Το Photobucket γίνεται επί πληρωμή! (στα χνάρια του Imageshack)

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Με το φατσομπουκι.......ειναι συγκεκριμενο το προβλημα και το εχουν αναλυσει παλαιοτερα οι γνωστες!!
Απο οτι θυμαμαι ....εξαφανιζονται αν την δουν πολλα ζευγαρια ματια!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Eγω κανω κρυφους φακελους στο φβ και αντιγραφω την διευθυνση url.Τοσα χρονια δεν ειχα καποιο θεμα και απ οτι φαινεται θα ειναι τζαμπα για καιρο.
γιατί κρυφούς Πάνο?
Εννοώ αν υπάρχει λόγος, πέραν του ότι δε θες να είναι κοινόχρηστο στο fb.
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Eγω κανω κρυφους φακελους στο φβ και αντιγραφω την διευθυνση url.Τοσα χρονια δεν ειχα καποιο θεμα και απ οτι φαινεται θα ειναι τζαμπα για καιρο.
Και από το Facebook χάνονται Πάνο. Τόσο ο @Markas όσο και ο @jmar_oulis έχουν χάσει πολλά ταξιδιωτικά.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Και από το Facebook χάνονται Πάνο. Τόσο ο @Markas όσο και ο @jmar_oulis έχουν χάσει πολλά ταξιδιωτικά.
κι εγώ έχω χάσει, "σαν να λήγει " ο χρόνος ένα πράγμα....
Αν όμως ξαναβάλεις το ίδιο λινκ, φαίνονται κανονικά. Δεν ξέρω για πόσο, αλλά φαίνεται το εύκολο να διορθωθει. Δεν αλλάζεις σέρβερ...
Πάντως με το Google photos & Google Drive δε δημιουργείται πρόβλημα. Ως τώρα όλα δουλεύουν τουλάχιστον. Αρκεί να είναι "δημόσια" τα αρχεία.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
γιατί κρυφούς Πάνο?
Εννοώ αν υπάρχει λόγος, πέραν του ότι δε θες να είναι κοινόχρηστο στο fb.
Οταν βγαζω 30 φωτογραφιες απο ενα μερος,ανεβαζω δημοσια 5-6.Τις υπολοιπες τις κραταω για εμενα η για να τις ανεβασω σε καποια βολτουλα,η ταξιδι κλπ

Βασικα δεν μου αρεσει να ανεβαζω πολλες,αλλα το ζουμι.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πάντως εως τώρα όλες οι φωτό μου είναι ο.κ...:waiting:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πάντως εως τώρα όλες οι φωτό μου είναι ο.κ...:waiting:
Απο φωτομπουκετο???:eek:
Ποσες εχεις εκει μεσα??
Παντως ...σχεδον ολα τα θεματα που εχουν φωτο απο εκει, αδειασαν απο φωτογραφιες
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Απο φωτομπουκετο???:eek:
Ποσες εχεις εκει μεσα??
Παντως ...σχεδον ολα τα θεματα που εχουν φωτο απο εκει, αδειασαν απο φωτογραφιες
Έκανα το ψάξιμο στην εξελιγμένη αναζήτηση όπως προτείνει ο Γιάννης @yns και υπάρχουν όλες απ'οτι είδα...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
263 φωτό έχει το μπουκέτο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έκανα το ψάξιμο στην εξελιγμένη αναζήτηση όπως προτείνει ο Γιάννης @yns και υπάρχουν όλες απ'οτι είδα...
Πόσα giga έχεις ανεβάσει?
Είναι πολλές?
Ρωτάω μήπως παίζει ρόλο και αυτό
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Εγώ έχω 4.825 στο Photοbucket και ακόμα υπάρχω... Για πόσο δεν ξέρω.. αν δεν με κλείσουν σύντομα λόγω αλλαγής της πολιτικής τους θα κλείσω μαζί με όλους τους άλλους σε λίγους μήνες που θα κλείσει η εταιρία. Γιατί θα πάει για φούντο, ο κόσμος δεν τα συγχωρεί αυτά ούτε είναι διατεθειμένος να πληρώσει 400€/χρόνο για κάτι που μπορεί με πολύ λιγότερα να κάνει σε δικό του σέρβερ. Είναι πλέον πολλές χιλιάδες οι εξοργισμένοι πελάτες (free και μη, θυμίζω πως το Photοbucket υπερηφανεύεται για τα 100 εκατομμύρια χρήστες του) που αισθάνονται εξαπατημένοι από την απροειδοποίητη αλλαγή των όρων χρήσης και τα λύτρα που ζητάει για να μπορεί κάποιος να linkάρει τις φωτογραφίες του σε άλλους ιστότοπους. Και δεν είναι μόνο τα forums... Ebay, Amazon, blogs, sites... κατάφεραν να αναστατώσουν όλο το Internet!
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εγώ πάντως αφού σιγουρεύτηκα πριν από 3 μέρες πως τα λινκ από τις φωτό μου δεν δουλεύουν σε κανέναν forum (συμμετέχω σε άλλα τρία διαφορετικής θεματολογίας) κατέβασα στο σκληρό μου ταξινομημένες όλες τις φωτό που είχα στο photobucket και μετά έκανα διαγραφή του λογαριασμού μου συνοδεύοντας το αίτημα από τα σχετικά σχόλια @#$#@% (κανονικό χέσιμο δηλαδή).
Το αστείο είναι πως με το που πάτησα το κουμπί της διαγραφής, εμφανίστηκε ένα μήνυμα που με ενημέρωνε: "Η διαγραφή του λογαριασμού μπορεί να χρειαστεί να περάσουν και 48 ώρες για να πραγματοποιηθεί".
Την επόμενη μέρα που συνδέθηκα το μήνυμα είχε αλλάξει και με ενημέρωνε πως ο λογαριασμός θα διαγραφτεί στις 4/7/2017, δηλαδή χθες.
Σήμερα το μήνυμα συνεχίζει να υπάρχει (για χθες) αλλά εγώ ακόμη μπαίνω και αν θέλω ανεβάζω φωτογραφίες (χωρίς όμως να μπορώ να μεταφέρω το λινκ σε forum).

