Τραβελι εντουρο - Παρνωνας 2018...the off road story

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μπράβο παιδιά η βόλτα φαίνεται πως ηταν φανταστικη! Κρίμα που δεν τα κατάφερα να έρθω.
Εσένα ψηλέ φιλαράκο, σε σκέφτηκα πολλές φορές όλο το ΣΚ!
Στις επόμενες όμως, δεν πειράζει.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Λοιπον !
Η βολτα ηταν υπεροχη και καθολα οργανωμενη , καμια σχεση με τις δικες μου !!
Νομιζω ηλια οτι ο παρνωνας πρεπει να γινετε αυτην την εποχη παντα !
Σιγουρα ηταν ο καλυτερος παρνωνας κατα την δικη μου αποψη τα τελευταια 4 χρονια που παιρνω μερος
Το ενστικτο αλλα και η φιλοσοφια μου ακομα μια φορα βγαινει αληθινο ,δηλαδη οταν εμπιστευεσαι και δινεις χωρο στα νεα παιδια κανουν παπαδες
Μπραβο ηλια γενικως για ολο το σκηνικο που εστεισες προς ευχαριστηση μας
Μπραβο στον Σωτηρη που βοηθησε στο 110 % των δυνατοτητων του
Μπραβο στον μανιακ και στον φορεστερ πρωτον για το οτι κανανε την μουτζουροδουλεια της σκουπας αλλα και μπραβο τους για την δεξιοτητα τους στον χειριζμο των gs ειδικα στον πετρινο γολγοθα που τυχαια μιονο δεν εκατσε στο δρομολογιο ( πολυ κολοπαιδο ο ηλιας κουλα )
Το επιπεδο οπως ειπε ο τεο παραπανω εχει ανεβει πολυ και οχι μονο στον χειριζμο των μοτο αλλα κατα την δικη μου αποψη στην ποιοτητα παιδεια και την κουλτουρα των συμετεχοντων στα δρωμενα ,και η ανοδος ειναι τεραστια
Σιγουρα απο τοτε που θυμαμαι τις χωματινες εξορμησεις μας η εξελιξη ειναι ραγδαια και αναρωτιεμαι μηπως η τρελα ειναι μεταδοτικη,καμια φορα δεν φτανει η λεξη ακραιο για να περιγραψει κανεις τι μπορει να συμβει σε μια απλη χωματοβολτα του advride και το κακο, καλο δεν ξερω,κουτσοι στραβοι κουλοι
(και εννοω τα παιδια χωρις εμπειρια οπως ειμασταν ολοι στην αρχη) και οι υπολοιποι τα καταφερνουν και στην επομενη χωματοβολτα ειναι ολοι τους δεκα σκαλια επανω και το πιο σημαντικο απο ολα ειναι οτι ολο αυτο το παιρνανε και στην σκληρη! καθημερινοτητα τους
Εντελει αυτο το τελευταιο ειναι και η εσανς του χωρου η ταυτοτητα του που χαιρομαι που μεταλαμπαδευεται απο το παλιο στο νεο
Τεσπα με λιγα λογια τους επαιξα μπαλιτσα και στο χωμα και στην ασφαλτο και απο την κουλαμαρα μου οδευω προς την ολοκληρωση μου,να γινω ντακαρισιος !
Εφαγα πετρα πολυ στα ποδια στα χερια στο κρανος αλλα δεν το εβαλα κατω και ειμουν ασθμαινωντας πολλες φορες εκει κοντα στον ηλια στον κορακα στον γακη στον σκληρο καργιολη που το εχει απο κουνια μαλλον!στους παλιοαφρικανους που πεταγανε στον σογκουν που νομιζει οτι ειναι γιαπωνεζος σαμουραι,με αυτο το παλιο σκατεμι 640 adve που πραγματικα ειναι οδοστρωτηρας και με βοηθαει να μετατοπιζω τα ορια μου σε αδιευκρινιστα επιπεδα
Μπραβο σε ολους,εισασταν υπεροχοι !!
Σας ευχαριστω
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Σε ότι αφορά το σχόλιο του Στέργιου, εκτός από την 100% συμφωνία μου, θα προσθέσω ότι με χαρά βλέπω όλο και περισσότερους να έχουν εργαλεία και κιτ Α' Βοηθειών μαζί τους. Αχρείαστα να 'ναι, αλλά ας υπάρχουν πάντα!
Επίσης υπάρχει σαφής βελτίωση στη συνεννόηση ώστε να μη χαθούμε! Κι αν κάτι πάει στραβά και χαθούμε, πλέον είναι για πολύ λίγο! Εύγε σε όλους !

