Υφασμάτινο δοχείο βενζίνης

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Giant loop τώρα τα δίνει κάπως ακριβά, πριν 3 εβδομάδες τα ειχε μισή τιμή να ξέρετε. Βγάζει προσφορές που και που!
Το αμερικάνικο site βγάζει προσφορές, αλλά για εμένα δεν αξίζει. Τα χρήματα που χρειάζονται για μεταφορά και εισαγωγή από Αμερική... Άστο καλύτερα.

Έχω μιλήσει και με τον Rally Motor και με τον Σουηδό αντιπρόσωπο.
Είχαν αναφέρει και οι 2 (ειδικά ο Σουηδός στην ιστοσελίδα του) ότι "νορμάλ" τιμές θα έπαιζαν μέχρι τις 6-7 Ιανουαρίου περίπου. Λόγω αλλαγής χρονιάς και ξεστοκάρισμα.
Οι τιμές λόγω της κατάστασης (covid, Ουκρανία, και ειδικά το ισχυρό USD) έχουν πραγματικά ξεφύγει.
Ο σουηδός μου είπε ότι από το 2023 θα αναγκαστεί να ανεβάσει τις τιμές 20% . . . Φαντάσου
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
Η Giant Loop είναι αμερικάνικη εταιρία (Oregon). Δεν προτείνω σε καμία περίπτωση να επικοινωνήσεις με αυτούς κατευθείαν. Τα έξοδα σε τελωνεία κτλ. θα είναι απαγορευτικά.
Το καλύτερο είναι με κάποιον αντιπρόσωπό τους στην Ευρώπη. Ο Rally Motor δείχνει η καλύτερη περίπτωση που έχω ψάξει από άποψη τιμής και επικοινωνίας. Άστον αυτόν να ασχοληθεί με τα διαδικαστικά και να φάει δασμούς κτλ. Θα βάλει την παραγγελία (ομαδική) μαζί με άλλα πράγματα που θα παραγγείλει.
ισχύει εγω το πήρα απο αμερική αλλά το έφερε φίλος όταν ηρθε για διακοπές! και σκέψου και απο την τιμή που λένε πλήρωσα και εγω αμερικάνικο φπα γιατί οι έξυπνοι δεν το βάζουν στην τιμή που βλέπεις !!!
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
Το αμερικάνικο site βγάζει προσφορές, αλλά για εμένα δεν αξίζει. Τα χρήματα που χρειάζονται για μεταφορά και εισαγωγή από Αμερική... Άστο καλύτερα.

Έχω μιλήσει και με τον Rally Motor και με τον Σουηδό αντιπρόσωπο.
Είχαν αναφέρει και οι 2 (ειδικά ο Σουηδός στην ιστοσελίδα του) ότι "νορμάλ" τιμές θα έπαιζαν μέχρι τις 6-7 Ιανουαρίου περίπου. Λόγω αλλαγής χρονιάς και ξεστοκάρισμα.
Οι τιμές λόγω της κατάστασης (covid, Ουκρανία, και ειδικά το ισχυρό USD) έχουν πραγματικά ξεφύγει.
Ο σουηδός μου είπε ότι από το 2023 θα αναγκαστεί να ανεβάσει τις τιμές 20% . . . Φαντάσου
άρα την γλύτωσα θα έβγαινε πανάκριβο !!!
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Και από Φεβρουάριο/Μάρτιο έρχεται και το Cactus Canteen της Giant Loop για μεταφορά νερού



γαματο κι αυτο
 

Dakkar1983

WannaBe
Περιοχή
Αιγάλεω
Όνομα
Νικόλαος
Μοτό
BMW g 650 x challenge
tattoopanther
boxer
alfa7
2wheeler

Και όποιος άλλος ενδιαφέρεται έλα τώρα που γυρίζει να λύσουμε λίγο το προβλημα της αυτονομίας..

Νομίζω η καλύτερη λύση είναι αυτή


90€, 3,7 λίτρα μια χαρούλα είναι. Πείτε και τη γνώμη σας και αν κάποιος θέλει μεγαλύτερο παίρνει. Για μεταφορικά πάνω απο 400€ είναι δωρεάν που σημαίνει με 5 συμμετοχές κάνουμε μια ομαδική και τα φέρνουμε να μην φάμε ο καθένας χώρια το 20αρικο.

Δηλώστε συμμετοχή και το αναλαμβάνω εγώ τη παραγγελία άμα θέλετε. Έχει και paypal απ ότι είδα μια χαρά.

1)tcdrift
2)....
Μέσα και εγώ για το 3,7 + τα (πορτοκάλι) λουράκια
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Το είχα ψάξει κι εγώ πριν μερικούς μήνες γιατί έβαλα στο μάτι τα straps.

Εκτός από τον Ολλανδό που αναφέρθηκε ήδη, υπάρχουν και αυτοί στην Ευρώπη:

 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Επειδή ανέφερα και έβαλα στο παιχνίδι τον Ολλανδό, θα θέλατε να επικοινωνήσω μαζί του και να μας βγάλει τιμές για ομαδική (με αποστολή το όλο πακέτο στην Αθήνα)?

tc-drift τι λέει?