Ή το σκέφτονται γιατί φάγαν φόλα ή είναι τέτοιος ο όγκος των διαγραφών που δεν προλαβαίνουν να σβήνουν λογαριασμούς.

Hoste image βρίσκεις πολλά για να ανεβάσεις τις φωτογραφίες, το ζητούμενο είναι να διαθέτουν και hotlink για forum. Πάντως ότι και να γίνει στο photobucket δεν επιστρέφω και για να τιμωρηθούν αλλά και για να μαθαίνουν οι ανταγωνιστές τι μπορεί να πάθουν. Θα μου πεις ποιος είσαι; Δεν είναι θέμα ενός ατόμου, εύχομαι και ελπίζω όσοι υποστούμε τα ίδια να αντιδράσουμε με τον ίδιο τρόπο ώστε να "υπάρξει" μήνυμα.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Οταν βγαζω 30 φωτογραφιες απο ενα μερος,ανεβαζω δημοσια 5-6.Τις υπολοιπες τις κραταω για εμενα η για να τις ανεβασω σε καποια βολτουλα,η ταξιδι κλπ

Βασικα δεν μου αρεσει να ανεβαζω πολλες,αλλα το ζουμι.
οκ, προσωπικοί λόγοι, όχι κάτι ουσιώδες για την εμφάνιση, ή μη εμφάνιση στα φόρα.
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Το flickr το έχετε δοκιμάσει;
(Μόνο που είναι λίγο σπάσιμο το να "ανέβει" η φωτό στο φόρουμ)
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
κι εγώ έχω χάσει, "σαν να λήγει " ο χρόνος ένα πράγμα....
Αν όμως ξαναβάλεις το ίδιο λινκ, φαίνονται κανονικά. Δεν ξέρω για πόσο, αλλά φαίνεται το εύκολο να διορθωθει. Δεν αλλάζεις σέρβερ...
Πάντως με το Google photos & Google Drive δε δημιουργείται πρόβλημα. Ως τώρα όλα δουλεύουν τουλάχιστον. Αρκεί να είναι "δημόσια" τα αρχεία.
εχω παρατηρησει οτι απο fb οι φωτο σβηνονται ανα 3-4 βδομαδες.. οποτε οχι φωτο απο FB!
 

chaosm

Μέλος
Παιδιά λύσης δωρεάν δεν υπάρχει. Κάποιες εταιρείες που ξεκινάνε τώρα προφανώς κ θ σε αφήνουν να ανεβάζεις δωρεάν. Μέχρι να μαζέψουν κόσμο και υλικό και να σε πάνε σε μια συνδρομή. Είναι λογικό γιατί τα έξοδα που έχουν για server είναι τεράστια.

Επίσης όταν μια εταιρεία από free πάει σε paid ένα τεράστιο ποσοστό φεύγει από αυτή και πάει στην αμέσως επόμενη δωρεάν. Ε κάποια στιγμή και η αμέσως επόμενη δωρεάν θα γίνει paid γιατί θα χρειάζεται όλο και περισσότερους server. Και έτσι πάει αλυσίδα.

Οπότε για μόνιμη λύση μη ποντάρετε σε free υπηρεσίες.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
σωστός ;)
 
Top Bottom