Το Photobucket γίνεται επί πληρωμή! (στα χνάρια του Imageshack)

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
σκληρη κουβεντα !!
εμενα μου αρεσει
ειναι σιγουρο ομως, οτι και να παρουμε, διοτι το ψαχνουμε το θεμα, θα την παρουμε ολοι μαζι !!!!
:eek::eek: χαμος θα γινει :ll: :brv:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι, αλλά ένα ποστ πριν, η ιδέα μου απορρίφθηκε αδίκως και με συνοπτικές διαδικασίες και τώρα συμφωνείς. :p

Θα έλεγα οτιδήποτε από 1024px πλάτος μέχρι 1080p (ύψος είναι αυτό) είναι υπεραρκετό. Αποφασίστε και ένα όριο χώρου (100-150ΚB ανά φωτογραφία θεωρώ ότι είναι αρκετά) και υπολογίστε πόσος χώρος χρειάζεται με τα έως τώρα δεδομένα.
Απορρίφθηκε....γιατι την έχουμε σκεφτει!
Είναι ένα θέμα που μας απασχολούσε πριν το πρόβλημα του φωτομπουκετου!

Πιστεύω ότι ζητούμενο είναι ΚΑΙ η ποιότητα των φωτο!
Έχουμε πολύ καλούς φωτογράφους εδώ μεσα και είναι κρίμα να ρίξουμε ποιότητα!
 

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
Εγώ περισσότερο το είπα από την άποψη ότι εσείς γνωρίζετε καλύτερα τις ανάγκες του φόρουμ, το οικονομικό κτλ, στοιχεία τα οποία εγώ δεν έχω. Δεν εννοούσα ότι αποφασίζετε και διατάζετε.

Προφανώς ήταν απλά μια ιδέα, ούτε καν κάτι που σκέφτηκα τώρα, το έχω δει να δουλεύει σε άλλα φόρουμ(ς) και το πρότεινα για να το "ζυγίσετε". Δεν υπάρχει κάποια άλλη λύση για self hosting. Με απολύτως ανεξέλεγκτο uploading, σύντομα θα "λυγίσετε".
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ περισσότερο το είπα από την άποψη ότι εσείς γνωρίζετε καλύτερα τις ανάγκες του φόρουμ, το οικονομικό κτλ, στοιχεία τα οποία εγώ δεν έχω. Δεν εννοούσα ότι αποφασίζετε και διατάζετε.

Προφανώς ήταν απλά μια ιδέα, ούτε καν κάτι που σκέφτηκα τώρα, το έχω δει να δουλεύει σε άλλα φόρουμ(ς) και το πρότεινα για να το "ζυγίσετε". Δεν υπάρχει κάποια άλλη λύση για self hosting. Με απολύτως ανεξέλεγκτο uploading, σύντομα θα "λυγίσετε".
Αυτό το "ανεξελεγκτο" επιζητούμε και χωρίς να λυγίσουμε...οπως σωστά λες!
Για αυτό θέλουμε ιδέες....και ας τις έχουμε σκεφτει;)
Από την κουβέντα...μονο καλό θα βγει!
 

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
Μια καλή αρχή είναι να δείτε τι φωτογραφίες έχουν ανέβει μέχρι σήμερα, αν μπορείτε να αποκτήσετε αυτή την πληροφορία κάπως. Δείτε σε τι αναλύσεις/μεγέθη ανεβαίνει ο μεγαλύτερος όγκος φωτογραφιών και πόσες ξεφεύγουν στα άνω/κάτω άκρα (και πόσο).
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μια καλή αρχή είναι να δείτε τι φωτογραφίες έχουν ανέβει μέχρι σήμερα, αν μπορείτε να αποκτήσετε αυτή την πληροφορία κάπως. Δείτε σε τι αναλύσεις/μεγέθη ανεβαίνει ο μεγαλύτερος όγκος φωτογραφιών και πόσες ξεφεύγουν στα άνω/κάτω άκρα (και πόσο).
εγω σκεφτομουνα και σκεφτομαι για αναπτυξη-δημιουργια δικου μας ανεβαστηριου
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αφήστε το μυαλό ελεύθερο και μην το περιορίζετε σε λύσεις τεχνικής φύσεως.
Το ζητούμενο ετέθει από τον Κώστα: "Αυτό το "ανεξελεγκτο" επιζητούμε και χωρίς να λυγίσουμε...οπως σωστά λες!
Για αυτό θέλουμε ιδέες....και ας τις έχουμε σκεφτει;) "
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
εσυ βλεπω εισαι ινζενιερ κομπιουτερ συστεμς
 

