Φτηνές μπότες

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Και αυτό που γράφεις σχετικό είναι διότι με αυτό το τρόπο με μαθηματική ακρίβεια σε λίγα χρόνια θα πληρώνεις και τα Κινέζικα στη διπλάσια τιμή. Είμαι εντελώς απέναντι σε κάθε Κινέζικο προϊόν. Δεν είναι του παρόντος να το αναλύσω. Θα συμφωνήσω με τη γενική λογική του σχολίου σου μεταξύ επωνύμων εταιρειών. Δηλαδή ψάχνουμε να βρούμε τη καλύτερη δυνατή ποιότητα στη χαμηλότερη τιμή, αν και πολλές φορές κάθε ποιοτική αναβάθμιση δεν ανεβάζει και τη τιμή αναλογικά αλλά πολλαπλασιαστικά. Γιαυτό ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ.

Σε γενικές γραμμές ψάχνω πολύ όλες τις αγορές μου αλλά έχω καταλήξει πως σε πολλές περιπτώσεις "ο φτωχός πρέπει να αγοράζει ακριβά" (εννοώ ποιοτικά).

Τα ιδια εγραφα και εγω πριν απο 3-4 χρονια.Στην πορεια ομως ανακαλυψα οτι μερικα απο τα καλυτερα made in Europe προιοντα,ερχοταν απο την Κινα και εδω απλα ραβαν την ετικετα.Δεν ξερω για ποιο λογο εισαι αντιθετος σε καθε κινεζικο προιον,απο την στιγμη που χρονο με τον χρονο αποδεικνυουν οτι μπορουν να κανουν πραγματικα ποιοτικα προιοντα.Καποτε λεγαμε τα ιδια για τους Ιαπωνες,αλλα τωρα ολοι κανουν ουρα να αγορασουν Γιαπωνεζικα προιοντα.

Καποια στιγμη οι τιμες τους πιθανοτατα θα παψουν να ειναι ανταγωνιστικες οπως συνεβει με την Ιαπωνια,την Κορεα κλπ ,αλλα μεχρι τοτε θα αγοραζω προιοντα τους εφοσον βλεπω οτι ειμαι κερδισμενος.

Οι μεγαλες εταιρειες εχουν φτασει στο σημειο να ανταγωνιζονται ποιος θα μας κλεψει και ποιος θα μας κοροιδεψει περισσοτερο.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Ολες οι εταιριες επωνυμες η μη κατασκευαζουν τα προιοντα τους στη Κινα.....η σε αλλες χωρες της Ασιας συμφωνα με τις προδιαγραφες τους !!!!
Εχω μπουφαν Dainese made in China το ιδιο αθλητικα Adidas κ παει λεγοντας !!!!
Ειναι σιγουρο οτι σε λιγα χρονια τα δικα τους αυτοκ. μοτο κ αλλα μηχανοκινητα θα ειναι εφαμιλα των Ευρωπαικων-Γιαπωνεζικων.......οπως εγινε ηδη στα ηλεκτρονικα με Lenovo Xiaomi Hauwai !!!!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αν και αποφεύγω και αυτά τα προϊόντα (δηλ. τα επώνυμα που κατασκευάζονται Κίνα, για άλλους λόγους), αναφερόμουν στις "Κινεζιές".
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Στο χωρο της Ενδυσης που τον ζω 35χρονια το 80%+ των ρουχων κατασκευαζεται στη Ασια !!!!
Σαφως κ υπαρχουν διαφορες στη ποιοτητα κ στο ραψιμο....αλλα οι μεγαλες διαφορες στις τιμες με τιποτα δεν οφειλεται στο κοστος παραγωγης !!!!
Το ισχυρο brand name των εταιριων ειναι αυτο που δινει υπεραξια στο προιον κ καθοριζει τις τιμες !!!!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Στο χωρο της Ενδυσης που τον ζω 35χρονια το 80%+ των ρουχων κατασκευαζεται στη Ασια !!!!
Σαφως κ υπαρχουν διαφορες στη ποιοτητα κ στο ραψιμο....αλλα οι μεγαλες διαφορες στις τιμες με τιποτα δεν οφειλεται στο κοστος παραγωγης !!!!
Το ισχυρο brand name των εταιριων ειναι αυτο που δινει υπεραξια στο προιον κ καθοριζει τις τιμες !!!!
Και το Quality Control θα ελεγα. Κι αυτο κοστιζει και ανεβαζει τις τιμες, αλλα ταυχτοχρονα εγγυαται οτι το τελικο αποτελεσμα δεν θα ειναι ελαττωματικο. Κι εκει ειναι που χωλαινουν τα περισσοτερα κινεζικα προιοντα no-name, παρ'ολο που ειναι ακριβη αντιγραφα των γνησιων ή που τις περισσοτερες φορες κατασκευαζονται ακομη και στο ιδιο εργοστασιο.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Καλά μόλις πάρω άλλες ετοιμαστείτε για χαρίζονται μπότες αλλά δε φταίω γω αν σας χωρίσει η γκόμενα
και οι ινδιάνοι φίλοι σας, σας βγάλουν παρατσούκλι τα μαύρα πόδια
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ

υγ
αν δεν αναπανεει το πόδι ούτε βατραχοπέδιλο
περα οτι αν ειναι φουλ πλαστικουρα δεν αναπνεει το ποδι,παιζει ρολο και η καλτσα νικολα...
 

georgeps

Μέλος
Περιοχή
Mother Earth
Όνομα
George
Μοτό
CL500?
Τελικά δεν μάθαμε ποιές μπότες πρέπει να αποφύγουμε ή κάτω από ποιο μπάτζετ...

Ψαχνω για ενα φιλο...
 
Top Bottom