Φόρτιση κινητού

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
Δε φταίει αυτό. Στην ελληνική γλώσσα δεν έχουν το πλήρες κείμενο. Αν γυρίσεις σε αγγλικά, θα το δεις. :)
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Λέει output 2A οπότε είσαι μια χαρά, αν και τα συγκεκριμένα πριζακια πολλοί λέγανε ότι καιγοντουσαν εύκολα λόγω υγρασίας νερού κλπ είναι πιο ευαίσθητα (αυτά που έχουν ενσωματωμένα USB). Προσοχή αν βάλεις 2 συσκευές δίνει 1Α και 1Α
Αυτό γίνεται σε όλα τα μπριζακια?
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Αυτό γίνεται σε όλα τα μπριζακια?
Πιο απ ολα, οτι ειναι πιο ευαισθητα η οτι μοιραζουν το ρευμα? :D
Θυμαμαι ενος φιλου του ειχε καει 2 φορες το συγκεκριμενο πριζακι, τωρα για το αλλο πχ το public δινει ανταπτορα που η πανω θυρα δινει 2,1 και η κατω 1Α συνολο 3 Α. Εξαρταται απ τον ανταπτορα. Οταν λεει output 2A αυτο ειναι το μεγιστο που μπορει να δωσει αρα αν εχει 2 θυρες και βαλεις 2 συσκευες το μοιραζει
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Adapter σύμφωνα με τα λεγόμενα σας πήρα σίγουρα τον σωστό για το καλώδιο όμως δεν είμαι σίγουρος δεν γράφει κάποια νούμερα πάνω. Τα μόνα νούμερα που γράφει είναι εκεί δεξιά πάνω. Να τονίσω ότι το καλώδιο είναι 2 μέτρα (αν παίζει κάποιο ρόλο) για να μπορώ να φορτίζω το bluetooth στο κράνος εν κινήσει. Πάντως το δοκίμασα τα άνοιξα όλα ΌΛΑ ΌΜΩΣ ακόμα και την κάμερα και η μπαταρία δε πέφτει ανεβαίνει 1% κάθε 7-8 λεπτά. Με το άλλο έπεφτε συνέχεια μέχρι που έκλεινε στο τέλος.


Gesendet von meinem SM-G928F mit Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
μια χαρα δείχνει! 2,1 Α λέει οπότε είσαι ΟΚ!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν μου φαινεται για αδιαβροχο ομως, οποτε το νου σου στην υγρασια....;)
 

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
Αν υπάρχει αναμονή 12V στο μηχανάκι, υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος να τραβήξεις πρίζα 12V αντί USB (5V);
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Δεν μου φαινεται για αδιαβροχο ομως, οποτε το νου σου στην υγρασια....;)
Τι να τα κάνω τα αδιάβροχα ρε συ εδώ που είμαι. Γέφυρες έχει παντού :roflmao:


Επίσης φίλε Κώστα μου έγραψες και δε ήρθε ειδοποίηση (στο έχω αναφέρει ξανα) ενώ έχω πατήσει παρακολούθηση. Από τους υπόλοιπους ήρθε κανονικά! :UH:
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Δεν μου φαινεται για αδιαβροχο ομως, οποτε το νου σου στην υγρασια....;)
Όταν φορτίζεις κανένα δεν είναι αδιάβροχο! Γι αυτό καίγονται εύκολα οι θύρες USB ότι και να είναι. Όταν δεν φορτίζεις απλά βγάζεις τον αντάπτορα
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
μια χαρα δείχνει! 2,1 Α λέει οπότε είσαι ΟΚ!
Δεν μου είπες όμως για το καλώδιο το οποίο δεν είμαι σίγουρος.. Που "διαβάζουμε" αν είναι το καλό η όχι?
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Τι μπριζάκι έχεις ;
Αντάπτορα 12 V ή USB 5 V ?
Έχω ένα φίλο με το ίδιο πρόβλημα δλδ όλο και πέφτει η μπαταρία. Παίρνει από USB 5V. Αυτό είναι το πρόβλημα να φανταστώ? Να του πω να κάνει ότι έκανα εγώ? Η παίζει κάποια άλλη λύση? @jmar_oulis @forester σας επιτρέπω να απαντήσετε και εσείς αν θέλετε! :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όταν φορτίζεις κανένα δεν είναι αδιάβροχο! Γι αυτό καίγονται εύκολα οι θύρες USB ότι και να είναι. Όταν δεν φορτίζεις απλά βγάζεις τον αντάπτορα
εγω φορτιζω με βροχες και καταιγιδες και δεν εχω θεμα...:p
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
εγω φορτιζω με βροχες και καταιγιδες και δεν εχω θεμα...:p
Μπροστά στο μπαρμπριζ που είναι τι προβλημα να έχεις μαρή :D
Κι εγώ πίσω απ το τσαντάκι τιμονιού που το έχω δεν έχω θέμα
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν μου είπες όμως για το καλώδιο το οποίο δεν είμαι σίγουρος.. Που "διαβάζουμε" αν είναι το καλό η όχι?
Λογικα στη συσκευασια. Δεν αγορασα ποτε εξτρα για ξερω. Χρησιμοποιω αυτα που εχει το κινητο κι ειναι σιγουρα τα σωστα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπροστά στο μπαρμπριζ που είναι τι προβλημα να έχεις μαρή :D
Κι εγώ πίσω απ το τσαντάκι τιμονιού που το έχω δεν έχω θέμα
Είναι και το μπριζακι ανοξείδωτο, του Ρίχνω και ένα σπρέι συχνά.......και βουαλα αδιαβροχι :p
 
Top Bottom