Τρικαλα Θεσσαλιας to Sibiu Romania!!!! and return

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Και συνεχιζουμεεεε!!!! Αφου δεν με εχει χωρισει ακομα τυχερος ειμαι χαχαχαχα


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Και συνεχιζουμεεεε!!!! Αφου δεν με εχει χωρισει ακομα τυχερος ειμαι χαχαχαχα


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είναι τρελή για σένα βρε χαζούλη αφού! ;)

Χρυσοχέρη άντρα! :D

:friendship:
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Χαχαχαχα το κανω πριντσκρεεν.... Εγω της ειπα αν δεν θες αυγουστιατικα να σπρωχνεις βοηθα χαχαχαχα
Είναι τρελή για σένα βρε χαζούλη αφού! ;)

Χρυσοχέρη άντρα! :D

:friendship:
Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Μετα απο μεγαλη προσπαθεια βρηκα να ανεβαζω φωτογραφιες ( μην περιμενετε καμοια περιγραφη υπερπαραγωγη απλα πιστευω ειχα χρεος να ανεβασω και γω καποιες φωτογραφιες , γιατι πιστευω μπορω να βοηθησω οπως βοηθηθηκα σε μεγαλο βαθμο και γω....)

1η Μερα Τρικαλα - Μπανσκο και ξεκιναμε αδιαφορα χιλιομετρα στην εγνατια , προσωπικα το μετανιωσα αλλα που να πιστευα οτι θα με κερδιζε τοσο πολυ ο τελικος προορισμος!





Στα πρωτα 70 χλμ ακουσα παραπονα απο την συνοδηγο οχι οτι εγω δεν ειχα απο την σελα αλλα εκανα το λακη!!!! Και πρωτη σταση!!!

Φτασαμε μπανσκο και δεν ειχαμε τραβηξει τιποτα , το μονο που σκεφτομουν ηταν την παντοφλιτσα που θα ετρωγα το βραδυ , αλλα τελικα συνηθησε και επεσε ξερη!!!...

2η Μερα Μπανσκο - Κραιοβα (αναμενω να δω την ζουγκλα που με τρομοκρατησαν ολοι εκτος φορουμ αλλα μην νευριασω και χει και ωραια μερα)

Πολυ ομορφη και πολυ φιλοξενη συμπεριφορα και απο τους αλλους οδηγους αλλα και απο αλλους μοτοσυκλετιστες , ολοι λεγατε οτι βαρεθηκα να χερετατε και το παρατηρησα και ο ιδιος!




Δεν ενθουσιαστικα πληρως απο την διαδρομη αλλα ηταν το κατι διαφορετικο!


Και ναι μας υποδεχτηκαν με δοξες και τιμες στο ξενοδοχειο χαχαχαχα :thanx:




επεται συνεχεια....... (ελπιζω να ανεβηκα σωστα οι φωτογραφιες..)
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ξεχονοντας το ομορφοτερο μερος της ειναι η μεταβαση μας απο βουλγαρια στην ρουμανια (ντουναμπιτς οπως την ειχα ζαλισει σε ολο το ταξιδι!!!)




3η μερα Κραιοβα - Σιμπιου και αρχιζουν τα ωραια και παμε να δουμε την συνεχεια της πινδου , καθε στροφη και καθε πλαγια τοσο γνωριμη λες και ειχαμε ξαναπερασει.....






Και επιτελους η βορεια ρουμανια , οπου νομιζαμε κυριολεκτικα οτι αλλαξαμε χωρα μην σας πω και ηπειρο!!!





ομορφα χωριουδακια και ομορφες δασικες περιοχες που ολοι θα θελαμε να μαστε μονιμα εκει και να κανουμε απειρα χιλιομετρα ....


Και επιτελους Σιμπιου ...... με δωματιαρα ( ετσι γλιτωσα και το γαμηλιο ταξιδι χαχαχα)




διαμονη για 2 μερες και τα καλα τωρα ξεκινανεεε........ (τρανσαλπινα μιση γιατι δεν ξεραμε οτι αξιζε τοσο πολυ και τρανσφαγκαρασαν.....
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
4η μερα Κυκλικη διαδρομη σε βορεια τρανσαλπινα αν μπορω να το πω ετσι και χιονοδρομικαρες με διαδρομαρες και φαγηταρες...