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
Ο αποθηκευτικός χώρος είναι πάντα κάτι πεπερασμένο, τουλάχιστον στον κόσμο μας, οπότε ένα "ελεύθερο μυαλό" δε θα βοηθήσει πολύ. :p

Μικρός το είχα σπούδασει αυτό. Τώρα απλά καβαλάω και φτιάχνω βιντεάκια. :stm:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ο αποθηκευτικός χώρος είναι πάντα κάτι πεπερασμένο, τουλάχιστον στον κόσμο μας, οπότε ένα "ελεύθερο μυαλό" δε θα βοηθήσει πολύ. :p
ναι, αλλά το ελευθερο μυαλό, εκτός από μη πεπερασμένο χώρο (που δε μπορεί να βρει), θα μπορούσε να βρει λύσεις για χρήση χώρου πεπερασμένου μεν, χωρίς όμως τους περιορισμούς και το κόστος του φωτο-μπουκέτου κλπ.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
εγω σκεφτομουνα και σκεφτομαι για αναπτυξη-δημιουργια δικου μας ανεβαστηριου
Μου αρέσει που σκέπτεσαι φωναχτά ,
Θέλω να αγοράσω μετοχές από το φόρουμ τώρα που είναι σε καλή τιμή .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
ναι, αλλά το ελευθερο μυαλό, εκτός από μη πεπερασμένο χώρο (που δε μπορεί να βρει), θα μπορούσε να βρει λύσεις για χρήση χώρου πεπερασμένου μεν, χωρίς όμως τους περιορισμούς και το κόστος του φωτο-μπουκέτου κλπ.
θεα αγαπη μου θεα
 
Τελευταία επεξεργασία:

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
Αλήθεια τώρα, πάντως, ακόμα και με ένα "απλό" hosting με 40 GB χώρο και με "περιορισμό", ας πούμε, στις φωτογραφίες, της τάξεως του 1 MB/φωτογραφία (ακόμα και οι τελευταίες φωτογραφίες του @achalatsis είναι περίπου 900 KB) κι αν υποθέσουμε ότι ανεβαίνουν πόσες.... 2.000 φωτογραφίες/έτος; Μιλάμε για 20 χρόνια ελεύθερου uploading. Δεν ξέρω τι σκληρό έχει τώρα ο σέρβερ, απλά λέω...
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
κι αν υποθέσουμε ότι ανεβαίνουν πόσες.... 2.000 φωτογραφίες/έτος; Μιλάμε για 20 χρόνια ελεύθερου uploading.
Μονο??? εγω στο ταξιδιωτικο ειχα ανεβασει καμια 700αρια :D, ειπαμε ειμαστε φωτογραφιικο φορουμ :cool:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εγώ για την ώρα θα προτείνω όσο είναι δυνατό καλά αρχειοθετημένες φωτό στους υπολογιστές μας, ώστε αν συμβεί κάτι σε οποιοδήποτε "photobucket" να μπορούμε εύκολα να αντικαταστήσουμε. Μια χαρά είμαστε αυτή τη στιγμή, αν γίνουν επί πληρωμή όλα... πάλι θα βρούμε λύση π.χ. να μοιραστούμε κόστος συνδρομής με φίλους μας.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
αποριψη σκληρη κουβεντα !!
εμενα μου αρεσει σαν ιδεα
ειναι σιγουρο ομως, οτι αποφαση και να παρουμε, διοτι το ψαχνουμε το θεμα θα την παρουμε ολοι μαζι !!!!
"Μην κρίνεις εξ'ιδίων τα αλλότρια"...:cool:
ιφ γιου νόου γουάτ αη μήν...:p
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
"Μην κρίνεις εξ'ιδίων τα αλλότρια"...:cool:
ιφ γιου νόου γουάτ αη μήν...:p
Εσενα τωρα που ψιλό χαλαρώνεις θα σε σινιαρω καταλλήλως
 
Top Bottom