Υμηττάδα - Κερατιάδα - Σουνιάδα 2 /2

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Κάποια στιγμή το περιμένω αλλά δε ξέρω τι από όλα θα είναι.

  1. διαζύγιο
  2. βουντού
  3. Κεράτωμα (έχω πάρει ειδικά μέτρα)
  4. ξεμάτιασμα από γαλανομάτα σαββατογεννημεμη Ρουμάνα τσιγγάνα μπας και έρθω στον ίσιο δρόμο
  5. Δηλητήριο στο αγαπημένο μου φαγητό
  6. Kαραουλι με την καραμπίνα και να μου την ανάψει στο δόξα πατρί
  7. Σαμποτάζ στα οχήματα
  8. ΟΛΑ ΜΑΖΊ? :fun:sk:
To n3 ειχαμε ενα πελατη στο μαγαζι του αδερφου μου που του βαλαμε gps traker χωρις να το ξερει η γυναικα.... Και οποιος καταλαβε καταλαβε

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Και οποιος καταλαβε καταλαβε
Λέει ο πρώτος: Ο μεγαλύτερος κερατάς είναι ο γιατρός.
-Γιατί ρε φίλε είναι ο γιατρός; τον ρωτούν.
-Γιατί λείπει πολλές ώρες από το σπίτι. Χειρουργεία, εφημερίες…, ξέρει τι κάνει η γυναίκα του τόσες ώρες;
-Οχι, λέει ο δεύτερος, ο μεγαλύτερος κερατάς είναι ο στρατιωτικός.
-Και γιατί ο στρατιωτικός; τον ρωτούν.
-Γιατί φεύγει εβδομάδα ολόκληρη σε ασκήσεις, μπορεί να πάρει μετάθεση και να μην μπορεί να πάει και η οικογένεια μαζί του. Έτσι μένει η γυναίκα μόνη και ποιος ξέρει τι κάνει.
-Οχι λέει ο τρίτος. Δεν συμφωνώ, ο μεγαλύτερος κερατάς είναι ο ναυτικός. Λείπει από το σπίτι του μήνες ολόκληρους. Η γυναίκα του κάνει ό,τι θέλει μόνη ανενόχλητη.
Ο τέταρτος άκουγε και δεν μιλούσε.
Κάποια στιγμή τον ρώτησαν:
-Γιατί δεν μιλάς ρε φίλε;
Ποια είναι η γνώμη σου;
-Τι να σας πω; απαντάει εκείνος,είμαι στρατιωτικός γιατρός του πολεμικού ναυτικού!!!

:p:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Καλημέρα σε όλους. Επειδή απ' ότι φαίνεται θα είμαστε πολλοί την Κυριακή στην Κερατιάδα, να υπενθυμίσω πως σε τέτοιες βολτες:

1. Για να έχουμε ροή θα πρέπει να μην χανόμαστε. Θα παρακαλέσω λοιπόν να περιμένετε στις διασταυρώσεις.
Επίσης θα πρέπει όσοι είμαστε με μικρά να μην αφήσουμε τον κάγκουρα που υπάρχει μέσα μας να εκδηλωθεί. Προσοχή γιατί θα είναι και παιδιά με μεγάλα.

2. Πάρτε μαζί σας και καμμία σαμπρέλα, τρόμπα, εργαλεία, μανέτες κτλ κτλ . Βέβαια το καλό με αυτή τη βόλτα είναι πως υπάρχουν εύκολες διαφυγές παντού και θα είμαστε σχετικά κοντά.

3. Το πρώτο κομμάτι από Τερψιθέα ως να βγούμε στον Αη Γιάννη τον κυνηγό, έχει πολύ πέτρα οπότε μη ρίξετε πολύ τις πιέσεις. Κάνουμε μια στάση εκεί και τις κατεβάζουμε περισσότερο αν κάποιος το θέλει.

4. Προσοχή στους δασικούς στις κλειστές στροφές, δεν τους χρησιμοποιούμε μόνο εμείς, οπότε προτιμήστε γραμμές προς τα δεξιά, σα να υπάρχουν 2 ρεύματα κυκλοφορίας.

Τα λέμε με το καλό την Κυριακή.
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Καλημέρα σε όλους. Επειδή απ' ότι φαίνεται θα είμαστε πολλοί την Κυριακή στην Κερατιάδα, να υπενθυμίσω πως σε τέτοιες βολτες:

1. Για να έχουμε ροή θα πρέπει να μην χανόμαστε. Θα παρακαλέσω λοιπόν να περιμένετε στις διασταυρώσεις.
Επίσης θα πρέπει όσοι είμαστε με μικρά να μην αφήσουμε τον κάγκουρα που υπάρχει μέσα μας να εκδηλωθεί. Προσοχή γιατί θα είναι και παιδιά με μεγάλα.

2. Πάρτε μαζί σας και καμμία σαμπρέλα, τρόμπα, εργαλεία, μανέτες κτλ κτλ . Βέβαια το καλό με αυτή τη βόλτα είναι πως υπάρχουν εύκολες διαφυγές παντού και θα είμαστε σχετικά κοντά.

3. Το πρώτο κομμάτι από Τερψιθέα ως να βγούμε στον Αη Γιάννη τον κυνηγό, έχει πολύ πέτρα οπότε μη ρίξετε πολύ τις πιέσεις. Κάνουμε μια στάση εκεί και τις κατεβάζουμε περισσότερο αν κάποιος το θέλει.

4. Προσοχή στους δασικούς στις κλειστές στροφές, δεν τους χρησιμοποιούμε μόνο εμείς, οπότε προτιμήστε γραμμές προς τα δεξιά, σα να υπάρχουν 2 ρεύματα κυκλοφορίας.

Τα λέμε με το καλό την Κυριακή.
Βλεπεις τι γινεται Κωστη.

Καθε φορα που κανεις ποστ εσυ για βολτα εκει κατω μαζευεται λαος. Μονο με buggy δεν εχουν δηλωσει σημετοχη ακομα!
Καντο φιλικο αγωνα με τερματισμο στην ταβερνα " Λευκες" στην Μηλαδεζα να τελειωνουμε! :p
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Βλεπεις τι γινεται Κωστη.

Καθε φορα που κανεις ποστ εσυ για βολτα εκει κατω μαζευεται λαος. Μονο με buggy δεν εχουν δηλωσει σημετοχη ακομα!
Καντο φιλικο αγωνα με τερματισμο στην ταβερνα " Λευκες" στην Μηλαδεζα να τελειωνουμε! :p
Δεν είναι κακη ιδέα :):friendship:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Λέγοντας Everest κεντρικής πλατείας Αργυρούπολης εννοούμε αυτο?

Πλ. Ηρ. Πολυτεχνείου
Πλ. Ηρ. Πολυτεχνείου, Αργυρούπολη 164 52

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nαι Γιάννη, σχεδόν απέναντι από την εκκλησία.
 

tomBrast

Μέλος
Όνομα
ΘΩΜΑΣ
Μοτό
ΤΕΝΕRE 700
Μέσα κι εγώ με 640 adv και φίλος μου με WR 250R.
Να ρωτήσω όμως, από Τερψιθέα θα πάμε μέχρι Καρέα, αϊ Γιάννη κυνηγό ή θα πάρουμε τον ανήφορο, αυτόν τον γνωστό πετρόδρομο, που ανεβάζει κορυφογραμμή; Γιατί η πρώτη επιλογή, αν είναι αυτή που νομίζω, καταλήγει στο πλάτωμα /πάρκινγκ της μονής, έχει μπάρα, και είναι γεμάτη πεζοπόρους σε όλο το μηκος της.
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Μέσα κι εγώ με 640 adv και φίλος μου με WR 250R.
Να ρωτήσω όμως, από Τερψιθέα θα πάμε μέχρι Καρέα, αϊ Γιάννη κυνηγό ή θα πάρουμε τον ανήφορο, αυτόν τον γνωστό πετρόδρομο, που ανεβάζει κορυφογραμμή; Γιατί η πρώτη επιλογή, αν είναι αυτή που νομίζω, καταλήγει στο πλάτωμα /πάρκινγκ της μονής, έχει μπάρα, και είναι γεμάτη πεζοπόρους σε όλο το μηκος της.
Αν δεν κάνω λάθος ο kordix εννοεί ότι θα πάμε χώμα πάνω τον πετροδρομο και μετά θα στριψουμε προς Κορωπίπριν βγούμε πάνω στις κεραίες
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Μεσα κι εγώ!:stm:
  1. Kordix - CCM 404 (πφφφφ Suzuki με προβιά)
  2. Χρηστος - ΚΤΜ exc 450 (μμμ, το μέτριο της KTM, φασόν κατάσταση πφφφφ)
  3. Tc-drift-Βαγγέλης - KTM LC4 640 ultra competition rally extreme evolution Serial No 0001 limited edition A.E.E (Ayto Einai Ergaleio)
  4. Αλδεβαράνε στο γάμο του καραγιόζη με 640 τον κοκκινόταυρο
  5. Μανιακός με gs μπουφάν καβαλαρης του Γκάντι του κοκοροφαγου!
  6. Rock n Rolla με τσιλικο 990 απ αυτα που δε χαλανε
  7. Fotis GS - Με GS 1200 (προφανώς) τούμπανο τουρμπάτο με ενισχυμένη σκάστρα, χαμηλωμένο και έτοιμο για drag race. Α.Ε.Ε.Ε (Ayto Einai Ergaleio Επισης !)
  8. Γιώργος - ΚΤΜ 640 Adv. αυτό που παράγγειλε ο Erwin Rommel.
  9. Shogun DRZ 400 το μαύρο το γληγορο του Μπάμπη του σουγιά
 

DONKEYNATOR

Μέλος
Περιοχή
ELLINIKO
Όνομα
IOANNIS
Μοτό
HONDA NX650X DOMINATOR
  1. Kordix - CCM 404 (πφφφφ Suzuki με προβιά)
  2. Χρηστος - ΚΤΜ exc 450 (μμμ, το μέτριο της KTM, φασόν κατάσταση πφφφφ)
  3. Tc-drift-Βαγγέλης - KTM LC4 640 ultra competition rally extreme evolution Serial No 0001 limited edition A.E.E (Ayto Einai Ergaleio)
  4. Αλδεβαράνε στο γάμο του καραγιόζη με 640 τον κοκκινόταυρο
  5. Μανιακός με gs μπουφάν καβαλαρης του Γκάντι του κοκοροφαγου!
  6. Rock n Rolla με τσιλικο 990 απ αυτα που δε χαλανε
  7. Fotis GS - Με GS 1200 (προφανώς) τούμπανο τουρμπάτο με ενισχυμένη σκάστρα, χαμηλωμένο και έτοιμο για drag race. Α.Ε.Ε.Ε (Ayto Einai Ergaleio Επισης !)
  8. Γιώργος - ΚΤΜ 640 Adv. αυτό που παράγγειλε ο Erwin Rommel.
  9. Shogun DRZ 400 το μαύρο το γληγορο του Μπάμπη του σουγιά
  10. Donkeynator NX650
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Μέσα κι εγώ με 640 adv και φίλος μου με WR 250R.
Να ρωτήσω όμως, από Τερψιθέα θα πάμε μέχρι Καρέα, αϊ Γιάννη κυνηγό ή θα πάρουμε τον ανήφορο, αυτόν τον γνωστό πετρόδρομο, που ανεβάζει κορυφογραμμή; Γιατί η πρώτη επιλογή, αν είναι αυτή που νομίζω, καταλήγει στο πλάτωμα /πάρκινγκ της μονής, έχει μπάρα, και είναι γεμάτη πεζοπόρους σε όλο το μηκος της.
Έχω να περάσω απο την φλαταδούρα του Καρέα με μηχανή πάνω από 25 χρόνια.

Θα πάμε από ψηλά θα βγούμε Άη Γιάννη κυνηγό, μετά πίστα σκουπίδια, χώμα ως Βάρης Κορωπίου, χαζοχώμα και άσφαλτο ως Καλύβια, μετά θα τραβήξουμε ρότα προς Δημολάκι, Κερατέα, Ομβριόκαστρο να δούμε τη θεα, Λαύριο, Καμάριζα, Λεγραινά, Πυργάκι και μετά βλέπουμε.

Θα είμαστε πολύ και θα κινηθούμε αναλόγως με το πως θα τσουλάμε.
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Έχω να περάσω απο την φλαταδούρα του Καρέα με μηχανή πάνω από 25 χρόνια.

Θα πάμε από ψηλά θα βγούμε Άη Γιάννη κυνηγό, μετά πίστα σκουπίδια, χώμα ως Βάρης Κορωπίου, χαζοχώμα και άσφαλτο ως Καλύβια, μετά θα τραβήξουμε ρότα προς Δημολάκι, Κερατέα, Ομβριόκαστρο να δούμε τη θεα, Λαύριο, Καμάριζα, Λεγραινά, Πυργάκι και μετά βλέπουμε.

Θα είμαστε πολύ και θα κινηθούμε αναλόγως με το πως θα τσουλάμε.
Θα κοιτάξουμε να δούμε λίγο πόσοι και ποιοι θα είμαστε από κοντά και θα κάνουμε μεταξύ μας κάνα δυο σκούπες. Δεν έχω δει αν θα έρθει και ο Τάκηςμε τον ilai που και αυτοί ξέρουν πάνω κάτω.
Ο Φώτης με το gs και ο Rock n Rolla με το 990 είναι μάχημοι δοκιμασμένοι δεν έχουν ανάγκη.
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Θα κοιτάξουμε να δούμε λίγο πόσοι και ποιοι θα είμαστε από κοντά και θα κάνουμε μεταξύ μας κάνα δυο σκούπες. Δεν έχω δει αν θα έρθει και ο Τάκηςμε τον ilai που και αυτοί ξέρουν πάνω κάτω.
Ο Φώτης με το gs και ο Rock n Rolla με το 990 είναι μάχημοι δοκιμασμένοι δεν έχουν ανάγκη.
Λείπει ο Μάρτης από την Σαρακοστή???
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom