Υφασμάτινο δοχείο βενζίνης

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Τι το χρειάζεσαι εσύ βρε κεντίδια?
Πολλές φορές και με την μηχανή και με το Τζιμνι σε 3-4ημερα Ροδόπη Γράμμο και άλλα βουνά θα ήθελα να το είχα .. χρειάζεται.. έχει τύχει να βρω και ανθρώπους στα βουνά με διάφορα οχήματα που έχουνε μείνει ..λίγο παραπάνω Τζίνα καλό είναι να έχεις!
Καλύτερα να έχεις παρά να σώνει.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Θα συμφωνήσω ότι το jimny έχει μικρή αυτονομία. Είχα μόνιμα αυτό το πρόβλημα όταν πήγαινα για εξερεύνηση..
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
"μικρή αυτονομία" ήτοι 450 περίπου σε άσφαλτο (για παραπάνω πρέπει να είναι βουδιστής μοναχός ο οδηγός) και πόσο σε χώμα;
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
"μικρή αυτονομία" ήτοι 450 περίπου σε άσφαλτο (για παραπάνω πρέπει να είναι βουδιστής μοναχός ο οδηγός) και πόσο σε χώμα;
Όταν μπαινεις σε δασικά κομμάτια άγνωστων λοιπόν στοιχείων καλό είναι να είναι πάνω από την μέση το ρεζερβουάρ. Στο χώμα λόγω αλλαγής σχέσης μετάδοσης ( χρήση κοντων σχέσεων) η αυτονομία πάει περίπατο...
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Όταν μπαινεις σε δασικά κομμάτια άγνωστων λοιπόν στοιχείων καλό είναι να είναι πάνω από την μέση το ρεζερβουάρ. Στο χώμα λόγω αλλαγής σχέσης μετάδοσης ( χρήση κοντων σχέσεων) η αυτονομία πάει περίπατο...
Φυσιολάτρης και η..... αυτονομία;;; :ha
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
tattoopanther
boxer
alfa7
2wheeler

Και όποιος άλλος ενδιαφέρεται έλα τώρα που γυρίζει να λύσουμε λίγο το προβλημα της αυτονομίας..

Νομίζω η καλύτερη λύση είναι αυτή


90€, 3,7 λίτρα μια χαρούλα είναι. Πείτε και τη γνώμη σας και αν κάποιος θέλει μεγαλύτερο παίρνει. Για μεταφορικά πάνω απο 400€ είναι δωρεάν που σημαίνει με 5 συμμετοχές κάνουμε μια ομαδική και τα φέρνουμε να μην φάμε ο καθένας χώρια το 20αρικο.

Δηλώστε συμμετοχή και το αναλαμβάνω εγώ τη παραγγελία άμα θέλετε. Έχει και paypal απ ότι είδα μια χαρά.

1)tcdrift
2)....
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
tattoopanther
boxer
alfa7
2wheeler

Και όποιος άλλος ενδιαφέρεται έλα τώρα που γυρίζει να λύσουμε λίγο το προβλημα της αυτονομίας..

Νομίζω η καλύτερη λύση είναι αυτή


90€, 3,7 λίτρα μια χαρούλα είναι. Πείτε και τη γνώμη σας και αν κάποιος θέλει μεγαλύτερο παίρνει. Για μεταφορικά πάνω απο 400€ είναι δωρεάν που σημαίνει με 5 συμμετοχές κάνουμε μια ομαδική και τα φέρνουμε να μην φάμε ο καθένας χώρια το 20αρικο.

Δηλώστε συμμετοχή και το αναλαμβάνω εγώ τη παραγγελία άμα θέλετε. Έχει και paypal απ ότι είδα μια χαρά.

1)tcdrift
2)....
Βαγγέλη επειδή είναι πολυ ξηγημένος τύπος ο ιδιοκτήτης του Rally Motor NL (ονόματι Wouter), θα πρότεινα να επικοινωνήσεις μαζί του ( info@rally-motor.nl ) και να του πεις τι σκοπό έχεις.
Μου έχει φέρει πράγματα από Giant Loop που δεν τα έχει στην ιστοσελίδα του σε σπεσιαλ τιμή.
Θα σας πρότεινα να αγοράσετε και αυτά τα στραπς: NEW: GIANT LOOP PRONGHORN STRAP ORANGE 32" (pair)
Μπορεί να κοστίζουν αλλά αν τα χρησιμοποιήσεις μια φορά ξεχνάς όλες τις υπόλοιπες λύσεις σε στραπς. Είναι από τους πιο ασφαλείς τρόπους να μεταφέρεις το σακίδιο βενζίνης.

EDIT: σχετικά με το σχόλιο "Έχει και paypal απ ότι είδα μια χαρά.". Δεν έχεις θέμα να χαθεί η παραγγελία ή να σου φάει τα χρήματα. Εμένα μου πρότεινε κατάθεση σε λογαριασμό και έκανε καλύτερη τιμή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Διαβάζω και εγώ πορτοκαλί στραπ και λέω έχουμε πάει το πράγμα σε απίθανο επίπεδο στις βόλτες, proud rainbow people united και τελικά είναι ένα "απλό" ταιραπ για να κρατάει τον όλμο για τα αδέσποτα στο βουνό...
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
αγόρασα εγώ πρόσφατα της giantloop! φαίνεται αρκετά ποιοτικό δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα! Το δένεις παντού και άδειο αποθηκεύεται εύκολα
 
Τελευταία επεξεργασία:

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
δεν χρειάζεται να αγοράσετε τα ακριβά πορτοκαλί straps υπάρχουν πιο οικονομικές και ίδιες λύσεις απο τας ευρώπας :yew: https://www.amazon.de/-/en/Appia-Straps-Bikepacking-Rustproof-Aluminium/dp/B0BD8Z5PQW/ref=sr_1_5?crid=3POY0VWIXQ2O&keywords=ski+riemchen&qid=1674117225&sprefix=ski+straps,aps,176&sr=8-5&th=1
Σίγουρα υπάρχουν άλλα προϊόντα εφάμιλλα ή χειρότερης ποιότητας. Χωρίς να υπονοώ τίποτα για αυτά που προτείνεις.

Η πρώτη εταιρία που τα κυκλοφόρησε είναι η Voile. Για την ακρίβεια τα έβγαλαν για να πιάνουν τα μακριά πέδιλα του σκι και να τα μεταφέρουν μαζί.

Η giant loop τα παίρνει από τη voile μόνο που έχουν συμφωνήσει για το λογότυπο τους να είναι τυπωμένο (τουλάχιστον αυτό είχα διαβάσει μερικά χρόνια πριν).

Ο λόγος που ανέφερα αυτά τα στραπς από το Rally Motor είναι για να κάνουν καμιά καλύτερη τιμή το πακέτο "δοχείο και στραπς".
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
Σίγουρα υπάρχουν άλλα προϊόντα εφάμιλλα ή χειρότερης ποιότητας. Χωρίς να υπονοώ τίποτα για αυτά που προτείνεις.

Η πρώτη εταιρία που τα κυκλοφόρησε είναι η Voile. Για την ακρίβεια τα έβγαλαν για να πιάνουν τα μακριά πέδιλα του σκι και να τα μεταφέρουν μαζί.

Η giant loop τα παίρνει από τη voile μόνο που έχουν συμφωνήσει για το λογότυπο τους να είναι τυπωμένο (τουλάχιστον αυτό είχα διαβάσει μερικά χρόνια πριν).

Ο λόγος που ανέφερα αυτά τα στραπς από το Rally Motor είναι για να κάνουν καμιά καλύτερη τιμή το πακέτο "δοχείο και στραπς".
sorry δεν κατάλαβα οτι το πρότεινες, απλά και εγώ το ανέφερα για πιο οικονομικά και voile βρίσκεις νομίζω στο amazon.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Βαγγέλη επειδή είναι πολυ ξηγημένος τύπος ο ιδιοκτήτης του Rally Motor NL (ονόματι Wouter), θα πρότεινα να επικοινωνήσεις μαζί του ( info@rally-motor.nl ) και να του πεις τι σκοπό έχεις.
Μου έχει φέρει πράγματα από Giant Loop που δεν τα έχει στην ιστοσελίδα του σε σπεσιαλ τιμή.
Θα σας πρότεινα να αγοράσετε και αυτά τα στραπς: NEW: GIANT LOOP PRONGHORN STRAP ORANGE 32" (pair)
Μπορεί να κοστίζουν αλλά αν τα χρησιμοποιήσεις μια φορά ξεχνάς όλες τις υπόλοιπες λύσεις σε στραπς. Είναι από τους πιο ασφαλείς τρόπους να μεταφέρεις το σακίδιο βενζίνης.

EDIT: σχετικά με το σχόλιο "Έχει και paypal απ ότι είδα μια χαρά.". Δεν έχεις θέμα να χαθεί η παραγγελία ή να σου φάει τα χρήματα. Εμένα μου πρότεινε κατάθεση σε λογαριασμό και έκανε καλύτερη τιμή.
Ευχαριστώ Γιώργο για την πρόταση. Τότε μήπως να ανοίξω ένα τοπικ για ομαδική παραγγελία απο τον GIANTLOOP και αφού πεί ο καθένας τί θέλει να του στείλουμε ένα μην μήπως μας κάνει και κάποια καλύτερη τιμή κλπ
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Ευχαριστώ Γιώργο για την πρόταση. Τότε μήπως να ανοίξω ένα τοπικ για ομαδική παραγγελία απο τον GIANTLOOP και αφού πεί ο καθένας τί θέλει να του στείλουμε ένα μην μήπως μας κάνει και κάποια καλύτερη τιμή κλπ
Η Giant Loop είναι αμερικάνικη εταιρία (Oregon). Δεν προτείνω σε καμία περίπτωση να επικοινωνήσεις με αυτούς κατευθείαν. Τα έξοδα σε τελωνεία κτλ. θα είναι απαγορευτικά.
Το καλύτερο είναι με κάποιον αντιπρόσωπό τους στην Ευρώπη. Ο Rally Motor δείχνει η καλύτερη περίπτωση που έχω ψάξει από άποψη τιμής και επικοινωνίας. Άστον αυτόν να ασχοληθεί με τα διαδικαστικά και να φάει δασμούς κτλ. Θα βάλει την παραγγελία (ομαδική) μαζί με άλλα πράγματα που θα παραγγείλει.
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
Ευχαριστώ Γιώργο για την πρόταση. Τότε μήπως να ανοίξω ένα τοπικ για ομαδική παραγγελία απο τον GIANTLOOP και αφού πεί ο καθένας τί θέλει να του στείλουμε ένα μην μήπως μας κάνει και κάποια καλύτερη τιμή κλπ
Giant loop τώρα τα δίνει κάπως ακριβά, πριν 3 εβδομάδες τα ειχε μισή τιμή να ξέρετε. Βγάζει προσφορές που και που!

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Top Bottom