ξεκινωντας σταματησαμε στο Πλατινους για μια καταβασια ( την οποια δεν ευχαριστηθηκα γιατι ειχε οριο 110κιλα και εκανε μονο η αφροδιτη) , πολυ ομορφη εμπειρια γιατι θελαμε να το παιξουμε στην ελβετια αλλα η τιμη ηταν αποτρεπτικη ενω η μαμα ρουμανια μας το χαρισε μονο με 15 ευρω ολη μερα...





Και λιγα ξαδερφακια μαςςςςς!!!



Συνεχιζοντας προς τρανσαλπινα , ομορφες διαδρομες απο ξεχασμενα χωρια απο τον πολιτισμο και διαφορα ομορφα περασματα διπλα σε ποταμια που οποιος εχει περασει απο ασπροποταμο τρικαλων και απο κει ειναι καρμπον , με ποιο γραφικα χωρια , ποιο τουριστικα και δρομους να στριβεις γονατα....




και φαγηταρες , το ιδιο γευμα ελβετια 95 ευρω (ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΕΛΒΕΤΙΑ ΠΟΤΕΕΕ) και εδω 22,50 αφησα και τιπς 2,5 ευρω ο λαρτζζζ....



Επιστροφη για σιμπιου και ειδα την ποιο ομορφη εικονα , τον πατρικ με την γυναικα του , αυτος xr και η γυναικα του με ενα τσοπερακι με χωματινα και αυτο , κανουν το γυρω της ευρωπης με πολλους χωματοδρομους στο προγραμμα ,, αρρωστοιιιιι.....



Υπνο και βολτα στο τοπικο τσιγγανικο παζαρι .... 5η μερα ειχε μονο υπνοοοοο η ομορφη σελα του χτ μας γονατισε χαχααχαχχααχ .....
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
6η μερα επιστροφη δυστηχως αλλα Τρανσφαγκαρασαν ... Σιμπιου - Κραιοβα



μαγευτικα τοπιο , βασικα οι φωτο μιλανε απο μονες τους .... και το αποτελεσμα ειναι να το βγαλουμε ολο με 30 χλμ και να χαζευουμε σαν χανοι δεξια και αριστερα και να μας περνανε ολοι οι ντοπιοι ταπα με τα στρεετ αλλα να χαιρετανε κιολας μετα παιδια χαχαχα μαγια......





και η φατσα σου οταν εχουν βρασει τα νερα απο το χτ αλλα εχεις φτασει στον στοχο σου και βλεπεις μια τελεια θεαααα...





και αρχιζουμε τα κατηφορικα , οπου μας προσπερναγε μια ομαδα 40 ακριβων σουπερκαρς οπου εκει η ανατριχιλα εφτασε στα ορια, και να με να χαζευω σαν 5 χρονο ,,,,φωτο δεν εχω αλλα οι εικονες εμεινα ανεξιτηλες....



να και ο τζωρτζ μαζι με τον μπαμπα του απο την λιθουανια οπου μας εδωσε δυναμη οτι με οτι και αν εισαι μπορεις να πας ΠΑΝΤΟΥΥΥΥ...



και η επιστροφη παλι στον πολιτισμο , βλεπεται ποσο θλιμενο ειναι το χτακι....





Κατι απο μονοπαταδα ντοπιων η μαλλον απο ρομανιακς , μοιρισαμε και λιγο αντρικο χωμα!!! χχαχαχχαχα




Τωρα νας πω για την υπολοιπη επιστροφη δεν εχω κατι ... το μονο που να προσεχουν οποιοι θελουν να περασουν απο τον παρακατω δρομο εξω απο τα σοφια ειναι αισχοοοος , αλλα με τα εργα που ειδα οτι γινονται εκει σε 2 χρονακια θα ναι τελεια και μιλαω για το βουνο μεταξυ μοντανα - σοφια (επεσε το καντιλη συνεφοοοοο)




Και τελευταια φωτο πριν τα συνορα...... ξενεραααααα ελλαδα παλι!!!!



Τελειωσε και αυτο δυστηχως!!! (που θα παει θα το πιασω το τζοκερ και θα σας στελνω απο καποια στεπα φωτογραφιες χαχαχα)

Σορρυ για τα ορθογραφικα λαθη :eek::eek::eek: και keep it up !!!! ;););););););)

To ξερω οτι οι περιγραφες μου ειναι χαλια , αλλα ηθελα οπως ειπα να ανεβασω κατι απλα για την εμπειρια και τις φωτο!!!! bb
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Πραγματικό ADVταξιδο !!!!!
Ενα ηρωικό Ευγε και στους δύο σας
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Βινιετα για μοτο στην Βουλγαρια δεν χρειαζεται.
Μπλοκα υπαρχουν για λαδακι αλλα σπανιζουν πλεον. Προσπάθησε να τηρεις τα ορια και δεν θα εχεις θεμα. Εχω παει απειρες φορες Βουλγαρια με μοτο -ισως ανεβουμε την Κυριακη Σοφια για καφε -φαγητο- και εχω διαπιστωσει αυτα που σου γραφω. Εξαιρετικης ομορφιας χωρα η Βουλγαρια με παρα πολυ φιλικους ανθρωπους και πολλα αξιοθεατα. Ρουμανια εχω χρονια να παω και δεν εχω αποψη του πως ειναι σημερα. Ρωτωντας ομως τον γειτονα μου και φιλο Ρουμανο μπορω να εχω οτι πληροφορια θελεις.
Την πρασινη καρτα εκτυπωσε την εγχρωμη.
Ισως να πραγματοποιησω ενα ταξιδακι μεχρι Ρουμανια με το μονοκυλινδρο αλλα πιο νωρις το καλοκαιρι.
Τα υπολοιπα οπως στα ειπαν τα παιδια παραπανω ειδικα με τις πιστωτικες καρτες. Καταλύματα θα βρεις την τελευται στιγμη και ειναι τζαμπα.
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Βινιετα για μοτο στην Βουλγαρια δεν χρειαζεται.
Μπλοκα υπαρχουν για λαδακι αλλα σπανιζουν πλεον. Προσπάθησε να τηρεις τα ορια και δεν θα εχεις θεμα. Εχω παει απειρες φορες Βουλγαρια με μοτο -ισως ανεβουμε την Κυριακη Σοφια για καφε -φαγητο- και εχω διαπιστωσει αυτα που σου γραφω. Εξαιρετικης ομορφιας χωρα η Βουλγαρια με παρα πολυ φιλικους ανθρωπους και πολλα αξιοθεατα. Ρουμανια εχω χρονια να παω και δεν εχω αποψη του πως ειναι σημερα. Ρωτωντας ομως τον γειτονα μου και φιλο Ρουμανο μπορω να εχω οτι πληροφορια θελεις.
Την πρασινη καρτα εκτυπωσε την εγχρωμη.
Ισως να πραγματοποιησω ενα ταξιδακι μεχρι Ρουμανια με το μονοκυλινδρο αλλα πιο νωρις το καλοκαιρι.
Τα υπολοιπα οπως στα ειπαν τα παιδια παραπανω ειδικα με τις πιστωτικες καρτες. Καταλύματα θα βρεις την τελευται στιγμη και ειναι τζαμπα.
Ακυρο το σχολιο. Με εβαλε στην αρχη μιας και δεν το ειχα διαβασει και καταλαβα οτι θα κανεις το ταξιδι αυτο. Γεροντοβασανος βλεπεις. :fun

Υγ. Το διαβασα αμεσως μετα το ταξιδιωτικο σου. Αψογοι και οι δυο σας. Στα επομενα ευχομαι.
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Τελειωσε και αυτο δυστηχως!!! (που θα παει θα το πιασω το τζοκερ και θα σας στελνω απο καποια στεπα φωτογραφιες χαχαχα)

Σορρυ για τα ορθογραφικα λαθη :eek::eek::eek: και keep it up !!!! ;););););););)

To ξερω οτι οι περιγραφες μου ειναι χαλια , αλλα ηθελα οπως ειπα να ανεβασω κατι απλα για την εμπειρια και τις φωτο!!!! bb
Δεν υπάρχουν χάλια περιγραφές όταν αυτές βγαίνουν αγνά απ την ψυχή σου! ;)

Πολλά μπράβο, η Ρουμανία είναι έρωτας! Καλά να στε, σου εύχομαι να φτάσεις και στην στεπα και όπου αλλού έχεις όνειρο! :ok:
 
Top Bottom