Φρεσκάρισμα XRV 750 RD07A

makrys4

Μέλος
Περιοχή
Crete
Όνομα
GEORGE
Μοτό
Honda XRV750 Africa Twin
Και συνεχίζει να στέλνει...


Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Εισαι ωραιος προχωρα δυναμικα!!!!! Θα πειραξεις τιποτα στο κουστουμι;;;;

#xrv_world_explorer
 

makrys4

Μέλος
Περιοχή
Crete
Όνομα
GEORGE
Μοτό
Honda XRV750 Africa Twin
Εισαι ωραιος προχωρα δυναμικα!!!!! Θα πειραξεις τιποτα στο κουστουμι;;;;

#xrv_world_explorer
Ευχαριστώ πολύ!
Όχι, για την ώρα θα γίνει μαμά τελείως. Ίσως στο μέλλον, αν ασχοληθώ παραπάνω με χώμα, να μπει κανένα μούτρο από perfect fairings.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ναιιιιι αυτο επιβαλετε... Θα δεις αλλο μηχανακι εγω δεν το αλλαζω με τιποτα αν και ειναι κουραστικο στην εθνικη!!!


Το εξτρα φερινγκ στην φωτο μην το κοιτας το κατηργησα στην πρωτη βολτα γιατι θα εσπαγα τον πολυεστερα σε πολυ κοντρα αερα


#xrv_world_explorer
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Εισαι ωραιος προχωρα δυναμικα!!!!! Θα πειραξεις τιποτα στο κουστουμι;;;;

#xrv_world_explorer
Εεεχμ....Μιλα του....για καγκελα κ σιδερα...(ξερεις εσυ)....!!!!
 

makrys4

Μέλος
Περιοχή
Crete
Όνομα
GEORGE
Μοτό
Honda XRV750 Africa Twin
Ναιιιιι αυτο επιβαλετε... Θα δεις αλλο μηχανακι εγω δεν το αλλαζω με τιποτα αν και ειναι κουραστικο στην εθνικη!!!


Το εξτρα φερινγκ στην φωτο μην το κοιτας το κατηργησα στην πρωτη βολτα γιατι θα εσπαγα τον πολυεστερα σε πολυ κοντρα αερα


#xrv_world_explorer
Είναι κούκλα η αφρικάνα σου!
Απλά είναι αυτό που λες και συ παραπάνω,
κάνω πολλά και γρήγορα, νησιωτικά χλμ σε εθνική οδό με πολύ αέρα και δεν ξέρω αν όντως χρειάζεται για την ώρα τέτοια αλλαγή.
Σίγουρα στο μάτι μου αρέσει αυτό που βλέπω αλλά νομίζω θα με κουράσει .
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Το είδα από κοντά προχτές Γιώργο,πήγα για έλεγχο 1 υποψήφιο ΑΤ στα παιδιά,πολύ προσεγμένη δουλειά με έμφαση στη λεπτομέρια και στην original μορφή του,όπως μου αρέσει:like:
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Είναι κούκλα η αφρικάνα σου!
Απλά είναι αυτό που λες και συ παραπάνω,
κάνω πολλά και γρήγορα, νησιωτικά χλμ σε εθνική οδό με πολύ αέρα και δεν ξέρω αν όντως χρειάζεται για την ώρα τέτοια αλλαγή.
Σίγουρα στο μάτι μου αρέσει αυτό που βλέπω αλλά νομίζω θα με κουράσει .
Σαν τη Givi την ψηλή από ανεμοκάλυψη απλά δεν έχει! Όσο πλαστικούρα κι αγγούρι φαίνεται, τόση δουλειά κάνει.
 

makrys4

Μέλος
Περιοχή
Crete
Όνομα
GEORGE
Μοτό
Honda XRV750 Africa Twin
Καλησπέρα παιδιά,

Σήμερα μπήκαν καπάκια στο μοτέρ, τα ψυγεία, (τα οποία θα αντικατασταθούν στο μελλον), ανοίχτηκαν τα carburetors και τελικά είχαν σπάσει οι βίδες του τσοκ οπότε θα φτιαχτούν αλουμινίου για να μην έχουμε θέματα και στο μέλλον.


Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλησπέρα παιδιά,

Σήμερα μπήκαν καπάκια στο μοτέρ, τα ψυγεία, (τα οποία θα αντικατασταθούν στο μελλον), ανοίχτηκαν τα carburetors και τελικά είχαν σπάσει οι βίδες του τσοκ οπότε θα φτιαχτούν αλουμινίου για να μην έχουμε θέματα και στο μέλλον.


Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπερα ,ειχαμε καταληξει με τον Γλυκογιωργη οτι του αλουμινιου (αλουμινιο με αλουμινιο θα ωξηδωθει , θα πιασει αυτη την πρασινιλα με τα χρονια ) και δεν θα ξεβιδωνει στα μακρυ μελλον , και καταληξαμε να φτιαξουμε καποια στιγμη απο μπρουτζο .... Μαυτο και με κεινα δεν εχω ασχοληθει να παω να φτιαξω , αλλα για σκεψου το μηπως δεν ειναι και τοσο σωστο το αλουμινιο!!!!


sugariasgeorge μιλα εσυ τα λες πιο ωραια!
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Καλησπερα ,ειχαμε καταληξει με τον Γλυκογιωργη οτι του αλουμινιου (αλουμινιο με αλουμινιο θα ωξηδωθει , θα πιασει αυτη την πρασινιλα με τα χρονια ) και δεν θα ξεβιδωνει στα μακρυ μελλον , και καταληξαμε να φτιαξουμε καποια στιγμη απο μπρουτζο .... Μαυτο και με κεινα δεν εχω ασχοληθει να παω να φτιαξω , αλλα για σκεψου το μηπως δεν ειναι και τοσο σωστο το αλουμινιο!!!!


sugariasgeorge μιλα εσυ τα λες πιο ωραια!

Εν τέλει δε νομίζω πως ισχύει αυτό... Είχε συζητηθεί το ίδιο εδώ.
 

makrys4

Μέλος
Περιοχή
Crete
Όνομα
GEORGE
Μοτό
Honda XRV750 Africa Twin
Το είχα παρακολουθήσει το θέμα στο νήμα του Ορέστη.
Ωστόσο θα το μιλήσω με τον Βαγγέλη και τον Σπύρο να μου πουν τη γνώμη τους.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

makrys4

Μέλος
Περιοχή
Crete
Όνομα
GEORGE
Μοτό
Honda XRV750 Africa Twin
Καλημέρα,

Σήμερα έχω οργώσει το διαδίκτυο για τα φλας του africa.
Δεν θέλω να πάω σε κάτι άλλο πέρα από τα δικά του,
μου αρέσουν έτσι που είναι τετράγωνα, άλλης εποχής, και επιπλέον είναι ευδιάκριτα.
Τρία από τα τέσσερα φλας είναι σε καλή κατάσταση, έχουν απλά ξεθωριάσει, ένα και μοναδικό έχει σαπίσει τελείως.
Μάλλον ήταν κάποιο ιμιτασιόν, έχει γεμίσει ρωγμές και όταν πάρει μπρος το μοτέρ αρχίζει να πάλλεται σαν τρελό.
Από τη Honda έχουμε τιμάρα, κυριολεκτικά, 50-60€ το ένα, καλά μιλάμε τρελό χτύπο.

Επιπλέον έχει το μότοράιντ σετ των 2 κρύσταλλα smoked με πορτοκαλί λάμπες, κατά τη γνώμη μου τρομερός συνδυασμός, λέω να τα πάρω.
Έχει χρησιμοποιήσει κανείς ιμιτασιόν φλας καλής ποιότητας σε Africa;
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Καλημέρα,

Σήμερα έχω οργώσει το διαδίκτυο για τα φλας του africa.
Δεν θέλω να πάω σε κάτι άλλο πέρα από τα δικά του,
μου αρέσουν έτσι που είναι τετράγωνα, άλλης εποχής, και επιπλέον είναι ευδιάκριτα.
Τρία από τα τέσσερα φλας είναι σε καλή κατάσταση, έχουν απλά ξεθωριάσει, ένα και μοναδικό έχει σαπίσει τελείως.
Μάλλον ήταν κάποιο ιμιτασιόν, έχει γεμίσει ρωγμές και όταν πάρει μπρος το μοτέρ αρχίζει να πάλλεται σαν τρελό.
Από τη Honda έχουμε τιμάρα, κυριολεκτικά, 50-60€ το ένα, καλά μιλάμε τρελό χτύπο.

Επιπλέον έχει το μότοράιντ σετ των 2 κρύσταλλα smoked με πορτοκαλί λάμπες, κατά τη γνώμη μου τρομερός συνδυασμός, λέω να τα πάρω.
Έχει χρησιμοποιήσει κανείς ιμιτασιόν φλας καλής ποιότητας σε Africa;
Τα είχα πάρει του motoraid μαζί με τα φιμέ κρύσταλλα. Δεν είναι σαν τα μαμά σε ποιότητα αλλά ούτε σαν τις απαράδεκτες κινεζιές...
Από αντοχή στον χρόνο δεν ξέρω γιατί τα έσπαγα σχεδόν αμέσως και τα έπιανα με tiewrap και duct tape... Πλέον έχω βάλει κάτι πολύ κοντά led οτι να'ναι για να μη σπάνε στις πτώσεις.
Στο car έχει μερικά μεταχειρισμένα γνήσια.
 

makrys4

Μέλος
Περιοχή
Crete
Όνομα
GEORGE
Μοτό
Honda XRV750 Africa Twin
Τα μαμά είναι πολύ ανθεκτικά και ελαστικά.
Όλα τα άλλα ρε γαμώ το είναι πλαστικούρα

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Τα μαμά είναι πολύ ανθεκτικά και ελαστικά.
Όλα τα άλλα ρε γαμώ το είναι πλαστικούρα

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σίγουρα θα βρείς κάποιο μεταχειρισμένο στο car ή κάπου, είτε χύμα είτε από μηχανάκι που δίνουν σε κομμάτια.
 

makrys4

Μέλος
Περιοχή
Crete
Όνομα
GEORGE
Μοτό
Honda XRV750 Africa Twin
Σίγουρα θα βρείς κάποιο μεταχειρισμένο στο car ή κάπου, είτε χύμα είτε από μηχανάκι που δίνουν σε κομμάτια.
Το πρόβλημα με το car είναι ότι άλλα σου λένε και άλλα σου στέλνουν.
Την πάτησα με ένα πολύ γνωστό "κατάστημα" από το Βόλο. Είχε τίτλο καινούριο τιμόνι και φωτογραφίες από ένα magura ανοιχτό χρυσό από KTM 990
Και ο πονηρίδης μου έστειλε ενα χτυπημένο RENTHAL άλλο χρώμα.
Για να του πάρω πίσω 20-30€ έπρεπε να κάνω τον κακό.
Το ίδιο μου έχει συμβεί με πατάκια συνοδηγού από ένα πολύ γνωστό "κατάστημα" στον Κορυδαλλό..

Θα δω, ίσως πάρω ένα της Honda να μαι σίγουρος.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Το πρόβλημα με το car είναι ότι άλλα σου λένε και άλλα σου στέλνουν.
Την πάτησα με ένα πολύ γνωστό "κατάστημα" από το Βόλο. Είχε τίτλο καινούριο τιμόνι και φωτογραφίες από ένα magura ανοιχτό χρυσό από KTM 990
Και ο πονηρίδης μου έστειλε ενα χτυπημένο RENTHAL άλλο χρώμα.
Για να του πάρω πίσω 20-30€ έπρεπε να κάνω τον κακό.
Το ίδιο μου έχει συμβεί με πατάκια συνοδηγού από ένα πολύ γνωστό "κατάστημα" στον Κορυδαλλό..

Θα δω, ίσως πάρω ένα της Honda να μαι σίγουρος.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν υπήρχε η "προστασία καταναλωτών" (εάν δούλευε δηλαδή, όπως σε ορισμένες άλλες χώρες) τέτοιοι πονηρουλιδες θα είχαν εξαφανιστεί από την πιάτσα!!!!
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Καλημέρα,

Σήμερα έχω οργώσει το διαδίκτυο για τα φλας του africa.
Δεν θέλω να πάω σε κάτι άλλο πέρα από τα δικά του,
μου αρέσουν έτσι που είναι τετράγωνα, άλλης εποχής, και επιπλέον είναι ευδιάκριτα.
Τρία από τα τέσσερα φλας είναι σε καλή κατάσταση, έχουν απλά ξεθωριάσει, ένα και μοναδικό έχει σαπίσει τελείως.
Μάλλον ήταν κάποιο ιμιτασιόν, έχει γεμίσει ρωγμές και όταν πάρει μπρος το μοτέρ αρχίζει να πάλλεται σαν τρελό.
Από τη Honda έχουμε τιμάρα, κυριολεκτικά, 50-60€ το ένα, καλά μιλάμε τρελό χτύπο.

Επιπλέον έχει το μότοράιντ σετ των 2 κρύσταλλα smoked με πορτοκαλί λάμπες, κατά τη γνώμη μου τρομερός συνδυασμός, λέω να τα πάρω.
Έχει χρησιμοποιήσει κανείς ιμιτασιόν φλας καλής ποιότητας σε Africa;
Ψαχνεις μονο το πορτοκαλι πλαστικο και την τσιμουχα ή όλο το στελεχος του φλας?
 
Top Bottom