Στο προηγούμενο σχόλιό μου, λησμόνησα το Γιώργη το σκληρό... @#skliros_kariolis (geez996) . Όντας στην 3η του βόλτα με το 690, ήταν πάντα πολύ γρήγορος και ασφαλής, πάντα με το 1ο γκρουπ των πραγματικά σβέλτων χωμάτινων της παρέας ;)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Πρεπει να με εχει μια καλη να πηδαω:muted: . Για αυτη θα πληρωσω αδρα και εγω :p
Eσυ δικαιολογεισαι ως οικοδεσποτης και μαλιστα αψογος να εχεις μια καλή φωτο και free ...οι λοιποι..εχω στειλει ΠΜ με ΙΒΑΝ κλπ...:D


Μια απο τις καλυτερες εκδηλωσεις που εχω συμμετασχει...!Χωρις καμμια αμφιβολια!Εξαιρετικες διαδρομες,βατοτητα απο φλατ και πολυ γρηγορη εως πολυ δυσκολη ειδικα για μη εχοντες εμπειρια χωματινη...Η κυριακη με το ρεμα ηταν το κερασακι σε μια εξαιρετικη εκδηλωση.Το επιπεδο εχει ανεβει ΠΟΛΥ ο ρυθμος της ομαδας ειναι εως και καταιγιστικος και η διαθεση ολων στο φουλ...!Ενα ADVride που εδειξε ποια φιλοσοφια το διακατεχει...Ολοι μαζι και ολοι με χαμογελο και χωρις κανενα τραυματισμο!!!Εις το επανιδειν:friendship:

@#skliros_kariolis (geez996) δημιουργησες μεγαλο φαν κλαμπ...καργιολ!κι κιετσ :secret::happy::inlove:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το περιβόητο ρέμα ονομάστηκε επί τόπου και με δημοκρατικές διαδικασίες, ΤΣΙΜΠΟΥΚΙ :D:D:D:D

Εχει σημειωθεί με ένα τεράστιο Χ στο τέλος του, όπου μας περίμεναν οι πρώτοι με τα ελαφρά...., να δουν πώς θα βγούμε και πόσα "καντήλια" θα κατεβάζουμε:laugh::laugh::laugh::laugh:
Θα βάλω τη σχετική φώτο για να το εμπεδώσουμε :p.
Μέχρι τότε όμως, υποβάλλω τους συμμετέχοντες στο παρακάτω QUIZ:

Πόσα μέτρα ήταν το ρέμα, το ονομαζόμενο και ΤΣΙΜΠΟΥΚΙ ;;;;;:eek:

Θα περιμένω 48 ώρες μέχρι να απαντήσουν όσοι το πέρασαν.
Μ. Τετάρτη η απάντηση με στοιχεία μη επιδεχόμενα αμφισβήτησης :cool:



ΥΓ: όσους ρώτησα εκεί απάνω απάντησαν λάθος με αρκετή απόκλιση!!! (ο καλύτερος έπεσε μόνο.... ΧΧΧΧΧ πιπέρι δε λέω γιατί θα δώσω σημαντική βοήθεια)
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Το περιβόητο ρέμα ονομάστηκε επί τόπου και με δημοκρατικές διαδικασίες, ΤΣΙΜΠΟΥΚΙ :D:D:D:D

Εχει σημειωθεί με ένα τεράστιο Χ στο τέλος του, όπου μας περίμεναν οι πρώτοι με τα ελαφρά...., να δουν πώς θα βγούμε και πόσα "καντήλια" θα κατεβάζουμε:laugh::laugh::laugh::laugh:
Θα βάλω τη σχετική φώτο για να το εμπεδώσουμε :p.
Μέχρι τότε όμως, υποβάλλω τους συμμετέχοντες στο παρακάτω QUIZ:

