πολύ maniac και πουλί για της πληροφορίες του road trip!!
( το post είναι λίγο σύντομο για το λόγο του ότι θα τελείωνα σε 2 24ωρα την αφήγηση )


Sent from my iPhone using Tapatalk
Όπως σου βγαίνει.
Εμείς ευχαριστούμε για τις φώτο.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλησπερα παιδια, ομιρφες εικονες... Τα συνορα σερβια - ουγγαρια τα περασατε μπαμ μπαμ η σας καθυστερισαν;;;; μαλλον για πανω με βλεπω αλλα εχω ακουσει οτι ειναι λιγο λακιδες οι ουγγροι

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τα σύνορα Σερβία Ουγγαρία ήταν τα μόνα που βρήκαμε κίνηση το Πάσχα.
Είχαν μόνο ένα σημείο ελέγχου και η ουρά ήταν χλμ.
Κλασσικά περνάς την ουρά διακριτικά και περνάς μπροστά.
Ξεμπερδεύεις σε 5 λεπτά και μην τον είδατε.
 

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
ωραιες φωτο πανεμορφαμερη...αντε τωρα που γλυκαθηκες ποιος σε πιανει...
 

Σφηκας

HAEISENBERG
Περιοχή
XALKIDA
Όνομα
Vasilis
Μοτό
BMW GS 1200 ADV LC
Καλησπερα παιδια, ομιρφες εικονες... Τα συνορα σερβια - ουγγαρια τα περασατε μπαμ μπαμ η σας καθυστερισαν;;;; μαλλον για πανω με βλεπω αλλα εχω ακουσει οτι ειναι λιγο λακιδες οι ουγγροι

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλησπέρα φιλεμου ! Πριν 15 μέρες που τα περάσαμε είχε κίνηση σε νορμαλ επίπεδα και έλεγχο μια άνοιξε κλείσε βαλίτσες χωρίς να βγάλεις τίποτα απλά τυπικά και τέλος! Και όπως είπε και ο μανιακ στην κίνηση την κανεις λίγο από αριστερά και τέλος το πανηγύρι


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλησπέρα φιλεμου ! Πριν 15 μέρες που τα περάσαμε είχε κίνηση σε νορμαλ επίπεδα και έλεγχο μια άνοιξε κλείσε βαλίτσες χωρίς να βγάλεις τίποτα απλά τυπικά και τέλος! Και όπως είπε και ο μανιακ στην κίνηση την κανεις λίγο από αριστερά και τέλος το πανηγύρι


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μια γενικη και τελευταια ερωτηση και συγνωμη που σου χαλαω το θεμα.... Στα συνορα προσπερνοντας τα διοδια, εκτος του οτι ξενερωνουν αυτοι με τα αμαξια, υπαρχει περιπτωση να στην πουν και στα συνορα να γιρυσεις πισω;;;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

TopGun

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Honda VFR800X crossrunner MY2016
προσπερνάς τα αυτοκίνητα με νορμάλ ταχύτητα προς το αργό και σταματάς πίσω από 2-3 αμάξια πριν τον έλεγχο και περνάς χωρίς να έχεις θέμα και χωρίς σχόλια. Πέρασα πριν 2 εβδομάδες χωρίς κανένα πρόβλημα και χωρίς κανένα έλεγχο στις βαλίτσες της μηχανής. Ούτε καν πράσινη κάρτα δεν μου ζήτησαν. Γενικά αυτή την εποχή από Ουγγαρία μέχρι Ελλάδα έχει αρκετή κίνηση στα σύνορα λόγω πολλών Τούρκων μεταναστών που πάνε διακοπές στη πατρίδα τους από Γερμανία με αυτοκίνητα με γερμανικά νούμερα. Πράσινη κάρτα και άδεια κυκλοφορίας μου ζήτησαν μόνο όταν μπήκα στη Β. Μακεδονία
 

Σφηκας

HAEISENBERG
Περιοχή
XALKIDA
Όνομα
Vasilis
Μοτό
BMW GS 1200 ADV LC
Μια γενικη και τελευταια ερωτηση και συγνωμη που σου χαλαω το θεμα.... Στα συνορα προσπερνοντας τα διοδια, εκτος του οτι ξενερωνουν αυτοι με τα αμαξια, υπαρχει περιπτωση να στην πουν και στα συνορα να γιρυσεις πισω;;;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κοιτά εγώ αυτό που παρατήρησα είναι πως αυτοί που τσιναγαν λίγο είναι οι Αυστριακοί (πινακίδες εννοώ) αυτοί που έκαναν τον έλεγχο δεν του ένοιαζε. Ένα απλά συγνώμη να περάσω και αφήνουν της μηχανές. Αυτό τουλάχιστον συνέβη με εμένα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom