Φακός E-mount SONY 50mm f/2.8 Macro

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πωλείται ο παρακάτω φακός για σύστημα mirroless της SONY με E-mount, κατάλληλος για Full Frame και APS-C. Οι φωτογραφίες είναι σημερινές.
Η τιμή είναι μειωμένη περίπου κατά 35% (από την αξία τους ως καινούριου).

Ο έλεγχος είναι δεκτός αλλά μόνο για πώληση στην Αθήνα και να είμαι παρών. Αυτήν την ευκολία δε μπορώ να τη κάνω για πώληση εκτός Αθηνών (ζητώ συγνώμη αλλά έχω καεί από παρόμοια συναλλαγή).

Ο φακός είναι ο Sony Lens FE SEL 50mm F/2.8 Macro, κατάλληλος και για mirrorless APS-C σώματα. Όπως οι περισσότεροι φακοί macro με το καλό μποκέ που δημιουργούν μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σε φωτογραφήσεις πορτραίτου. Έχει χρησιμοποιηθεί μόνο μια φορά σε συγκεκριμένη φωτογράφιση ρολογιών χειρός και από τότε κάθεται μόνιμα στο κουτί του. Τον είχα αγοράσει με τη προοπτική ότι μπορεί μια μέρα να αγοράσω FF σώμα και να το έχω κουμπωμένο ως βασικό 50mm φακό. Δούλεψε πάντως άψογα ως macro πάνω στη NEX-6.
Είναι σε κατάσταση καινούριου, με το κουτί του και με όλα τα χαρτιά του συν την απόδειξη αγοράς. Αν και ο συγκεκριμένος φακός δεν έχει χρησιμοποιηθεί φορά επίσης φίλτρο προστασίας (το οποίο δε θα δοθεί).

Αγορασμένος από εδώ: Photoagora στις 18/1/2018 (link)

Τιμή 360,00€





 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τον sigma θα τον πάρω, αν δεν πρόλαβε άλλος. Ήταν έτσι και αλλιώς στην λίστα αγορών.
 
Reactions: STF

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Κάνω ένα UP γιατί κοντεύω να ξεχάσω ότι τον έχω ακόμη. Να τονίσω άλλη μια φορά ότι πρακτικά ο φακός είναι αχρησιμοποίητος.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Παρακαλώ η αγγελία να μεταφερθεί στις διεκπεραιωμένες, ο φακός πουλήθηκε!

Ευχαριστώ το forum για τη φιλοξενία της αγγελίας!
 
Top Bottom