Υπερχείλιση

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Μπορεί να φανεί χαζό αυτό που ρωτάω....αλλά μου φαίνεται οτι τρέχει πολλή βενζίνη (απο το σωληνάκι) όταν το μηχανάκι είναι πεσμένο/ξαπλωμένο. Είναι φυσιολογικό?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μπορεί να φανεί χαζό αυτό που ρωτάω....αλλά μου φαίνεται οτι τρέχει πολλή βενζίνη (απο το σωληνάκι) όταν το μηχανάκι είναι πεσμένο/ξαπλωμένο. Είναι φυσιολογικό?
Φυσιολογικοτατο θα λεγα.
Αρκεί να σταματάει όταν σηκωθεί...
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Φυσιολογικοτατο θα λεγα.
Αρκεί να σταματάει όταν σηκωθεί...
Σταματαει , εννοειται , αλλα δεν τολμώ να περιμένω βοήθεια αν πεσω :p:p:p
Τωρα διλημμα....γεματο ρεζερβουαρ και ας χανω ή μισοαδειο να χανω λιγοτερη βενζινη?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σταματαει , εννοειται , αλλα δεν τολμώ να περιμένω βοήθεια αν πεσω :p:p:p
Τωρα διλημμα....γεματο ρεζερβουαρ και ας χανω ή μισοαδειο να χανω λιγοτερη βενζινη?
Όταν βρεθείς ξάπλα κλείσε τον διακόπτη της βενζίνης και απλά θα αδειάσει το καρμπυρατέρ... ;)
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Όταν βρεθείς ξάπλα κλείσε τον διακόπτη της βενζίνης και απλά θα αδειάσει το καρμπυρατέρ... ;)
Θα'θελα πολυ να σε ειρωνευτω (φιλικά) και να σου πω οτι το κανω ηδη, αλλα οσες φορες βρεθηκα ξάπλα δεν το σκεφτηκα. Χαχαχαχαχ
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Θα'θελα πολυ να σε ειρωνευτω (φιλικά) και να σου πω οτι το κανω ηδη, αλλα οσες φορες βρεθηκα ξάπλα δεν το σκεφτηκα. Χαχαχαχαχ
φρόντισε να πέφτεις λιγότερο Μητσε.. Κοστίζει πολλα γαλόνια βενζίνα.. :ha
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
φρόντισε να πέφτεις λιγότερο Μητσε.. Κοστίζει πολλα γαλόνια βενζίνα.. :ha
Ο κυριαρχος είναι φτιαγμένος να πέφτει και επιβάλλεται να σηκώνεται πιο δυνατός.. :wacky::cautious:
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Φυσιολογικο.
My story:
Εχω πεσει με το domi σε ενα βουνο. Το τανκ μπαγκ εχει γυρισει απο τα αριστερα (μαγνητικο με εναν ιμαντα) και το εχει πλακωσει η μηχανη απο αριστερα.
Δεν βλεπω την διαρροη και δεν κλεινω τον διακοπτη της βενζινης.
Μεσα στο τανκ εχω 2 μπανανες 2 μπαρες ξηρους καρπους νερο.
Δεν σηκωνω την μηχανη και καθομαι λιγο πιο περα για τσιγαρο με τους φιλους για τσιγαρο.
Σε λιγοτερο απο ενα λεπτο μυριζουμε βενζινη. Σβηνω το τσιγαρο και σηκωνω το domi. Το τανκ μουσκεμα απο βενζινη. Τα παντα μεσα βρωμανε.
Δαγκωνω λιγο απ την μπαρα η οποια εχει γευση 95 RON οπως και οι μπανανες οι ξηροι καρποι αλλα και το νερο ακομη!
Εμεινα νυστικος μεχρι να φτασουμε σε κατοικημενο τοπο, ειδα και επαθα να βαλω μπρος την μηχανη κατοπιν γιατι ειχαν αδειασει απο το καρμπυρατερ και οι αναθυμιασεις.
Επαθα-εμαθα! :D:D:D:p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ο κυριαρχος είναι φτιαγμένος να πέφτει και επιβάλλεται να σηκώνεται πιο δυνατός.. :wacky::cautious:
Ναι αλλά βρεγμενος... :p
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
φρόντισε να πέφτεις λιγότερο Μητσε.. Κοστίζει πολλα γαλόνια βενζίνα.. :ha
Η υπερχειλιση ειναι σαν την κοιλια...αρχοντιά! λεφτα δεν εχουμε να ξεχειλιζει απτα γιομισματα , αρα θα πεφτουμε!
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Φυσιολογικο.
My story:
Εχω πεσει με το domi σε ενα βουνο. Το τανκ μπαγκ εχει γυρισει απο τα αριστερα (μαγνητικο με εναν ιμαντα) και το εχει πλακωσει η μηχανη απο αριστερα.
Δεν βλεπω την διαρροη και δεν κλεινω τον διακοπτη της βενζινης.
Μεσα στο τανκ εχω 2 μπανανες 2 μπαρες ξηρους καρπους νερο.
Δεν σηκωνω την μηχανη και καθομαι λιγο πιο περα για τσιγαρο με τους φιλους για τσιγαρο.
Σε λιγοτερο απο ενα λεπτο μυριζουμε βενζινη. Σβηνω το τσιγαρο και σηκωνω το domi. Το τανκ μουσκεμα απο βενζινη. Τα παντα μεσα βρωμανε.
Δαγκωνω λιγο απ την μπαρα η οποια εχει γευση 95 RON οπως και οι μπανανες οι ξηροι καρποι αλλα και το νερο ακομη!
Εμεινα νυστικος μεχρι να φτασουμε σε κατοικημενο τοπο, ειδα και επαθα να βαλω μπρος την μηχανη κατοπιν γιατι ειχαν αδειασει απο το καρμπυρατερ και οι αναθυμιασεις.
Επαθα-εμαθα! :D:D:D:p
Καλά άφησες το εργαλείο ξάπλα και άναψες τσιγάρο; Πολύ σκληρός :eek:
 
Top Bottom