Note 1: δεν θα αγοράσω εγω, ούτε θα έχω κάποιο κέρδος.
Απλά επειδή έχω ανταλλάξει αρκετά μηνύματα μαζί του και έχω αγοράσει αρκετά πράγματα, νομίζω πως μπορώ να τον "πιέσω" για ό,τι καλύτερο.
Note 2: δεν μπορώ να μαζέψω εγω τα χρήματα γιατί δεν έχω λογαριασμό σε Ελληνική τράπεζα. Αν μπορεί να βοηθήσει ο tc-drift σε αυτό (μιας και το είχε αναφέρει νωρίτερα νομίζω).

Εννοείται ότι θα κάνω επικόλληση τις όποιες απαντήσεις του.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Επειδή ανέφερα και έβαλα στο παιχνίδι τον Ολλανδό, θα θέλατε να επικοινωνήσω μαζί του και να μας βγάλει τιμές για ομαδική (με αποστολή το όλο πακέτο στην Αθήνα)?

tc-drift τι λέει?

Note 1: δεν θα αγοράσω εγω, ούτε θα έχω κάποιο κέρδος.
Απλά επειδή έχω ανταλλάξει αρκετά μηνύματα μαζί του και έχω αγοράσει αρκετά πράγματα, νομίζω πως μπορώ να τον "πιέσω" για ό,τι καλύτερο.
Note 2: δεν μπορώ να μαζέψω εγω τα χρήματα γιατί δεν έχω λογαριασμό σε Ελληνική τράπεζα. Αν μπορεί να βοηθήσει ο tc-drift σε αυτό (μιας και το είχε αναφέρει νωρίτερα νομίζω).

Εννοείται ότι θα κάνω επικόλληση τις όποιες απαντήσεις του.
ναι ρε φίλε εννοείται και ευχαριστούμε. Μέχρι στιγμής είμαστε 5-6 άτομα βλέπω. Αν μπορείς κάνε μια επικοινωνία και αναλαμβάνω εγώ αν είναι να μαζέψουμε λεφτά και τα υπόλοιπα
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ RALLY-MOTOR:

The prices on our website for the Armadillo's are already discounted. 89,95 euro for the one gallon is pretty cheap as it is.
I can make it 80 euro's but that's the best I can do. On the Pronghorns a I can offer you a 15% discount.
Shipping will be free to Athens, as we can agree on the wire-transfer.

Για τις τιμές αυτές ζητά κατάθεση σε λογαριασμό του.

Του ζήτησα προσφορά για 6, 8 και 10 κομμάτια Armadillo του 1 γαλονιού (3.8 λίτρα).
Ανεξαρτήτως κομματιών το αφήνει στα 80 ευρώ το τεμάχιο.

Νομίζω πως η τιμή είναι καλή και ανταγωνιστική αν λάβουμε υπόψην ότι ο άλλος ευρωπαίος αντιπρόσωπος το έχει στα 115€ (χωρίς έκπτωση).

Τα straps proghorn -15%

Επειδή οι τιμές που αναγράφονται στην ιστοσελίδα του δεν ταιριάζουν με το email του, του έστειλα ένα ακόμα για αποφυγή παρεξηγήσεων, οπότε και η απάντησή του:

Yeah. I just raised the prices for the Armadillo's. But that does not affect my offer:

Price for you:
1 gallon Armadillo 80 euro incl. 21% VAT
1 Pronghorn strap: 25,50 incl. 21% VAT

Shipment is free of charge with bank transfer (one address, not 10 packages to Athens ;-))
 

spiderbob

Μέλος
Όνομα
Μπαμπης
Μοτό
Xlr 250 baja XR 650 dallara xr250r (hawk46) tiger 1050..........
Καλησπέρα +1 ενός γαλονιου .Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Για το 2γαλονο εχουμε ενημερωση τιμης?
Δεν τον ρώτησα. Μόνο για το 1 γαλόνι (3.8 λίτρα) ρώτησα.
Δεν είχα δει κάποιον να ενδιαφέρεται για 2 γαλ. Τώρα που ξεκίνησα τη λίστα είδα ότι είχες ενδιαφερθεί για 2 γαλ. Σόρρυ.

Ας ξεκινήσουμε μια λίστα και βλέπουμε (εννοώ ρωτάμε από εβδομάδα για τα 2 γαλόνια).

  1. tc-drift - 1 gl - straps?
  2. alfa7 - 1 gl - straps?
  3. 2wheeler - 2 gl - straps?
  4. tattoopanther - 1 gl - straps?
  5. konkost - 1 gl - straps?
  6. Dakkar1983 - 1 gl + straps
  7. onroad - 2 x 1 gl - straps?
  8. thanosxrv - 1 gl - straps?
*gl = γαλόνι

Ελπίζω να μην ξέχασα κάποιον.
 
Top Bottom