Φιλικό Trail Ride - Κυριακή 28 Μαΐου 2023

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Έστειλα email πριν λίγες μέρες και μου απάντησαν ότι η διαδρομή θα δωθεί Σάββατο βράδυ και Κυριακή πρωί.
Δεν διευκρινίστηκε αν θα δωθεί δημόσια,σε email κλπ.
Λογικά την Κυριακή θα την δώσουν επιτόπου.
Για ανεφοδιασμό εγώ θα πουλάω βενζίνη 1cent* λιγότερο το λίτρο απ'ότι ο Maniac.
*ΦΠΑ συμπεριλαμβανόμενου .
Έλα να δουλεύει η ελεύθερη αγορά. Τέλος στην εκμετάλλευση των μονοπωλίων by XR Maniac :wacky::laugh:

Αν κάποιος θέλει δίνουμε ραντεβού στην γέφυρα της Βαρυμπόμπη στη πλευρά προς Αθήνα που έχει το άνοιγμα.

Αλλά επειδή μάλλον θα έχει πολύ κόσμο, τι ώρα είναι καλή ώρα να είμαστε εκεί για μην ξεκινήσουμε απ' τους τελευταίους?
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Το ίχνος θα δοθεί σε μορφή gpx το πρωί της Κυριακής στην καφετέρια no limits, μέσω e-mail όπως μου απάντησαν.
Αντώνη καλό θα είναι κατά τις 9 να βρίσκεστε εκεί, μιας και μάλλον θα έχει αρκετό κόσμο...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έστειλα email πριν λίγες μέρες και μου απάντησαν ότι η διαδρομή θα δωθεί Σάββατο βράδυ και Κυριακή πρωί.
Δεν διευκρινίστηκε αν θα δωθεί δημόσια,σε email κλπ.
Λογικά την Κυριακή θα την δώσουν επιτόπου.
Για ανεφοδιασμό εγώ θα πουλάω βενζίνη 1cent* λιγότερο το λίτρο απ'ότι ο Maniac.
*ΦΠΑ συμπεριλαμβανομένου .
Εγώ βαζω 100ρα στον Ινδό... :dnl:
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Θα είμαι περίπου στο μέσον της διαδρομής που θα σας δοθεί τη Κυριακή το πρωί. Θα πουλάω 98άρα περίπου 0,50 cent ακριβότερα από Λευκάδιος και 0,51 cent ακριβότερα από XR Maniac αλλά για κάθε 4 λίτρα πλήρωσης δίνω συν 1 λίτρο δώρο!

Επίσης θα έχω μαζί μου tablet και καλώδια πολλαπλών συνδέσεων για φόρτωμα εναλλακτικών διαδρομών που σε φέρνουν πάντα στη κορυφή των δύσκολων σημείων από εύκολα μονοπάτια. Τρεις "εναλλακτικές" διαδρομές για 10 ευρώ, μαζί με φωτό από όπου περάσατε "αέρα/πατέρα" (και καλά).
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Θα είμαι περίπου στο μέσον της διαδρομής που θα σας δοθεί τη Κυριακή το πρωί. Θα πουλάω 98άρα περίπου 0,50 cent ακριβότερα από Λευκάδιος και 0,51 cent ακριβότερα από XR Maniac αλλά για κάθε 4 λίτρα πλήρωσης δίνω συν 1 λίτρο δώρο!

Επίσης θα έχω μαζί μου tablet και καλώδια πολλαπλών συνδέσεων για φόρτωμα εναλλακτικών διαδρομών που σε φέρνουν πάντα στη κορυφή των δύσκολων σημείων από εύκολα μονοπάτια. Τρεις "εναλλακτικές" διαδρομές για 10 ευρώ, μαζί με φωτό από όπου περάσατε "αέρα/πατέρα" (και καλά).
Ρε τι μου θυμίζει... τι μου θυμίζει...

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θα είμαι περίπου στο μέσον της διαδρομής που θα σας δοθεί τη Κυριακή το πρωί. Θα πουλάω 98άρα περίπου 0,50 cent ακριβότερα από Λευκάδιος και 0,51 cent ακριβότερα από XR Maniac αλλά για κάθε 4 λίτρα πλήρωσης δίνω συν 1 λίτρο δώρο!

Επίσης θα έχω μαζί μου tablet και καλώδια πολλαπλών συνδέσεων για φόρτωμα εναλλακτικών διαδρομών που σε φέρνουν πάντα στη κορυφή των δύσκολων σημείων από εύκολα μονοπάτια. Τρεις "εναλλακτικές" διαδρομές για 10 ευρώ, μαζί με φωτό από όπου περάσατε "αέρα/πατέρα" (και καλά).
Εσύ πρέπει να είσαι βαθύ ΠΑΣΟΚ
 
Reactions: STF

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Η διαδρομή θα περνάει σίγουρα δίπλα από βενζινάδικο, δε νομίζω να υπάρχει θέμα ανεφοδιασμού.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Σε σχολια καποιων στο FB ο Doc απαντησε οτι θα εχει βενζιναδικο στην διαδρομη και οτι απευθυνεται και σε τζιπ. Για ποδηλατα γινοταν, μαλλον και τωρα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Η διαδρομή θα περνάει σίγουρα δίπλα από βενζινάδικο, δε νομίζω να υπάρχει θέμα ανεφοδιασμού.
Γιατί μας χαλάς τη μπίζνα ρε φίλε... αμέσως... "η διαδρομή περνάει δίπλα από βενζινάδικά"...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Σε σχολια καποιων στο FB ο Doc απαντησε οτι θα εχει βενζιναδικο στην διαδρομη και οτι απευθυνεται και σε τζιπ. Για ποδηλατα γινοταν, μαλλον και τωρα.
Μην τους πιστεύετε... προσπαθούν να σας κάνουν να μείνετε από καύσιμα για να περάσουν μπροστά! Εσείς όμως δε μασάτε, έτσι;;; Με 5,51€ το λίτρο θα είστε πάντα αμέριμνοι, ο STF θα καθαρίσει για πάρτι σας! (έχουμε έξοδα αυτήν την εποχή, είναι και κάτι σωληνάκια φρένων που πρέπει να αλλάξω, με 30 λιτράκια θα βγει το μερόμματο).
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Καλημερα
Θα ξεκινησει κανεις αυριο απο Γλυφαδα-Αργυρουπολη- περιφεριακο Καρεα κτλ να συναντηθουμε να παμε παρεα?
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Για αύριο το πρωί λέει κάτι ψιχάλες...
Ωραία. Δεν θα έχει και σκόνη !!! :ll:
Να φύγετε πριν τα τζιπάκια και τις γουρούνες αν είναι δυνατόν.

Και μεγάλη προσοχή αν τυχόν έχει κάποιο μπέρδεμα στην διαδρομή ή αν χαθείτε και χρειαστεί να πάτε ανάποδα. Μπορεί να σε συμβεί και σε άλλους και πάνω στον ενθουσιασμο μερικοί πάνε γρήγορα ακόμα και ανάποδα.

Δεν είναι αγώνας, μη το δείτε ως αγώνα γιατί μπορεί να γίνει επικίνδυνο σε ανοιχτά γκαζερα κομμάτια με κλειστές στροφές που δεν υπάρχει ορατότητα.

Όπου έχει ορατότητα χουφτώστε το :drt:

Καλή διασκέδαση και σόρρυ για τα παραπάνω αλλά έχω δει αρκετές στούκες σε τέτοιες διοργανώσεις που ανάλογα την ταχύτητα πονάνε λίγο ή πολύ.
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Τελικα θα συναντηθουμε καπου σαν φορουμ να παμε ολοι μαζι παρεα?
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Τελικα θα συναντηθουμε καπου σαν φορουμ να παμε ολοι μαζι παρεα?
Αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ. Ή έστω ας γράψουν, όποιοι θέλουν, ποιοι θα είναι από εδώ μήπως και πούμε μια καλημέρα το πρωί πριν την εκκίνηση.

1 antsoar
2 ...




Εγώ θα πάω ασφάλτινα από Τατόι, Βασιλικά, προς λίμνη Μπέλετση, Κρυονέρι.
 
Top Bottom