Τραβελι εντουρο - Παρνωνας 2018...the off road story

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Οι παρακατω φωτογραφιες ειναι με την ματια του Σωτηρη απο το Λεωνιδιο !!! Τον ευχαριστω και απο εδω για την πολύτιμη βοηθεια του ! ( συνεννοούμασταν με τα ματια αψογα) Και περα απο αυτο ειναι ανθρωπος της παρεας με πολυ κεφι και χαβαλε παντα. Στην πρωτη φωτογραφια η μουτσουνα του...


Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Χρόνια λέει ότι οι "χοντρές" με τα 33 λίτρα, δεν έχουν λόγο ύπαρξης.. :p
Υπάρχει θεός.... :D
Καλά......εδώ λέει ότι τα gs ρίχνουν στα ΚΤΜ, αυτό σε πείραξε?? :p:p:D:D
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αυτο είναι γνωστό.. :D
Νταξ'...τρίτες και τετάρτες μπορεί.....τις νύχτες πάντως αποκλείεται :rolleyes:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Νταξ'...τρίτες και τετάρτες μπορεί.....τις νύχτες πάντως αποκλείεται :rolleyes:
Εγώ λέω να σβήσουμε αυτά τα ποστ.... Γιατί αν τα δει, την πηδηξαμε:eek:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Οι παρακατω φωτογραφιες ειναι με την ματια του Σωτηρη απο το Λεωνιδιο !!! Τον ευχαριστω και απο εδω για την πολύτιμη βοηθεια του ! ( συνεννοούμασταν με τα ματια αψογα) Και περα απο αυτο ειναι ανθρωπος της παρεας με πολυ κεφι και χαβαλε παντα. Στην πρωτη φωτογραφια η μουτσουνα του...

ΝΑΙ ρε φίλε....μεγάλη μου παράληψη.
MEGA ευχαριστώ στον Σωτήρη. :friendship:
Πανταχού παρών ήταν ο μπαγάσας στο βουνό.:ok:
Και μας έκανε να χστμε κ στα γέλια τα βράδια.:p

Επίσης RESPECT & ευχαριστούμε ,τον Σερίφη του Πάρνωνα.:)
Ο ένας κ μοναδικός ,ο Γρηγόρης ο Τσακ Νόρις :D
Αν κ δεν είχε ενημερωθεί για το πέρασμά μας ,μόλις μας είδε ,πηγε κι έφερε αμέσως 1 10λιτρο βενζίνη.
Και στο καπάκι ,έφερε εργαλεία κι έφτιαξε (όσο ήταν εφικτό στα γρήγορα) το στραβωμένο πετάλ φρένου του Γιώργη.
Να'σαι πάντα καλά Γρηγόρη.:friendship:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
...
Αναμενουμε τον φωτογραφο @mAthosalas ;) εχει πολυ υλικο
Ο @mAthosalas μοίραζε χαρτάκια με το iban του.
Εγώ που του το ζήτησα ,τις έχω ήδη τις φωτό μου.
Οσοι κάναν τον Κινέζο...θ'αργήσουν να τις δούν. :D
:ha
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Πρεπει να με εχει μια καλη να πηδαω:muted: . Για αυτη θα πληρωσω αδρα και εγω :p
Ολους μας έχει να "πηδάμε".:muted:
Αυτές είναι ΠΑΝάκριβες. :p
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Περασα ΥΠΕΡΟΧΑ.
Ενα μεγαλο μπραβο στον οικοδεσποτη @ilai αλλα και σε ολους γιατι τηρηθηκαν (κατα 98%)ολα τα προβλεπομενα,με αποτελεσμα πολλες ωρες στην σελα με ωραιους ρυθμους και χωρις χασομερια.
Η ομαδα εχει ανεβει πολυ ,κυριοι ειμαι πεπεισμενος οτι οι χωματινες ικανοτητες των μελων ειναι ανω του μεσου ορου και δεν χαιδευω αυτια-το εννοω.
Αντε και στην επομενη,Καλο Πασχα σε ολους και ραντεβου σε λιγες ημερες στο Παναχαικο.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Πρεπει να με εχει μια καλη να πηδαω:muted: . Για αυτη θα πληρωσω αδρα και εγω :p
Και σε εβγαλε φωτο ,να πηδας , ο μαθο? Ρε μπραβο !!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Είστε ούλες υπέροχες!!!
Σήμερα το απομεσήμερο επέστρεψα κι εγώ στη βάση μου, αφού έμεινα σε Λεωνίδιο κι Άστρος για κάτι δουλειές.
Φώτο πολύ λίγες από μένα, βιδεάκια έχω κάμποσα θα ανέβουν όποτε....
@ilai κι από εδώ σ ευχαριστούμε για το σούπερ ΣΚ! Το Σάββατο ήταν πάρα πολύ όμορφο! Η Κυριακή όμως ρε φίλε....!!! Γάμησε λέμε!:ok::ok::ok::ok: Και το ρέμα-έκπληξη (ακόμα και για σένα) ήταν το κερασάκι στην τούρτα! Φοβερή εμπειρία ο βραχόκηπος ο νταμαρίσιος που δεν τέλειωνε με τίποτα, έμεινα από χέρια κι ανάσες 2-3 φορές....Αλλά δεν υπήρχε περίπτωση γυρισμού! Respect σε όλους όσους το ανέβηκαν και διπλά respect σε όσους (Γάκης, Ηλίας και δεν ξέρω ποιος ακόμα) ανέβασαν κι άλλων τα μηχανάκια!

Ο Σωτήρης από Λεωνίδιο και τη γνωστή μοτοπαρέα, ήταν ο μπαλαντέρ της ομάδας το Σάββατο, με το @gakis1 συμπαραστάτη.

Ο KORAX είπε κι ελάλησε.... Κι όταν λέει τέτοια ο Μήτσος, είναι 100% από την καρδιά του. Το επίπεδο έχει ανέβει και πλέον πολύς κόσμος μπορεί να κινείται από σβέλτα, έως πολύ γρήγορα στο βουνό και μάλιστα για πολλά χλμ συνεχόμενα, χωρίς ανάγκη για περιττές στάσεις.

@el-Gatto πολύ με άρεσε το μηχανάκι σου ρε φίλε! Δεν είπα τπτ μην το ματιάξω, το λέω τώρα. Πανέμορφο ;)

@gsmaniac κέντησες κ@λόγρια κα πάλι φωτογραφικά! Περιμένω και τα κλικ του Μάθου ;)
Α! τα adve όντως δεν είναι απαραίτητα ρε φίλος, αρκεί να έχουμε το μυαλό μας.... Τεμπέλιασα το Σαββατόβραδο και το έπαιξα κορώνα-γράμματα. Μ@λακία μ' :( Δε μου φταίει το μηχνάκι και τα 20 του λίτρα:D

@Phoenix Στέργιο μ' ο ασπρομάλλης μπαρμπα-στρουμφ μπορεί να σε ξεπερνάει καλλιτεχνικά στο κλικ, όμως οι δικές σου έχουν απίστευτα στιγμιότυπα και δείχνουν το κέφι της παρέας και το ύφος όλου του ΣΚ!!! Σ' ευχαριστούμε για τις φώτο σου και τα 2,5 λίτρα μπερζινούλα που με κέρασες ;) :inlove::inlove::inlove:


@giannis1070 Γιαννάκο,στη θέση σου δε θα ήθελα καν να το θυμάμαι ;) Ήμουν και + 40 κιλά σε βάρος (2 βαλίτσες και ο σάκος με τα εργαλεία) και σου άφησα 2 στις 3 το πλεονέκτημα να φύγεις πρώτος. Τη φορά που ξεκίνησα μαζί σου, δε με είδες ποτέ :) . Έβλεπε κι ο μάνιακ κι ο Θανάσης. Δε λέω τπτ άλλο, παρά μόνο ότι είμαι έτοιμος και πρόθυμος όποτε/όπου/όπως ;) Αγάπη μόνο:inlove::inlove::inlove::inlove:

@MisThe Θέμης.... τι να πεις; Με την Αφρικα του 2000, δεν πιάνεται ο τύπος! Πήγαινε με το ρυθμό Ηλία, Γάκη, Δημήτρη κόρακα κλπ. Respect!


Edit: @rigas Σπύρος επίσης πολύ γρήγορος με ίδιο Αφρικα (σαν μοντέλο λέω..., δεν ξέρω τα μηχανάκια ) και πολύ ικανός στα ζόρικα ;) . (η προπόνηση με το παπί κάνει καλό:D:D:D )

Kι οι τούμπες που μαζέψαμε κάμποσοι στο ρέμα με την κοιτόστρωση την τσιμεντένια, πολύ γέλιο. Αφού δεν πάθαμε τπτ παραπάνω, μόνο γέλιο ;) (τη δική μου την έχω σε βίδεο, αφού το σήκωσα σε 5'' το GS και κανείς δεν πρόκαμε κλικ ;) )

Πάντα τέτοια φιλαράκια!


ΥΓ: θα βάλω τα gpx της βόλτας που κάναμε σε νέο θέμα στην αντίστοιχη ενότητα, όπως καταγράφηκαν Σάββατο και Κυριακή, μιας κι ο Ηλίας έκανε πολλές αλλαγές σε σχέση με τη διαδρομή που φαίνεται στο χάρτη που είχαμε ανεβάσει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
@forester

Έχει χάρη που είσαι όμορφος :inlove::inlove:

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom