Τσάντες πλάτης και υδροδοχεία

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ωραίο! Ο ασκός πού έχει τι λίτρα είναι;
Δεν έχει. Έξτρα, υπάρχει μικρός και μεγάλος της κριεγκα και (ξεχωριστό αξεσουάρ) πιπίλα "μόνιμα στο στόμα" που πιάνει με βελκρο στο κράνος αν θες.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Ωραίο! Ο ασκός πού έχει τι λίτρα είναι;
Από ότι έχω δει στο site υπάρχουν 3 διαφορετικοί που είναι συμβατοί, αλλά δεν ασχολήθηκα. Δεν πήρα.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Δεν έχει. Έξτρα, υπάρχει μικρός και μεγάλος της κριεγκα και (ξεχωριστό αξεσουάρ) πιπίλα "μόνιμα στο στόμα" που πιάνει με βελκρο στο κράνος αν θες.
Εγώ ήμουν πολύ σίγουρος ότι στην πολύ ανεβασμένη τιμή του περιλαμβάνεται και ο ασκός... κρίμα γιατί για ένα ποιοτικό ασκο θες κάνα 30αρι ακόμα.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Εγώ ήμουν πολύ σίγουρος ότι στην πολύ ανεβασμένη τιμή του περιλαμβάνεται και ο ασκός... κρίμα γιατί για ένα ποιοτικό ασκο θες κάνα 30αρι ακόμα.
Έρχεται το Black Friday ;)
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Εγώ ήμουν πολύ σίγουρος ότι στην πολύ ανεβασμένη τιμή του περιλαμβάνεται και ο ασκός... κρίμα γιατί για ένα ποιοτικό ασκο θες κάνα 30αρι ακόμα.
Αισιόδοξο το 30άρι.
Της Kriega το 3λιτρο (που έχω και μου το πρότειναν για ποιοτικότερο σε σχέση με Klim και Hydrapak, ότι θα αντέξει περισσότερο δηλαδή) κοστίζει 50ευρώ και το 3.75 lt πάει στα 55ευρώ.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Όντως δεν υπάρχει "φτηνό" υδροδοχειο. Φαντάσου ότι το σωληνάκι "μόνιμα στο κράνος" της kriega έχει 35 λίρες μόνο του, όσο έχει το υδροδοχειο των 2λτ με το "συμβατικό " σωληνάκι.


Η μικρή μου εμπειρία στο θέμα, το επόμενο όποτε το πάρω θα έχει βαλβίδα ταχείας απελευθέρωσης με στοπ για να μην χρειάζεται να βγει το σωληνάκι από την τσάντα και "υπό γωνία" στόμιο.


Κράνος με επαρκή χώρο δεν ξέρω που βρίσκεται :p
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Κράνος με επαρκή χώρο δεν ξέρω που βρίσκεται :p
Αν το βρίσκεται είναι με αι, τότε κοίτα στο πάνω μέρος της ντουλάπας....
Αν είναι με ε, τότε κοίτα ένα dualsport ή adventure κράνος.... :p
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Αν το βρίσκεται είναι με αι, τότε κοίτα στο πάνω μέρος της ντουλάπας....
Αν είναι με ε, τότε κοίτα ένα dualsport ή adventure κράνος.... :p
Το dual sport κράνος θα του κάνει το κεφάλι κουδούνι στο xr.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν το βρίσκεται είναι με αι, τότε κοίτα στο πάνω μέρος της ντουλάπας....
Αν είναι με ε, τότε κοίτα ένα dualsport ή adventure κράνος.... :p
Το dual sport κράνος θα του κάνει το κεφάλι κουδούνι στο xr.
Ναι με αί, εννοούσα σε μαγαζί :p

Το bell το οποίο δεν είναι κουδούνι με το 950 και το XR, απλά περιοριστικό στην ταχύτητα δηλαδή δεν με νοιάζει, έχει περισσότερο χώρο στο στόμα από το rpha11 αλλά όχι ακριβώς άνετο χώρο για να μπει το στόμιο.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Τα πιο περίπλοκα θέματα εδώ μέσα δεν είναι ούτε οι βαλβίδες , ούτε οι πλεξούδες , ούτε τα λάστιχα. Ανταγωνίζονται τα υδροδοχεία με τη μέτρηση κατανάλωσης.
Βάλτε βενζίνα στα υδροδοχεία να λυθούν και τα 2 προβλήματα
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Αισιόδοξο το 30άρι.
Της Kriega το 3λιτρο (που έχω και μου το πρότειναν για ποιοτικότερο σε σχέση με Klim και Hydrapak, ότι θα αντέξει περισσότερο δηλαδή) κοστίζει 50ευρώ και το 3.75 lt πάει στα 55ευρώ.
Source εμπιστεύομαι και camelbak. Στην δουλειά έχω ένα Gerber 3λιτρο που μετά από 13 χρόνια δουλεύει μία χαρά.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αχ αυτοί οι ερωτικοί μηχανοβιοι, δεν χρειάζονται τροφή, δεν χρειάζονται νερό, μόνο μπιτσινα και γκαζ.


Gerber ήξερα τις παιδικές τροφές σε βαζάκι, έχουν επεκταθεί και στα υδροδοχεία;
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αχ αυτοί οι ερωτικοί μηχανοβιοι, δεν χρειάζονται τροφή, δεν χρειάζονται νερό, μόνο μπιτσινα και γκαζ.
Κάποτε αυτά..... :laugh:
Τωρα.... φλωρέψανε και θέλουνε και τα τούτα τους, και τα εκεινα τους!!!!! :p
Αμ πως!!!! :happy:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κάποτε αυτά..... :laugh:
Τωρα.... φλωρέψανε και θέλουνε και τα τούτα τους, και τα εκεινα τους!!!!! :p
Αμ πως!!!! :happy:
Άστα γιατί διαβάζουμε ότι όποιος θέλει άνεση δεν πρέπει να θεωρεί ότι μετακινήθηκε με δίτροχο. Σε λίγο αντί για τζελ στην σέλα θα βάζουν καρφιά φακίρη οι κατασκευαστές. Ready to hurt, for the pain, make life a torture, you meet the nicest people on a spiked plank, the sadistic side of Japan, let the awful times roll θα είναι τα επόμενα σλόγκαν στις διαφημίσεις.
 

gior-gos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
gsa 1150
Άστα γιατί διαβάζουμε ότι όποιος θέλει άνεση δεν πρέπει να θεωρεί ότι μετακινήθηκε με δίτροχο. Σε λίγο αντί για τζελ στην σέλα θα βάζουν καρφιά φακίρη οι κατασκευαστές. Ready to hurt, for the pain, make life a torture, you meet the nicest people on a spiked plank, the sadistic side of Japan, let the awful times roll θα είναι τα επόμενα σλόγκαν στις διαφημίσεις.
Μα.. γιατί νομίζεις ότι τα τελευταία χρόνια ανθούν τα ταξίδια χιλιάδων χιλιομέτρων με μικρά μηχανάκια;

:ha
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Top Bottom