Πόσα μέτρα ήταν το ρέμα, το ονομαζόμενο και ΤΣΙΜΠΟΥΚΙ ;;;;;:eek:

Θα περιμένω 48 ώρες μέχρι να απαντήσουν όσοι το πέρασαν.
Μ. Τετάρτη η απάντηση με στοιχεία μη επιδεχόμενα αμφισβήτησης :cool:



ΥΓ: όσους ρώτησα εκεί απάνω απάντησαν λάθος με αρκετή απόκλιση!!! (ο καλύτερος έπεσε μόνο.... ΧΧΧΧΧ πιπέρι δε λέω γιατί θα δώσω σημαντική βοήθεια)
30 ολόκληρους πόντους ήταν!


Sent by my super duper secret pooper scooper
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Το περιβόητο ρέμα ονομάστηκε επί τόπου και με δημοκρατικές διαδικασίες, ΤΣΙΜΠΟΥΚΙ :D:D:D:D
Είπαμε Θοδωρή ,μονολεκτικά: ΤΣΙΜΠΟΥΚΟΡΕΜΑ ;)
Μην πλατιάζουμε με πολλά λόγια. :D

Σιγά το δύσκολο..... 7-8 μέτρα :p
Για το ρέμα ρωτάει Κωστή ,όχι για το πηγάδι. :p
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αλλα μ ελεγε εκει απαν...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Τωρα το μαμησε ο μπαρμπαστρουμφ:p:laugh:

@el-Gatto Κωστη οκ. Τσιμπουκορεμα το λοιπον.:D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αλλα μ ελεγε εκει απαν...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Τωρα το μαμησε ο μπαρμπαστρουμφ:p:laugh:

@el-Gatto Κωστη οκ. Τσιμπουκορεμα το λοιπον.:D
Πάω να προλάβω τις υπερβολές που θα ακουστούν!
Τα δύσκολα κομμάτια θα είναι πάντα εκεί και εμείς θα τα περνάμε είτε είναι 5 μέτρα είτε 155.......;)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Για το ρέμα απάντησα..... Του μονόδρομου τόσο του φανηκε:D
ΟΚ ,αφού το θέτεις έτσι λοιπόν ,δεν ρωτάει πόσα μετρα από το ρέμα μέτρησε ξάπλα ο μονόδρομος.:friend:
Τα συνολικά ρωτάει.:p
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Ξεχασα να ευχαριστησω forester και maniak για την παρεα στον πηγεμο για τα δολιανα! Δεν ανοιξα το γκαζι με κανενα μαυρο bmw tripl black ,στον δρομο για να μην πεσει μεγαλη στενοχωρια!!!!!! Και καταγγελω τα africa που επεφταν επανω μου(επειδη το ktm ειναι πιο ομορφο) , στην δυσκολια -ρεμα! Αυτο λεγεται παρεμποδιση περασματος!!!!!!!!!!!!

Στάλθηκε από το BV6000S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ΟΚ ,αφού το θέτεις έτσι λοιπόν ,δεν ρωτάει πόσα μετρα από το ρέμα μέτρησε ξάπλα ο μονόδρομος.:friend:
Τα συνολικά ρωτάει.:p
Το θέμα είναι ότι βρεθήκαμε όλοι στο ύψωμα......
Κρίμα που δεν το έγραψε κάνεις σε βίδεο για να δει ο κόσμος την ευκολια:D
ΣΕ λίγο θα γράψετε ότι κάνουμε εντουρο, ενώ η πραγματικότητα είναι ότι διασχιζουμε χωματοδρομους:p
 

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Μπραβο παιδια για τη βολτα που κανατε ,τελικα ειμασταν ολοι στα βουνα
το επιπεδο στο adverider πολυ ψηλο φωτογραφιαρες μηχαναρες διαδρομαρες
και γενικα ολοι με πολυ adventure διαθεση...
:l2:
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Το I bank του @mAthosalas GR 800800800800 σε οποιαδηποτε τραπεζα!!!:). Για το ποιες φωτο θελετε ,καλεστε στο τηλεφωνο τον ιδιο !!!:muted:
 
Top Bottom