Φθινοπωρινή ξωμονή στο Δάσος του Ρούβα, 7-8 Οκτώβρη 2017

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator

Κάποιος πρότεινε να την ονομάσουμε και "φλώρικη".. :p
Τα γνωστά για όσους έχουν ξανάρθει, για τους υπόλοιπους (όλοι οι καλοί χωράνε) προετοιμαστείτε για μια ακόμα διανυκτέρευση στο μαγικό δάσος στις 7 του Οκτώβρη, με κύριο σκοπό μας την καλή παρέα!
Καλός εξοπλισμός, κατάλληλος για την εποχή και την τοποθεσία, για όσους κοιμηθούν σε σκηνή. Το καταφύγιο δεν είναι και το πιο ζεστό μέρος στον κόσμο αν δεν βρούμε σόμπα.
Για το φαγητό θα προσπαθήσουμε να οργανωθούμε και να καταφέρουμε να μαγειρέψουμε κάτι όλοι μαζί.
Τις επόμενες ημέρες θα αναρτηθούν περισσότερες λεπτομέρειες.

Ααααα, για όποιον δεν το ξέρει (για τους νέους στον χώρο δηλαδή μιας και τους παλιούς τους έχουμε πρήξει), το Δάσος του Ρούβα είναι στην Κρήτη, 1-1,5 ωρίτσα από το Ηράκλειο... ;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είναι από τις βόλτες που με έχει "στοιχειώσει "......:)
Αξέχαστη βόλτα και η καλύτερη διανυκτέρευση με όλα τα "κομφορ"..
Μπορεί την επόμενη μέρα να είχαμε μια πολύ ατυχή στιγμή, αλλά η εκδρομή όπως και η φιλοξενία των κρητικών θα μου μείνει Αξέχαστη!

Θα το παλέψω με όλες μου τις δυνάμεις να κατέβω με την κυρά λένη αυτή την φορά....και τη σόμπα μου:D
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Είναι από τις βόλτες που με έχει "στοιχειώσει "......:)
Αξέχαστη βόλτα και η καλύτερη διανυκτέρευση με όλα τα "κομφορ"..
Μπορεί την επόμενη μέρα να είχαμε μια πολύ ατυχή στιγμή, αλλά η εκδρομή όπως και η φιλοξενία των κρητικών θα μου μείνει Αξέχαστη!

Θα το παλέψω με όλες μου τις δυνάμεις να κατέβω με την κυρά λένη αυτή την φορά....και τη σόμπα μου:D
Αυτή η ημι-δέσμευση να ξέρεις ότι θα σε στοιχειώσει περισσότερο αν δεν ερθεις!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Το γράφω και εδώ, 99% κάποιοι φίλοι θα πάνε από Παρασκευή. Ίσως κι εγώ αν στο μεταξύ έχουμε κάνει τα κουμάντα μας με τον βοσκό, τα κρέατα κτλ και αν μου φέρει τη γυναίκα η σύζυγος φίλου που θα έρθει Σάββατο.
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Οχι ρε... Οχι.

Είμαι σε βάφτιση αυτό το σ/κ με ρόλο πρωταγωνιστικο (νονού, πανάθεμα με)
Περιμενα πως και πως να ξανάγινει αυτή η βόλτα


Να (Θα) περάσετε τέλεια.

Να την ξανακάνετε
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Οχι ρε... Οχι.

Είμαι σε βάφτιση αυτό το σ/κ με ρόλο πρωταγωνιστικο (νονού, πανάθεμα με)
Περιμενα πως και πως να ξανάγινει αυτή η βόλτα


Να (Θα) περάσετε τέλεια.

Να την ξανακάνετε
Κρίμα ρε συ, αλλά stay tuned καθώς μέσα στον Δεκέμβρη θα γίνει η "αντρική" κατασκήνωση στο ίδιο μέρος! ;)
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Α η παρεα εχει και Μιχαλη @syggelakis bynight ψηνομαι!!
Τώρα εσύ λες να ΜΗΝ έρθει ο Μιχάλης; Όπου γάμος και χαρά πρώτος είναι!! :D
Ψήσε τον μούχλα τον άλλον που μετά το Ακρωτήρι δεν μπορεί να κάνει ούτε 50 χιλιόμετρα με τη μηχανή (λογικά ακόμα πονάει ο κwλος του) και ελάτε!
Θα είναι κι ο @xaritos ...
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Ψήσε τον μούχλα τον άλλον που μετά το Ακρωτήρι δεν μπορεί να κάνει ούτε 50 χιλιόμετρα με τη μηχανή (λογικά ακόμα πονάει ο κwλος του) και ελάτε!
Θα είναι κι ο @xaritos ...
Εγω του ειπα να ερθουμε :friend:


:tk:
 

syggelakis bynight

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
Honda xlv 600 transalp
KTM 950 Adventure S
Είναι από τις βόλτες που με έχει "στοιχειώσει "......:)
Αξέχαστη βόλτα και η καλύτερη διανυκτέρευση με όλα τα "κομφορ"..
Μπορεί την επόμενη μέρα να είχαμε μια πολύ ατυχή στιγμή, αλλά η εκδρομή όπως και η φιλοξενία των κρητικών θα μου μείνει Αξέχαστη!

Θα το παλέψω με όλες μου τις δυνάμεις να κατέβω με την κυρά λένη αυτή την φορά....και τη σόμπα μου
ποια σομπα !!! εδω ειναι νοτος !!! το μαγιο κρατα ...
 

syggelakis bynight

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
Honda xlv 600 transalp
KTM 950 Adventure S
Α η παρεα εχει και Μιχαλη @syggelakis bynight ψηνομαι!![/q
YANNISSBIO ΞΕΚΑΛΟΥΠΩΝΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ . Miltiadis παρε τον Κωστη και τον αλλο βρωμο τον Μιου και σαλευγετε σα κατω !!!
Gsmaniac ασε την σομπα εκια πουνε και λαλιε με την κερα Λενη οθε ντα δω να ντακαρουμε στα ντηκριστα !!!
Εχω ενα 5κιλο ρακι και θελω βοηθεια !!!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Πήγαμε σήμερα με τον Διογένη για αναγνωριστική. Όλα είναι τέλεια! Λεπτομέρειες αργότερα, για την ώρα 2 φωτογραφίες από το καταφύγιο και από κάτω στο ποτάμι όπου είναι εξίσου καλά με βρύση χτιστή, πολλά τραπέζια, πολύ μεγαλύτερο χώρο για σκηνές και τουαλέτα (καθαρή).



Σεντ φρομ Ténéré φον
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Eίναι εξαιρετικά σημαντικό να γνωρίζουμε πόσοι θα είμαστε, αφηστε ενα μηνυμα απο κατω,ή ενα pm ωστε να γνωριζουμε αριθμο ατομων εως αυριο βραδυ για να γινουν τα απαραιτητα ψωνια για το μενου το οποιο θα ειναι φτωχικο.

Σάββατο βράδυ:

* Ζυγούρι βραστό
* Μακαρόνια με ανθότυρο
* Λαιμό μπριτζολίτσες για κάρβουνο
* Παϊδάκι κοτόπουλο για κάρβουνο
* Πατάτες τηγανητές τηγάνι στην παραστιά
* Ψωμάκι για τη βούτα της σάλτσας
* Πιτούλες για λαδορίγανη
Α, θα παίξουν και ορεχτικά
* Μπεκρή μεζέ με άρωμα ξύλου
* Φέτα με ντομάτα σαγάνακι σε λαδόκολα αλουμινόχαρτο, επίσης με άρωμα ξύλου
* Συκωτάκι με σάλτσα σαβόρε δεντρολίβανο
* Λουκάνικο καπνιστό ξυδάτο για την αίσθηση του χειμώνα!!!

Το πρωί της Κυριακής θα έχει και καμιά τηγανίτα ζεστή και σουπίτσα κριθαράκι με ζωμό... Επίσης καφεδάκι (ελληνικό και νες αλλά ίσως και.... εσπρέσσο, ζάχαρη και γάλα).

Για όσους είναι από την Παρασκευή θα ετοιμάσουμε πάλι κάτι..

Ο Διογενης έχει βρει ήδη ένα κασόνι ξύλα, καμιά 150αριά κιλά, ευγενική χορηγία συγχωριανού του!

Υπολογιζόμενο κόστος 7-10+- € το άτομο ανάλογα των ατόμων.

Καταλαβαίνεται πως ο υπολογισμός για τα παραπάνω είναι αρκετά ζόρικος αν δεν γνωρίζουμε τον αριθμό των ατόμων που θα συμμετάσχουν, επομένως όσοι δεν έχετε επικοινωνήσει μαζί μου ακόμα παρακαλώ να το κάνετε!
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Eίναι εξαιρετικά σημαντικό να γνωρίζουμε πόσοι θα είμαστε, αφηστε ενα μηνυμα απο κατω,ή ενα pm ωστε να γνωριζουμε αριθμο ατομων εως αυριο βραδυ για να γινουν τα απαραιτητα ψωνια για το μενου το οποιο θα ειναι φτωχικο.

Σάββατο βράδυ:

* Ζυγούρι βραστό
* Μακαρόνια με ανθότυρο
* Λαιμό μπριτζολίτσες για κάρβουνο
* Παϊδάκι κοτόπουλο για κάρβουνο
* Πατάτες τηγανητές τηγάνι στην παραστιά
* Ψωμάκι για τη βούτα της σάλτσας
* Πιτούλες για λαδορίγανη
Α, θα παίξουν και ορεχτικά
* Μπεκρή μεζέ με άρωμα ξύλου
* Φέτα με ντομάτα σαγάνακι σε λαδόκολα αλουμινόχαρτο, επίσης με άρωμα ξύλου
* Συκωτάκι με σάλτσα σαβόρε δεντρολίβανο
* Λουκάνικο καπνιστό ξυδάτο για την αίσθηση του χειμώνα!!!

Το πρωί της Κυριακής θα έχει και καμιά τηγανίτα ζεστή και σουπίτσα κριθαράκι με ζωμό... Επίσης καφεδάκι (ελληνικό και νες αλλά ίσως και.... εσπρέσσο, ζάχαρη και γάλα).

Για όσους είναι από την Παρασκευή θα ετοιμάσουμε πάλι κάτι..

Ο Διογενης έχει βρει ήδη ένα κασόνι ξύλα, καμιά 150αριά κιλά, ευγενική χορηγία συγχωριανού του!

Υπολογιζόμενο κόστος 7-10+- € το άτομο ανάλογα των ατόμων.

Καταλαβαίνεται πως ο υπολογισμός για τα παραπάνω είναι αρκετά ζόρικος αν δεν γνωρίζουμε τον αριθμό των ατόμων που θα συμμετάσχουν, επομένως όσοι δεν έχετε επικοινωνήσει μαζί μου ακόμα παρακαλώ να το κάνετε!

Και εγω...ετσι για την λιγουρα.
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Μέέέσααα!!!!!!μαζί με @Miouos!!!!,Σάββατο πρωί αναχώρηση κατα τις 09:00 απο Άγιο Νικόλαο,όποιος γουστάρει να έρθει ενημερώνει για details.
 
Top Bottom