Το trONy, εντός του trOFFy!!!! 2014 πάντα....

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Καταγεγραμμενα ολα!!!
Με επιλογες για οτι θεμε!!!
Με διαδρομη Σαββατου απο 100 εως και 270 χλμ:)
Και τους κλασσικους χαρτες ανα χειρας. Παντα.....

Send from LG G2
 

sotiris r

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Σωτηρης
Μοτό
BMW R 1150 GS
Θα προτεινα για την Κυριακη την Διαδρομη Κρεντης - Πετριλο - Τροβατο - Μουχα.Ειναι 241 χιλ.και βγαινει σε επτα περιπου ωρες.Ειναι πραγματικο tronny την εχω κανει και θα βρεθουμε και με τα λασπωμενα παλικαρια στη Μουχα εχοντας και εμεις κοπιασει αρκετα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θα προτεινα για την Κυριακη την Διαδρομη Κρεντης - Πετριλο - Τροβατο - Μουχα.Ειναι 241 χιλ.και βγαινει σε επτα περιπου ωρες.Ειναι πραγματικο tronny την εχω κανει και θα βρεθουμε και με τα λασπωμενα παλικαρια στη Μουχα εχοντας και εμεις κοπιασει αρκετα.
https://goo.gl/maps/A0hwZ

αν λες αυτο, ειναι πολυ λιγοτερα χλμ....Σωτο
 

sotiris r

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Σωτηρης
Μοτό
BMW R 1150 GS
Εαν τα βαλετε με την σειρα που τα γραφω στους χαρτες google θα δειτε την διαδρομη.Οχι Κωστη δεν λεω αυτη την διαδρομη.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Με σταση για καφε στο σπιτι μου στο Πετριλο.
Αυτη ειναι εκδρομαρα μαζι με καφεδαρα!
Προτεινω γυρω στις 5 να συναντηθουμε στο Φαγοτοπι
στα Καλυβια Πεζουλας και να κανουμε και μια γευματαρα!
Δειτε το και να ανταλλαξουμε τηλεφωνα ωστε να συντονιστουμε και live:)
 

sotiris r

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Σωτηρης
Μοτό
BMW R 1150 GS
Οκ Πασχαλη.Ετσι κι αλλοιως θα τα πουμε το Σαββατο το βραδακι που θα σας βρουμε στην κατασκηνωση.
 

obelix

Μέλος
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Kawasaki
Θα προτεινα για την Κυριακη την Διαδρομη Κρεντης - Πετριλο - Τροβατο - Μουχα.Ειναι 241 χιλ.και βγαινει σε επτα περιπου ωρες.Ειναι πραγματικο tronny την εχω κανει και θα βρεθουμε και με τα λασπωμενα παλικαρια στη Μουχα εχοντας και εμεις κοπιασει αρκετα.
Εμένα μου φαίνεται λίγο μακρυά και αντιπροτείνω αυτή τη διαδρομή
https://www.google.gr/maps/dir/Κερασοχώρι+360+71/Φουρνά/Γιαννουσαίικα/Μούχα/@39.1064466,21.7649915,10z/am=t/data=!3m1!4b1!4m26!4m25!1m5!1m1!1s0x135ec4e906cad359:0x4b0d797bff12cb85!2m2!1d21.6386381!2d39.0054084!1m5!1m1!1s0x135ed61b39241f0d:0x400bd2ce2b987c0!2m2!1d21.8763763!2d39.0603613!1m5!1m1!1s0x135ed4cbac01a9d3:0xe128322e25b4046e!2m2!1d21.7884813!2d39.1840136!1m5!1m1!1s0x13592b86bdb7623b:0xed4ba500b8dfc9be!2m2!1d21.7678335!2d39.2370503!3e0
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δε θετε να καμουμε λιγο χωματακι πατημενο την Κυριακη;;; Καμια 60αρια χλμ....:cool:

Send from LG G2
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

Και οι 2 διαδρομές πολύ ενδιαφέρουσες, κι αυτή η μεγάλη του φίλου μας του @sotiris r με τα 240 χλμ, μια χαρά. Αν έχει κρατήσει λάσπες (δεν το συζητώ αν βρέχει), μια από αυτές θα είναι μονόδρομος! Με ασφάλτινα και λάσπες, πάνω στα φορτωμένα μαστόδοντα, δε λέει αδέρφια:D:D:D:D


Πιστεύω ότι όλα έχουν να κάνουν με τον καιρό (και τον καιρό που θα έχουμε το 3ήμερο εκεί ψηλά, αλλά και την κατάσταση των δρόμων από τις βροχές μέχρι τότε), την ώρα αναχώρησης την Κυριακή από τη Βαρβαριάδα και την επιθυμητή ώρα για τη συνάντηση στα Καλύβια Πεζούλας, που είπε ο @paschalis . Εκτιμώ ότι το "5 το απόγευμα", είναι υπερβολικά αργά! Βάλε κανά 2ωρο στην ταβέρνα και 3-4 ώρες επιστροφή (είτε Αθήνα, είτε Θεσ/νικη), φτάσαμε μεσάνυχτα.... Το αργότερο 3, νομίζω ότι πρέπει να τρώμε! Έτσι το βλέπω εγώ, σκεπτόμενος την επιστροφή και την επόμενη εργάσιμη. Βέβαια αυτά θα τα πούμε κι επί τόπου. Βλέποντας....;)

Να έχουμε υπόψη και τα χιλιόμετρα πηγαιμού κι επιστροφής (τουλάχιστον 600 για Αθήνα και Θεσ/νικη) και τα 270 του Σαββάτου. Βέβαια το Σάββατο μπορούμε να τα κάνουμε κι 150, αναλόγως ορέξεως! Και 400 γίνονται:D:D:D:D. Αυτό που θέλω να πω, είναι ότι δε θέλει "πίεση" να "δούμε πράγματα "κλπ την Κυριακή, όπου πρέπει να σκεπτόμαστε και τη Δευτέρα.....:cool:

Σας αγαπώ:):):):)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αυτη ειναι εκδρομαρα μαζι με καφεδαρα!
Προτεινω γυρω στις 5 να συναντηθουμε στο Φαγοτοπι
στα Καλυβια Πεζουλας και να κανουμε και μια γευματαρα!
Δειτε το και να ανταλλαξουμε τηλεφωνα ωστε να συντονιστουμε και live:)
Πολύ αργά το θέτεις Πασκουάλ....
Πιο πάνω εξηγώ το λόγο... Κανά 2ωρο νωρίτερα, θα είναι μια χαρά;)
Για.... θινκ αμπαουτ δατ, που θα έλεγε κι ο Παυλάρας ( @MOYTPO ) μαδαφακας:p:laugh::roflmao::roflmao::roflmao:
 

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
Εαν επαληφθουν οι μετεωρολογοι το νερο που θα φατε θα ναι πολυ..... επειδη θα ναι και το πλι μαζι σας ισως σας λυπηθει ο Γιαραμπης!!!!
Εχετε και ενα πλαν Β..... :rolleyes:
Τον νου σας να εχετε ολοι!!!! Μαδαφακας!!! :D:D
 

sotiris r

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Σωτηρης
Μοτό
BMW R 1150 GS
Παυλακο εχε υπ οψιν σου οτι ο δικος μας ο Τολης θα ειναι με τους χωματινους.Ειλικρινα τα λυπαμαι τα παιδια.Θα βραχουν μεχρι το κοκκαλο.Με δεδομενη λοιπον και την απουσια του Τσιτσου ελπιζω οτι εμεις απο την ασφαλτο θα ειμαστε στεγνοι. Αλλωστε θα ξερουμε ανα πασα στιγμη που θα ειναι τα παιδια στο χωμα απο το στρογγυλο συννεφο που θα τους ακολουθει σαν ελικοπτερο και θα τους καταβρεχει.;):laugh::laugh::laugh:
 

sotiris r

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Σωτηρης
Μοτό
BMW R 1150 GS
Για το θεμα των διαδρομων θα ηθελα να πω οτι προτεινα μια διαδρομη την Κυριακη λαμβανοντας υπ οψιν το οτι α)καταγομαι απο την περιοχη και την γνωριζω καλα. β) Να εχει καποιο βαθμο δυσκολιας δικαιολογωντας το ονομα tronny και να μην ειναι μια βολτουλα αναψυχης.
Δεν συμφωνω με τις διαδρομες που προτεινει ο Βαγγος διοτι η πρωτη δεν εχει καμια σχεση με το troffy και τα Αγραφα.Ειναι μια μικρη περιηγηση του Τυμφρηστου και μια μικρη μυρωδια απο Αγραφα στην περιοχη της λιμνης.Η δευτερη ειναι πιο ενδιαφερουσα αν και περιεχει πιο πολυ Ερυτανια αλλα και οι δυο ειναι τοσο μικρες που αν ξεκινησουμε το πρωι κατα τις οκτω ας πουμε ( που ειναι αργα ) μεσα σε μια μιαμιση ωρα θα τερματισουμε.Οποτε απο κει και περα τι γινεται?
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom