Τσάντες πλάτης και υδροδοχεία

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Ρε παιδιά πως οδηγείτε με αυτές τις τσάντες πλάτης; Έκανα εχθές αναγκαστικά μια διαδρομή με το backpack που έχω για την δουλειά και δεν έβλεπα την ώρα να πάω σπίτι να το ξεφορτωθώ.
Κουτί και πάλι κουτί κι ας είναι άσχημο :hungover::laugh:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ρε παιδιά πως οδηγείτε με αυτές τις τσάντες πλάτης; Έκανα εχθές αναγκαστικά μια διαδρομή με το backpack που έχω για την δουλειά και δεν έβλεπα την ώρα να πάω σπίτι να το ξεφορτωθώ.
Κουτί και πάλι κουτί κι ας είναι άσχημο :hungover::laugh:
Μεγα προβλημα σ αυτους με τα supersport
Kαι εαν εχουν αφησει και τα φερμουαρ στην επανω θεση της τσαντας, θα ειναι με το ιδιο σωβρ@κο καμια βδομαδα!! :muted:
:ha
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μεγα προβλημα σ αυτους με τα supersport
Kαι εαν εχουν αφησει και τα φερμουαρ στην επανω θεση της τσαντας, θα ειναι με το ιδιο σωβρ@κο καμια βδομαδα!! :muted:
:ha
Καλύτερα έτσι ...παρά το παλιοκουτο στην ουρά.
Για μια εικόνα παλευουμε
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ρε παιδιά πως οδηγείτε με αυτές τις τσάντες πλάτης; Έκανα εχθές αναγκαστικά μια διαδρομή με το backpack που έχω για την δουλειά και δεν έβλεπα την ώρα να πάω σπίτι να το ξεφορτωθώ.
Κουτί και πάλι κουτί κι ας είναι άσχημο :hungover::laugh:
Δεν εχεις το καταλληλο εργαλειο, γι'αυτο :p!!!
Εισαι πανω στο gs, αρχηγοπουλο με το σακιδιο φορτωμενο στην πλατη, τερμα γεματο και βαρυ.......... και απλα το εχεις να ακουμπαει στην πισω σελα!!!!! :happy:
Πολυ χρησιμο το "σκαλοπατι" που κανει ;)!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Υδρόσακος στο σακίδιο ftw

Επίσης δεν είναι όλα ίδια, αν έχει καλό δέσιμο και ιμάντες δεν κουράζει τόσο. Είμαι στο παρά τόσο για kriega.

Πρέπει να βρω γωνιακό επιστόμιο για να πίνω χωρίς να βγει το κράνος
 

kostas82

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
790 Adv R
Υδρόσακος στο σακίδιο ftw

Επίσης δεν είναι όλα ίδια, αν έχει καλό δέσιμο και ιμάντες δεν κουράζει τόσο. Είμαι στο παρά τόσο για kriega.

Πρέπει να βρω γωνιακό επιστόμιο για να πίνω χωρίς να βγει το κράνος

Έχω το συγκεκριμένο που το δίνει η moskomoto με το tankbag της.

Την έχουμε καταβρει κι εγώ και το κορίτσι και εννοειτε δεν βγάζουμε κράνος στη πορεία κανονικά πίνουμε

Βοηθάει πολύ γιατί η αφυδάτωση έρχεται πολύ γρήγορα το καλοκαίρι
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs

Έχω το συγκεκριμένο που το δίνει η moskomoto με το tankbag της.

Την έχουμε καταβρει κι εγώ και το κορίτσι και εννοειτε δεν βγάζουμε κράνος στη πορεία κανονικά πίνουμε

Βοηθάει πολύ γιατί η αφυδάτωση έρχεται πολύ γρήγορα το καλοκαίρι
Παρόμοιο στόμιο εχω και εγω σε rpha70 και μπαινει να πιω. Σφιχτά μεν αλλα κανω την δουλεια μου εν κινηση.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Υδρόσακος στο σακίδιο ftw

Επίσης δεν είναι όλα ίδια, αν έχει καλό δέσιμο και ιμάντες δεν κουράζει τόσο. Είμαι στο παρά τόσο για kriega.

Πρέπει να βρω γωνιακό επιστόμιο για να πίνω χωρίς να βγει το κράνος
Καλημέρα. Κοίτα στην εταιρεία source...
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Για καθημερινές μετακινήσεις έχω μια τσάντα northface δεν με έχει κουράσει ποτέ, τώρα επειδή το ψάχνω για μικρό σακίδιο με ασκό νερού για τις χωμάτινες βόλτες, έχετε καμία να προτείνετε? Είδα kriega , klim και leat, ασκό έχω της camel και είναι μια χαρά
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η πιο βολική λύση για τον υδροσακο είναι τα μπουφάν που έχουν υποδοχή για αυτόν
Αν πάτε σε σάκο, δεν αξίζει κάτι πολύ ακριβό, υπάρχουν λύσεις οικονομικές στα ορειβατικά
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Και γιατι δεν εχετε μαζι σας, δυο μικρα μπουκαλακια με νερο; Δεν πιανουν χωρο καθολου, ουτε βαρος (ειδικα σε σχεση με σαμπρελες, λοσταρια, εργαλεια και οτιδηποτε αλλο.....)!!!!
Σε σταση για ξεκουραση ή για φωτογραφια, πινεις και το νερο σου!!!
Ουτε εχτρα βαρος στην πλατη, ουτε τι σωληνακι χωραει στο κρανος, ουτε πλυνε το αποθηκευσε το, ουτε τιποτα! Απλα πραγματα :)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εξαρτάται πόσο νερό θες. Στο 36ωρο γεμίσαμε την Κυριακή από πηγή στην Αροανία και το δίλιτρο δεν έφτασε ούτε για ζήτω. Εκτός αν ψωνίζεις με κάθε ευκαιρία φρέσκο ξέρω γω, οκ.



Kardabix έχει ιστότοπο η εταιρεία;
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Tα camelback δεν είναι το ίδιο με το να κουβαλάς backpack με laptop, αδιαβροχα, εργαλεία ή ο,τι άλλο χρειάζεται κανείς για την καθημερινότητά του. Επιπλέον στο κουτί βάζεις και 2 καρπούζια απο την λαική ;)
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Εγώ λέω ασκό σε τσάντα πλάτης μόνο για το χώμα, στην άσφαλτο δεν χρειάζεται, και στο χώμα μόνον τον ασκό μέσα για λιγότερο βάρος αντε και το φαρμακείο,ο ασκός βολεύει γιατί πχ σταματάς για να δεις που πρέπει να πας πίνεις μια γουλιά χωρίς να βγάλεις γάντια κράνος κλπ.μαλλον θα τσιμπήσω ένα alpinestars iguana
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εξαρτάται πόσο νερό θες. Στο 36ωρο γεμίσαμε την Κυριακή από πηγή στην Αροανία και το δίλιτρο δεν έφτασε ούτε για ζήτω. Εκτός αν ψωνίζεις με κάθε ευκαιρία φρέσκο ξέρω γω, οκ.



Kardabix έχει ιστότοπο η εταιρεία;
Το 36ωρο που αναφερεις, ειναι ειδικη περιπτωση!!! Εκει χρειαζεσαι και φορητη τουαλετα............ :p!

Νομιζω οτι αυτο το... "αξεσουαρ" ειναι περιττο στην πλειοψηφια των αναβατων!!! Εκτος και αν κανεις ταξιδια (οπως το 36ωρο) με το ρολοι στο χερι...................
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Για καθημερινές μετακινήσεις έχω μια τσάντα northface δεν με έχει κουράσει ποτέ, τώρα επειδή το ψάχνω για μικρό σακίδιο με ασκό νερού για τις χωμάτινες βόλτες, έχετε καμία να προτείνετε? Είδα kriega , klim και leat, ασκό έχω της camel και είναι μια χαρά
Είσαι τυχερός, μόνο για σήμερα 33% έκπτωση λόγω 15ετίας ύπαρξης:


είναι ελαφριά και πολυ ψαγμένα. Η εταιρία τα πάει τόσο καλά που εξαγόρασε την αμερικάνικη Giant Loop.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom